baneris leidinys

Įpusėjantį šildymo sezoną dažnai lydi gaisrai, kurių priežastys yra nevalyti, netinkamai įrengti ir nesandarūs dūmtraukiai, netvarkingos krosnys ir kt. Būtent dėl šios priežasties kasmet ugniagesiai gelbėtojai vykdo prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“, kurios tikslas – gaisrų prevencija.

Kaip sako Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyr. inspektorius Rolandas Pavalkis, ne išimtis ir šie metai – gelbėtojai jau važinėja po rajoną, atlieka tiek švietėjišką darbą – kalbasi su žmonėmis saugos temomis, tiek apžiūri krosnis, elektros instaliaciją, dūmtraukius ir kt. Taip pat pastaraisiais metais gelbėtojai atvykę pas žmogų į namus stebi, ar yra įrengtas dūmų detektorius. Kol kas ugniagesiai dėl dūmų detektorių yra tolerantiški, jų neradę neskuba bausti, o ragina įsirengti savo pačių labui. Tą puikiai iliustruoja jau ir šiais metais atsitikęs atvejis mūsų rajone, kada Jančių kaime (Lekėčių sen.) vienos sodybos gyventojos gyvybę išgelbėjo būtent įrengtas dūmų detektorius. Sausio 22d. ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad minėtame kaime kilo gaisras, tačiau atvykus paaiškėjo, jog sodybos gyventoja, ko gero, per anksti užkišo krosnies sklendę ir namuose pasklido dūmai. Laimei, nuo nelaimės moterį išgelbėjo signalizuojantis detektorius ir ji nenukentėjo, o detektoriaus signalą išgirdo netgi už kelių šimtų metrų buvęs kaimynas. Anot R. Pavalkio, šis pavyzdys puikiai iliustruoja dūmų signalizatoriaus naudą, nes dažniausiai žmonės pirma nuo dūmų uždūsta, kol ugnis spėja tikrai įsisiautėti, o ką jau kalbėti, jeigu gaisras kyla naktį – tada gali apie pavojų perspėti tik smarkiai signalizuojantis detektorius.
 
Tačiau ne visada dūmų detektorius gali apsaugoti žmones nuo gaisrų. Neseniai rajoną apskriejo žinia, kad aštuonių asmenų šeimą Bliūkiškių kaime gaisras paliko be pastogės. Laimei, anot vyr. inspektoriaus, gaisras kilo vakare, kai žmonės dar nemiegojo ir aukų pavyko išvengti. Tiesa, inspektorius pastebi, kad gaisro priežastis buvo netvarkinga elektros instaliacija ir čia jau žmogui niekas negali padėti – tik jo paties sąmoningumas. Būtent apie atsargumo priemones, ką turėtų namų gyventojai pasikeisti, atnaujinti, suremontuoti, akcijos metu atvykę ugniagesiai gelbėtojai ir aptaria su gyventojais. Itin didelis dėmesys yra skiriamas socialinių būstų gyventojams ir juos, anot inspektoriaus, stengiamasi aplankyti kasmet, tačiau kaip gyventojai priima ugniagesių pastabas ir kaip į jas reaguoja – jau kitas klausimas.

Prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“ ugniagesiai gelbėtojai vykdo nuo vasario 1 d. iki metų pabaigos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos