baneris leidinys

Šiuo metu niekur nedirbantis, teistas vienas rajono gyventojas dar praėjusių metų lapkričio mėnesio vakarą namuose, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, smurtavo prieš savo sutuoktinę, už tokį poelgį vyriškis sėdo į teisiamųjų suolą.

Kaltinamasis G. B. teisme prisipažino kaltu. Teismui sakė, kad prisimena, kad tą dieną jo sutuoktinė N. B. išėjo į darbą. Kadangi kaimynei buvo atjungta elektra, tai ši atėjo pas jį įsikrauti telefono. Jis turėjo butelį, todėl jie išgėrinėjo. Anot kaltinamojo, parėjusi sutuoktinė sukėlė triukšmą, susipešė su kaimyne. Teisme G.B. prisipažino, kad nesilaikė anksčiau teismo paskirtų įpareigojimų, kad alkoholio vartojimas turi įtakos jo elgesiui, tvirtino, kad sutinka važiuoti gydytis.
 
Nukentėjusioji N.B. pasakojo, kuomet grįžo su dukra iš darbo, kambaryje prie staliuko jau sėdėjo kaimynė ir jos vyras. N. B. pasakiusi, kad jie išeitų į kitą kambarį, supykusi degtinę nunešė į virtuvę. Pasak nukentėjusios, kaimynė pirma pradėjo ją užgaulioti. Tuomet ir sutuoktinis įsiuto, pradėjo spjaudytis, bandė ją tempti už kojos, tuomet ji sutuoktinį su kita koja paspyrė, jis atsitrenkė į sekciją. Šis dar labiau susinervino, prišoko prie jos, parvertė ant lovos, su pirštu pradėjo jai spausti akį ir paėmė už gerklės, bet moteris išsisuko ir išbėgo iš kambario pas kaimynus ir iškvietė pareigūnus. Moteris tvirtino, kad konfliktą matė ir nepilnametė dukra. Teismui moteris aiškino, kad kai sutuoktinis dirbdavo, jam nebuvo kada gerti. Moteris jau trečią kartą ruošiasi skirtis su vyru, supranta, kad kuomet vyras geria, tai yra problema, tačiau duoda šansą išsigydyti.

Teismas skirdamas bausmę atsižvelgė į visas aplinkybes – kad kaltinamasi pasiryžęs daugiau nedaryti nusikaltimų, sutinka ir pats nori gydyti priklausomybės ligas, kad G. B. prieš sutuoktinę smurtauja ne pirmą kartą, kad vyriškis administracine bausme baustas keturiolika kartų, o paskirtos paskutinės baudos nemokėjo, kad nusikaltimą padarė būdamas neblaivus (2,24 prom.).

Teismas G. B. pripažino kaltu ir paskyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę. Sumažinus vienu trečdaliu jam paskirta galutinė bausmė aštuoni mėnesiai laisvės atėmimo, jos atlikimą teismas atidėjo vieneriems metams. Vyriškis per bausmės atidėjimo laikotarpį turės gydytis priklausomybės nuo alkoholio vartojimo ligas bei dalyvauti smurtinį elgesį keičiančioje programoje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos