baneris leidinys

zil
VšĮ „Šakių rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba“ grąžina valstybei trisdešimt metų Gelgaudiškio ugniagesių komandai priklausiusį „ZIL-130“. D. Pavalkio nuotr.


Liepos mėnesį posėdžiavusi taryba pritarė VšĮ „Šakių rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba“ prašymui grąžinti valstybei lig šiol jos naudotą ilgalaikį turtą – gaisrinį automobilį „ZIL-130“.
 
Kaip sako VšĮ „Šakių rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba“ viršininkas Gintautas Vedegys, gaisrinis automobilis buvo eksploatuojamas Gelgaudiškio ugniagesių komandos, tačiau, šįmet balandžio mėnesį įsigijus apynaujį gaisrinį automobilį „Mercedes-Benz 1222“, senasis „ZIL-130“ yra nebereikalingas. Senojo zilo pagaminimo metai 1990, o jo likutinė vertė šiuo metu 0 eurų, nors automobilio panaudos sutarties terminas – 2025 m. gruodžio 30 d.

Anot įstaigos viršininko, laikyti nusidėvėjusį, paveiktą korozijos gaisrinį automobilį tarnybai ne tik nėra tikslo, bet ir nuostolinga, nes atsarginių automobilių jie turintys ir daugiau. Be to, anot G. Vedegio, automobilis „ZIL-130“ yra tiek paveiktas korozijos, kad iš jo per naktį išlašėdavo apie 800 litrų vandens. Per pastaruosius metus tarnyba įsigijo tris gaisrinius automobilius, kurių vienas teko ir Gelgaudiškio ugniagesių komandai. Kalbant apie kuro sąnaudas ir eksploatacijos išlaidas, jie yra žymiai ekonomiškesni.

Kidulių ugniagesių komandai 2018 m. rugsėjo mėnesį nupirkus apynaujį gaisrinį automobilį „Iveco Magirus“, turėtą senąjį zilą buvo nuspręsta suremontuoti ir laikyti kaip rezervinį. Lukšių ir Gelgaudiškio ugniagesių komandoms nupirkus mersedesus, lig šiol jų naudoti senieji zilai tapo nebereikalingi.  

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos