baneris leidinys

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai pataria žmonėms elgtis atsargiai su pirotechnikos gaminiais. Artėjant didžiosioms metų šventėms jų naudojimas rūpestį kelia ne be pagrindo – pirotechnikos priemonių naudojimas šiuo laikotarpiu itin suintensyvėja.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kartu su policijos pareigūnais atlieka prekybos pirotechnikos priemonėmis vietų patikrinimus. Pareigūnai perspėja, kad nesudėtingus pirotechnikos gaminius draudžiama parduoti jaunesniems kaip 18 metų asmenims, jais negalima prekiauti kioskuose bei savitarnos parduotuvėse. Ant pirotechnikos gaminių pakuočių turi būti jų naudojimo instrukcijos, galiojimo laikas, gamintojas ir importuotojas. Jei pirotechnikos gaminiai parduodami išimti iš pakuotės, pirkėjai turi gauti atskirą instrukciją, kaip jais naudotis. Pareigūnai įspėja žmones, kad pirotechnikos gaminius draudžiama naudoti prie ligoninių, mokymo įstaigų, vaikų darželių, bažnyčių, taip pat negalima sprogdinti nuo 22 iki 8 val., išskyrus švenčių dienas.
 
Pirotechnikos gaminių pareigūnai nepataria pirkti turgavietėse ar kitose neaiškiose vietose. Pirotechnikos gaminiai naudojami tik lauke, uždegtų ilgai negalima laikyti rankose. Anot pareigūnų, priemones sandėliuojant namuose jos turi būti apsaugotos nuo šilumos šaltinių, drėgmės, kitų medžiagų poveikio, galinčio išprovokuoti gedimą.

Pareigūnai įspėja švenčių organizatorius, kad šie atsakingi ir turi kontroliuoti situaciją renginiuose, kuriuose yra naudojami pirotechnikos gaminiai. Šiuose renginiuose turi budėti asmenys, supažindinti su priešgaisrinės saugos reikalavimais bei žmonių evakavimo, kilus gaisrui, tvarka. Vaikų šventėse turi būti budintis personalas. Budintis personalas privalo stebėti, kad renginio metu būtų laikomasi priešgaisrinės saugos reikalavimų. Taip pat svarbu, kad ir eglutės būtų statomos bei puošiamos imantis tinkamų saugumo priemonių. Puošti eglutes draudžiama degiomis medžiagomis, žvakutėmis ir bengališkomis ugnelėmis. Išeinant iš namų, patariama nepalikti įjungtų girliandų, degančių žvakių.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos