baneris leidinys

stepsys dainius
Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos vadas Dainius Stepšys sako, kad pasieniečiai jau naudojasi ir džiaugiasi nauju 24,5 km besitęsiančiu patrulių taku pasienio ruože su Rusijos Federacija. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šį pavasarį pasienio ruože su Rusijos Federacija baigiamas rengti patrulių takas. Kas ir kokiomis transporto priemonėmis galės vykti naujuoju pasieniečių taku?
 
Dar pernai pradėtas rengti patrulių takas kartkartėmis sulaukdavo gyventojų pasipiktinimų – neva rangovai niokoja gyventojų žemę, tačiau atliekant bet kuriuos inžinerinius darbus keliuose be įvairių nesklandumų praktiškai neapsieinama. Anot Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos vado Dainiaus Stepšio, 24,5 km besitęsiantis pasienio takas jau beveik baigtas, o rangovai šiuo metu užbaiginėja paskutiniuosius tvarkymo darbus, kurių dėl netinkamų oro sąlygų negalėjo padaryti anksčiau.

Pasienio ruože, kur nuo Turčinų kaimo eina naujasis patrulių takas (takas baigiasi Vilkaviškio rajono Keturkaimio kaime), iškirsti medžiai ir išlygintas gruntas. Jis pritaikytas naudotis transporto priemonėms, tokioms kaip keturračiai ir smulkesnėms, bei pėstiesiems. Šis patrulių takas yra VSAT inžinerinis įrenginys, kuris skirtas naudotis pasieniečiams patruliavimui pasienyje, kiti asmenys be leidimo juo naudotis negali. Leidimus išduoda pati užkarda arba galima įsigyti per Elektroninius valdžios vartus. Takas yra įrengtas Valstybės sienos apsaugos juostoje, kuri eina upės krantu ir gali nutolti nuo jo vietomis iki 13 metrų. Šioje zonoje jokia veikla, išskyrus valstybės sienos apsaugą, yra negalima. Pasak užkardos vado D. Stepšio, šioje zonoje užkarda gali leisti tik įmonei ar asmenims atlikti to ruožo priežiūros darbus, t.y. nupjauti žolę, paremontuoti ar pan. Tiesa, žvejai gauna atskirus leidimus, su kuriais jie gali patekti prie pasienyje esančių vandens telkinių. Anot užkardos vado, kai yra sausa, taku pasieniečiai važiuoja ir su mašinomis, tačiau tas yra leidžiama tik patiems pareigūnams įvertinus aplinkybes, o ne žvejams, kurie atvyksta pažvejoti ir nori meškerę užmesti neišlipę iš mašinos.

„Nieko nesakysim žvejams, jeigu jie eis pėsti ar su dviračiu važiuos tuo taku, tačiau be leidimų tuo taku apskritai naudotis nėra galima, o visa problema kyla tada, kai žvejai nori patekti prie upės su mašinomis. Toks elgesys nėra toleruotinas“, – sako Kudirkos Naumiesčio užkardos vadas.

Naujasis patrulių takas bus ne vienintelė naujovė pasienyje su Kaliningrado sritimi – VSAT yra paskelbusi viešųjų pirkimų konkursą ir žada nupirkti bei įrengti tame take vaizdo stebėjimo sistemas už 2 mln. 647 tūkst. eurų. Tiesa, konkursas buvo skelbtas dar pernai balandį, vėliau jis buvo nutrauktas dėl pasikeitusių aplinkybių ir teisinių ginčių, o šiais metais vėl atnaujintas ir ieškoma rangovų, kurie ne tik parūpintų, bet ir sumontuotų naujajame patrulių take modernią vaizdo sistemos įrangą. Kaimyninėje Vilkaviškio savivaldybėje moderni vaizdo stebėjimo sistema pasienyje su Rusijos Federacija jau yra įrengta. Pasak D. Stepšio, tokia sistema leistų lengviau atlikti Valstybės sienos apsaugos kontrolę, to neįmanoma užtikrinti naudojant vien tik žmogiškuosius resursus.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos