baneris leidinys

kombainas sudege
Prasidėjus javapjūtei, padaugėja ir žemės ūkio technikos gaisrų. Ugniagesiai gelbėtojai pataria elgtis atsakingai, laikytis saugos priemonių. Šakių PGT nuotr.


Per pastarąją savaitę javų laukuose liepsnojo jau du kombainai, užsidegė ir sukrauti į kūgį šieno rulonai. Ugniagesiai pataria, kuo būtina pasirūpinti artėjant javapjūtei.
 
Pirmadienį, per patį vidurdienį, ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Juškakaimio k. (Slavikų sen.). Buvo gautas pranešimas, kad rūksta sukrauta šieno kupeta. Atvykus ugniagesiams degė į kūgį sukrauti šieno rulonai, laimei, greta nebuvo pastatų.

Gaisro metu apdegė apie 25, vandeniu sulieta apie 50 šieno rulonų. Ugniagesiams gelbėtojams teko vandenį vežti iš gamtinio vandens šaltinio pusantro kilometro atstumu nuo gaisravietės.

Liepos 21 d. vakarą ugniagesiai gelbėtojau jau skubėjo į Katilių k. (Griškabūdžio sen.). Buvo gautas pranešimas, kad dega kombainas. Atvykus ugniagesiams iš kombaino „John Deere 1177“ variklio skyriaus rūko dūmai. Ugniagesiai užgesino kombainą, gaisro metu išdegė variklio skyriaus degiosios detalės.

Liepsnojantys kombainai javų laukuose – nėra retenybė.

„Šie gaisrai padaro didelių nuostolių ūkininkams, nes ugnis nuniokoja brangią techniką, pasėlius. Daugelio tokių nelaimių galima išvengti, jeigu prieš išvykdami į laukus kombainai bei kita žemės ūkio technika būtų tinkamai paruošta“, – teigė Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Gintaras Ščajevas.

Pasak jo, kombainai dažniausiai užsidega dėl netvarkingos kuro tiekimo sistemos, elektros įrangos bei besisukančių mechanizmų. Gaisro kilimo priežastimi taip pat gali tapti išlekiančios iš variklio išmetimo vamzdžio kibirkštys, trumpas elektros laidų jungimasis, ant velenų ir kitų kombaino mechanizmų apsivynioję šiaudai, į besisukančių būgnų mechanizmus patenkantys pašaliniai kieti daiktai.

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad kombaine privalo būti du nešiojami ugnies gesintuvai po šešis kg ir nedegaus audeklo. Patartina turėti kastuvą.

„Derliaus nuėmimo techniką bei agregatus leidžiama remontuoti ir laikyti ne arčiau kaip 30 m nuo javų plotų. Saugos reikalavimų privalu laikytis ir grūdų džiovinimo metu, džiovyklų krovimo mechanizmus būtina reguliariai valyti“, – priminė G. Ščajevas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos