baneris leidinys

medzioklinis sautuvas
Praėjusią savaitę policijos pareigūnai, vykdydami ginklų kontrolę, aptiko keletą atvejų, kai turimi legalūs ginklai laikomi ne jiems priklausančiose vietose. Paaiškėjo, kad asmenys, turėdami teisę laikyti ginklus, laikė juos ne seifuose ir net ne namuose. Taip neatsakingai elgėsi medžiotojai.

Fizinių asmenų, kurie laiko ginklus įvairiais tikslais, patikrinimai vykdomi kasmet ir kontrolė ginklų savininkams nėra naujovė.

Nepaisant to, kai kurie ginklų savininkai elgiasi neatsakingai. Praėjusią savaitę, vykdydami eilinę ginklų kontrolę, pareigūnai nustatė, kad 54-erių metų Šakių gyventojas laikė jam priklausantį lygiavamzdį šautuvą „AKKAR CHURCILL“ pas 51-erių metų asmenį namuose, ne seife.

Kituose namuose Šakiuose pareigūnai rado 52-ejų metų Vilniaus gyventojo šaunamąjį ginklą, lygiavamzdį šautuvą „TOZ 34 E“.

Patikrinimo metu įkliuvo pareigūnams ir Gelgaudiškio seniūnijos 54-erių metų gyventojas, kuris laikė jam priklausančius šaunamuosius ginklus (lygiavamzdį šautuvą „IZH 27 EM“, lygiavamzdį šautuvą „IZH 27“, lygiavamzdį šautuvą „IZH 27“) pas Šakių gyventoją namuose.

Dar vienas 60-metis Šakių gyventojas laikė jam priklausančius šaunamuosius ginklus ir šaudmenis (lygiavamzdį šautuvą „IZH 59 SPUTNIK“, graižtvinį šautuvą „CZ455“, graižtvinį šautuvą „CZ550“ ir 111 skirtingo kalibro šaudmenų) kito Šakių gyventojo bute, ne seife.

Taip pat policija rado 78-erių metų Kudirkos Naumiesčio gyventojui priklausantį šaunamąjį ginklą bei šaudmenis kito asmens, neturinčio leidimo laikyti (nešiotis) ginklus, namuose, ne seife.

Visais šiais atvejais tai buvo medžiotojai. Tokia medžiotojų veikla yra galimai nusikalstama, dėl to visais atvejais bus atliekamas tyrimas pagal LR BK 255 str. 1 dalį. Šis straipsnis numato atsakomybę tiems, kas pažeidė teisėtai turimo šaunamojo ginklo, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų laikymo taisykles ir dėl to sudarė sąlygas kitam asmeniui neteisėtai jais pasinaudoti, padarė baudžiamąjį nusižengimą, bus baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu. Kai kuriems asmenims pradėtas tyrimas ir pagal LR BK 253 str. 2 dalį, kuri apibrėžia atsakomybę asmenims, kurie disponavo ginklais neturėdami leidimo. Pagl šią straipsnio dalį asmenims gresia laisvės atėmimas nuo 4-erių iki 8-erių metų.

Šiais metais po to, kai pavasarį tarnybos metu Mažeikių rajone buvo nušautas policijos pareigūnas, buvo paskelbta, kad policijos pareigūnai suintensyvins ir nelegaliai laikomų ginklų paiešką. Nelegalius ginklus vis dar masiškai laiko brakonieriai arba pasitaiko atvejų, kada ginklai saugomi, perduodami karta iš kartos kaip palikimas ir nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Surasti nelegalius ginklus yra sudėtinga, o už tokių ginklų laikymą ar disponavimą gresia jau žymiai didesnė atsakomybė nei už teisėtai laikomus ginklus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos