baneris leidinys

uzrasas ant paminklo
Holokausto aukų pagerbimo išvakarėse, antradienį, Šakių seniūnijos darbuotojų, užsukusių į Batiškių fašizmo aukų kapines, laukė nemaloni staigmena – aptiko vieną išniekintą paminklą.

Rugsėjo 22 d. policijai Šakių seniūnija turėjo pranešti apie nemalonų vandalizmo atvejį kapinėse, kurį aptiko atvykę į Batiškių kapines, kur kasmet rajono gyventojai rugsėjo 23 d. renkasi pagerbti Holokausto aukų. Ant vieno iš kapinėse esančių paminklų šono raudonais dažais išpaišytas užrašas anglų kalba, kurį galima suprasti kaip „Fuck Straggots“ (velniop, niekšai). Ant išniekinto paminklo yra lentelė, kurioje nurodoma, kad jis yra pastatytas Gurskų šeimai ir dar šešiolikai rajono gyventojų atminti. Nuo kada ant šio paminklo yra aerozoliniais dažais užpurkštas užrašas, neaišku, nes seniūnijos darbuotojai į kapines užsuko besiruošdami minėjimui, norėdami pasižiūrėti, ar viskas tvarkoje, patvarkyti aplinką.
 
Policija skelbia, kad nuostoliai kol kas nustatinėjami, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 312 str. 2 dalį. Minėtas straipsnis skelbia, jog tiems, kas atliko vandališkus veiksmus kapinėse ar kitoje viešoje  vietoje arba dėl rasinių, nacionalinių ar religinių motyvų išniekino kapą ar kitą pagarbią vietą, bus baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius sako, kad surasti, kas taip pasielgė kapinėse, bus itin sunku, nes Batiškių kapinės yra užmiestyje, Giedručių kaime, aplink miškai, o gyventojų, kurie galimai galėjo kažką pastebėti, čia yra vos keletas, vaizdo stebėjimo kamerų aplink nėra. Todėl pareigūnai prašo visuomenės pagalbos: jeigu kas nors ką nors žino ar matė, ar turi kokios nors vertingos informacijos apie šį incidentą, pranešti jiems nedelsiant.  

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos