baneris leidinys

patruliavimas
Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ


Jau porą savaičių Šakių rajono policijos komisariatas įgyvendina dar vasaros pabaigoje policijos generalinio komisaro Renato Požėlos patvirtintą policijos veiksmų planą, kurį vykdant siekiama užtikrinti kaimiškų vietovių gyventojų saugumą. Tai reiškia, kad dabar kaimiškų seniūnijų gyventojams nereikės keliauti tolimą kelią iki rajono centro norint kreiptis įvairiais klausimais į pareigūnus – jie patys atvyks į seniūnijas ir bendraus su gyventojais.

Policijos įstaigoms nurodyta organizuoti (dalyvauti socialinių partnerių organizuojamuose) pasitarimus, posėdžius, susirinkimus su seniūnijos teritorijoje veikiančiais instituciniais socialiniais partneriais aktualiais saugios aplinkos kūrimo klausimais, susitikti ir bendrauti su vietos bendruomenės žmonėmis jų gyvenamojoje teritorijoje, seniūnijoje. Kaip sako Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius, pastarąsias dvi savaites pareigūnai jau įgyvendina šį planą ir vyksta sutartu laiku į seniūnijas.

„Jeigu yra žmonių, kurie nori susitikti su pareigūnais, tada su jais ir susitinkama, pabendraujama, o jeigu nėra norinčiųjų, tada pareigūnai skiria savo darbo laiką patruliavimui toje teritorijoje, į kurią nuvyko“, – sako A. Kvederevičius.

Anot viršininko, aišku, šis planas gali sužlugti dėl siaučiančios šalyje pandemijos, bet kol kas vadovybė nėra įsakiusi atšaukti šios naujos darbo strategijos. Be to, per pandemiją policija apskritai ragina gyventojus iškilus problemoms kreiptis telefonu, elektroniniu paštu arba registruojant pranešimus elektroniniu būdu, tačiau visada atsiranda kategorija žmonių, kuriems dar reikia pagalbos arba gyvo bendravimo su pareigūnais, nes jiems technologijomis naudotis dar ne visada gerai sekasi.

Pasak A. Kvederevičiaus, mūsų rajono kaimiškose seniūnijose ir jų teritorijose veiklos skyriaus (ir reagavimo skyriaus) pareigūnai tokius vizitus stengsis daryti bent kartą per savaitę.

Policijos departamentas teritorinėms policijos įstaigoms yra nurodęs atlikti policijos registruose fiksuotų pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje analizę ir suformuoti padidėjusios smurto artimoje aplinkoje rizikos asmenų sąrašą, vykdyti nuolatinę tokių asmenų kontrolę bei prevencines priemones. Netolimoje ateityje planuojama sukurti arba naudoti jau esamas virtualių pokalbių grupes populiariose pokalbių programėlėse (Viber, WhatsApp, Messenger ar pan.), į kurias sujungti aktyvius kaimiškųjų vietovių seniūnijų gyventojus ar jose dirbančius žmones, keistis informacija, aptarti kitus svarbiausius saugumo klausimus. Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis (buvęs rajono komisariato viršininkas) sako, kad svarbiausia, jog gyventojai turėtų galimybę paprastai ir betarpiškai susisiekti su teritoriją prižiūrinčiais policijos pareigūnais ir gauti kokybišką paslaugą. Labai svarbu turėti grįžtamąjį ryšį iš gyventojų, sudaryti sąlygas gyventojams teikti informaciją, tinkamai į ją reaguoti, pranešti gyventojams apie teritorijoje vykdomas operacijas ir pasidalinti jų rezultatais.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos