baneris leidinys

Artėjant Naujųjų metų šventėms suaktyvėja prekyba pirotechnikos priemonėmis bei jų naudojimas. Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: didžioji dalis fejerverkus leidžiančių žmonių per mažai dėmesio skiria savo ir aplinkinių saugumui.

„Nesudėtingus pirotechnikos gaminius draudžiama parduoti jaunesniems kaip 18 metų asmenims. Jais negalima prekiauti kioskuose bei savitarnos parduotuvėse. Ant pirotechnikos gaminių pakuočių turi būti jų naudojimo instrukcijos, galiojimo laikas, nurodytas gamintojas ir importuotojas. Jai pirotechnikos gaminiai parduodami išimti iš pakuotės, pirkėjai turi gauti atskirą instrukciją“, –  kalbėjo Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Gintaras Ščajevas ir ragino pirotechnikos gaminių nepirkt turgavietėse ar savivaldybės uždraustose vietose, o prieš naudojant atidžiai perskaityti instrukciją.
 
Ugniagesiai gelbėtojai pabrėžia, kad pirotechninius gaminius draudžiama naudoti prie ligoninių, mokymo įstaigų, vaikų darželių, bažnyčių. Fejerverkų negalima sprogdinti nuo 22 iki 8 valandos, išskyrus švenčių dienas.

G. Ščajevas pabrėžė, kad pirotechnikos gaminiai naudojami tik lauke, sprogmenis uždegti reiktų kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių. Naudojant fejerverkus minioje nenukreipti jų į kitus žmones.

„Sprogmens ilgai nelaikykite rankoje. Uždekite ištiesta ranka ir tuojau pat atitraukite. Baterijas, raketas statykite tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus. Sprogdindami raketas, vulkanus, fontanus, nukreipkite juos į viršų“, – pataria specialistas.

Anot jo, pavojų gali kelti nesuveikusios pirotechninės priemonės, todėl pirotechnikos gaminiui nesuveikus iš karto, daugiau nereikėtų bandyti jo uždegti. Prieiti prie jo reikėtų ne anksčiau kaip po 15 minučių. Ugniagesiai prašo neardyti sprogmenų, nes tai pavojinga ne tik patiems, bet ir aplinkiniams. Pirotechnikos gaminių pataria nekaupti, nes jų laikymui reikalingos tam tikros sąlygos. Sprogmenys negali būti laikomi kartu su degiomis ar lengvai užsiliepsnojančiomis medžiagomis.

Specialistas pataria Naujųjų metų naktį gyvenamųjų būstų balkonuose nepalikti degių, greitai užsiliepsnoti galinčių medžiagų. Kilus gaisrui dėl neatsargiai paleistų sprogmenų, nedelsiant reikėtų kviesti ugniagesius.

„Nuo pirotechninių gaminių užsiliepsnojusius daiktus, jei tai ne prietaisas su elektros įtampa, geriausia gesinti vandeniu arba gesinimui tinkamu audiniu. Nepuoškite eglių degiomis medžiagomis, žvakutėmis ir bengališkomis ugnelėmis. Išeidami iš namų, nepalikite įjungtų girliandų, degančių žvakių“, – primena G. Ščajevas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos