baneris leidinys

ugniagesiai florijono diena
Gegužės 4-oji – ugniagesių globėjo Šv. Florijono diena – šiemet iškilmingai paminėta Kaune. Ši šventė nepriklausomoje Lietuvoje jau švenčiama 30 metų. Į ją suvažiavo ugniagesiai gelbėtojai ir kiti valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, darbuotojai ir šios tarnybos veteranai iš visos Lietuvos. Profesinės šventės proga garbingi apdovanojimai ir padėkos skirti ir mūsų rajono ugniagesiams gelbėtojams.

Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje už ugniagesius gelbėtojus ir jų šeimas buvo aukojamos šv. Mišios. Kreipdamasis į susirinkusius Kauno įgulos kapelionas Tomas Karklys padėkojo visiems, pasirinkusiems šį kelią, už tai, kad ugniagesiai sąžiningai atlieka pareigą savo krašto žmonėms.

Po šv. Mišių šventė persikėlė į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį. Ugniagesiai gelbėtojai į jį atžygiavo su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestru.

Į šventę atvykusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kalbėjo, kad Lietuvos žmonės ugniagesiais gelbėtojais besąlygiškai pasitiki, o jų profesionalumą vykdant tarptautines gelbėjimo operacijas jau įvertino partneriai Europoje bei pasaulyje.

Ugniagesiams gelbėtojams, priešgaisrinės priežiūros, civilinės saugos pareigūnams, administracijos darbuotojams už nuoširdų ir pasiaukojantį darbą padėkojo ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

„Tikrai turime kuo pasidžiaugti: mažėja gaisrų skaičius, kasmet išgelbstima vis daugiau gyvybių, bendromis pastangomis ugdomi gyventojų saugaus gyvenimo įgūdžiai, gerėja socialinis dialogas ir auga bendruomenės pasitikėjimas savo institucija“, – kalbėjo jis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais šalies ugniagesiai gelbėtojai užgesino per 2 tūkst. 600 gaisrų, atliko 4 tūkst. gelbėjimo darbų, gaisrų ir gelbėjimo darbų metu išgelbėjo 159 žmones.

Iškilmingos ceremonijos metu prisiekė tarnybą pradedantys ugniagesiai gelbėtojai. Tądien garbingi apdovanojimai ir padėkos buvo skirti daugeliui šalies pareigūnų.

Profesinės šventės proga nebus pamiršti ir mūsų rajono ugniagesiai – už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ugniagesių globėjo Šv. Florijono dienos proga pasižymėjimo ženklu „Už garbingą tarnybą“, žyminčiu 25-erius tarnybos metus, bus apdovanoti šie mūsų rajono pareigūnai: Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyriausiasis specialistas Rolandas Pavalkis, Šakių PGT budinčios pamainos vadai Arvydas Vyšneveckas bei Giedrius Murauskas, Šakių PGT budinčios pamainos vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Rolandas Adomaitis, Šakių PGT budinčios pamainos skyrininkas Regimantas Bakas bei Šakių PGT budinčios pamainos vyresnysis gelbėtojas Raimondas Stankaitis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos