baneris leidinys

Žada didelį laimėjimą
Pastarosiomis dienomis į rajono gyventojų pašto dėžutes plūstelėjo konkrečiam žmogui adresuotų laiškų lavina. Visuose juose mirgėjo pagrindinis užrašas: “Prašau Jūsų, Vardeni Pavardeni, prieš pradedant skaityti šį laišką, giliai įkvėpti, nes tokią puikią naujieną kaip ši išgirsite ne kasdien”.
O toji širdį galinti sudraskyti naujiena – dalyvaudamas jau ne pirmą kartą organizuojamame „Didžiajame žaidime” gali laimėti solidžia pinigų sumą – daugiau nei 100 tūkst. litų.
“...jau netrukus Jūs galite būti patvirtintas 100 tūkst. litų vertės Didžiojo prizo laimėtoju... Didysis prizas bus įteiktas per artimiausias 162 dienas. Jus ir Jūsų šeimą netrukus gali užklupti pinigų lietus!”. Štai tokiu tekstu abejotinos vertės žaidimo organizatoriai, pasivadinę mistiška “Readers Digest” įmone, siųsdami laiškus vieną kartą “Finansų skyriaus”, kitą kartą “Finansų departamento” vardu, vilioja žmones susigundyti siūlomu piniginiu prizu.
Tačiau vienas sakinys daugelį iš gavusiųjų laiškus suneramino: “...mes jau dabar norime Jums patarti:  greičiausiai laimėtą prizą galėsite gauti, jei mes pervesime jį į Jūsų sąskaitą banke”. Kitaip sakant, greičiau siųsk mums savo banko sąskaitos rekvizitus.  
Laiškas sukėlė
daug abejonių

Kvietime žaisti ir laimėti 100 tūkst. litų pridedamas ir mažas lankstinukas su 7 dažniausiai neva laimėtojų užduodamais klausimais ir jų atsakymais. Du iš jų yra: “Ar privalėsiu kontaktuoti su žiniasklaida?” ir “Kokius klausimus man užduos?“. Pirmojo klausimo atsakyme nurodoma, kad laimėtojas neprivalės kontaktuoti su žiniasklaida, tačiau gali būti, kad vietinio laikraščio atstovai pageidaus susisiekti. Nurodyti ir klausimai, kuriuos jiems vietinio laikraščio atstovai dažniausiai gali užduoti.
Perskaičius kvietimą laimėti piniginį prizą, daugeliui gavusiųjų laiškus iškilo klausimų, kaip „Didysis žaidimas“ atrado jų vardus, pavardes bei adresus. Ir kas šiuos laiškus jiems asmeniškai adresavo? Pirmajame laiško lape siuntėju nurodomas „Finansų skyrius“ su adresu Vilniuje. Paskambinus nurodytu telefonu, paaiškėjo, kad tikroji įmonė, organizuojanti šį žaidimą, yra gana smulkiai pateikta mažojo lankstinuko galinio lapo apačioje. Kituose vokuose (su daugiau informacijos), kuriuos tie patys žmonės gavo po kelių dienų nuo pirmojo laiško, jau pateikta informacija apie kažkokius finalininkus. Aišku, visi, gavę pirmuosius laiškus, antraisiais laiškais pripažįstami ir finalininkais. Pastaruosiuose laiškuose jau atsiranda kažkoks „Finansų departamentas“.
Antrajame laiške finalininkams siūloma užsisakyti ir knygą už 79, 90 lito, kartu su dovana - staigmena. Prizų vis daugėja, finalininkams siūloma laimėti ir automobilį. O keturių antrajame laiške pateikiamų kuponų vertė bendrai sudėjus jau siekia 155 tūkst. litų.
Įtartini asmens
duomenų šaltiniai

Iš kur žaidimo organizatoriai gavo konkrečių asmenų adresus, nėra visai aišku. Juo labiau, kad žinomi ir antrieji vardai, jei tokius asmuo turi. Paskambinus kvietime nurodytu telefono numeriu, tikinama, kad adresai renkami įmonės vykdomose reklaminėse akcijose ar kituose viešos informacijos šaltiniuose. Iš kokių konkrečių šaltinių buvo panaudoti asmens duomenys, atsakymo nepavyko sulaukti. Prieš porą metų, vykstant panašiam žaidimui, daugeliui šalies gyventojų taip pat kilo klausimas: iš kur žaidimo organizatoriai gavo jų asmens duomenis. Atsakyta nebuvo.
„Be žmogaus skundų niekas neištirs įmonės veiklos. Jei, gavus panašų laišką, įmonės veikla kelia įtarimų, žmogus gali inicijuoti, kad įmonė būtų patikrinta ir visas laiško turinys būtų išsiaiškintas“, - apie “brangių” laiškų antplūdį kalbėjo rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Ingrida Pranskaitienė. Jei šiuos laiškus gaunantiems gyventojams kyla įtarimų, iš kur žaidimo organizatoriai gavo jų asmens duomenis, pareigūnė patarė kreiptis į pačius organizatorius.
Kaip kalbėjo Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos Informacijos ir technologijų skyriaus vyr. specialistė Raminta Sinkevičiūtė, inspekcija jau sulaukė daugybės Lietuvos gyventojų skundų dėl neteisėtų asmens duomenų panaudojimo organizatoriams siunčiant asmeninius kvietimus dalyvauti žaidime. Kvietimus dalyvauti „Didžiajame žaidime“ gavo net ir inspekcijos specialistai. Anot R. Sinkevičiūtės, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija inicijavo tyrimą dėl minėtų laiškų gyventojams siuntinėjimo ir asmens duomenų panaudojimo teisėtumo. „Kadangi šiuo metu vyksta tyrimas, apie tyrimo rezultatus pranešime jam pasibaigus“, - kalbėjo R. Sinkevičiūtė.
Tačiau ar tokia veikla, kurią siuntinėdama laiškus vykdo minėta įmonė “Readers Digest”, yra teisėta ar neteisėta, konkrečiai niekas neatsakė. Tik perspėjo žmones būti budresniais bet kokiam siūlymui, susijusiam su bet kokia neaiškia loterija ar žaidimu.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos