baneris leidinys

antanavicieneĮ Kauno apygardos administracinį teismą jau kreipėsi kelios dešimtys pensininkų. Kaip tikina atsakingi asmenys, šakiečiai tarp besiskundžiančiųjų pensininkų yra aktyviausi. Paduota apie 17 rajono gyventojų skundų. Jie prašo iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei „Sodros“ skyrių priteisti ne tik sumažintą pensijos dalį, bet ir po 1000 litų moralinei žalai atlyginti.

Nuotr. Pensininkų partijos Šakių skyriaus pirmininkė E. Antanavičienė inicijavo partiečių kreipimąsi į teismą dėl sumažintų pensijų.


Pensininkų partijos Šakių skyriaus pirmininkė Elena Antanavičienė kalbėjo, kad ji inicijavo partiečių kreipimąsi į teismą. Pensininkė piktinosi, kad valstybė, sumažinusi pensijas, pasielgė itin negražiai. „Tai visiškas moralės neturėjimas ir pasityčiojimas iš žmonių. Pensija yra neliečiamybė, mūsų turtas, tai kaip jį gali atimti?“, - teiravosi šakietė. Ji aiškino, kad bent jau kol kas visi besikreipusieji yra Pensininkų partijos nariai, tik vieniems, anot skyriaus pirmininkės, ši problema aktualesnė labiau, kitiems mažiau. „Tų, kurių pensijos buvo mažos, taip ir liko tokios, tie, kurie gavo dideles, jas sumažinus, nejaučia labai didelės žalos, o man tie 22 litai kiekvieną mėnesį yra daug“, - kalbėjo E. Antanavičienė. Po sumažinimo jos pensija yra 657 litai. „Tiesiog neįmanoma išgyventi. Pinigų nelieka nei vaistams, nei duonai“, - pasakojo pensininkė.
 
Į teismą kreipęsi pensininkai prašo iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei „Sodros“ skyrių priteisti sumažintą pensijos dalį ir po 1000 litų moralinei žalai atlyginti. „Iš tikrųjų jaučiamės pažeminti ir nuskriausti. Juk mes kūrėme Lietuvą, o kas dabar iš jos? Norime to, kas mums priklauso“, - kalbėjo Pensininkų partijos Šakių skyriaus pirmininkė. Ji mano, kad daugelis pensininkų jau netiki nei Vyriausybe, nei teismais. „Net neįsivaizduoju, kokia gali būti baigtis. Visgi, jeigu teisėjas bus doras, gal teismo sprendimas ir bus mums palankus“, - sakė E. Antanavičienė.

Kiek žinoma, Kauno apygardos administracinis teismas priiminėja pensininkų skundus ir prašymus. Manoma, kad prašymai galėtų būti pradėti nagrinėti rudenį.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos