baneris leidinys

degalaiRugsėjo 22 d. Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad patikrinus Šakių rajono savivaldybės gyventojui priklausantį arkinį sandėlį, jame rasta 3 tonos dyzelinių degalų ir 150 litrų benzino.

Nuotr. Statinės su degalais buvo užkrautos maišais bei kitais daiktais.


Marijampolės AVMI Akcizų administravimo skyriaus, Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Šakių rajono policijos komisariato darbuotojai, atlikę operatyvų patikrinimą, sandėlyje aptiko 3 kubinių metrų tūrio antžeminę talpyklą, neįregistruotą Marijampolės AVMI, bei metalines statines po 200 litrų, kuriose buvo laikomas dyzelinis kuras. Statinės buvo užkrautos maišais bei kitais daiktais. Antžeminė talpykla buvo pritaikyta degalų perpylimui į transporto priemonių kuro bakus – sumontuotas mechaninis siurblys ir skaitiklis. Benzinas buvo laikomas plastikinėse talpose po 20 litrų.
 
Degalų savininkas patikrinimo metu dyzelino ir benzino įsigijimą patvirtinančių dokumentų nepateikė. Jis teigė esą dalį degalų įsigijęs iš nepažįstamo asmens, kitą dalį pirkęs iš vietinių degalinių ir naudojęs savo reikmėms, o apie tai, kad kuro talpyklą reikia registruoti, nežinojo.

Asmuo, laikęs kurą neregistruotose talpyklose, pažeidė Naftos produktų, biokuro, bioalyvos ir kitų degiųjų skystų produktų gabenimo ir laikymo kuro talpyklose taisykles bei Administracinių teisės pažeidimų kodeksą. Jam surašytas Administracinių teisės pažeidimų protokolas, skirta 1000 litų bauda. Taip pat pažeidėjui yra surašytas mokesčių administratoriaus nurodymas sumokėti daugiau kaip 3000 litų akcizo mokesčio.

„Fizinis asmuo, įsigijęs kuro savo asmeninėms reikmėms tenkinti, privalo užregistruoti talpyklą mokesčių inspekcijoje, vesti kuro apskaitą bei turėti jo įsigijimo dokumentus. Marijampolės AVMI nuolat keičiasi informacija su kitomis kontroliuojančiomis institucijomis ir nuolat vykdo bendrus patikrinimus, kurių metu dažnai nustatomi akcizinių prekių gabenimo, laikymo pažeidimai“, - sako Marijampolės AVMI viršininko pavaduotoja Birutė Akucevičienė. Ji taip pat pažymi, kad šiuo metu yra itin sustiprinta kontrolė asmenų, dažnai kertančių Rusijos federacijos sieną ir galimai gabenančių pigesnį kurą ar kitas akcizais apmokestinamas prekes: šiais metais pagal iš muitinės gautus pranešimus apie tokius asmenis ir nustačius, kad įvežtas kuras yra išpiltas iš kitos transporto priemonės, Marijampolės apskrityje priskaičiuota daugiau kaip 11 tūkst. litų akcizo mokesčio.

Mokesčių inspekcija primena, kad apie pastebėtus mokestinius pažeidimus galima pranešti trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius anketą interneto svetainėje www.vmi.lt ar apsilankius savo gyvenamosios vietos mokesčių inspekcijoje.

Jolanta Vaičaitienė, Marijampolės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė spaudai

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos