baneris leidinys

alkotesterisGiedrė PLEČKAITYTĖ

Statistiniai duomenys rodo, jog praėjusieji metai tiek šalies, tiek rajono keliuose buvo saugesni nei ankstesnieji. Šakių kelių policijos pareigūnai džiaugiasi, kad pernai rajono keliuose įvyko nedaug mirtimi pasibaigusių eismo nelaimių.

Nuotr. Pernai net 186 vairuotojai buvo nubausti už važiavimą išgėrus.

Žuvo mažiau

Šakių policijos komisariato Kelių policijos viršininko Jono Stanaičio teigimu, 2010 metais rajono keliuose įvyko 46 eismo įvykiai. Jų metu žuvo du pėstieji. Viena mirtimi pasibaigusi eismo nelaimė atsitiko rugpjūčio mėnesį, kita – lapkritį. Palyginimui, užpernai rajono keliuose žuvo penki žmonės. Šalyje daugiau nei trečdalis žuvusiųjų praėjusiais metais buvo pėstieji. Ir rajone pastebima, kad daugiausiai mirtimi pasibaigusių avarijų nelaimėliais tampa pėstieji, kurie dažnai būna neblaivūs ir be atšvaitų. „Pavyzdžiui, 2003 metais rajono keliuose žuvo 23, 2008 - aštuoni, o užpernai – penki žmonės. Apskritai nuo 2000-ųjų praėjusieji metai buvo geriausi. Tokių nelaimių sumažėjo iki minimumo. Ko gero tai lėmė įstatymų sugriežtinimas, baudų padidėjimas. Tikėtis avaringumą sumažinti iki nulio – nerealu. Kitąmet tokių nelaimių gali ir padaugėti“, - teigė viršininkas. Šalies keliuose žuvusiųjų per praėjusius metus taip pat žymiai sumažėjo. 2010 metais šalies keliuose avarijose žuvo 300, o užpernai - 370 eismo dalyvių. Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis įsitikinęs, kad per pastaruosius trejus metus  intensyvus inžinerinių eismo saugos gerinimo priemonių diegimas valstybinės reikšmės keliuose prisidėjo prie skausmingų avarijų mažėjimo šalies keliuose. Šalyje yra 150 stacionarių greičio matavimo įrenginių, trys jų įrengti ir Šakių rajone.
 
Dažniau sužalojami pėstieji

Kelių policijos viršininko J. Stanaičio teigimu, pernai policijos registruotose avarijose buvo sužeisti 64 žmonės. Pastebima, jog apie 20 – 30 proc. visų nelaimėlių, sužalotų avarijose, yra dviratininkai ir pėstieji. Už Kelių eismo taisyklių pažeidimus pernai buvo nubausti 52 pėstieji, 89 dviratininkai, mopedų vairuotojai ir vadeliotojai. „Visos poveikio priemonės vėlgi inicijuoja Kelių eismų taisyklių pažeidimų mažėjimą. Baudimu irgi siekiama sumažinti“, - teigė J. Stanaitis. Rajono keliuose aštuonios avarijos buvo padarytos dėl neblaivių vairuotojų kaltės. Pernai net 186 vairuotojai buvo nubausti už važiavimą išgėrus. Užpernai buvo nubausti 195 neblaivūs vairuotojai. Pasak pareigūno, dažniausiai patikrintų vairuotojų girtumas būna lengvas. Tačiau pasitaiko tokių atvejų, kai vairuotojai į alkotesterį įpučia daugiau nei tris promiles, tai reiškia, kad važinėja sunkai apgirtę.

Per pastaruosius dvejus metus rajono keliuose nepadaugėjo vadinamųjų juodųjų dėmių, kuriose įvyksta daugiausiai nelaimių. Kelių policijos viršininkas J. Stanaitis negalėjo išskirti kokio amžiaus žmonės padaro daugiausiai avarijų. „Jaunų žmonių sukeltos avarijos turi sunkesnes pasekmes, kadangi jaunimas paprastai važiuoja greičiau nei vyresnio amžiaus vairuotojai“, - teigė pareigūnas. Beje, daugumą sužeidimų sąlygoja ir dažnas saugos diržų nesegėjimas. Pernai dėl saugos diržų nesegėjimo rajono keliuose buvo nubausti 214 žmonių, o 2009 metais tokių pažeidėjų buvo – 269.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos