baneris leidinys

Pastaruoju metu apie Kaliningrado kariniame poligone vykdomus sprogdinimus ir nuo jų kenčiančius Šakių bei Vilkaviškio rajonų gyventojus viešai prabilo respublikinė spauda ir televizija. Kaip rašo naujienų portalas Alfa, užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis prašo Lietuvos – Kaliningrado srities pasienyje gyvenančių žmonių kantrybės, nes iki šiol nesiliauja kaimyniniame Kaliningrade sprogdinimai, kurie didelių nepatogumų kelia pasienio gyventojams.

Naujienų portalas „Alfa“ rašo, kad praėjusį ketvirtadienį Vyriausybės valandos metu ministras pareiškė: „Prašyčiau gerbiamų pasienio gyventojų kurį laiką apsiginkluoti kantrybe, o mes darome, ką galime“. Kaip žinia, jau geras pusmetis kaip pasienio ruožo gyventojai kenčia nuo kaimyniniame Kaliningrade, 25 km ruože įsikūrusiame kariniame poligone, nuolat drioksinčių sprogdinimų. Pavyzdžiui, Kudirkos Naumiesčio gyventojai pastebi skylančias namų sienas, nuo sprogimų bangos drebančius langus. Praėjusią savaitę sprogimų būta tokių stiprių, kad vieno sprogimo metu iškrito net laiptinės langas. Rusijos užsienio reikalų ministerijos Kaliningrade atstovai, anot Lietuvos diplomatų, apie tai informuoti, tačiau atsakymo kol kas nesulaukta.

„Alfos“ pateiktame pranešime rašoma, jog Premjeras Andrius Kubilius pažadėjo, kad šis klausimas bus aptartas bei ieškoma atitinkamų sprendimų. „Tai iš tiesų yra jau ne mūsų, o mūsų kaimynų, su kuriais kartais sunku tokiais klausimais susitarti, reikalai“, – sakė vyriausybės vadovas.

Užsienio reikalų ministras A. Ažubalis aiškino, kad šį klausimą bandoma spręsti jau gerą pusmetį, tačiau be rezultatų, kadangi „tai sudėtingas kaimynas“. „Ir ministerija nemiega, ir mūsų generalinis konsulas ne kartą kreipėsi, ir dvišaliuose susitikimuose šis klausimas buvo ne kartą keltas. Bet paaiškinimas yra ganėtinai formalus, kad jie turi daug senų sprogmenų ir jie nemato kito kelio, kaip juos naikinti. Juoba kad vežimas būtų labai brangus ir pavojingas“, – dėstė ministras.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos