baneris leidinys

ugniagesys_gelbetojas2Nors klausimas dėl trijų ugniagesių gelbėjimo komandų naikinimo buvo įtrauktas į šio mėnesio tarybos posėdžio darbotvarkę, Ūkio komitete šį klausimą nuspręsta atidėti iki kito mėnesio.

Jau esame rašę, kad trijų komandų, esančių Sintautuose, Briedžiuose ir Barzduose, nepavyks išsaugoti. Sprendimas dėl komandų panaikinimo buvo įtrauktas į šio mėnesio tarybos posėdžio darbotvarkę, tačiau visgi nuspręsta neskubėti ir palaukti dar mėnesį. Šis sprendimas priimtas Ūkio komiteto posėdžio metu. Komiteto narys Kęstutis Gudelevičius kėlė klausimą, kodėl Marijampolės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba taip skuba. „Vyriausybė dar nėra patvirtinusi, o Marijampolė puola naikinti, pertvarkyti. Ar pastebėjote, kad viskas remiasi tik raštais. Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba rugpjūčio 4 dieną pateikė raštą Vidaus reikalų ministerijai. Ministerija rugpjūčio 16 dieną pateikė įstatymo projektą, kuris iki šiol nėra patvirtintas ir kas įdomiausia, kad po trijų dienų Marijampolės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba jau pateikia raštą dėl ugniagesių gelbėtojų komandų pertvarkymo. Įsivaizduokite,  Vyriausybėje raštas nėra patvirtintas, o Marijampolė jau puola naikinti komandas. Tai kaip galima paaiškinti tokį dalyką?“ – susirinkusiųjų Ūkio komitete teiravosi K. Gudelevičius.

Meras patikino, kad nesvarbu, ar remiamasi raštais, ar patvirtintais įstatymais, aišku tai, kad pinigų, jog komandos išliktų, vis vien skirta nebus. Be to, neseniai raštu jis kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vidaus tarnybos generolą Remigijų Baniulį su siūlymu atidėti ugniagesių komandų tinklo optimizavimą iki Savanorių ugniagesių veiklos įstatymo priėmimo, tačiau kol kas jokio atsakymo negavo. Ir kaip meras išsireiškė, neaišku, ar gaus. Esmė ta, kad komandų naikinimas yra neišvengiamas, tačiau visgi nuspręsta neskubėti ir dar palaukti, ar niekas nesikeis, nebus parašytas dar koks raštas ir pan. Svarbu ir tai, kad šį reikalą reikia sutvarkyti iki ateinančių metų sausio mėnesio. Akcentuota ir tai, kad ilgai laukti negalima, nes jei sprendimas bus priimtas laiku, nereikės skirti lėšų išeitinėms. „Mes galime atidėlioti kiek tik norime, tačiau paskui turėsime mokėti ir išeitines. Mėnesiui dar atidėti galime, bet ne ilgiau, tad rizikuokime“, - kalbėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Damijonaitis.

Panaikinus tris ugniagesių gelbėtojų komandas darbo neteks 27 darbuotojai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos