Sodininkas mėgėjas Zigmas L. iš Šakių skundžiasi, kad nesutaria su sodo kaimynu dėl vaismedžių. Kaimyno didžiulė obelis, pasodinta prie pat tvoros,  daro didelį šešėlį, toje vietoje beveik niekas neauga, nes obels šakos net kelis metrus  jau yra svetimoje teritorijoje. Zigmas nežino kaip jam elgtis su kaimynu, kuris į jo patabas apgenėti obelį nereaguoja, į priekaištus atšauna: “Mano obelis, darau ką noriu“. O obels gaila, nes veda labai puikius antaninius obuolius.
Atsakymas. Padėti išspręsti Jūsų ginčus gali Civilinio kodekso 4.42 straipsnis, kuris nustato, kad  žemės sklypo savininkas turi teisę nupjauti ir pasilikti sau kaimyniniame žemės sklype augančių medžių, krūmų, kitų augalų šaknis ir šakas, esančias jo žemės sklype, prieš tai įspėjęs kaimyninio žemės sklypo savininką ir nustatęs terminą jas pašalinti, bet per nustatytą terminą nesulaukęs jų pašalinimo.

Tačiau reikia žinoti, kad tokia teisė nupjauti kaimyniniams sklype augančio medžio šakas nesuteikiama, jeigu tai netrukdo. Sprendžiant iš Jūsų laiško, dėl arti augančios obels Jūsų sklype atsiranda didelis šešėlis. Galima manyti, kad tai Jums trukdo ir galėtumėte pats apgenėti kaimyno obelį, tačiau prieš tai darant, siūlytume gerai pagalvoti.

Pagal tą patį Civilinio kodekso 4.42 straipsnį  visais atvejais žemės sklypo savininkas įgyja nuosavybės teisę į vaisius, gautus nuo kaimyniniame žemės sklype augančių medžių, krūmų šakų, esančių jo žemės sklype. Rašote, kad kaimyno obelis veda puikius vaisius, todėl siūlytume jais nuo šakų, esančių Jūsų sklype,  ir naudotis.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos