Grupė laikraščio skaitytojų moterų skundžiasi, kad jų vaikai negauna alimentų, nors jie iš tėvo ir priteisti. Antstoliai negali vykdyti išieškojimo, nes skolininkai paprastai nedirba, kartais iš viso nežinoma jų buvimo vieta. Klausia ar yra kokia nors pagalba.

Atsakymas.  Iš tikrųjų, pastaruoju metu labai padažnėjo atvejų, kai negalima išieškoti vaikų išlaikymui priteistų alimentų dėl įvairių priežasčių. Kartais priežastys būna objektyvios: sunki materialinė padėtis, nedarbas, nedarbingumas dėl sveikatos sutrikimų ir pan.. Deja, vis daugėja atvejų, kai alimentų išieškojimas tampa neįmanomas dėl piktybinio vengimo juos mokėti: slapstymasis, nuolatinis darboviečių ir gyvenamosios vietos keitimas, išvykimas į užsienį ir pan.  Siekiant pasirūpinti savo vaikų materialiniu išlaikymu,  pirmiausiai būtina kreiptis į teismą ir alimentus prisiteisti.

Antra, - reikia nedelsiant kreiptis į antstolius dėl priteistų alimentų priverstinio išieškojimo, jei tėvas geruoju nevykdo teismo sprendimo. Tuo atveju, jei antstoliui nepavyksta priverstinėmis priemonėmis įvykdyti teismo sprendimą, jis privalo išieškotojai išduoti nustatytos formos pažymą, patvirtinančią, kad vaikas negauna viso arba dalies jam priklausančio išlaikymo.
 
Tik po visų aukščiau paminėtų veiksmų atlikimo išieškotoja įgyja teisę kreiptis į nuo 2008 metų sausio 1 dienos veikiantį Vaikų išlaikymo fondą (Rinktinės g. 48, LT-09318, Vilnius,  tel. (8 5) 2728081 / (8 5) 2796076).

Vaikų išlaikymo fondas (VIF) – tai valstybės piniginės lėšos, iš kurių bus mokamos išmokos vaikams, kurie pagal teismo sprendimą arba pagal teismo patvirtintą vaiko (vaikų) išlaikymo sutartį negauna viso arba dalies išlaikymo, priteisto iš vaiko tėvo (tėvų). VIF administruoja Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracija (GVIFA) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Ši įstaiga teikia konkrečią informaciją apie tai,  kokius dokumentus reikia pateikti prie prašymo išmokai iš fondo gauti.

Pabrėžtina, kad teisę į Vaikų išlaikymo fondo išmokas turi vaikai, negaunantys teismo sprendimu nustatyto išlaikymo, kuris turi būti mokamas periodinėmis išmokomis kas mėnesį, arba gaunantys tik dalį tokio išlaikymo sumos. Fondo išmoka vienam vaikui per mėnesį negali būti didesnė, kaip 1,5 MGL, arba 187,50 Lt, nors priteisti alimentai gali būti ir didesni. Neišmokėta alimentų dalis iš skolininko bus išieškoma kaip jo skola vaikams, o fondo išdalintos išmokos pavirs alimentininko skola valstybei. Tuo atveju, kai skolininko gyvenamoji vieta yra nežinoma, informacija apie Vaikų išlaikymo fondo administratoriaus sprendimą mokėti valstybės išmokas alimentų negaunančiam vaikui ir apie skolininko laukiančias pasekmes bus skelbiama leidinyje „Valstybės žinios“. Valstybės finansuojamo fondo išmokėtos sumos iš skolininko bus išieškomos su 5 procentais metinių palūkanų. Tapę valstybės skolininkais, tokie tėvai nebegalės gyventi viltimi, kad jų vaikai užaugę nebereikalaus kažkada nemokėtų alimentų. Skolos valstybei niekur nedings ir bus išieškomos visą skolininkų gyvenimą.

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos