Ugnė klausia: Laba diena, man 13 metų. Aš noriu važiuoti su keleiviniu mikriuku į Angliją vasaros atostogoms be tėvų, tik nežinau, kokių dokumentų reikia, kad galėčiau ten vykti. Ar reikia įgaliojimo vairuotojui, ar dar ko nors.. Ačiū iš anksto.

Atsakymas. Miela Ugne, Lietuvai prisijungus prie Šengeno erdvės ir panaikinus vidaus sienas, pakeista Vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes tvarka, ji reglamentuoja Lietuvoje gyvenančių vaikų laikiną išvykimą tik į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei. Primenu, kad Šengeno erdvei priklauso Šengeno erdvei priklauso 22 (dvidešimt dvi) ES šalys: Švedija, Suomija, Danija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Graikija, Vengrija, Slovakija, Slovėnija, Austrija, Čekija, Vokietija, Nyderlandai, Belgija, Liuksemburgas, Italija, Prancūzija, Ispanija, Portugalija, Malta bei 2 (dvi) ne ES valstybės: Norvegija ir Islandija. Šengeno erdvei  nepriklauso Jungtinė Karalystė (Anglija), Airija, Kipras, Rumunija ir Bulgarija.
 
Taigi Ugne, Jums vykstant į Angliją, kuri nepriklauso Šengeno erdvei, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikės pateikti:
 
1. asmens tapatybės dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę (gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį);
2. jei  vyksite viena (be palydovo),  kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu - bent vieno iš  tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopiją;
3.jei Jus lydės autobusiuko vairuotojas,  kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu - bent vieno iš  tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopiją. Abiem atvejais sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
 
Atkreipiu Jūsų dėmesį, kad šios kelionės metu  Šengeno erdvės išorinė siena bus kertama kitoje valstybėje (ne Lietuvoje), todėl vieno iš tėvų arba globėjo raštiškas sutikimas pateikiamas tik tos valstybės sienos apsaugos pareigūnui pareikalavus. Linkiu laimingo kelio.

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos