Regina S. iš Šakių: „ Šiuo metu man yra nustatytas 35 proc. darbingumo lygis ir aš gaunu neįgalumo pensiją. Neužilgo man sueis senatvės pensinis amžius, todėl noriu paklausti: ar suėjus senatvės pensiniam amžiui aš galėsiu gauti abi, t.y. senatvės ir neįgalumo pensijas? ar į darbo stažą, reikalingą senatvės pensijai paskirti,  užsiskaitys tas laikas, kai aš nedirbau ir gavau neįgalumo pensiją? kuri pensija yra didesnė – neįgalumo ar senatvės?“

Atsakymas. Gerbiama Regina, ta pensija ,kurią Jūs dabar gaunate, vadinasi valstybine socialinio draudimo netekto darbingumo pensija (iki 2005 m. liepos 1 d.- vadinosi invalidumo pensija).

Atsakome į Jūsų klausimus ta pačia eilės tvarka:
 
1. Ne, Jūs negalėsite vienu metu gauti abiejų , t.y. senatvės ir netekto darbingumo pensijų, nes įstatymas to nenumato.  

2. Kadangi Jums netekto darbingumo (invalidumo) pensija buvo paskirta ir mokama iki senatvės pensijos amžiaus sukakimo dienos, skiriant senatvės pensiją netekto darbingumo (invalidumo) pensijos gavimo laikas  bus prilygintas valstybinio socialinio pensijų draudimo stažui, t.y. į stažą įskaitytas.

3. Senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims darbingumo lygis nenustatinėjamas. Paprastai šiems asmenims skiriama senatvės pensija. Kuri pensija bus didesnė, iš karto sunku atsakyti, nes netekto darbingumo pensija apskaičiuojama pagal tą pačią formulę, kaip ir senatvės pensija.

Pažymėtina, kad nuo 2009 m. sausio 1 d., įsigaliojus Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimams, nedarbingais ar iš dalies darbingais pripažintiems asmenims, kurie netekto darbingumo pensijos gavimo metu sukako senatvės pensijos amžių, gali būti mokama netekto darbingumo pensija, jei ši pensija buvo didesnė nei paskirtoji senatvės pensija.

Kurią pensiją Jums naudingiau pasirinkti privalo patarti teritorinis „Sodros“ skyrius.

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos