Janina K. iš Šakių rajono: „Keletą metų dirbau Černiachovske (Kaliningrado sritis). Dalį uždirbtų pinigų padėjau į vietos banką, po to persikėliau gyventi ir dirbti  į Lenkiją. Ten taip pat dalį uždirbų pinigų padėjau į vietos banką. Ir Rusijos, ir Lenkijos bankas už indėlius  moka palūkanas. Man grįžus į Lietuvą, mokesčių inspekcija reikalauja sumokėti mokesčius už  gaunamas palūkanas. Ar teisi mokesčių inspekcija?“

Atsakymas. Gyventojų pajamų mokesčių klausimus reguliuoja Lietuvos Respublikos geyventojų pajamų mokesčio įstatymas (GPMĮ). Šio įstatymo 17 straipsnis numato atvejus, kai gyventojų pajamų mokestis yra nemokamas.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 straipsnio pakeitimo įstatymą Nr. X-580 (Žin., 2006, Nr.: 50-1801), išaiškino, kad pagal  GPMĮ 17 str. 1 d. 17 punktą,  Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse gautos palūkanos už jų bankuose ir kitose kredito įstaigose laikomus indėlius nuo 2007-01-01 yra neapmokestinamos.

Europos ekonominės erdvės valstybėms priklauso 25 Europos Sąjungos valstybės narės (Airija, Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija), o taip pat ir Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija.
 
Taigi, p. Janinos K.  gaunamos  palūkanas Lenkijoje  už jos banke  laikomą indėlį nuo 2007-01-01 - gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamos, o palūkanos, gautos už Rusijoje banke laikomą indėlį turi būti apmokestinamos taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą, nes šios pajamos gautos ne Europos ekonominės erdvės valstybėje narėje.

 

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos