Valerijus klausia: Laba diena, labai atsiprašau kad sutrukdžiau jums, gal jus galite atsakyti į kelius man rupimus asmeninius klausymus, nes man labai reikalinga Jūsų kaip specialistų pagalbą. Pradžiai aprašysiu situaciją o po jos bus keletą klausimų. Bute gyvena 3 bendraturčiai, butas yra 4 kambariu. Vienam bendraturčiui buto dalis priklauso 30/100 t.y. vienas gyv. kambarys ir 1/2 visų bendro naudojimo patalpų (vonios, tualeto, virtuvės, koridorių). Paveldėjus buto dalį man ir mano broliui t. y kitiems šio buto bendraturčiams šiame bute priklauso kiekvienam po 35/100 , viso 70/100 buto dalies, t.y. viso trys gyv. kambariai ir abiem 1/2 (kiekvienam po 1/4 visu bendro naudojimo patalpų) visų bendro naudojimo patalpų (vonios, tualeto, virtuvės, koridorių). Pagal Registrų Centro banko išrašą bendraturčiui kuriam šio buto dalis priklauso 30/100 t.y. vienas gyv. kambarys ir 1/2 visų bendro naudojimo patalpų, pirkimo pardavimo sutarties pagrindų priklauso (įregistruota) asmeninės nuosavybės (valdymo) forma. Mums t.y. man ir mano broliui šio buto bendraturčiams bute priklauso kiekvienam po 35/100 , viso 70/100 buto dalies pagal Registrų Centro banko išrašą paveldėjimo teisės liudijimo pagrindų (tuo pačių testamentų abiem) įregistruota nuosavybės teise  be žymos asmeninė nuosavybė.

Bendraturtis kuriam šio buto dalis priklauso 30/100 pateikė teismui ieškinį dėl atidalijimo iš bendrosios dalinės nuosavybės, ieškinys pirmos instancijos teismo yra tenkinamas. Mes bendraturčiai kuriems bute priklauso kiekvienam po 35/100 , viso 70/100 buto dalies šiuo metu pateikiam apeliacinį skundą tam, kad apskusti teismo sprendimą byloje „dėl atidalijimo iš bendrosios dalinės nuosavybės“, mes nesutinkame su atidalijimų kadangi siekiame išsaugoti savo butą toki koki paveldėjome. Riamiantis CK 3.89 straipsniu, paveldėtas turtas pripažįstamas asmenine nuosavybe, ir mes nenorime kad be mūsų sutikimo butu dalijamos mūsų gyv. patalpos, tame tarpe ir bendro naudojimo patalpos. Pagal CK  3.89 str. išeina taip, kad visos šiame bute mums priklausančios patalpos ir bendro naudojimo patalpų dalis priklauso mums būtent asmeninės nuosavybės teise, ar aš teisus ?. Ar mes galime remiantis CK 3.89 str. įregistruoti VĮ Registrų centre nuosavybės (valdymo) forma iš esamos (įregistruotos nuosavybės teises  be žymos asmeninė nuosavybė) į asmeninės nuosavybės (valdymo) forma, kad mums negręstu turtiniu teisiu praradimas ? Kur mums pirmoje eilėje kreiptis su prašymais  pakeisti mūsų buto daliai 70/100 nuosavybės (valdymo) formai (pas notarą ar VĮ Registrų centrą) ? Kokių mums veiksmų imtis tam kad išsaugoti savo paveldėto 70/100 buto dalį?

Atsakymas. Gerbiamas Valerijau, mums nelabai aišku kas tas bendraturtis, kuriam priklauso 30/100 buto, tačiau jis galėjo su ieškiniu dėl atidalijimo iš bendrosios dalinės nuosavybės kreiptis į teismą. Kadangi Jūs teismo sprendimą skundžiate apeliacine tvarka, vadinasi esate išstudijavę kodėl teismas tokį sprendimą priėmė. Jūs turite padaryti viską taip, kad pašalinti tą pagrindą, kuriuo remiantis pirmos instancijos teismas šį  sprendimą priėmė, nes kitaip Jūs nelaimėsite ir apeliacinę bylą.  Mūsų neakivaizdinė konsultacija tik pataria, todėl dėl veikimo taktikos konsultuokitės su savo advokatu, kuris veda Jūsų bylą.

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos