Antanas S. iš Šakių rajono: „Dirbdamas Kaune susipažinau su mergina, šiek tiek draugavau. Neseniai ji pareiškė, kad laukiasi nuo manęs vaiko. To negali būti, nes intymių santykių su ja neturėjau. Mergina man grasina teismu dėl tėvystės pripažinimo. Girdėjau, kad daromos kažkokios tėvystės nustatymo ekspertizės, norėčiau apie tai sužinoti smulkiau.“

Atsakymas. Kalbėti apie tėvystės nustatymo bylą teisme yra kiek ankstoka, nes toks ieškinys įmanomas tik vaikui gimus ir kai menamas vaiko tėvas atsisako tėvystę pripažinti.

LR Civilinio kodekso 3.148 straipsnis nustato, kad  pagrindas tėvystei nustatyti yra moksliniai įrodymai (ekspertizių įrodyti giminystės ryšį išvados) ir kitos Civilinio proceso kodekse numatytos įrodymų priemonės.

Jei menamasis tėvas  ekspertizės atsisako, pagrindu tėvystei nustatyti gali būti įrodomieji faktai, patikimai patvirtinantys tėvystę: bendras vaiko motinos ir spėjamo vaiko tėvo gyvenimas, bendras vaiko auklėjimas, išlaikymas, taip pat ir kiti įrodymai.
 
Atsisakyti ekspertizės nepatartina, nes teismas, atsižvelgdamas į bylos aplinkybes, gali tokį  atsisakymą įvertinti kaip tėvystės įrodymą., antra vertus – tokių ekspertizių išvados yra patikimiausias pagrindas nustatyti vaiko kilmę iš tėvo, nes jos patvirtina arba nepatvirtina , kad vaikas biologiniu požiūriu  buvo pradėtas konkretaus vyro.

Lietuvoje, siekiant įrodyti giminystę, atliekama DNR ekspertizė. Reikia skirti tokių ekspertizių įrodomąją galią: ekspertizės  atliktos asmens prašymu  dėl tyrimui pateikiamos medžiagos  ir konfidencialuimo  negali būti laikomos  patikimais įrodymais. Patikimais įrodymais laikomos teismo paskirtos ekspertizės, kai jas atlieka: Teismo medicinos instituto  Serologijos ir DNR laboratorija; Policijos departamento  prie Vidaus reikalų ministerijos  Kriminalinės policijos kriminalistinių ekspertizių tarnyba; Žmogaus genetikos centras.

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos