Klausimas Atsakymas
Šarūnas
 
Laba diena, gal atsakysite į klausimą, kaip dėliosis tokia situacija: Turime su paskola pirktą būstą. Jis areštuotas dėl teisinių ginčų. Dabar suprastėjo finansinė situacija ir bankas nutraukė kreditavimo sutartį. Ar įmanoma namą parduoti apskritai? Jei galima - kur nukeliautų pinigai?
2014-05-29 16:35
 
Gerbiamas Šarūnai, per mažai informacijos, kad atsakyti į visus Jūsų klausimus. Ko gero būstas yra pirktas su įkeitimu, tokiu atveju, nutraukus kreditavimo sutartį, pretenzijas į būstą pirmiausiai pareikš kredito davėjas-bankas. Antra vertus- visiškai neaiškus turto arešto pagrindas ir kas tą turtą areštavo - ar tai laikinoji apsaugos priemonė, pritaikyta teismo, ar tai antstolio areštas , kas tai per  teisiniai ginčai, koks jų pobūdis ir pan. Visų atsakymų per internetą ko gero ir negausite, patariame susirasti advokatą-civilinės teisės specialistą.

Laimutė
 
Sveiki. Prašau patarti, kur turėčiau kreiptis dėl skolų, kurios yra mano bute man ten negyvenant? Parašysiu nuo pradžių. Su vyru esu išsituokusi teisiškai. Turime butą 2 kam nepereinamais kambariais 45 kvad. Aš tame bute negyvenu 2 metai. 2013 m gruodžio pradžioje išsiregistravau iš to buto ir iš Lietuvos, gyvenu Vokietijoje. Šiame bute pasiliko gyventi mano buvęs vyras ir naudojasi visomis buitinėmis paslaugomis. Susidarė skolos už buitines paslaugas man ten negyvenant. Man buvęs vyras grasina, kad šias skolas turėsime padengti abu. Nesuprantu, kokių įrodymų reikia? Parašiau ir išsiuntinėjau el. laiškus visur, kur teikia komunalines paslaugas ir paaiškinau apie tai, kiek laiko ir nuo kada aš ten negyvenu, kad esame išsituokę, kad esu išsiregistravusi, bet man vis tiek atsiuntė el. paštu sąskaitą, kurioje nurodyta skola susidariusi už komunalines paslaugas. Aš nesiruošiu buvusio vyro išlaikyti visą gyvenimą. Jeigu jis ten gyvena ir naudojasi visomis buitinėmis paslaugomis tai , kodėl nesusimoka už jas? Man tų paslaugų nereikia aš ten negyvenu ir esu išsiregistravusi iš to buto. Nesuprantu, kodėl aš irgi esu skolinga už tas skolas? Aš nesijaučiu skoloje. Ačiū. Geros dienos.
2014-05-28 11:03
 
Gerbiama Laimute, paaiškiname, kad už visas komunalines paslaugas privalo atsiskaityti buto savininkas, visai nesvarbu ar jis tame bute gyvena ar ne. Manytume, kad Jums reikėtų išspręsti buto nuosavybės klausimą, jei jis visas yra Jūsų-tai viską turite ir sumokėti, jei jis nepadalintas-tai reikia pasidalinti ir kiekvienas bendrasavininkis mokės pats už save. Nežinome kokiu pagrindu po skyrybų bute liko gyventi Jūsų buvęs vyras, bet sprendžiant iš Jūsų klausime pateiktos informacijos, sąskaitos buvo atsiųstos Jums kaip buto savininkei, vadinasi komunalinių paslaugų tiekėjų pretenzijos yra teisėtos, reikėtų atsiskaityti o po to reikalauti kompensacijos iš buvusio vyro. Patartume Jums išsamiau pasiaiškinti komunalinių paslaugų teikimo įmonėse, po to priimti atitinkamą savo sprendimą.

Julija
 
Laba diena, esu nukentejusios savo mazametes dukters atstove, kuri nukentejo per eismo ivyki. Byla buvo svarstoma Vilniaus miesto apylinkes teisme. Kaltininka pripazino kaltu padarius nezymu sveikatos sutrikima mano dukrai, taciau nepripazino kaltu, kad pasisalino is ivykio vietos. Manes is dalies netenkina teismo sprendimas, padaviau apeliacini skunda, taipogi skunda pateike ir Vilniaus keliu policija(kuri taipogi nesutinka su spendimu) ir beabejo pats kaltininkas pateike apeliacini skunda. Dabar byla bus svarstoma rasytine tvarka Vilniaus apygardos teisme. Klausimas bus toks: Jei ir siame teisme nors viena is saliu nesutiks su teismo sprendimu - kur kreiptis toliau ir kiek aplamai tu apeliaciniu teismu gali ivykti, kol teismo sprendimas nebus galutinis ir neskundziamas. Aciu uz atsakyma.
2014-05-28 10:55
 
Gerbiama Julija, viskas bus parašyta apeliacinio teismo sprendimo pabaigoje, ar šis sprendimas yra galutinis ir kasacine tvarka neskundžiamas, jei skundžiamas - tai kam ir per kokį terminą.

Dainius
 
Laba diena, prieš 10 metų neatsiskaičiau su omnitel už mobilias paslaugas apie 200lt. Gyvenau užsienyje keletą metų taip ir negražinau. Prieš metus gavau iš antstolio kad esu skoloje 1000lt ir kad tai priteisė teismas. Norėčiau gražinti skola 200, bet ne 1000lt. Klausimas butu toks. Ar man yra senaties terminas nes šiandieną praėjo daugiau nei 10 metų? Ar aš galėčiau grąžinti tik 200lt skolą omnitel nemokant pinigu antstoliui?
2014-05-28 10:52
 
Gerbiamas Dainiau, iš tikrųjų yra bendrasis  dešimties metų senaties terminas, tačiau Jūsų atveju šis terminas pradedamas skaičiuoti ne nuo pačios skolos atsiradimo momento, o nuo teismo sprendimo priėmimo dienos. Kodėl teismo priteista suma yra didesnė - negalime atsakyti, nes nežinome sprendimo turinio, gal būt kokie nors delspinigiai, bauda, bylinėjimosi išlaidos  ir pan. Be abejo, teismo sprendimą vykdant ne geruoju, o per antstolius, prisidės ir antstolių paslaugų vertė. Reziumė paprasta: visada geriau ir pigiau skolas sugrąžinti laiku ir geruoju, o ne laukti teismų sprendimo ir antstolių paraginimo.

Danguole
 
Prasau pasakyti, kokie reikalingi dokumentai skrysti i Lietuva, is Didziosios Britanijos, sunui 16 metu, vienam. Aciu.
2014-05-27 11:04
 
Gerbiama Danguole, mes nežinome tvarkos pagal UK įstatymus dėl  nepilnamečio vykimo iš Anglijos į Lietuvą. Patartume kreiptis į atitinkamas UK institucijas, arba į Lietuvos ambasadą Londone. Gal būt atitinkamos patirties turi kiti lietuviai, kurie gyvena Anglijoje ir yra susidūrę su panašia situacija, pasiklausinėkite.

Deividas
 
Laba diena ira tokia situacija man ira 24 metaj as uzkalbinau vaikus kurie dar nepilnameciai pasisveikinau mandagiai kalbinau jokiu keiksmazodziu pakalusiau ka veikia atsako nieko po to bekalbant prisikabino tris ar keturi vaikinai is to pacio namo tik is trecio auksto o as pirmame gyvenu su grotomis ir tie vaikinaj mane isvadino visokiais zodziai keiskmazodziais apkaltino kad prisikabinau prie vaiku ir kaltina tvirkinimu nors as tik siaip uzkalbinau o jie mane visaip isvadino ir vaikam girdint po to nuvejau iki ju paklausti kodel prisikabino ir kalbant man vienas is ju spjove i veida ir uzdare duris irasiau as garso irasus kaip snekejo ir norejau paklausti ar galima butu paduoti juos i teisma prisiteisti is ju moraline zala man ir uz tj kad mane isvadino visaip prie vaiku girdint jiem irgi turejo padaryti zala nes negraziai snekejo ir ar juos nubaustu uz toki elgiasi? ir as jau parasiau ant ju pareiskima del spjovimo i veida ir taip toliau.
2014-05-27 11:01
 
Gerbiama Deividai, pagal Jūsų aprašytą situaciją patartume pirmiausiai kreiptis į policiją dėl incidento aplinkybių išsiaiškinimo ir spręsti klausimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl galimo chuliganizmo. Policija Jums turėtų paaiškinti ir dėl tvarkos kaip kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka, o taip pat dėl kreipimosi į teismą civiline tvarka dėl neturtinės žalos atlyginimo.

Nesvarbu
 
Sweiki noreciau suzinoti ar yra ieskomas toks asmuo Romualdas Snabaitis vilkaviskio apskrityje buvo ieskomas 2010metais ar vis dar ieskomas noreciau suzinot?
2014-05-26 11:13
 
Gerbiamoji anonime, mes negalime atsakyti į tokį klausimą, apskritai, stebina Jūsų noras apie žmogaus paiešką sužinoti per internetą. Jeigu tai rimtas reikalas, jeigu Jus su paieškomu žmogumi sieja kokie nors giminystės ryšiai ir pan., bandykite teirautis policijoje, kuri vykdo dingusių žmonių paiešką.

Arnas
 
Laba diena, noriu paklaust ar gali anstolis isskaiciuot is priedu prie atlyginimo tai yra is maistpinigiu ir komandiruotpinigiu? Aciu.
2014-05-26 11:08
 
Gerbiamas Arnai, išieškojimas gali būti atliekamas iš visų rūšių pajamų, išskyrus tas, kurias apibrėžia LR Civilinio proceso kodekso 739 straipsnį, pagal kurį negalima išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų; 2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; 4) išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; 5) laidojimo pašalpa; 6) išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; 7) išeitinės išmokos.

Danute
 
Vaikas isvyksta gyventi I Vokietija pas mama, o tevas pasilieka gyventi Lietuvoje. Mergaitei 14 m. 8men. Kokiu papildomu dokumentu reikia, isskyrus tevo sutikima? Aciu.
2014-05-26 11:05
 
Gerbiama Danute, mergaitė privalo turėti savo asmens dokumentą.

Vitalija
 
Laba diena. Mano vaikui 10m. as ji noriu isleisti is anglijos i lietuva atostogu su svetimu zmogumi. kokiu dokumentu reikia?
2014-05-24 9:32
 
Gerbiama Vitalija, mes galime pakonsultuoti tik dėl vykimo iš Lietuvos, šiuo atveju Jūs domitės vykimo sąlygomis į Lietuvą. Patariame teirautis atitinkamose institucijose Anglijoje, iš pradžių pasiklauskite Lietuvos ambasadoje Londone, ar kitose konsulinėse įstaigose. Gal būt atitinkamos patirties turi kiti lietuviai, gyvenantys Anglijoje.

Audrone
 
Sveiki as prisiteisiau elementus gavau nuosprendi ir vykdomaji rasta as buvau pas anstoli beveik visus bet visi anstoliai atsisako ta rasta priimti nes nei vienas neturi bendradarbiavima su uzsienio salimi todel neprieme niekas ir taip paliko bet as parasiau i policija pareiskima del piktybinio vengimo del vaiko islaikymo ir jie prieme tai bet as nieko is ju tai pogi nesulaukiau o suma jau 18900 lt jau siekia tiesiog ka man patartumete tolaiu daryti nes man si skola susikaupe tokio dydzio nei jokiu ismoku nieko negavau oo vaiku fondas tai pogi nieko man negalejo padeti net siunte dokumentus i lietuvos ambasada anglijoje ir atmete pasake kad tokio nera asmens kuris gywentu nors jis 100% gyvena ir dirba legaliai anglijoje bet kodel neranda ir atsisako viska padeti as nesuprantu tiesiog man konkreciai reikia zinoti ka nuo ko pradeti kad galeciau ta skola isaugusia susigrazinti.
2014-05-21 11:13
 
Gerbiama Audrone, visus veiksmus dėl teismo priteistų alimentų išieškojimo Jūs atlikote teisingai, tenka apgailestauti, kad kol kas be rezultatų. Kadangi su antstoliais susitarti nesiseka, patartume šiuo klausimu kreiptis raštu į Antstolių rūmus adresu: Konstitucijos pr. 15/5, LT-09319 Vilnius, tel. +370 5 275 00 67, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . Kitus šių rūmų kontaktus rasite internete pagal reikšminius žodžius "antstolių rūmai". Dėl baudžiamosios bylos teiraukitės policijoje, jie turėtų laikas nuo laiko Jus informuoti apie tyrimo eigą. Kiek supratome iš klausime pateiktos informacijos, Jūsų vaiko tėvas turėtų būti Anglijoje, tačiau matyt yra nelegaliai. Pabandykite sužinoti tikslesnę jo buvimo vietą per jo draugus, tėvus, gimines, gal pavyks ką nors sužinoti daugiau. Ar bandėte prašyti pagalbos iš vaiko tėvo tėvų? Gal jie neatsisakytų padėti anūkui. Patariame glaudžiai bendradarbiauti su vaikų išlaikymo fondu, kuris tikriausiai teikia Jums paramą, tokiu atveju ieškoti skolininko yra tiesioginė šio fondo pareiga.  Išsamesnę informaciją rasite internete pagal reikšminius žodžius "vaikų išlaikymo fondas". Linkime sėkmės.

Simona
 
Laba diena, mano tėčiui yra uždėtas antstolis už paskolas, mama yra laiduotoja. iš jos išskaičiuoja 70 procentų algos, tėtis turi invalidumą 3grupės, gauna 370lt į rankas, ir iš jo taip atskaito antstolis 40 procentų, ar teisiškai galima išskaičiuoti iš abiejų žmonių tiek procentų? ypač domina invalidumo pašalpa, ar išvis yra teisė iš jos išskaičiuoti? jei yra, tai kiek turėtu but išskaičiuojama procentų? Iš anksto ačiū už atsakymą.
2014-05-21 10:59
 
Gerbiama Simona, išieškojimas už skolas gali būti atliekamas iš visų rūšių pajamų, išskyrus tas, kurias apibrėžia LR Civilinio proceso kodekso 739 straipsnį, pagal kurį negalima išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų; 2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; 4) išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; 5) laidojimo pašalpa; 6) išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; 7) išeitinės išmokos. Išsamesnės informacijos teiraukitės pas antstolį, kuris vykdo išieškojimą.

Viktorija
 
Sveiki, nuomuojuosi buta ir seimininkai paskambina ir pasako, kad turime isikraustyti. Per kiek laiko turetume isikraustyti? Jaigu nera sudarytos joios sutarties ir as su mazu vaiku?
2014-05-21 10:55
 
Gerbiama Viktorija, blogai kai neturite rašytinės sutarties, nes išsikėlimas sutarties terminui nepasibaigus beveik neįmanomas, sutarties nutraukimas prieš terminą taip pat gana komplikuotas. Mes nežinome, kaip Jūs buvote susitarę su buto šeimininku, patariame tartis ir toliau, t.y. kaip tarėtės dėl įsikėlimo, taip tarkitės ir dėl išsikraustymo.

Inesa
 
Laba diena, rašau norėdama sužinoti ar įmanoma kreiptis į policiją dėl rasto raštelio už automobilio valytuvų, kuriame grasinama nuleisti padangas? Pačio autoriaus tikslaus nežinoma, tačiau jau porai mano kaimynų teko patirti nuostolių, kai jiems buvo nuleistos padangos. Ar policija galėtų išsiaiškinti asmenį už šių darbų? Ar beprasmiška?
2014-05-19 16:43
 
Gerbiama Inesa, be abejo galite kreiptis į policiją, patariame tai padaryti raštu (galima pareiškimą pasiųsti paštu) Gal tai tik paauglių išdaigos, o gal kitų automobilių savininkų perspėjimas, pvz. gal būt Jūs užstatote pravažiavimą ar pan.  Tačiau, jei iš tikrųjų buvo patirti kažkokie nuostoliai, reikėtų sureaguoti rimčiau.

Vaida
 
Laba diena noriu informacijos. Esu perduota anstoliams. Skoloje esu 1800lt uzdeje aresta banko saskaitoje, gaunu motinystes pasalpa.prasiau anstolio kad nuimtu aresta o jis dave igaliojima kad banke nusiimciau. Galimybiu i banka neturiu kada nuvaziuoti. Sestadieniais nedirba. Sakykite ka daryti tokiu atveju? Beje buvau gavusi uz deklaracija lesas anstolis atskaite 100lt poto grazino pagal prasyma ir vel nusiskaiciavo tai jau 90lt. Arestas nenuimtas.
2014-05-16 19:26
 
Gerbiama Vaida, banko sąskaitas areštuoti, panaikinti areštą gali tik antstolis. Antstolio veiksmus galite apskųsti teismui. Pagal  Civilinio proceso kodekso 510 straipsnį skundas dėl antstolio veiksmų (taip pat dėl atsisakymo šiuos veiksmus atlikti) pirmiausiai pateikiamas antstoliui. Skundas dėl antstolio veiksmų gali būti paduodamas ne vėliau kaip per dvidešimt dienų nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per devyniasdešimt dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo. Skundą, paduotą teisės aktų nustatyta tvarka, antstolis išnagrinėja per penkias darbo dienas nuo jo gavimo ir priima patvarkymą. Jeigu antstolis patvarkymu atsisako patenkinti skundą, skundas kartu su vykdomąja byla persiunčiamas nagrinėti apylinkės teismui. Patenkinęs skundą, teismas antstolio veiksmą panaikina arba antstolį įpareigoja veiksmą atlikti. Teismo nurodymai antstoliui privalomi.

Neringa
 
Sveiki, gyvenu uzsienyje turiu 2 nepilnamecius vaikus. Issiskyrusi, vyras elimentu nemoka, nors priteisti. Lietuvoje liko oficialiu skolu, kuriu dabar apmoketi negaliu, nes visas uzdarbis eina vaiku auginimui. Turiu LT nama ir zemes. Ar gali arestuoti turta? Ir kokie buna veiksmai po arestavimo? t.y. ar Anstolis turi teise turta parduoti ar pan kad padengtu skolas jei turiu vaiku? Aciu.
2014-05-16 19:19
 
Gerbiama Neringa, pabandysime į Jūsų klausimus atsakyti iš eilės. Dėl priteistų alimentų nemokėjimo Jums būtina kreiptis į antstolį pagal buvusio vyro gyvenamąją vietą dėl priverstinio teismo sprendimo vykdymo. Dėl Jūsų asmeninių skolų paaiškiname, kad skolų padengimui gali būti areštuotas nekilnojamasis turtas ir pasiūlyta susimokėti skolas geruoju, priešingu atveju, antstolis galės, o gal ir privalės, ypač jei bus toks kreditoriaus reikalavimas, skelbti areštuoto turto pardavimo varžytynes. Varžytynėms vaikų buvimas nekliudo.

Rasa
 
Pasikeitus vairuotojo pazymejimui ivede apribojimo koda 05.08 ka jis reiskia? Aciu.
2014-05-16 12:04
 
Gerbiama Rasa, kodas 05.08 reiškia, kad draudžiama vairuoti išgėrus alkoholio, tačiau pasitikslinkite pas valstybinės įmonės "Regitra" darbuotojus ar kelių policijos pareigūnus.

Ramute
 
Sveiki. Noriu gaut paskola ikeiciant buta. Viena imone pasiule be pasirasyti ikeitimo lakstus. O man pasirasyti lizingine sutari kad as is ju issiperku ta savo buta o tada pas notara pasirasyti kad as ji parduodu. Ar cia teiseta ta lizingine sutartis jei notaras jos nepatvirtins.
2014-05-16 12:04
 
Gerbiama Ramute, patartume pasitarti su notaru, arba bent su finansų teisės advokatu. Mūsų nuomone, geriausiai būtų apsieiti iš viso be skolinimosi, tačiau jei tai būtina, gal būt rasite kredito davėją, kuris nekels tokių reikalavimų.

Dalia
 
Ka darytim jei paveldejau nekilnojamaji turta ir per 3 men nesikreipiau i notara del paveldejimo priemimo?
2014-05-16 11:59
 
Gerbiama Dalia, reikia kreiptis į teismą dėl paveldėjimo priėmimo termino atstatymo. Jei šis terminas buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, jei pavėlavimo trukmė nėra labai didelė, teismai tokius prašymus dažniausiai sprendžia pareiškėjo naudai. Konkretus sprendimas priklauso nuo visų aplinkybių įvertinimo, koks būtų teismo sprendimas Jūsų atveju-mes neprognozuojame.

Karina
 
Laba diena, turiu toki klausymą, del anstoliu ir alimentu Ar gali anstoliai atskaiciot pinigus(alimentus), kurie yra siunciami i kaleimo sakaita, kalinio pragyvenimui, jai gali, tai koks procentas turi but nuo gautos sumos? Aciu, lauksiu atsakymo.
2014-05-16 11:55
 
Gerbiama Karina, alimentams gali būti daromos išskaitos iš visų pajamų rūšių, išskyrus tas, kurias apibrėžia LR Civilinio proceso kodekso 739 straipsnį, pagal kurį negalima išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų; 2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; 4) išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; 5) laidojimo pašalpa; 6) išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; 7) išeitinės išmokos. Išsamesnės informacijos teiraukitės pas antstolį, kuris vykdo alimentų išieškojimą.

Migdolline
 
Sveiki, reiketu istatymus ismanancio zmogaus patarimo. Slapcia nusirasiau drauges korteles duomenis ir apsiprekinau internetu. Ji parase skunda ant manes, kad as sukciaudama, neteisetu budu atsiskaiciau internete. Atvaziavo i namus policija ir sueme. Buvo interviu su pareigunais, jie dare apklausa ir as prisipazinau iskart kad taip padariau. Labai gailiuosi del savo poelgio, bet zinau, kad teks atsakyti. Gavau pamoka visam gyvenimui. Dabar laukiu teismo.Veiksmas vyko ne Lietuvoje o UK. Gal galite pasakyti kokia bausme manes laukia? Suprantu, kad cia ne lietuva, cia kiti istatymai, bet bausmes turetu buti panasios. Ko as galeciau tiketis? Ar labai sunki manes bausme laukia? Aciu uz atsakyma, esu nevilty ir daugu nezinojau i ka kreiptis. P.s sumos verte 1400£ t.y  virs 5000 litu. Anksciau neesu buvusi teista ir su policija reikalu neesu turejusi.
2014-05-16 11:47
 
Gerbiamoji Migdoline, atsakymo į šį klausime internete nerasite, patartume susirasti UK advokatą, jis Jums ir paaiškins. O bausmės skirtingose valstybėse kartais labai skiriasi.

Ausra
 
Laba diena, norejau suzinoti kaip ir kur kreiptis ir ar isvis imanoma ka padaryt. man 33 metai jau 2metai kai gaunu neigalumo pensija, nes turiu 65% nedarbingumo. man paskirta pencija 560lt apitikslei. ir tai vieninteles mano pajamos. logiska, kad man butina gyditis ir didziaja dali skirt vaistams po vezio gydimo ir papildomiems tyrimams, nes nemokamu praktiskai nera. kokiu nor kompencuojamu isvis negaunu, net pralizavus rankai, turejau pirktis savo poliklinikoi lasine ir vaistus. Bet tos pacios pajamos skaicuojamos kaip ir darbingo zmogaus pajamos. kadangi jos yra virs 500lt man nepriklauso nei kopencacijos uz busto sildima ar vandeni. bet kaip tada visa tai suprast? kam zmogui duodama neigalumo pasalpa, pencija, ar gydimuisi ir pragyvenimui, ar tik tam kad dar galetu sumoket mokescius ir neikam daugiau nebeuztenka nezinau kaip ir ka.  ejau visur savo seniunijose, savivaldybei. visi ta pati tai pajamos kurios skaicuojamos ir, viska tu turi moket kaip dirbantis zmogus. as net mokytis bandau, bet profesines rebilitacijos mokslo pasalpa uz kuria turiu vazinet i mokymo istaiga ir skirta mokslo islaidom, priskaitoma kaip asmenines pajamos ir dedami vel pria pajamu. tiesiog nezinau kaip be gyvent. isigelbejau kolkas nuo vezio, bet pribaiks valstybe. labai prasau kaip nors paiskikit, kaip elktis ir kur kreipti. Dekoju.
2014-05-13 16:18
 
Gerbiama Aušra, deja nieko paguodžiančio Jums pranešti negalime, nes pagal dabar galiojančius įstatymus pensija yra įskaičiuojama į Jūsų pajamas. Jeigu Jūsų gautos pajamos būtų dalinamos pvz. dviems asmenims, t.y. gyvenant šeimoje, atsirastų teisė ir į kitas išmokas. Pabandykite kreiptis materialinės pagalbos paskiriant Jums vienkartinę išmoką, išsamiau turėtų paaiškinti Jūsų savivaldybės. socialinės pagalbos skyrius.

Rudolfas
 
Laba diena. Kadangi pratese man netekto darbingumo mokejima 2m. o isgyventi 346.22lt sunku, esant 51m.amziaus susirasti darbo tai pat, negalgi zmogus sau leisti eiti tiatra ir kitokio kulturinio gyvenimo, klausytis zmonos priekaistu, del tokio gyvenimo, isvaziavau i vokietija, jau 3 mienuo eina. Bandau isikurti, gavau kalbos kursus. Zada ir zmona atvaziuoti. Man nutrauke sodra netekto darbingumo mokejima, kai tik infor sodra apie isvykima. Nustatytas asmens darbingumas 55%. Aciu jums uz sugaista laika.
2014-05-13 16:11
 
Gerbiamas Rudolfai, Sodra nutraukė Jums netekto darbingumo pensijos mokėjimą todėl, kad išvykote iš Lietuvos. Jis turėtų būti Jums atnaujintas, kai vėl deklaruosite savo gyvenamąją vietą Lietuvoje. Išsamiau Jums turi paaiškinti Sodra.

Jelena
 
Laba diena, turiu toki klausima, noriu parduoti namo dalio kambari, turiu namo dali 60kv.m noriu parduoti tik 1 kambari, kaip geriau forminti viska, nes po ta kambari turiu rusio dali, ir, jei parduosiu kambari, neatsitiks kad rusi atiteks kaiminams.
2014-05-13 16:08
 
Gerbiama Jelena, kad neišsipildytų Jūsų nuogąstavimai, reikia labai kruopščiai parengti kambario pardavimo sutartį, joje labai tiksliai įvardinant pardavimo objektą pagal nekilnojamojo turto registro duomenis. Sutarties projektą parengia, o taip pat visus su pardavimo sandoriu susijusius dokumentus surenka notaras, todėl labai aiškiai išdėstykite notarui ko Jūs norite.

Kristina
 
Sveiki, turiu klausimą , vaiko tevas nemoka alimentų jau kelis metus, moka valstybė , jis nedirba ir iš jo nieko antstoliai neisreikalauja, ar yra koks budas, priverst jį sumokėt alimentus? Ar taip ir nieko valstybė nedaro, kad susigražint savo pinigus, kuriuos sumoka VIF už jį? Tai tada gal galima jam apriboti teisę į vaiką, nes jis visiškai nesirupina juo, nelanko ir nedalyvauja jo gyvenime. Dėkui.
2014-05-12 14:53
 
Gerbiama Kristina, esant tokioms aplinkybėms Jūs galite kreiptis į policiją dėl vaiko tėvo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn pagal Baudžiamojo kodekso 164 straipsnį už tyčinį vengimą išlaikyti vaiką.

Vilma
 
Laba diena, noriu paklausti, kaip mokami alimentai, ar uz praejusi menesi, ar uz einamaji? Dekoju.
2014-05-12 14:41
 
Gerbiama Vilma, tai priklauso nuo mokėjimo būdo, pvz. jei alimentus moka geruoju, gali būti mokami už einamąjį mėnesį, jeigu mokama pagal vykdomąjį raštą, tai be abejo skolininko darbovietė gali išskaityti alimentus iš skolininko uždarbio tik už praėjusį mėnesį, kai uždarbis jau yra žinomas, t.y. priskaičiuotas.

Bevarduke
 
Sveiki, noreja paklausti ar reikia tevu sutikimo jai isvykstu i Anglija su mikriuku, man yra 17 metu.
2014-05-12 14:36
 
Gerbiama Bevarduke, Jums bus reikalingas vieno iš tėvų raštiškas sutikimas. Išsamiau ieškokite internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į užsienį".

Dovile
 
Laba diena, pateikiau administraciniam teismui skunda del atlyginimo dalies neismokejimo, atsakovas nori visiskai isvengti atsakomybes ir viska neigia,nors turiu pagristu irodymu, visaip nori suklaidinti teisma ir pareikalavo pripazinti mano dalyvavima teismo posedyje butinu, nors byla mano prasymu buvo nagrinejama rasytine proceso tvarka, pagal byloje pateiktus duomenis. Teismas protokoline nutartimi pripazino mano dalyvavima teismo posedyje butinu ir parase, kad be manes byla nebus nagrinejama. Noreciau paklausti ar galeciau atvykti i teismo posedi ir nieko nesakyti, o tik patvirtinti byloje turimus duomenis ir isklausyti atsakovu nuomone ir visa tai nufilmuoti. Kadangi teismo posedis viesas filmuos kitas zmogus, kad pazeidimu atveju tureciau pagristu irodymu. Byla vedama ne per advokata. Is anksto dekoju.
2014-05-12 14:35
 
Gerbiama Dovile, nelabai suprantame dėl kokių priežasčių Jūs nenorite dalyvauti teismo posėdyje, o taip pat nenorite vykdyti teismo nutarties dėl dalyvavimo būtinumo. Galite elgtis savo nuožiūra, tačiau rizikuojate pralaimėti bylą, kam tada buvo reikalingas skundas, kam tie visi filmavimai.

Kristina
 
Laba diena, gyvenu Anglijoje, nesu issiskyrusi bet auginu vaika viena, vyras nesirupina vaiku, pussantru metu nedave vaikui ne cento. Ar cia gyvendama Anglijoje galiu prisiteisti alimentus? Ar butinai turiu gryzti i Lietuva ir kreiptis i teisma?
2014-05-12 14:22
 
Gerbiama Kristina, kreiptis į teismą dėl alimentų reikia pagal atsakovo gyvenamąją vietą. Tai padaryti galite Jūs pati arba per advokatą.

Jonas
 
Mano mama mirė 2010 metais. Prieš mirtį testamentu ji užrašė savo butą man (aš esu vienintelis jos sūnus). Mano tėvą pasiėmė gyventi pas save tėčio sūnus su šeima. Buto nepardavinėjau po mamos mirties, nes tėtė ten kartais atvažiuodavo ir nakvodavo. Dabar tėtė mirė ir mamos pusiau brolio šeima pareiškė, kad tas butas ar jo dalis priklauso jiems. Aš turiu testamentą surašytą 2005 metais. Kas yra teisėtas paveldėtojas šiuo atveju? Ačiū.
2014-05-12 14:21
 
Gerbiamas Jonai, turėti testamentą dar maža, o ar Jūs priėmėte palikimą po mamos mirties pagal tą testamentą? Patartume kreiptis į notarą pagal šio buto buvimo vietą, ten Jūs turėtumėte gauti visus paaiškinimus ir dėl paveldėjimo po mamos mirties, ir apie paveldėjimus po tėtės mirties.

Daina
 
Laba diena norejau pakl, su vyru issikyre ir jis jau nemoka 3 men elimentu padawiau i anstolius, jis man skoloj 700lt jis viena vakara paskamb ir sako man ant korteles buvo min 700as idejau pinigu ir juos nuskaiciavo isieskotojas bet as tu pinigu negawau man anstoliai dar nepervede ar dar parwes ar taip gali kad anstoliai pinigus pasiieme?
2014-05-12 14:17
 
Gerbiama Daina, dėl savo pinigų reikia teirautis ne internete, o kreiptis į teismo sprendimą vykdančią antstolio kontorą.

Vaida
 
Laba diena, turiu paveldeta namo dali 81 proc., likusi dalis 19 proc. priklauso kitai giminaitei. savo dali noriu parduoti, o giminaite nieko nenori. nei graziuoju tartis nepavyksta, nei jos rasti neimanoma. zinau, kad pirmenybe yra pasiulyti jai pirkti musu dali, taciau kaip mums gauti ta jos parasa jei jos neimanoma rasti. i skambucius neatsiliepia, i el.pasta neatraso, o jei pavyksta prisiskambinti, tai ji tik rekia ir nieko nenori girdeti. is to namo jai priklauso tik vienas kambariukas antrame aukste ir patekimas i ji. turime potencialu pirkeja, taciau reikia giminaites atsisakymo pirkti. Patarkite prasau, kaip ji gauti? zinome, kad ji tikrai nepirks, kazkada minejo, kad neturi pinigu, ir turi kur gyventi. is tiesu, ji tycia piktybiskai mums trukdo parduoti turta, nes jos mamai sis namas kelia prisiminimus, nors jame niekas dabar jau negyvena. kaip mums parduoti ta savo turta? ar anstolis gali isgauti is jos rasta kazkoki, kad ji neperka musu dalies? per kiek mazdaug laiko tai galetu buti ivykdoma? labai aciu uz atsakyma.
2014-05-12 14:15
 
Gerbiama Vaida, patartume kreiptis į notarą dėl pranešimo apie pasiūlymą pirkti įteikimo bendraturčiui įteikimo, arba į bet kurią antstolių kontorą, kuri taip pat gali atlikti paslaugą - dokumentų įteikimą.

Tania
 
Sveiki draugui yra priteisti elementai 600lt. Taciau jis pirmos grupes invalidas, ar gali nuskaiciuot jam visus elementus.
2014-05-08 14:17
 
Gerbiama Tania, Jūsų klausimas šiek tiek prieštaringas, matyt ne draugui priteisti alimentai, o iš draugo, nes klausiate ar galima išskaičiuoti alimentus iš invalidumo pensijos. Paaiškiname, kad pagal LR Civilinio proceso kodekso 739 straipsnį  negalima išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų; 2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; 4) išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; 5) laidojimo pašalpa; 6) išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; 7) išeitinės išmokos. Išsamesnės informacijos teiraukitės pas antstolį, kuris vykdo alimentų išieškojimą. Jei manote, kad antstolio veiksmai neteisėti, juos galite apskųsti teismui per tą teismo antstolį.

Jurate
 
Laba diena. Norejau paklausti ar yra senaties terminas administracinems baudoms? Jei taip tai ar turi teise anstolis suejus senaties terminui paimti pinigus is zmogaus?
2014-05-07 19:39
 
Gerbiama Jūrate, šiuo klausimu (dėl senaties)  reikėtų kreiptis į tą pareigūną (instituciją), kuri tas administracines baudas paskyrė. Kilus abejonėms dėl administracinės baudos išieškojimo teisėtumo (suėjus senaties terminui) , to antstolio veiksmus galite apskųsti teismui per tą antstolį. Išsamiau ieškokite internete pagal reikšminius žodžius "antstolio veiksmų apskundimas".

Gintare
 
Sveiki, noreciau paklausti ko griebtis kad is vaiko tevo gauciau alimentus? Vaiko gimimo liudijime tevo pavardes nera, dabartinemis ziniomis dabar tevas dirba uzsienyje nelegaliai. Nuo ko pradeti?
2014-05-07 19:34
 
Gerbiama Gintare, alimentus galima ieškoti tik iš tėvo. Reikėtų pradėti nuo pakalbio su vaiko tėvu, ar jis nesutiktų gera valia prisidėti prie vaiko išlaikymo. Nesutikus dėl geranoriško vaiko išlaikymo, reikėtų paklausti ar nesutiktų gera valia   pripažinti vaiko tėvystę. Esant teigiamam atsakymui, tektų abiems apsilankyti pas bet kurį notarą Lietuvoje, užpildyti nustatytos formos tėvystės pripažinimo pareiškimą, jį pasirašyti. Notarui patvirtinus tėvo parašo tikrumą, būtų galima kreiptis į metrikacijos skyrių dėl naujo gimimo liudijimo, kuriame jau būtų įrašytas tėvas,  vaikui išdavimo. Neprisidedant prie vaiko išlaikymo geruoju, būtų galima kreiptis į teismą dėl alimentų priteisimo. Tuo atveju, jei tėvas savo tėvystę pripažinti nenorės, galima kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo. Tuo reikalu reikėtų kreiptis į advokatą, kad šis tinkamai surašytų pareiškimą teismui, surinktų ir pateiktų teismui tėvystės nustatymo įrodymus.

Laima
 
Laba diena dukra su vaiku gyvena Anglijoje, vasara noriu atsivežti anūką  į Lietuvą, norėčiau sužinoti ar reikia įgaliojimo ir kur kreiptis Anglijoje dėl jo. Ačiū.
2014-05-07 19:25
 
Gerbiama Laima, šiuo klausimu reikėtų teirautis kompetentingose institucijose Anglijoje, pabandykite Lietuvos ambasadoje Londone.

Linas
 
Laba diena. As Jums rasau su tokia beda. Mes turime bedu seniai jau su nemokumu. Pasieme buvom kreditu greituju,paskolu ir lizingu. Dabar siuo metu mes Jau esam perduoti su visais laurais anstoliui. Musu seima siuo metu 6 asmenu. Mes su zmona ir keturi vaikiukai. Nezinom tiesiog kaip elgtis. Meciau darbus Lietuvoje isvaziavau i Vokietija darbuotis. Bet reikalai apie atidavima nieko nejuda. Galvojam apie bankrota tiesiog yra daug beviltisku minciu. Atrodo nueiti lengviausiu keliu. Nebezinom jau kaip elgtis. Aciu.
2014-05-06 9:52
 
Gerbiamas Linai, labai sunku tokiais atvejais ką nors labai protingo patarti. Be jokių abejonių reikia stengtis skolas atiduoti. Iš klausimo turinio supratome, kad galvojate apie fizinio asmens bankroto procedūrą. Patartume šiuo klausimu susirinkti informaciją internete pagal reikšminius žodžius "fizinio asmens skola", "fizinio asmens bankrotas".

Lina
 
Laba diena rasau, nes noreciau zinoti daugiau. Sausio men nutiko trauma, perpjautos visos kraujagys, nervas. Dare operacija po jos daug vaiksciojau pas daktarus, po triju menesiu uzdare bilioteni. Po sei dienai skauda ranka ir jos gerai nevaldau reikia dirbti ir negaliu,nes gavus salcio suka pirstus kur man kreitis. Padekit. Aciu.
2014-05-06 9:43
 
Gerbiama Lina, neatidėliokite ir kreipkitės į medikus, matyt neišsigydėte iki galo. Jei ir toliau bus stebimi neigiami liekamieji reiškiniai, konsultuokitės su savo šeimos gydytoju dėl įforminimo siuntimo į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT), gal būt bus nustatytas sumažėjęs darbingumo lygis. Jūsų klausime yra informacija apie tai, kad sausio mėnesį patyrėte traumą. Kas tai per trauma, gal tai nelaimingas atsitikimas darbe ar pan., būtų galima bandyti kelti klausimą dėl žalos atlyginimo.

Elvinas
 
Per kiek dienu policija privalo atsakyti i registruota laiska? O gal neprivalo? Aciu.
2014-05-06 9:36
 
Gerbiamas Elvinai, viska priklauso nuo laiško turinio. Jei tai paprastas piliečio laiškas pvz. dėl padėkojimo policijai už kažką, atsakymo gali ir nebūti. Jeigu tai raštiškas skundas, privalote gauti atsakymą per vieną mėnesį. Patariame pakartotinai teirautis toje policijos įstaigoje į kurią kreipėtės.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos