Klausimas Atsakymas
Snaiguole
 
Laba diena. Norėčiau paklausti. Tokia situacija: turime būsto paskolą, butas parduodamas iš varžytynių, pardavus butą dar lieka įsiskolinimas, ar antstolis gali areštuoti abiejų sutuoktinių sąskaitas? pas mus du nepilnamečiai vaikai? ir tarkim vaikui tuoj 18m, jis turi santaupų, nori pirkti sodą, ar jam neatsilieps mūsų skola? (ar iš jo antstoliai galės reikalauti dengti mūsų įsiskolinimą?) Tiksliau ar vaikas ir jo turtas nenukentės? Ačiū.
2014-06-27 11:57
 
Gerbiama Snaiguole, kreditorius siekdamas atgauti visą paskolą gali nukreipti išieškojimą į skolininko turtą bei pajamas. Jei paskola buvo paimta abiejų sutuoktinių vardu, pareiga sugrąžinti paskolą tenka abiems sutuoktiniams (šeimai).Tai neliečia pilnamečių šeimos narių, išskyrus atvejus, jei jų turtas nebus įgytas už tėvų gautos paskolos lėšas.

Laima
 
Laba diena, norėčiau paklausti, koks yra senaties terminas įrodymams, kurie gali būti panaudoti byloje, siekiant išspręsti ginčą dėl sveikatai padarytos žalos? Žinau, kad kreiptis reikia per 1 metus, žala padaryta prieš pusmetį, jau yra nustatyta, kad pažeista paciento teisė į kokybiškas paslaugas. Gydymo įstaiga perrašė medicininius dokumentus, pakeitė juose ne tik 2013 metų, bet ir ankstesnius (5-8 metų senumo) duomenis. Pacientas turi įrodymų, kad duomenys medicininiuose dokumentuose pakeisti, nes jie nesutampa su kitais to laikotarpio paciento turimais įrašais. Bet jų datos 5-8 metų senumo. Dėkui.
2014-06-26 9:27
 
Gerbiama Laima, senaties termino įrodymams kaip ir nėra, civiliniuose teisiniuose santykiuose bendrasis senaties terminas yra dešimt metų, yra ir kitų labai įvairių terminų, išsamiau galite rasti internete pagal reikšminius žodžius "senaties terminas". Manytume, kad šiuo, Jūsų aprašytu atveju, gal būt reikėtų kelti klausimą dėl dokumentų klastojimo. Kadangi byla dėl sveikatos sužalojimo jau yra teisme, prašykite teismo skirti įrašų ekspertizę arba perduoti medžiagą prokuratūrai.

Raminta
 
Prašyčiau paaiškinti, ar taikomas senaties terminas įrodymams, kurie reikšmingi byloje dėl pažeistų paciento teisių į kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas? Pvz., minėtos paciento teisės pažeistos prieš pusmetį, Žalos komisija jau patvirtino padarytą žalą, bet ginčas tęsiamas teisme, papildomi svarbūs įrodymai (įrašai medicininiuose dokumentuose) yra įvairaus senumo. Ar jais galima remtis, nepaisant datos, kada jie įrašyti? Dėkoju.
2014-06-25 11:16
 
Gerbiama Raminta, yra labai daug įvairių senaties terminų (apie juos galite rasti internete pagal reikšminius žodžius "senaties terminai", bendrasis senaties terminas pagal civilinę teisę yra dešimt metų. Šiuo konkrečiu atveju, kai byla jau nagrinėjama teisme, reikia pasikliauti teismu, kuris geriausiai žino senaties terminus ir juos taiko.

Julija
 
Laba diena, noreciau suzinoti ar darbuotojai dalyvave gamibiniame susirinkime gali prasyti sio susirinkimo protokolo kopija? Ir kokiais istatymais vadovaujdamasis darbdavis gali neduoti kopijos.
2014-06-25 11:11
 
Gerbiama Julija, nelabai supratome kam jums reikalingas gamybinio susirinkimo protokolo nuorašas, tačiau paprašyti jo galite, tai darbdavys turės jums paaiškinti, kuo vadovaudamasis atsisakys protokolo nuorašą duoti. Tačiau esant rimtam reikalui, pvz. nagrinėjant kokią nors darbo santykių bylą teisme, tokios susirinkimo protokolo nuorašą labai nesunkiai gali išreikalauti teismas, arba advokato kontora.

Justina
 
Laba diena norejau paklausti jei esi skolingas anglijos valstybei ir jie paduos I anstoliam ar jie gali atsekt tawo buvima lietuvoje? Girdejau kad buna senaties terminas iki tam tikros sumos taciau kuri lauka negali gristi I uk? Tai tiesa ar ne? Ir ar galima pvz uz ta bauda atidirbti, ar kazka pan? Buciau labai dekinga uz atsakyma.
2014-06-25 11:03
 
Gerbiama Justina, negalime atsakyti į šiuos klausimus, nes jie priklauso UK jurisdikcijai, patariame kreiptis į šios šalies advokatus.

Meile
 
Sveiki, norejau paklauti ka daryti jei motina paliko dukra likimo valioje metus su puse neduoda nei lito ,kuri gauna elementus o dukra gyvena su pilnameciu vaikinu kuris ja pilnai islaiko ir suteikia viska ka reikia, o dukra nepilnamete. Motina smeize ,pastoviai tererizuoja dar pastoviai gazdina visokiom istaigom,dukros nekencia taip butu galima pasakyti, bet gyventi kur geriau tai pat neduoda ramybes. Jos dukra rupinasi to vaikino tevai, visi artimieji, o pati motina net neatsizvelgia i ta puse, o tam vaikinui grasina pastoviai tos dukros motina su kaleimu ,bet jos dukra pati gyvena su juo ir tuo laimynga ,bet nebepakencia motinos gasdinimu sakykit jei dukra nepilnamete kreiptusi i kazkoke istaiga del to, kad motina nesirupina, gasdina ir smeize ir dukra negauna elementu, kas jei butu ar laimetu dukra, sau priisteisti elementus? AR DUKRA GALI BŪTI RAMI, kad jos kazkur neisves ir to vaikino neuzdarys i kaleima. Buciau dekinga uz atsakyma. Labai lauksiu.
2014-06-25 11:01
 
Gerbiama Meile, dėl motinos valdžios apribojimo į teismą galėtų kreiptis pati dukra per vaiko teisių apsaugos tarnybą. O ar yra tos dukros tėvas, kokia jo pozicija? Dukros sugyventinis šiuo atveju yra niekuo dėtas, žinoma, būtų geriau jei jie savo santykius galėtų įforminti pvz. santuoka. Išsamiau pakomentuoti negalime, nes nežinome kokio amžiaus yra ta dukra, yra ar nėra sąlygų nepilnametės ištekėjimui.

Egidijus
 
Laba diena. Pries 4 metus svedijoj buvau pakliuves policijai be vairuotojo teisiu. jiems pasakiau kad palikes lietuvoj, bet vairuotojo teisiu neturėjau isvis. jie liepe pristatyti man jas per savaite, bet isvaziavau i lietuva ir nebegryzau. ar po tiek laiko begalioja man kas nors? nes zadu gryst ir turedamas jau vairuotojo teises. aciu uz atsakyma.
2014-06-25 10:55
 
Gerbiamas Egidijau, atsakymo į šiuos klausimus ieškokite ne internete, o geriausiai pas Švedijos teisininkus.

Vaiva
 
Sveiki, norejau suzinoti ar gali buti uzdetas turto apribojimas dovanotam butui? Ir ar gali buti jis arestuotas? Aciu uz atsakyma.
2014-06-25 10:54
 
Gerbiama Vaiva, jei butas yra Jūsų nuosavybė, jam gali būti taikomi visi disponavimo apribojimai, tai visiškai nepriklauso nuo buto nuosavybėn įgijimo būdo.

Virginija
 
Sveiki tikuosi pagelbesit yra tokia situocija rado mane neblaivia pas tety bute ,jis taip pat buvo isgerias kudikis triejiu menesiu miegojio vezime kazkas is kaimynu paskambino ir iskviete policija ,mane su tevu uzdare y arestine o kudiki pajeme socelinei darbuotojej.man motinystes teises nera atimtos vyksta tyrimas iki teismo. ar nesulaukus teismo galiu pasiemusi kudyki grysti y lietuva nepranesus didziosios britanijos soc. darbuotojom. nes jos viska daro kad tik atimtu is manes vaika o as neblaivi buvau pirma karta ir mano vaikas visada priziuretas ir gyvenu labai tvarkingai .dekoju
uz atsakyma.
2014-06-25 10:52
 
Gerbiama Virginija, kiek supratome iš klausime pateiktos informacijos, visa tai įvyko UK ir Jūs dabar laukiate teismo sprendimo. Nepatariame bėgti, o kantriai sulaukti teismo sprendimo.

Laima
 
Sveiki, noriu parduoti butą, kuriam nėra uždėta arešto. Areštuotos tik asmeninių indėlių sąskaitos. Ar jų areštas trukdys man parduoti butą? Dėkoju.
2014-06-25 10:48
 
Gerbiama Irena, indėlių areštas buto pardavimui neturėtų kliudyti, išsamesnę informaciją suteiks notaras pagal turto buvimo vietą, nes įstatymu pavesta patiems notarams surinkti visus reikiamus duomenis turto perleidimo sandoriui, parengti sutarties projektą.

Irena
 
Laba diena. Noriu Jusu paklausti. Mano sunus yra pirmos grupes invalidas ir gauna neigalumo pensija 678lt. Ar gali jam isskaiciuoti alimentus vaiku islaikymui. Nes kai vyko skyrybos, tai advokatas sake, kad jam nieko neatskaitys, kad vaikams mokes vaiku fondas, o jis tik liks skolingas jam. Nes jis negauna minimalaus atlyginimo dydzio. Aciu.
2014-06-25 10:45
 
Gerbiama Irena, atskaitymai alimentams vykdomi iš visų rūšių pajamų bei turto, išskyrus tas pajamas, kurios išvardintos Civilinio proceso kodekso (CPK) 739 straipsnyje, t.y. išieškojimas yra negalimas iš valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; iš išmokų vaikams, mokamų pagal Išmokų vaikams įstatymą; iš išeitinės išmokos; iš sumų, kurios mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; iš kompensacinių išmokų už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą; iš laidojimo pašalpų; iš išmokų, mokamų pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą (šalpos pensijų, šalpos našlaičių pensijų ir kt.); iš kitų tikslinių socialinių išmokų, pašalpų ir kompensacijų iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai. Žinotina, jog iš laikinojo nedarbingumo atvejais mokamų socialinio draudimo pašalpų, nedarbo socialinio draudimo išmokų išieškoti galima tik pagal teismo sprendimą dėl išlaikymo išieškojimo ir pagal teismo sprendimą dėl žalos, padarytos suluošinimu ar kitaip sužalojus sveikatą, taip pat atėmus maitintojo gyvybę, atlyginimo. CPK 736 straipsnyje reglamentuojami skolų išieškojimo dydžiai darant išskaitas iš darbo užmokesčio. Iš skolininkui priklausančios darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančios Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos (MMA dydis šiuo metu yra 1 000 litų) ), išskaitoma pagal vykdomuosius dokumentus, kol bus visiškai padengtos išieškomos sumos: iki 50 procentų ( jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas) išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimą ir žalos, padarytos nusikalstama veika, atlyginimą. Visų kitų rūšių išieškoms, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas, iš MMA išieškoma 20 procentų., o pagal kelis vykdomuosius dokumentus – ne daugiau kaip 50 procentų.

Dovydas
 
Kokių dokumentu reikia norint skristi į Angliją vienam arba su lydinčiu asmeniu kai man yra 15m.?
2014-06-21 13:18
 
Gerbiamas Dovydai, pirmiausia Jums reikia turėti asmens dokumentą, o taip pat bent vieno iš tėvų raštišką sutikimą. Išsamiau rasite informacijos internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečio vykimas į Angliją".

Natalija
 
Laba diena. Esu vienisa mama, auginu 2 vaikus 5 ir 12m. Dirbu ligoninej, slaugytoja. Pries keleta metu prasiau leidima dirbti paromis. Man buvo leista. Isakimas taip ir skambejo - LEIDZIU DIRBTI PAROMIS. Kadango vaikus auginu viena, tam, kad isgyventi man tenka dirbti keliose darbuose, tad man darbas paromis labai aktualus, kad galeciau suderinti keliu darbu grafikus. Siuo metu mano pagrindiniame darbe (ligonineje) man pareskia, kad privalesiu dirbti kelius menesius dienomis, motyvuodami tuo, kad skyriuje turi vykti rotacija. Klausimas: ar gali slaugos administratore man nestatyti grafika paromis ir pastatyti mane dirbti dienomis be mano sutikimo? (jug turiu direktoriaus leidima dirbti paromis) Ar as, kaip vienisa mama turiu teise pasirinkti darbo pamaina? Geruoju tartis su administracija neiseina. Ar gali slaugos administratore nevykdyti direktoriaus isakimo del leidimo dirbti parois ir statyti mane pamainini darba sustatant tik kelias paras?
2014-06-21 13:16
 
Gerbiama Natalija, viskas yra Jūsų ligoninės administracijos valioje. Manytume, kad slaugos administratorei yra privalomi ligoninės direktoriaus įsakymai, tačiau patartume šį klausimą spręsti nekonfrontuojant, o geranorišku susitarimu.

Jana
 
Sveiki, gerb. p. Jacevičiau, išvykstu į trumpalaikę kelionę į Rusiją su dukra, 4 metų. Vaikas turi dvigubą pilietybę, t.y. Lietuvos ir Rusijos. Esu Lietuvos pilietė, vyras - Rusijos pilietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje. Ar reikia jo sutikimo? Jei reikia, ar būtinas vyro dalyvavimas registruojant dokumentą pas notarą? Ar reikia mano ir vaiko dokumentų vertimo į rusų kalbą?
2014-06-21 13:11
 
Kadangi Rusija nėra ES narė, patartume šiuos klausimus užduoti Migracijos departamentui adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5) 271 7112, faks. (8 5) 271 8210, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba teirautis Rusijos ambasadoje Vilniuje, jos adresą ir telefonus pasiteiravimui rasite internete.

Edita
 
Sveiki, turiu tokį klausimą. Vaikui priteisti alimentai, jis jų nemoka, kreipiausi į antstolius. Kiek mano žiniomis jam užšaldytos sąskaitos. Mano žiniomis jam turi mokėti pinigus darbo diržą (ne darbo išmoką). Ar antstolis turi teisę juos nurašyti jam nuo sąskaitos? nes jau gauna porą mėnesių šią išmoką.
2014-06-19 13:13
 
Gerbiama Edita, visais alimentų išieškojimo klausimais kreipkitės į antstolį, kurio žinioje yra alimentų išieškojimo byla, jis labai gerai žino, iš kurių pajamų išieškojimai galimi, iš kurių - negalimi. Galite rasti informacijos ir internete pagal reikšminius žodžius "išmokos iš kurių išieškojimas negalimas", pvz. pagal CPK 739 str.

Kristina
 
Laba diena. Esu 58m. mokytoja, iki pensijos liko 4 metai. Darbo stažas toje pačioje mokykloje - 21m. Kvalifikacija - metodininkė. Be manęs šioje mokykloje dirba dar 2 to paties dalyko kolegės: metodininkė, dirbanti 7 metus mokykloje ir viena auginanti 11m. dukrą, ir vyr. mokytoja, dirbanti 10m.Dėl mažėjančio mokinių skaičiaus mažėja ir darbo krūviai, ir atlyginimai.Ar teisus direktorius, norintis lygiavos principu išdalinti krūvius? Kasmet mažindamas atlyginimą be jokio mano  raštiško sutikimo? Siūlo parašyti, kad nesutinku dirbti nepilnu krūviu. Ar toks mano parašymas reikštų, kad būsiu atleista iš darbo dėl etatų mažinimo? Ar vis dėlto galiu reikšti pretenzijas išsisaugoti praėjusių mokslo metų krūvį-23 val. - kitų kolegių sąskaita? Iš anksto dėkoju už atsakymus.
2014-06-19 13:06
 
Gerbiama Kristina, įvertinus klausime pateiktą informaciją, manome, kad direktorius šioje situacijoje elgiasi proporcingai bei adekvačiai. Darbo krūvio dydis, jo pokyčiai dar nereiškia etatų mažinimo, nes darbo organizavimo pertvarkymams yra įstatymu nustatyta tvarka, atleidimo iš darbo procedūros ir kt.

Vida
 
Laba diena, 1)ar gali bendrasavininkas parduoti dalį namo, kurio plotas ginčijamas(bendras namo plotas nesutampa su NTR išrašu ir namo kadastro byloje esamais dokumentais. Bendrasavininkas nesutinka atlikti kadastrinius matavimus, prieš parduodant namo dalį? 2)ar gali bendrasavininkas parduoti 1/10 dalį pastato su bendro naudojimo patalpomis trečiajam asmeniui, o kitam asmeniui-jau minėtą nepatikslintą bendrą plotą kitame pastate(namų valdoje NTR įregistruoti du pastatai, turintys atskirus UN). 3)kaip su žemės sklypo dalies pardavimu(valdo 83m2 iš 0,1483 ha bendro žemės sklypo ploto).Notaro patvirtinta pastatų ir priklausinių bei žemės sklypo naudojimosi tvarka. Dėkoju už skubų ir kvalifikuotą paaiškinimą.
2014-06-19 13:00
 
Gerbiama Vida, paaiškiname, jog pagrindiniai  duomenys apie namo plotą yra įrašai Nekilnojamojo turto registre. Jeigu duomenys nesutampa su namo byloje esančiais duomenimis, galima duomenis patikslinti pagal registro duomenis, kilus ginčui- atlikti pakartotinus kadastrinius matavimus, pagal kuriuos suvienodinti įrašus tiek registre, tiek namo byloje. Jeigu bendrasavininkas atlikti pakartotinus kadastrinius matavimus nesutinka, reikėtų arba vadovautis registro duomenimis, arba kreiptis į teismą dėl įpareigojimo atlikti kadastrinius matavimus. Į antrąjį klausimą paaiškiname, kad bet kuriuo klausime įvardintu atveju, bendrasavininkas turi pareigą savo dalies pardavimo atveju tai pasiūlyti kitam bendrasavininkiui, tik šiam atsisakius įsigyti, galimas turto perleidimas trečiajam asmeniui.Ta pati tvarka galioja ir dalies žemės sklypo perleidimo atveju, be abejo, atsižvelgiant į notarine tvarka patvirtintą statinių, jų priklausinių bei žemės sklypo naudojimosi tvarką. Išsamesnę konsultaciją galite gauti pas notarą pagal turto buvimo vietą, nes rengiantis perleisti dalį turto, sandorio įforminimo dokumentus rengs būtent šis notaras.

Sergej
 
Sveiki, noreciau suzinoti ar 16metis vaikas gali vienas be palydos ir rastisko tevu sutikimo vykti vasarai i Anglija?
2014-06-19 12:45
 
Gerbiamas Sergejau, vykstant į UK nepilnamečiui, bent vieno iš tėvų raštiškas sutikimas-būtinas. Išsamiau rasite internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečio vykimas į Angliją".

Agnė
 
Sveiki, liepos 3 d. baigiasi vaiko priežiūros atostogos. Nuo 2009 m. vasario 9 d. esu pasirašiusi neterminuotą darbo sutartį, nuo 2012.04 mėn. iki 2014.07.03 imtinai buvau vaiko priežiūros atostogose. Ir 2014 m. 06.01 buvau informuota, jog mano pareigybė ir mano grupė likviduota. Įmonėje patvirtinta nauja struktūra, aš  nepatenku į naują struktūrą. Iki šios dienos, iš darbdavio negavau pasiūlymo dėl konkrečių pareigų, kurias eičiau grįžusi iš vaiko priežiūros atostogų. Taigi, noriu jūsų pagalbos atsakant į keletą mano klausimų. 1. Jei būtų nutraukiama darbo sutartis dėl etatų mažinimo, ar man priklausytų 4 mėn. darbo užmokestis pagal stažą? 2. Jei būtų nutraukiama sutartis abipusiu sutarimu ar darbdavys turi teisę neišmokėti man kompensacijos? 3. Ar darbdavys privalo užtikrinti kitą darbo poziciją su tuo pačiu, prieš tai buvusiu atlyginimu? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
2014-06-16 9:16
 
Gerbiama Agne, darbdavys turėtų  Jums pasiūlyti kitą darbą, tačiau jei jis jo nepasiūlys, galėsite pretenduoti į kompensaciją, kurios dydis priklausys nuo stažo trukmės. Jei darbo sutartis bus nutraukta abipusiu susitarimu, viskas priklausys nuo susitarimo turinio.

Edita
 
Sveiki, planuoju artimiausiu laiku isykti i anglija visam laikui, ten gyvena mano draugas, bet turiu vaikeli kuriai dar nera metu, su tevu niekada nebuvau susituoke, ar man butinas jo leidimas issivesti vaika?
2014-06-13 16:28
 
Gerbiama Edita, emigravimo klausimais konsultuokitės Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5) 271 7112, faks. (8 5) 271 8210, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Elkitės pagal jo nurodymus.

Anonimas
 
Laba diena. Radau internete informaciją, kad padedate teisiniais klausimais, todėl norėčiau jūsų pagalbos. Sakykit, ar galima prisiregistruoti tėvų bute, kuriame kartu su tėvais gyvenau visą laiką, bet nebuvau registruotas? Po tėvų mirties pagal paveldėjimą butas priklauso mums - dviems vaikams, nors anas su savo šeima gyveno savo bute. Dabar mes esame du savininkai, o aš noriu įsitvirtinti, prisiregistruoti, nes iki šiol gyvenu tėvų bute, o brolis butą nori parduoti. Esu neįgalus, aš noriu likti gyventi tėvų bute. Kur kreiptis ir ką patarsite?
2014-06-13 16:25
 
Sprendžiant iš Jūsų klausime pateiktos informacijos, Jūs esate paveldėto buto bendrasavininkis, todėl nėra jokių kliūčių deklaruoti savo gyvenamąją vietą (tai liaudiškai ir po senovei vadinama prisiregistravimu) paveldėtoje buto dalyje, reikia kreiptis tik į savo seniūniją. Jūsų brolis negali šiaip sau imti ir parduoti visą butą be Jūsų žinios ir sutikimo, tarp kitko, jei brolis iš tikrųjų nori parduoti savo dalį, tai Jūs turite pirmumo teisę jį įsigyti. Išsamesnę konsultaciją Jums gali suteikti notaras pagal to buto buvimo vietą.

Valerija
 
Laba diena, turiu didele skola, bet tiksliai nezinau sumos (apie 30000), kai dirbau iki 2013 metu spalio menesio, tai antstoliams buvo mokama dalimis is algos. Dabar ieskau darbo, man 48 metai, bijau prarasti puse namelio, kur gyvename as, vyras ir sunus 16 metu. Vyras irgi moka dalimis skolas antstoliams. Dar arestuoti sklypai (1/2 dalies sklypu), kuriuos paldejau. Bijau gyventi ir nenoriu palikti sunui skolu, gal po stresu praradau ir sveikata, nezinau, ka toliau daryti, o skolas noriu grazinti, gal Jus patarsite, kur kreiptis pagalbos ir kokios pagalbos galima tiketis. Dekoju uz viska.
2014-06-13 16:20
 
Deja, gerbiama Valerija, nieko ypatingo patarti negalime, reikia dirbti ir stengtis skolas grąžinti.

Laima
 
Dukrą žentas, naudodamas psichologini smurtą, privertė pasirašyti milijono vertės vekseli, nors jokiu pinigu nedavė. Vėliau išvarė iš namu ir dabar vyksta skyrybu procesas. Dukra su  5 metų sūnum nuomojasi butą Vilniuje. Kadangi suėjo vekselio apmokėjimo terminas žentas vekseli užprotestavo ir dabar antstolis nuskaičiuoja 20 proc. nuo minimalios algos ir 60 proc. nuo likusios. Dukra veiksmus apskundė prokuratūrai ir dabar vyksta ikiteisminis tyrimas jau 6 mėnesiai. Alimentų dukra gauna 200 litų. Vilniuj nuoma buto, mokestis už darželi ir komunaliniai mokesčiai "suvalgo" visą likusi atlyginimą, kas lieka nuo antstolio. Advokatė kelis kartus kreipėsi i teismą prašydama sustabdyti pinigu nuskaičiavimą, kol pasibaigs byla, bet viskas veltui, pinigai kaupiasi antstolio sąskaitoj, musu pinigėliai jau irgi kapsi i pabaigą, o byla nejuda. Ar turi teise antstolis  vykdyti nuskaiciavimą kol nepasibaigus  byla ir yra jau keli prašymai sustabdyti ir kiekvieną kartą jie atmetami? Po kiekvieno advokatės kreipimosi vis gauna raštą iš teismo, kad ieškinys dėl pinigu nuskaičiavimo sustabdymo netpatenkintas. Dėkoju.
2014-06-13 16:17
 
Gerbiama Laima, kaip matosi iš Jūsų klausime pateiktos informacijos, Jūs naudojatės advokatės paslaugomis, todėl mes negalime kuo nors daugiau padėti ar patarti. Elkitės pagal advokatės patarimus.

Rytis
 
Sveiki, nugirdau, kad yra automobilių techninio eksploatavimo kompensavimas neįgaliesiems. Gal galit paaiškinti kaip jį gauti? Kur kreiptis? aš gyvenu rienuose.
2014-06-12 14:45
 
Gerbiamas Ryti, gal būt tai būtų lengvojo automobilio įsigijimo ir techninio pritaikymo neįgaliajam išlaidų kompensavimas. Jeigu Jūs norite gauti tokią kompensaciją, tai reikėtų pradėti nuo savo šeimos gydytojo, kad šis pasiųstų į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT), kad ši esant parodymams nustatytų specialųjį lengvojo  automobilio įsigijimo ir techninio pritaikymo neįgaliajam išlaidų kompensavimo poreikį. Po tokio poreikio nustatymo įsigijus lengvąjį automobilį ir jį pritaikius neįgaliajam,  būtų galima gauti dalies išlaidų kompensaciją. Išsamesnę informaciją Jums gali suteikti Sodros poskyris pagal gyvenamąją vietą. Automobilio eksploatavimo  išlaidų kompensavimas nenumatytas, tačiau pasitikslinkite Sodroje, o taip pat savo savivaldybės socialinės paramos skyriuje, gal būt savivaldybė rado būdą padėti neįgaliesiems ir šioje srityje.

Vaida
 
Laba diena norejau paklausti yra arestuota saskaita gaunu motinystes pasalpa. Buvau gavusi vmi deklaracija lesas. Anstolis nusksite. Bet nepasikeite skolos suma t.y nesumazejo liko tokia pat. Ka tuo atveju daryti?
Laba diena noriu informacijos. Esu perduota anstoliams. Skoloje esu 1800lt uzdeje aresta banko saskaitoje, gaunu motinystes pasalpa. prasiau anstolio kad nuimtu aresta o jis dave igaliojima kad banke nusiimciau. Galimybiu i banka neturiu kada nuvaziuoti. Sestadieniais nedirba. Sakykite ka daryti tokiu atveju? Beje buvau gavusi uz deklaracija lesas anstolis atskaite 100lt po to grazino pagal prasyma ir vel nusiskaiciavo tai jau 90lt. Arestas nenuimtas.
2014-06-09 12:19
 
Gerbiama Vaida, Jums buvo išsiųstas atsakymas tokio turinio: "Gerbiama Vaida, banko sąskaitas areštuoti, panaikinti areštą gali tik antstolis. Antstolio veiksmus galite apskųsti teismui. Pagal  Civilinio proceso kodekso 510 straipsnį skundas dėl antstolio veiksmų (taip pat dėl atsisakymo šiuos veiksmus atlikti) pirmiausiai pateikiamas antstoliui. Skundas dėl antstolio veiksmų gali būti paduodamas ne vėliau kaip per dvidešimt dienų nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per devyniasdešimt dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo. Skundą, paduotą teisės aktų nustatyta tvarka, antstolis išnagrinėja per penkias darbo dienas nuo jo gavimo ir priima patvarkymą. Jeigu antstolis patvarkymu atsisako patenkinti skundą, skundas kartu su vykdomąja byla persiunčiamas nagrinėti apylinkės teismui. Patenkinęs skundą, teismas antstolio veiksmą panaikina arba antstolį įpareigoja veiksmą atlikti. Teismo nurodymai antstoliui privalomi". Papildomai dar kartą paaiškiname, kreipkitės raštu į antstolį, kurio veiksmai Jums kelia abejonių, gausite oficialų atsakymą su visais paaiškinimais. Jei atsakymas Jus netenkins, galėsit antstolio veiksmus apskųsti teismui, ta tvarka, kurią Jums paaiškinome anksčiau.

Ina
 
Laba diena, noreciau jusu patarimo, siuo metu esu vokietijoje, mano sunus yra lietuvoje, cia mokosi, ar mano mama galetu ji atvezti pas mane atostogu be igaliojimo, aciu.
2014-06-09 12:11
 
Gerbiama Ina, Vokietija yra Šengeno sutarties dalyvė, todėl kokių nors ypatingų suvaržymų keliauti į šią šalį nėra, tačiau sūnus privalo turėti asmens dokumentą (gimimo liudijimas nėra asmens dokumentu) Išsamiau teiraukitės Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312, Vilnius, tel. (8 5) 271 7112, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , iš ten turėtumėte gauti išsamų ir tikslų atsakymą.

Darius
 
Sveiki. Turiu skolos lapeli. Jis surašytas 2013.11.30 skolininko ranka, bet netvirtintas pas notarą. Jame nurodytas kad asmuo statybos darbams ir medžiagų supirkimui pasiėmė iš manęs 8000 litu, juos išleido savo reikmėms ir įsipareigoja gražinti pinigus dalimis iki 2014.11.30 mokant kas ketvirti. Skolininkas 2014.01.22 atidavė tik 200 litu. dabar skolininkas slapstosi, nekelia telefono, panašu kad neplanuoja daugiau atiduoti pinigų. jau paėjo antras ketvirtis nuo skolos lapelio parašymo. Ką man toliau daryti? Ar galiu kreiptis į teismą ir ar yra galimybe atgauti pinigus. Mano žiniomis skolininkas niekur legaliai nedirba ir 2 metai kaip išėjęs iš kaleimo.
2014-06-09 12:06
 
Gerbiamas Dariau, šiuo atveju Jūs jau galite kreiptis į teismą tik dėl tos skolos dalies, kuriai suėjo terminas, t.y. už du ketvirčius. Kokia Jūsų galimybė atgauti pinigus - atsakyti negalime. Būtų buvę geriau, jei būtumėte pasitaręs su teisininkais iki paskolos sutarties sudarymo. Gal būt pabandykite iš skolininko gauti vekselį visai sumai, tada nereikėtų kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo, būtų galima vekselį užprotestuoti, gauti vykdymo užrašą ir kreiptis tiesiai į antstolius. Jeigu šios priemonės bus be rezultatų, patariame bandyti kreiptis į policiją dėl skolininko patraukimo atsakomybėn už sukčiavimą.

Asta
 
Laba diena. Norėčiau sužinoti nuo keliu metu vaikas gali skristi vienas? Ar lydimas stiuardeses?
2014-06-09 11:44
 
Gerbiama Asta, patikslinkite klausimą į kurią šalį vaikas norėtų skristi, dar geriau, jei išsamų klausimą užduotumėte Migracijos departamentui adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312, Vilnius, tel. (8 5) 271 7112, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., iš ten turėtumėte gauti išsamų ir tikslų atsakymą.

Edita
 
Laba norejau pasiterauti ka daryti tokioj situacijoj?as motina gyvenu londone dabar vyras nori su vaiku atvaziuoti pas mane mes vede ir visu pavardes vienodos kokia tvarka ar reikia kozkokiu patvirtinimu ir kaip man juos suteikti aciu uz informacija.
2014-06-09 10:39
 
Gerbiama Edita, perduokite vyrui, kad jis pasirūpintų vaiko asmens dokumentu (gimimo liudijimas nėra asmens dokumentas).

Ramune
 
Sveiki, mano vyras isvykes i Danija ir ten dirba legaliai su danisku kontraktu. Mes turime dvi mazas mergytes ir vasara planuojame vykti pas teti i svecius, ar tokiu atveju reikia tecio leidimo kad vaikus galeciau issivezti is Lietuvos?
2014-06-09 11:37
 
Gerbiama Ramune, Danija priklauso Šengeno sutarties šalių grupei, todėl jokių suvaržymų keliauti į šią šalį nėra, tačiau vaikai privalės turėti asmens dokumentus (gimimo liudijimas nėra asmens dokumentas).

Agne
 
Laba diena, esu 21m, noreciau suzinoti ka reiketu daryti mano situacijoi. mano tevai isiskyre gyvena kartu, tevas neturi kur ejti kitur nes visiskai yra alkoholikas, ir skirybu betu nama padalino per pus jis kekviena diena geria ir neleidzia mums gyventi kaip normaliems lietuvos pilieciams gyvenime mus nieko nera daves, tik sedejes kaleime, bei niekada nera dirbes, noreciau jo isizadeti bet kadangi esu pilnamete neiseina, o kokias dar paramos ar pasalpos is jo galeciaus tiketis ? arba bent ji iskeldinti is tu namu kur jis moraiskai mus veikia su mama ir baigia viska pragerti. aciu uz atsakyma.
2014-06-06 10:32
 
Gerbiama Agne, labai sudėtinga ką nors Jums patarti, tačiau pabandykite savo tėvą gydyti.

Lilija
 
Laba diena. Esu kirgizijos piliete. 5 metus gyvenu Lietuvoje. Buvimo lietuvoje pagrindas - leidimas laikinai gyventi seimos sukurimo atveju. 4 metus lietuvoje turejau darbinius santykius. Netekau darbo. Uzsiregistravau darbo birzoje. Birza mokejo ismokas. Klausimas- uzsiregistravus darbo birzoje ir gaunant bedarbio ismokas ar esu apdrausta valstybes lesomis privaluomuoju sveikatos draudimu? Ar draudimo imokas reikia moketi savarankiskai?
2014-06-06 10:30
 
Gerbiama Lilija, privalomuoju sveikatos draudimu yra draudžiami: 1) Lietuvos Respublikos piliečiai ir užsieniečiai, nuolat gyvenantys Lietuvos Respublikoje; 2) laikinai Lietuvos Respublikoje gyvenantys užsieniečiai, jeigu jie teisėtai dirba Lietuvos Respublikoje, bei nepilnamečiai jų šeimos nariai. Nedirbantys darbingo amžiaus asmenys, užsiregistravę gyvenamosios vietos darbo biržoje kaip norintys ir galintys dirbti tam tikrą darbą yra laikomi valstybės lėšomis apdraustaisiais asmenimis. Išsamesnės informacijos teiraukitės Darbo biržoje.

Jurate
 
Labas vakaras.Su vyru santuokoje pragyvenom 23m.Praeitu metu rudeni santuoka buvo nutraukta abieju sutikimu, vyras pagal teismo nuosprendi privalo sumoketi pinigines israiskos kompensacija-20 000 lt. iki nustatytos datos. Kai jis ja pilnai grazins, ar as ta 20 000 lt. privalesiu deklaruoti-pateikti mokesciu inspekcijai visa informacija-ir ar man is tos sumos VMI atskaiciuos 15%? Kokia suma galiu pasideti gyvenimo ateiciai i turima banko saskaita, kad nepatirciau finansiniu nuostoliu, artejant euro ivedimui ir nepazeisciau teisiniu aktu? Dekoju Jums uz issamu atsakyma paaiskinima.
2014-06-06 10:22
 
Gerbiama Jūrate, dėl piniginės kompensacijos deklaravimo bei mokesčių teiraukitės Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, kur gausite tikslia bei išsamią informaciją. Dėl lėšų taupymo Jūs galite elgtis laisvai savo nuožiūra, euro įvedimas niekaip neatsilieps Jūsų materialiai padėčiai.

Judita
 
Laba diena, norėjau pasiteirauti kaip elgtis tokiu atveju, kai jau pilnametį sūnų, baigusį 11 klasių tėvas išvaro iš namų, nesuteikdamas jam nei materialinės paramos, nei būsto. Jis nori baigti gimnaziją, tačiau mano atlyginimas yra tik 550 litų ir tiek pinigų tikrai neužteks, nes reikia samdyti būstą, pirkti mokyklines priemones ir pan. Ačiū už atsakymą.
2014-06-06 10:19
 
Gerbiama Judita, tai labai sudėtingas klausimas, labai daug priklauso nuo visos šeimos susiklausymo ir geros valios. LR Civilinio kodekso  3.194 str. 1, 3 d. nustato, jeigu nepilnamečio vaiko tėvai (ar vienas jų) nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus, teismas išlaikymą priteisia pagal vieno iš tėvų ar vaiko globėjo (rūpintojo) arba valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos ieškinį. Išlaikymą teismas priteisia, kol vaikas sulaukia pilnametystės, išskyrus atvejus, kai vaikas yra nedarbingas dėl invalidumo, kuris jam nepilnamečiui nustatytas. Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 2004-11-11 redakcijoje buvo jog teismas visais atvejais privalo priteisti tėvų išlaikymą paramos reikalingam, vidurinį išsilavinimą jau įgijusiam, aukštosios ar profesinės mokyklos dieniniame skyriuje besimokančiam ir ne vyresniam negu 24 metų pilnamečiam asmeniui, tačiau 2007 m. gegužės 7 d. Konstitucinis Teismas šią įstatymo nuostatą pripažino prieštaraujančią Lietuvos Respublikos Konstitucijos 109 straipsnio 1 daliai ir konstituciniam teisinės valstybės principui. Todėl prieštaraujantys konstitucijai teisės akto straipsniai buvo panaikinti, o 2013 m. birželio 20 d. Civilinis kodeksas buvo papildytas nauju 3.1921 straipsniu, kuris nustato, kad tėvai, turintys galimybę, privalo išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės, kurie mokosi pagal vidurinio ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą ir yra ne vyresni negu 24 metų ir kuriems būtina materialinė parama, atsižvelgiant į vaikų, sulaukusių pilnametystės, turtinę padėtį, gaunamas pajamas, galimybę patiems gauti pajamų ir kitas svarbias aplinkybes.

Severija
 
Laba diena, jei nepilnametis vaikas išvyksta į Šengeno zonai priklausančią valstybę su lydinčiuoju asmeniu, ar reikalingas tėvų patvirtintas leidimas? Dėkoju už atsakymą.
2014-06-05 18:15
 
Gerbiama Severija, tokiu atveju tėvų leidimas nebūtinas.

Inga
 
Laba diena! As su mano 10 metu dukra, gyvenome Lietuvoje, turime LR pyletybe. Buves vyras - vokietyjos pyletis, gyvena Vokietyjoje. Yra lietuvos apilinkes teismo sprendimas del santuokos nutraukimo ir vaiko islaikymo, ir vykdomasis rastas. Noriu is Lietuvos priversti teva moketi elementus.Geranoriskai jis moketi nenori.I kokias instancijas Lietuvoje ar Vokietijoje man kreiptis ir kokie dokumentai reikalingi?
2014-06-04 20:02
 
Gerbiama Inga, paaiškiname, jog šiuo  atveju reikėtų prašyti sprendimą išdavusio Lietuvos Respublikos teismo išduoti Europos vykdomąjį raštą. Europos vykdomasis raštas galioja visoje Europos Sąjungoje ir yra pagrindas pradėti vykdomąją bylą skolos išieškojimui iš skolininko, kuris dirba ar turi turto Europos Sąjungos šalyse. Teismui išdavus Europos vykdomąjį raštą ir prieš jį siunčiant šalies, kurioje skolininkas dirba ar turi turto, antstoliams, privaloma į užsienio kalbą išversti teismo sprendimą, kuriuo remiantis alimentai buvo priteisti. Taip pat privaloma išversti ir Europos vykdomojo rašto pažymėjimą ar jo kopiją.

Jurgita
 
Laba diena noreciau paklausti aie savo problema kadangi mes esam seimoje 5 dukros ir mamyte nori susitvarkyti pasalpa kad gautu uz 5 vaikus pinigeliu bet viena is seseru turejusi lygtinuma del konflikto su vyru todel nzn kaip isitikinti ar tai buvo traktuojama kaip  sunkus ar labaij sunkus nusikaltimas kaip galima tikslaii issiaiskinti dekoju.
2014-06-04 19:56
 
Gerbiama Jurgita, šitai galite išsiaiškinti savo savivaldybės socialinės paramos skyriuje.

Elena
 
Laba diena, mano vyro mama po tevo mirties paveldejo jo zeme. Seimoje 3 vaikai. Mes norime statyti nama, bet mama zemes neduoda. Ar mano vyras turi teise i kazkokia dali zemes ir kaip ja galima gauti. Kur tokiais klausymais reikia kreiptis?
2014-06-04 19:55
 
Gerbiama Elena, Jūs pati savo klausime teigiate, jog žemę paveldėjo vyro mama, taigi, tokiu atveju, jei Jūs norite kažką statyti, turite kreiptis į žemės savininką ir tartis dėl žemės sklypo dalies ar pirkimo, ar dovanojimo.

Vesta
 
Ar pirmo kursą baigusi studentė gali, turi teisę,  dirbti socialine darbuotoją?(biudžetinėje įstaigoje?)
2014-06-03 10:01
 
Gerbiama Vesta, socialinių darbuotojų ir socialinių darbuotojų padėjėjų kvalifikaciniai reikalavimai yra patvirtinti Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-92. Šiuose reikalavimuose tarp kita ko yra nurodyta, jog socialinis darbuotojas turi turėti ar siekti įgyti aukštąjį socialinio darbo ar jam prilygintą išsilavinimą. Socialinio darbo ar jam prilyginto išsilavinimo sąrašą nustato socialinės apsaugos ir darbo ministras. Socialinio darbuotojo padėjėjui reikalavimas turėti aukštąjį socialinio darbo ar jam prilygintą išsilavinimą yra netaikomas. Taigi, manytume, jog galėtumėte dirbti socialinio darbuotojo padėjėja, patartume dėl to tartis su būsimu darbdaviu.

Vitalijus
 
Diagnozes kodasF20.0 kaip gauti vairuo tojo sweikatos pazymejima?
2014-06-02 12:33
 
Gerbiamas Vitalijau, mes ne medikai, o teisininkai, todėl paaiškiname, jog dėl vairuotojo sveikatos pažymėjimo reikia kreiptis į vairuotojų sveikatos tikrinimo komisiją.

Viktoras
 
Sveiki. Norejau suzinoti ar mano skolos pereis mano vaikui. Skola yra paskyrta man padarius sunku nusikaltima bei atlikus bausme,taciau moraline zala gan didele. Ir abejoju suspet sumoketi. Kas ivyktu mano mirties atveju. Vaikas gime po 5 metu gavus sia skola. Aciu uz jusu pagalba.
2014-06-02 12:30
 
Gerbiamas Viktorai, nelabai supratome klausimą, tačiau jeigu tai yra neturtinės žalos atlyginimas, kuri yra priteista baudžiamojoje byloje, ji kaip papildoma bausmė yra asmeninė, t.y. nepaveldima.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos