Klausimas Atsakymas
Ramūnas
 
Sveiki, turiu klausos negale, ar turiu galimybę mokytis ir gauti D vairuotojų kategoriją dėl darbo?
2014-08-26 11:19
 
Gerbiamas Ramūnai, į šį klausimą kompetentinga atsakyti vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija, į kurią ir reikėtų kreiptis.

Birute
 
Sveiki. Noriu paklausti kai prisitesti alimentus. Tevas pripazina teveste bet nenori duoti pavardes vaikui. Ar imanoma gaut alimentus jei pavarde ne jo?
2014-08-26 11:17
 
Gerbiama Birute, jei vaiko tėvas nori padėti savo vaikui, tai jis gali daryti ir be teismo sprendimo, ir pavardė čia neturi lemiamos reikšmės. Jei vis dėlto tektų kreiptis į teismą, nes teismo sprendimu priteisti alimentai yra patikimiau, reikėtų, jog vaiko tėvas pasirašytų tėvystės pripažinimo pareiškimą pas notarą. Šio pareiškimu pagrindu į naują vaiko gimimo liudijimą būtų įrašytas tėvas, tačiau tai nereiškia, kad tėvo pavardė bus automatiškai suteikiama vaikui, tai atliekama abiejų tėvų susitarimu, t.y. vaiko pavardė gali ir nepasikeisti. Išsamesnę informaciją Jums suteiks bet kuris civilinės metrikacijos skyrius.

Marius
 
Sveiki noreciau paklausti ka man daryti noriu duoti savo vaikuj pinigu, bet noriu kad butu viskas iteisinta. Mama neduoda elementam kazko laukia. Ar yra galima paciam prisiteisti?
2014-08-20 13:42
 
Gerbiamas Mariau, pasiūlykite tam tikrą išlaikymą savo vaikui, nurodydamas konkrečią pinigų sumą, vaiko mamai raštu, paprašykite sudaryti laisvanoriško išlaikymo davimo sutartį, sutartyje numatykite sąskaitą į kurią Jūs pervedinėsite sutartą sumą, sutartis bei pinigų pervedimo įrodymai bus tikrais savanoriško alimentų mokėjimo įrodymais. Taip pat pasikonsultuokite su notaru dėl vienašališko pinigų mokėjimo įteisinimo būdo.

Lauryna
 
Jei 15metis asmuo vaziuoja savaitei laiko i UK atostogu su mikroautobusu, ar reikia tik tevu sutikimo, kuris bus patvirtintas notariskai bei pasas. ar nurodyti pas ka vaziuoja, adresa ir telefona), ar reikia nurodyti vairuotojo varda, pavarde? Ar leidimas turi buti anglu kalboje? Aciu.
2014-08-19 11:25
 
Gerbiama Lauryna, apie nepilnamečių asmenų laikiną vykimą į UK yra tiek daug rašyta, jog yra paprasčiau šią informaciją rasti internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių asmenų laikinas vykimas į Jungtinę Karalystę", nei aiškinti iš naujo.

Evelina
 
Laba diena, 2014 m. įsigijau butą, kuris šildomas elektra. Tačiau Registro centro išduotame duomenų išraše nurodyta, jog bute yra centrinis šildymas iš centralizuotų sistemų (daugiabutis statytas 1997 m., jame iš tikrųjų yra centrinis šildymas, bet šiame bute - ne). Kreipiausi į Registrų centrą, kad ištaisytų padarytą klaidą Nekilnojamojo turto registre, nes centrinio šildymo iš centralizuotų sistemų ten niekada nebuvo. Prie prašymo pridėjau prieš tai buvusio savininko; daugiabutį administruojančios įmonės, atsakingos už šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą, raštus; namo šildymo sistemos brėžinius; naują kadastrinių matavimų bylą, kuriuose nurodyta (ar iš jų matyti), jog centrinio šildymo iš centralizuotų sistemų ten nėra ir net nebuvo numatyta. Tačiau Registrų centras man sako, kad tai nėra pagrindas klaidos taisymui. Tai kas tada yra pagrindas? Name yra susikūrusi bendrija, bet pirmininkė yra nauja ir visko bijanti (be to, nedisponuoja jokiais Bendrijos dokumentais, nes jie dingo), ir neduoda man pažymos, kad šiame bute niekada nebuvo centrinio šildymo iš centralizuotų sistemų. Prašau patarkite, kur man kreiptis tokiu atveju. Nesinori mokėti už šildymą, kurio nėra, nes reikės mokėti ir už šildymą elektra, o visi vadovaujasi Registrų centro duomenimis. Gal man reikia kreiptis į Vartotojų teisių tarnybą? Ar į teismą?
2014-08-19 11:17
 
Gerbiama Evelina, patariame kreiptis į registrų centrą raštu, pridedant prie prašymo visus Jūsų turimus dokumentus ir sulaukti atsakymo: arba įrašo pakeitimo, arba raštiško atsisakymo tai padaryti. Raštiškame atsisakyme turėtų būti nurodyti motyvai, kodėl atsisakoma pakeisti įrašą taip, kad jis atitiktų faktinę padėtį. Toliau reikėtų elgtis priklausomai nuo atsisakymo motyvų pagrįstumo: arba papildyti prašymą pagal atsisakymo motyvus, arba kreiptis į administracinį teismą dėl įpareigojimo atlikti veiksmus, t.y. dėl įrašo pakeitimo.

Linas
 
Laba diena, noreciau paklaust, kokius dokumentus man reiktu pristatyt I lietuva del savo gaunamu pajamu uzsienyja, nes buvusi zmona padave I teisma del elementu perskaiciavimo, bet mano pajamos nera pastoviai vienodos, uzdirbu tik minimuma, ir mano darbo kontraktas baigiasi apie lapkricio menesi, nes tik sezonui tebuvau priimtas, pries tai buvome draugiskai susitare kad mokesiu po 200 kas menesi, moku neveluodamas, ar gali jinai tokiu atveju man padidint tas imokas?
2014-08-18 10:20
 
Gerbiamas Linai, teismui pristatykite tų dokumentų, kuriuos minite nuorašus: t.y. kontrakto, ir jau gautų išmokų patvirtinimų.

Romas
 
Ar teisėta, kad neįgalumo pašalpa prilyginama pensijai. Ir iš neįgalumo pašalpos vykdomi anstolio išieškojimai kredito skolai dengti. Aš turėdamas 50% neįgalumą dirbu ,gaunu atlyginimą, ir iš ten taip pat yra atskaitoma anstoliui. Lietuvos Respublikos CPK 738 straipsnio redakcija įsigalioja nuo 2014-08-02 kalbama apie išieškojimą iš socialinio draudimo pašalpų ir išmokų: Iš laikinojo nedarbingumo atvejais mokamų socialinio draudimo pašalpų, nedarbo socialinio draudimo išmokų išieškoti galima tik pagal teismo sprendimą dėl išlaikymo išieškojimo ir pagal teismo sprendimą dėl žalos, padarytos suluošinimu ar kitaip sužalojus sveikatą, taip pat atėmus maitintojo gyvybę, atlyginimo.
2014-08-18 10:18
 
Gerbiamas Romai, antstolio veiksmus galite apskųsti įstatymo nustatyta tvarka, o kadangi naudojatės internetu, tą tvarką rasite internete pagal reikšminius žodžius "antstolio veiksmų apskundimas".

Jolanta
 
Laba diena. Norėčiau paklausti, ar galima vykti i Turkija atostogų 5 paroms, jeigu laukiu ikiteisminio tyrimo?
2014-08-18 9:53
 
Gerbiama Jolanta, šiuo atveju geriau atsiklausti ikiteisminio tyrimo pareigūno.

Audrone
 
Labas vakaras gerbiamas advokate norejau jusu paklausti nesutariam su vyru jis vis kartoja kad per visa gyvenima as nieko neuzdirbau ar be skyrybu galime pasidalinti nama kuris neregistruotas dar siek tiek nebaigtas vyras visokiais budais bandys registruoti savo vardu kaip vien tik savo nuosavybe nes medziagas pirko jis o as rupinausi dukra jos issilavinimu mokejau uz moksla ir maistu rupinausi mano atlyginimas zymiai  mazesnis nei mano vyro ar galiu gauti pas notara pazyma kad man priklauso puse santuokoje igyto turto ir kaip su namu juk registru centre jo nera kur galeciau kreiptis kol mano vyras neperleido musu namo ar be teismo yra kitas koks budas o ir teisme kaip irodyt kad kai neregistruotas namas. aciu labai uz atsakyma.
2014-08-18 9:52
 
Gerbiama Audrone, Jūs galite pasidalinti ne tik namą, bet ir visą turtą geranorišku tarpusavio sutarimu, pasidalijimą užfiksuoti notarine turto pasidalijimo sutartimi. Tačiau abejojant arba nepavykus susitarti, turto padalijimo klausimą geriau patikėti teismui, kuris turtą paprastai dalina tarp sutuoktinių pusiau, tačiau visada atsižvelgiant į vaikų interesus.

Ieva
 
Laba diena, esu keblioje situacijoje. Su vyru issiskyre jau 3 metai, po skyrybu butas buvo padalintas pusiau. Abieju deklaruota gyvenama vieta uzsienyje, taigi butas tuscias. As noriu buta parduoti, bet mano buves vyras nesutinka. Ar yra kokia iseitis teisiskai ji priversti tai padaryti? Turime du vaikus, kurie gyvena su manim. Zinau galiu parduoti savo dali, bet niekas jos nepirks.
2014-08-13 11:58
 
Gerbiama Ieva, gal būt buvęs Jūsų vyras pats norėtų nusipirkti kitą buto dalį, tam jis turi pirmenybės teisę. Patartume visus galimus variantus ramiai aptarti su buvusiu sutuoktiniu, kad buto pardavimo sandoris būtų maksimaliai naudingas ne tik jums abiems, bet ir vaikams.

Linas
 
Noreciau paklausti:noriu sujungti du butus esancius greta vienas kito, reikia padaryti praejima per laikanciaja siena, ar reikia statybos leidimo ar kazko panasaus? Ar reikia moketi pinigus uz tai?
2014-08-13 11:53
 
Gerbiamas Linai, tai būtų esminis būsto pertvarkymas, todėl tam reikalingas atitinkamas projektas (be abejo, su visais, leidimais bei suderinimais) Tačiau gerai pagalvokite, ar iš tikrųjų reikalingas toks butų sujungimas, juk galima į butus patekti ir šiaip, o sugalvojus tokį butą parduoti (buto dalį) gali kilti problemų.

Andrius
 
Sveiki anksiau skirdavau visas spalvas islaikiau egzamina turiu vairuotojo pazimejima dabar pajutau kad nebeskiriu kai kuriu spalvu.ar galiu vairuoti? o gal man reikia isigyti specialius akinius koreguojančius spalvini jutima? jei taip tai isigijes privalau kreiptis pas seimos gyditoja? kad pakoreguotu mano med pazyma?
2014-08-13 11:49
 
Gerbiamas Andriau, visais šiais klausimais konsultuokitės su gydytojais.

Viktorija
 
Sveiki, šiemet baigiau dvyliktą klasę, įstojau mokytis į kolegiją. Iki šios dienos gavau iš tėčio alimentus, bet šiandien sužinojau kad alimentus tėtis atšaukė, nes pagal jį, dabar mama turi mane išlaikyti. Jo alga 2000-3000lt per mėnesį, ar būtų realu prisiteisti 400-500lt?
2014-08-13 11:42
 
Gerbiama Viktorija, paaiškiname, jog tuo atveju, jei vaikas mokosi, tėvai turi juo rūpintis iki 24 metų amžiaus. Galimų alimentų galite pabandyti sužinoti dydį pasinaudodama  skaičiuokle, kurią rasite internete adresu www.alimentuskaiciuote.lt

Gintare
 
Sveiki, norejau paklausti ar galiu dukra issivesti y uzsieny be vyro sutikimo mes da neissiskyre?
2014-08-08 16:41
 
Gerbiama Gintare, kad atsakyti į Jūsų klausimą reikėtų papildomos informacijos: ar tai būtų laikinas išvykimas į užsienį ir į kurią šalį, ar tai būtų emigracija. Patariame konsultuotis su vaiko teisių apsaugos tarnyba, o taip pat su Migracijos departamentu.

Dane
 
Turiu lygtinuma 2 metams jis baigesi lapkrity bus man koks nors perteisimas ar tiesiog jis pasibaigs ir viskas?
2014-08-08 16:38
 
Paaiškiname, jog jokio perteisimo neturėtų būti, jei Jūs iki to laiko nepadarysite kito nusižengimo (nusikaltimo).

Gintare
 
Ar galiu isvaziuoti y uzsieny jei turiu lygtinuma?
2014-08-08 16:34
 
Gerbiama Gintare, skaitykite nuosprendį, jei jo tekste tokio uždraudimo nėra, manytume, jog išvykti laikinai į užsienį kliūčių neturėtų būti. Jei Jūs turite omenyje išvykimą į užsienį ilgalaikį (emigraciją), reikėtų teirautis migracijos tarnyboje adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5) 271 7112, faks. (8 5) 271 8210 , el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Ingrida
 
Noreciau suzinoti jai vaikui yra mokami elimentai tarpais na viena menesi sumoka tada du menesius niekieko ir po poros ar po menesio vel perveda menesine suma 300 litu . ar galimetu kazka padaryti kad moketu kiekviena menesi reguleriai ir kad sumoketu tai ka jau yra skoloje?
2014-08-06 14:07
 
Gerbiama Ingrida, iš klausimo teksto neaišku kaip vaiko tėvas moka alimentus, t.y. ar pats geruoju, ar pagal teismo sprendimą. Jei alimentai yra priteisti, tai teismo sprendimo vykdymą atlieka antstolis, kuris prižiūri vykdymo eigą, alimentų pervedimo reguliarumą, įsiskolinimo likvidavimą ir pan. Jeigu alimentus moka tėvas geruoju, tačiau nereguliariai, patartume alimentus vis dėlto prisiteisti teismo sprendimu, o teismo sprendimo vykdymą patikėti antstoliui.

Edita
 
Laba diena, jeigu Jūsų paslaugos nėra mokamos turiu klausimą. Noriu parduoti buto dalį (apie 8 kv. metrai). Esu bendrasavininkė. Ar yra tokia galimybė Lietuvoje ir kokie yra reikalingi dokumentai, kokia yra bendra tvarka?
2014-08-04 18:43
 
Gerbiama Edita, išsamią buto dalies perleidimo (pardavimo) tvarką bei sąlygas Jums paaiškins notaras pagal to buto buvimo vietą, nes įstatymu pavesta notarams patiems surinkti visus reikalingus dokumentus dėl nekilnojamojo turto perleidimo sandorių.

Regina
 
Sveiki, alimentai priteisti ir moka po 400lt, klausymas tame jai savo noru pasiima vaika atostogu 3 savaitem ar gali ta menesi nemoketi alimentu? buciau dėkinga.
2014-08-04 18:39
 
Gerbiama Regina, patartume pasiskaityti teismo sprendimą dėl alimentų priteisimo, jeigu jame tokia išlyga yra, tai tėvo atsisakymas mokėti dalį alimentų būtų teisėtas.

Rasa
 
Sveiki. 1996m. savo vardu tapau abonentu Bite Gsm. pasinaudojus telefonu apie pora menesiu ji pardaviau kartu su sim kortele. Praejus beveik 18 metu gaunu is teismo rasta, kuriame prasoma rasyti atsiliepima del skolos Bitei GSM. Del skolos i teisma kreipesi kazkokia imone Lindorf, net ne Bite. Tai noriu paklausti, nejaugi per 18 metu, kai Bite nesikreipe i teisma del neapmoketos saskaitos dar nesuejus senatis? Ir ar gali tai daryti kažkokia imone, net ne teisininkai kiek suprantu. Aciu.
2014-08-04 18:37
 
Gerbiama Rasa, telefono aparato pardavimas yra visai kas kita, nei SIM kortelės perleidimas. Bendrasis senaties terminas pagal Lietuvos Civilinį kodeksą yra dešimt metų. Kas iš tikrųjų įvyko, galėtumėte sužinoti nuvykusi į teismą ir susipažinusi su ieškinio medžiaga.

Laima
 
Sveiki. Labai atsiprašau už sutrukdymą. Prašau paaiškinti šiuo klausimu. Gyvenu Vokietijoje. Ištekėjau, pasikeitė pavardė. Mano asmens tapatybės kortelė Lietuviška yra galiojanti iki 2019.09.11. Aš jos nepasikeičiau į naują su kita pavarde po įregistruotos santuokos Vokietijoje gegužės 31 d. Tą padarysiu sugrįžusi atostogauti į Lietuvą gegužės viduryje. Lietuvoje turiu pusę buto, kuris nedalijamas pusiau. Butas yra 2 kam, pereinamais kambariais. Noriu parduoti savo dalį išsimokėtinai daugeliui metų, apsidraudžiant įkeitus Impotekai. Klausimas; ar galima pasirašyti pirkimo- pardavimo sutartį  su turima galiojančia asmens tapatybės kortele nepasikeitus į naują su kita pavarde? Ar būtina pirmiau pasikeisti asmens tapatybės kortelę? Pasikeitus asmens tapatybės kortelę į kita pavardę ar nebus trukdymo pasirašant šią pirkimo-pardavimo sutartį? Ar reikės naujų patvirtinančių dokumentų pvz. buto nuosavybės dokumentai yra su sena pavarde. Ar nereikės vėl iš naujo keisti visus buto nuosavybės dokumentus dėl naujos pavardės, kaip ir asmens tapatybės kortelės? norint įteisinti pirkimo-pardavimo sutartį? Gal galite atsakyti; ar butą vėliau bus galima parduoti, jeigu bus įkeistas Impotekos? Nuoširdžiai dėkoju už atsakymą. Geros dienos.
2014-08-04 18:27
 
Gerbiama Laimute, į visus Jūsų klausimus patikimiausius atsakymus gali duoti notaras, kuris formins Jūsų būsimą sandorį, todėl pasikliaukite jo patarimais bei paaiškinimais.

Gitana
 
Laba diena, vaikui priskirta gyvenamoji vieta pas teva, bet vaikas gyvena kartu su mama. Mama registruota prie savivaldybės ar gali vaiko seneliai prisideklaruoti  nepilnametį vaiką pas save. Tevai sutinka kad jų vaikas būtu prideklaruotas pas senelius. Mama gyvena netoli seneliu toje pačioje vietoveje ir kokiu dokumentu reikia registruojant.
2014-08-01 11:47
 
Gerbiama Gitana, kadangi asmens gyvenamosios vietos deklaravimo klausimus sprendžia savivaldybė, reikėtų abiems tėvams kartu su seneliais šiuo klausimu kreiptis į savivaldybę pagal vaiko senelių gyvenamąją vietą.

Yveta
 
Sveiki. Pas mane yra tokia situacija, su vyru jau nebegyvenu daugiau kaip metai, turime vaiką, jis moka elementus, bet neesame išsiskyrę. Vyras gyvena Anglijoje ir aš noriu su juo išsiskirti, bet aš jo adreso nežinau ir jis man jo neduoda. Mes nebendraujam visai. Kiek prašau jo adreso jis į mano žinutes neatsako. Bendro turto neturime. Ką man daryti kad išsiskirčiau su juo?
2014-08-01 11:43
 
Gerbiama Yveta, būtų galimas santuokos nutraukimas supaprastinto proceso tvarka, tačiau tam reikalingas abipusis sutuoktinių susitarimas, t.y. be sutuoktinio dalyvavimo tai neįmanoma. Pabandykite konsultuotis su taip vadinamais greitų ištuokų specialistais, adresus galite rasti internete pagal reikšminius žodžius "greitos skyrybos", gal būt jie ką nors patars iš savo praktikos.

Julija
 
Laba diena, salia musu daugiabucio yra policijos komisariatas. Vasaros metu jie jungia kondicionieriu kuri neisjungia ir nakciai. Jis dirba taip garsiai, kad neimanoma miegoti. I geranoriska pokalbi jie neina. Sakykit, kur kreiptis, kad ismatuotu decibelus ir priverstu isjungineti kondicionieriu bent jau nakties metu?
2014-08-01 11:36
 
Gerbiama Julija, reikėtų kreiptis į Visuomenės sveikatos centrą pagal savo gyvenamąją vietą, adresus rasite internete pagal reikšminius žodžius "visuomenės sveikatos centras".

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos