Klausimas Atsakymas
Ineta
 
Laba diena .Noriu pasiklausti jusu esminio klausimo del nomuojamu bustu sutarciu. Jau 6m kaip gyvenu ir nomuoju ta pacia vieta. Sutarties kaip ir neturim, turim bet nepatvirtinta. Viska mokame tvarkingai, skolu nera cia susilaukem vaikucio, is pradziu kol laukiausi norejo kad iseitume, bet veliau leido gyventi. Dabar nori kad padarytume remontus visame bute. Bet mes nesutinkame. Kadangi uz vasara mokame pinigus o uz ziema susitare kad neeims nes dideli mokesciai ir taip. Kol nerasime buto kito ar mes galime ir turim teise gyventi pas savininke? nes atkreipkim demesi gyvename 6 m? Aciu uz jusu atsakyma.
2014-09-30 16:35
 
Gerbiama Ineta, sprendžiant iš klausime pateiktos informacijos, tarp Jūsų ir buto savininkės yra sudaryta žodinė buto nuomos sutartis. Tai, kad jūs nuomojamame bute gyvenate jau 6 metus, kokių nors ypatingų lengvatinių sąlygų Jums nesukuria, viskas priklauso nuo šalių susitarimo. Kiek ir kokių remontų butui reikia, vėlgi priklauso nuo šalių susitarimo. Patartume sudaryti rašytinę buto nuomos sutartį, kurioje rekomenduojame detaliai aptarti visus klausimus. Buto nuomos sutarties pavyzdžių galite rasti internete.

Vilma
 
Norejau paklausti kokiu dokumentu reikia norint paduoti vaiko teva i anstolius del vengimo mokejimo alimentus ir kur man kreiptis. jau negaunu 2 menesius skola uz du menesius 900 ir jam da buvo priteistas isikolinimas uz 10 menesiu vaikui islaikymo po 450 t.y. 4500 sita suma jis turi sumoket per 2 metus po 187.50. db skola is viso siekia 1275lt.
2014-09-25 19:33
 
Gerbiama Vilma, kadangi alimentai jau priteisti, Jums belieka su teismo sprendimu kreiptis į bet kurį antstolį dėl priverstinio išieškojimo pradėjimo. Atitinkamą prašymą užpildysite antstolio kontoroje.

Ramutė
 
Laba diena, paduota apeliacija civilinėje byloje, Panevėžio teismui kovo mėn. tačiau atsakymo iki šiol nėra. Per kiek laiko turėčiau gaut atsakymą. Ačiū.
2014-09-25 19:33
 
Gerbiama Ramute, teismai dirba pagal savo vidinę tvarką, bylos išnagrinėjimo terminas labai priklauso nuo teismo darbo krūvio, t.y. nuo bylų skaičiaus. Atsakymą gausite, kai byla bus išnagrinėta. Dėl bylos eigos teiraukitės teismo kanceliarijoje, nurodant bylos numerį, ar bent šalių pavadinimus.

Marina
 
Laba diena, man išrašė baudą už tai, kad buvau pasistačiusi savo automobilį neįgaliesiems skirtoje vietoje. Automobilį palikau šitoje vietoje, nes turiu automobilio ženklą "Neįgalusis". Jį man išdavė nes man nustatytas 40% darbingumo lygis ir turiu problemų su sutrikusia judėjimo funkcija. Tačiau man (kokioje įstaigoje) paaiškino, kad aš savo automobilio negaliu statyti neįgaliesiems skirtoje vietoje, bet negalėjo išaiškinti kodėl. Noriu sužinoti kodėl man su 40% darbingumo lygiu išdavė ženklą, nors jis neduoda teisės statyti automobilio neįgaliesiems skirtoje vietoje. Kuo skiriasi žmogus turintis 30% darbingumo lygio nuo 40% darbingumo lygio. Kodėl iš vis man buvo išduotas ženklas? Pastoviai domiuosi naujais KET reikalavimais ir juose jokių pakeitimų neradau, kad aš negaliu statyti savo automobilio neįgaliesiems skirtose vietose. Jeigu pasikeitė įstatymas, tai nuo kada įsigaliojo jo pataisos ir koks įstatymo numeris. Mano supratimu, ženklas “Neįgalusis” tik klaidina žmones ir suteikia progą pasipelnyti instancijom. Ačiū už pagalbą.
2014-09-25 19:30
 
Gerbiama Marina, čia kažkas yra ne taip. Prašome nurodyti kas ir kada Jums išdavė ženklą "Neįgalusis". Taip pat prašome tiksliai nurodyti kas, kada ir dėl ko Jums paskyrė baudą, tada galėsime patarti tiksliau. Gal būt Jūs pasistatėte automobilį mokamoje vietoje, tada skiriamojo ženklo "Neįgalusis" nepakanka, reikia turėti neįgaliojo automobilio statymo kortelę ir  išlipant iš automobilio ją palikti ant panelio prie priekinio stiklo, kad būtų aiškiai matoma šios kortelės galiojimo data. Primename, jog ženklas "Neįgalusis" ir neįgaliojo automobilio statymo kortelė yra ne tas pat. Skiriasi ir išdavimo tvarka, naudojimo sąlygos bei suteikiamo lengvatos. Klausime minite, jog kažkokioje įstaigoje Jums išaiškino, kad savo automobilio negalite statyti neįgaliesiems skirtoje vietoje, bet negalėjo išaiškinti kodėl. Labai būtų įdomu sužinoti, kas tai per įstaiga.

Marina
 
Laba diena norejau paklausti nuo kada isigaliojo istatimas apie tai kad nauduoti skiriamoji zenklas neigalusis gali tik zmonės turintis 30/neigalumo ir koks istatimo numeris.
2014-09-24 10:54
 
Gerbiama Marina, skiriamojo ženklo "Neįgalusis" išdavimo tvarką reguliuoja ne įstatymas, o Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2009 m. gruodžio 10 d. įsakymu Nr. A1-670 „Dėl asmenų, turinčių teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“, nustatymo ir dokumento, patvirtinančio teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“, išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 148-6646; 2011, Nr. 37-1790) patvirtintas aprašas (paskutinis papildymas padarytas 2011 metais, žiūr. Žinios, 2011, Nr. 37-1790). Išsamesnę informaciją galite rasti Socialinės apsaugos ir darbio ministerijos tinklapyje pagal reikšminius žodžius "Ženklas "Neįgalusis".

Jana G
 
Lb prasau padekita. as nuo vaikystes gaunu inavaliuma, bet 2010 metais isvykau mokytis 20 savaiciu i airija, ten baiges paso galiojimas tad deklaravau tos salies gyvenama vieta tai yra airija. dabar man po keturiu met priskaiciavo 13000 lt skola. ka man daryt. jokio laisko per tuos metus negavau. jie kaip specialiai lauke kol suma padides.
2014-09-24 10:29
 
Gerbiamas(-a) Jana G., iš Jūsų klausime pateiktos informacijos nesupratome kas ir dėl ko Jums priskaičiavo kažkokią 13 tūkst litų skolą. Kadangi skolos suma nurodyta litais, spėjame, jog Jūs esate kažkam skolingas Lietuvoje. Prašome patikslinti kas tai per skola ir kas Jums ją priskaičiavo, gal galėsime ką nors patarti. Šiaip Jums reikia aiškintis su tuo, kas pateikė 13 tūkst litų reikalavimą ir kartu su juo ieškoti sprendimų.

Kęstutis
 
Sveiki, nuomojau butą šeimai su dviem mažamečiais vaikais, benuomojant moteris pastojo, ir nuomos gale pagimdė trečią vaiką, tapdama daugiavaike šeima. Nuomos laikotarpiu negavau visų sutartų nuompinigių ir liko nuomininkai skolingi už komunalinius patarnavimus. Nuomos sutartį pavyko gražiuoju nutraukti, nuomininkus iškraustyti, atgauti nedidelę dalį pinigų, gauti parašus ant sutarties, ir buvo jų pasirašyta ant priedo, kuriame nurodyta visa man dar nesumokėta suma ir už ką. Vyras neturi pastovios darbo vietos. Kokios yra galimybės ir variantai man iš jų atgauti skolą? Į ką galima būtų kreiptis? Ačiū.
2014-09-24 10:23
 
Gerbiamas Kęstuti, dėl nuomininkų skolos pirmiausiai reikėtų kreiptis į pačius nuomininkus ir tartis dėl skolos sugrąžinimo tvarkos bei terminų. Nepavykus susitarti, beliktų kreiptis į teismą, koks būtų teismo sprendimas - mes neprognozuojame.

Stela
 
Sveiki, būsiu labai dėkinga, jei atsakysite, kaip turėčiau pasielgti šiuo atveju: 1.Ar darbuotojas gali dirbti direktoriaus pavaduotoju ūkio reikalams darželyje, jei turi 40% darbingumo lygį? Jei taip, tai ar nėra ribojamas darbo laikas? 2.Ar gali dirbti auklėtoja su vaikais darželyje, jei turi 55% (psichikos sveikatos centro) darbingumo lygį? Jei taip, tai ar nėra ribojamas darbo laikas? 
2014-09-18 9:25
 
Gerbiama Stela, abiem atvejais (tiek direktoriaus pavaduotojas, tiek auklėtoja) dirbti gali, tačiau kokiomis sąlygomis (darbo režimas) priklauso nuo gydytojų rekomendacijų, o taip pat nuo tų darbuotojų ir darželio administracijos susitarimo.

Aurimas
 
Laba diena, radau jusu komentara sia tema: Antra, - reikia nedelsiant kreiptis į antstolius dėl priteistų alimentų priverstinio išieškojimo, jei tėvas geruoju nevykdo teismo sprendimo. Tuo atveju, jei antstoliui nepavyksta priverstinėmis priemonėmis įvykdyti teismo sprendimą, jis privalo išieškotojai išduoti nustatytos formos pažymą, patvirtinančią, kad vaikas negauna viso arba dalies jam priklausančio išlaikymo. TAIGI klausimas - jei iš esmės nėra tyčinio vengimo mokėti, o tarkim susidariusi 1000lt skola, bet mokėjimai nors ir mažesnėmis sumomis kartais, bet periodiškai vykdomi? Atsidūriau padėtyje, kai nedirbanti vaiko mama, pastoviai reikalauja pinigų, aisku skola aš pripažystu, tačiau kol pajamos nėra stabilios tiesiog negaliu sumokėti visko iš karto. O vaiko mama net vaika verčia skambinti ir klausti kada pervesiu pinigus, nors mergaitei tik 6 metukai. Kitas aspektas - Kam mama turi teisę leisti pervedamas lėšas? Ar yra kontrolės mechanizmai? Nes kiek pinigų pervesta vaiko daiktuose, rūbuose nepastebėjau, kad kažkas atsispindėtu. Ar iš viso yra kažkoks tokių dalykų reguliavimas? Ačiū Jums iš anksto už atsakymą.
2014-09-16 9:54
 
Gerbiamas Aurimai, paaiškiname, jog antstolis įprastai išieškotojai išduoda nustatytos formos pažymą, patvirtinančią, kad vaikas negauna viso arba dalies jam priklausančio išlaikymo pagal išieškotojos prašymą, dažniausiai tikslu gauti valstybės paramą iš Vaikų išlaikymo fondo. Jeigu Jūs vis dėlto teikiate paramą vaiko išlaikymui, tačiau ne tokio dydžio kaip yra numatyta pvz. teismo sprendime, Jums kaupsis tik alimentų įsiskolinimo suma, tačiau antstolis jokios pažymos išieškotojai dėl negalimumo išieškoti alimentų neišduos. Jūsų klausime kam turi būti naudojami alimentai, jau yra atsakymas: vaiko išlaikymui, o ne jo mamos. Pabrėžtina, jog vaikus privalo išlaikyti abu tėvai, t.y. ir mama.

Sandra
 
Laba diena, esame jauna seima turime 1dukryte 5m.vyras ir zmona. Vyras dirbo uzsieni ir turime lietuvoje 4paskolas, bendra suma apie20tukst.firma bankrutavo, nebesumokejo algos, apgavo. Nebgalejome bankams moketi tiek kiek reikejo, taremes sumazinti mokejimus ir atideti, kol pagers situacija su darbu, alga. Paskui vyras gavo algos 1800lt, ir patys po kiek laiko pamatem kad rezervuota suma 500lt, dnb banke. paskui pervade alga ir ziurim jos net nera kas pasisavino pinigus ar turi teise taip daryti, jei antstoliams ir kazkas padave, o nieks telef, nepranese, o adresas gyvenimos vietos musu kitas. Ar galima nuimti ta antstoli ir jie sugrazint tuos pinigus alga, nera is ko gyvent dbr? Aciu.
2014-09-16 9:46
 
Gerbiama Sandra, šioje situacijoje patartume Jums pirmiausia išsiaiškinti banke kas ir kokiu pagrindu paėmė Jums rezervuotą 500 Lt sumą, gal tai vis dėlto ne antstolis. Jei paaiškės, jog tai padaryta pagal antstolio patvarkymą, reikėtų kreiptis į antstolį su tikslu išsiaiškinti kaip vykdomas Jūsų skolos išieškojimas, jei bus pagrindas - įstatymo nustatyta tvarka apskųsti antstolio veiksmus. Kuris antstolis vykdys skolos išieškojimą pasirenka kreditorius, o ne skolininkas, todėl antstolio veiksmus galima tik apskųsti. Antstolio veiksmų apskundimo detalią tvarką rasite internete pagal reikšminius žodžius "antstolio veiksmų apskundimas".

Kristina
 
Sveiki, turiu toki klausima, gyvenu su motina ar gali ji mane išmesti iš buto sukakus man 18?
2014-09-15 11:30
 
Gerbiama Kristina, pilnametystės sukaktis nėra pagrindas ir/ar priežastis iškeldinti iš buto. Tokiam drastiškam žingsniui, matyt, yra kokia nors kita priežastis.

Jovita
 
Sveiki, esu paskolinus draugui virs 7000lt, esam pasirase tik skolos rasteli, ji parase jis savo ranka ir pasirasem abu. laikas eina o jis nemoka skolos. Noreciau suzinot ar galeciau tiketis atgaut skola is jo ir kaip tai padaryti? Aciu.
2014-09-14 13:36
 
Gerbiama Jovita. nežinia kas tame skolos raštelyje yra parašyta, tačiau jei jau suėjo skolos grąžinimo terminas, o tas Jūsų draugas skolos geruoju negrąžina, tai nėra kitos išeities kaip kreiptis su ieškiniu į teismą. Gal yra kokie įtakingi Jūsų pažįstami ar draugai, kurie galėtų paveikti tą skolininką atsiskaityti, pabandykite eiti dar ir tokiu keliu.

Rita
 
Is mano gaunamo atlyginimo isskaito anstoliai gan nemaza suma t.y. 50% virs mma ir 20% nuo mma. Realiai pragyvenmui mokesciams lieka 800lt po isskaitymo. as esu išsiskyrusi (alimentu vaiku tevas nemoka) viena auginu du mazamecius kurie lanko mokykla. Mums nebeuztenka pragyvenimui. i kreditoriu kuriam esu skolinga kreipiausi, jie mazinti isskaitomu lesu sumos nesutinka. I teisma kreiptis as neturiu lesu taip. Ar as gali kreiptis i socialini skyriu del pasalpos seimai?
2014-09-08 10:15
 
Geerbiama Rita, be abejo, turite teisę kreiptis, tačiau koks bus sprendimas - neprognozuojame.

Olga
 
Sveiki brolio sunus deklaruotas pas mano mama bute, dabar brolis nori savo sunui suteikti sugyventines (vaiko motinos) pavarde, ar po to kai vaikuciui bus pakeista pavarde toji sugyventine tures kokiu nors teisiu i mamos buta ar brolio ir sugyventines skirybu atveju ji netures teises gyventi su vaiku mano mamos bute iki vaikus sueis pilnametyste. Labai aciu uz atsakyma.
2014-09-08 11:30
 
Gerbiama Olga, gyvenamosios vietos deklaravimas nuosavybės teisės nesukuria, asmuo (asmenys) gali gyventi būste pagal deklaruotą vietą iki tol, kol su tuo sutinka būsto savininkas.

Valdas
 
Sveiki, renovuoja mano nama ir darbininkai sugadino lango rema, kur reiketu kreiptis kad kas padetu juos pajudinti nes niekas nenori nei kalbeti nei taisyti... Aciu.
2014-09-05 14:15
 
Gerbiamas Valdai, pirmiausiai reikėtų užfiksuoti lango rėmo sugadinimo faktą (tai galima padaryti ir su antstolio pagalba), po to dėl pataisymo ar žalos atlyginimo kreiptis į renovacijos darbus atliekančios įmonės administraciją, jai atsisakius - į teismą.

Ineta
 
Laba diena ar gali savivaldybe skirti kompensacija uz sildyma jei yra ano sezono skola perduota anstoliui?
2014-09-05 14:13
 
Gerbiama Ineta, kompensacijos skyrimas ar atsisakymas tokią skirti neturi tiesioginio ryšio su skolomis, nes kompensacija skiriama kasmet pagal esamas to meto sąlygas.

Elvyra
 
Laba diena, puse metų dirbu biudžetinėje įstaigoje. Buvau priimta dirbti socialine darbuotoja, įsidarbinant su pareigomis supažindinta nebuvau, Pareigų aprašo negavau ir jų nėra mano asmens byloje. Pagal sutartį turiu dirbti 8 darbo valandas. tačiau įstaigos vadovas reikalauja, kad dirbčiau viršvalandžius, dalyvaučiau savanoriškose veiklose, atlikčiau darbą, kuris nebuvo atliktas prieš mane dirbusių darbuotojų. Prieštaraujant direktorės reikalavimams, atsakymas vienas "aš tau sakiau" . Kur kreiptis dėl tokio vadovo elgesio?
2014-09-05 14:10
 
Gerbiama Elvyra, patartume ramiai išsiaiškinti su direktore, to padaryti nepavykus, galima kreiptis arba į tos biudžetinės įstaigos steigėją arba į darbo inspekciją.

Inga
 
Laba, noreciau suzinoti kaip vyksta santuoka su kalinciu asmeniu, kokiu dokumentu reikia. Kiek laiko reikia laukti norint iteisinti sia santuoka. Aciu.
2014-09-04 9:51
 
Gerbiama Inga, santuokos sudarymas su kalinčiu asmeniu vyksta ta pačia įprastine tvarka, tačiau tik su kalinimo įstaigos suderinimu bei priežiūra. Išsamesnę informaciją gausite bet kurioje civilinės metrikacijos įstaigoje. Tačiau manytume, jog Jums reikėtų luktelėti, kol būsimasis vyras atliks bausmę, per ta laiką bus patikrintas jūsų meilės tvirtumas, na ir santuokos sudarymo šventė būtų visai kitokia.

Janina
 
Savivaldybės tarybos sprendimu sujungus dvi mokyklas naujame juridiniame vienete -du direktoriai. Vienas direktorius išėjo iš darbo šalių susitarimu, likęs galėjo dirbt kaip ir visi darbuotojai, bet buvo jam įteikta siūlymas eiti tik laikinai pareigas arba nesutikus  bus atleistas. Paskirtas laikinai eiti pareigas iki konkurso (ir taip dirbo 2 metus). Paskelbtas konkursas vadovo pareigoms -  konkurse jis nedalyvavo, kadangi buvo nedarbingume (nelaimingas atsitikimas darbe. Laimėjęs konkursą kitas žmogus jau pradeda eiti pareigas. Koks likimas buvusio direktoriaus dar esančio nedarbingume: ar gali atleisti likus 23 mėn. iki pensijos, ar gali skirti/siūlyti kitas pareigas, kur atlyginimas ženkliai mažesnis, juk pensijos dydis nukentės. Darbuotojo kaltės nėra. O gal konkursas neteisėtas? Ką daryti, jeigu atleis ir sumokės išeitinę? Ar tai leidžia įstatymai?
2014-09-02 14:15
 
Gerbiama Janina, gana sudėtingas klausimas, tačiau pagal pateiktą informaciją direktoriumi yra asmuo, laimėjęs konkursą. Mūsų nuomone, buvęs laikinasis direktorius galėjo dalyvauti konkurse, nors ir buvo laikinai nedarbingas. Manytume, jog buvęs laikinasis direktorius turi teisę apskųsti konkurso rezultatus ir prašyti skelbti konkursą pakartotinai, tačiau koks būtų tokio skundo nagrinėjimo rezultatas-neprognozuojame. Taip pat manytume, jog buvusiam laikinajam direktoriui bus siūlomas kitas darbas, jam nesutikus su pasiūlytomis pareigomis teisės aktų nustatyta tvarka bus sprendžiamas atleidimo iš darbo bei kompensacijų klausimas. Žinoma, nesutikdamas su priimtais sprendimais, juos galės skųsti teisme. Būtų gerai, jei buvusysis direktorius konsultuotųsi su advokatu-darbo teisės specialistu, o ne bandytų tai daryti internete.

Antonas
 
Laba diena, noriu paklausti, kaip atsisakyti but liudininku? Suprantu, kad liudijimas, tai asmens pareiga, bet... Atsitiko vienas ivykis, isties pakankamai ilgai pasakot, todel trumpiau, po kurio bendraglasio tevas pateike pareiskima ant kito asmens (man jo nezinomo ir pirma karta matyta)ir itrauke i liudininkus tyrejai mano klasioka, jo sunu ir ju tarpe mane. Po kiek laiko, klasioko tevas pakeite matomai pareiskimo versija ir viena is mano klasioku isbrauke, nors jis taip pat nuvaziavo pakalbet su tyreja. Dabar, kaip sakant jis sausas ir niekuom nesuristas su situo ivykiu, o man siandiena atejo saukimo laiskas, neregistruotas, kuriame as kviečiamas atitinkama diena pas tyreja pokalbiui, jei be svarbios priezasties, gaunu 30 MGL bauda. Manau, dauguma zmoniu buvo tokiuose situacijose, todel tiesiog noriu paklausti, ar teisiskai kazkaip imanoma neatvykti paskirta diena ir isvis, kad netureti kazkokiu reikalu su ta nagrinejama byla ir butu neutralios padeties. Ka geriausiai galima butu sugalvoti tokioje situacijoje? Gal kad isvykau i uzsieni? Is anksto dekoju uz atsakyma ir tikiuosi atkreipsite demesi i mano pranesima.
2014-09-01 11:36
 
Gerbiamas Antonai, vykti pas tyrėją pagal šaukimą yra Jūsų pareiga, atsakomybė už  neatvykimą dėl nepateisinamų priežasčių yra paaiškinta šaukimo tekste.

Nadiezda
 
Sveiki, klausimas butu toks: Gyvenome su vyru nesusituoke, neseniai palaidojau vyra, siuo metu laukiosiu nuo jo. Vyras turejo skolu ir buvo perduotas antstoliams, skolas mokedavo pagal galimybes, dalis skolu taip ir liko nepadengtos. Ar gymusiam vaikeliui suteikus vyru pavarde, vaikas negales paveldeti mirusiojo skolu. Vyras juokio turto neturejo. Aciu.
2014-09-01 11:32
 
Gerbiama Nadežda, šiaip skolos yra asmeninės, išskyrus tuos atvejus, kai paveldimas turtas, įgytas už paskolą, tada paskolą turėtų gražinti tokį palikimą priėmęs asmuo.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos