Klausimas Atsakymas
Gintaras
 
Laba diena. Norėčiau paklausti nuo ko pradėti tvarkytis dokumentus dėl turto paveldėjimo kai IRA praleistas paveldėjimui skirtas laikas. Turto savininkas prieš mirti nebuvo niekam parašęs testamento. Tai pat nebuvo oficialiai susituokęs su mano mama, iš mirusiojo (tėvo) puses jokiu giminių nėra, esame tik mes 4 vaikai, tėvas mirė jau prieš 9 metus, mes iki šiol gyvename jam priklausiusiame name ir norėtume oficialiai įteisinti turto nuosavybe.
2014-10-31 15:19
 
Gerbiamas Gintarai, Jums reikėtų kuo skubiausiai kreiptis į notarą pagal turto buvimo vietą, kad notaras žinotų, jog yra pretendentas į paveldėjimą. Notaras Jums paaiškins ką reikia daryti, kai kreipimosi terminas yra praleistas, patars ką reikia nurodyti pareiškime teismui, nes tik teismas, esant svarbioms aplinkybėms, galį šį terminą atnaujinti. Kadangi Jūsų paveldėjimo teisės klausimas yra gana komplikuotas, konsultuokitės su notaru dėl visų Jums rūpimų klausimų.

Virginija
 
Laba diena. Mano sunui paskirta pirmos grupes neigalumas, jam 30 metu ir pries puse metu padaryta kepenu transplantacija. Lietuvoje jis neturi jokio stazo, nes su manimi gyveno ispanijoje ir nuo 2008 metu sirgo, negalejo dirbti. Kadangi kepenu transplantacija atlikta lietuvoje is ispanijos jis pasalpu tikrai negaus, bet lietuva tai pat nieko nemoka, nes lietuvoje niekados nedirbes. Buvo metus laiko kaip antros grupes invalidas, ir zadejo atlyginti, taciau dabar paskirta pirma grupe ir tai pat gavom atsakyma is uzsienio reikalu ministerijos, kad jam nepriklauso pasalpa. Tai kaip suprast, ir kur galetume kreiptis, kad mums padetu issprest sita problema?
2014-10-30 11:57
 
Gerbiama Virginija, patariame šiuo klausimu kreiptis į Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, geriau raštu, įteikiant jį apsilankymo ministerijoje metu.

Nijole
 
Sveiki, pries 4 metus nevykdziau finansiniu isipareigojimu, teismo sprendimu skolu isieskojimas buvo perduotas antoliams. Skolas susimokejau. Ar mano kreditingumo istorija gali sutrukdyti isidarbinti banke ar kitoje finansineje istaigoje, valstybineje istaigoje?
2014-10-28 17:51
 
Gerbiama Nijole, nemanome, jog Jūsų kreditingumo istorija kam nors būtų labai įdomi, tai ne nusikaltimas.

Urte
 
Sveiki, turiu dukra is pirmos santuokos. pries 2 menesius vel istekejau. Man idomu kaip del mano vyro globos dukrai, juk jis jai kaip ir oficialus globejas. biologinis tevas alimentu nemoka. Ir kokia mano padetis, ar skaitausi vis dar vienisa mama?
2014-10-28 10:25
 
Gerbiama Urte, Jūs nesate vieniša mama, o dukrą išlaikyti privalo abu tėvai, todėl dėl alimentų Jums reikėtų pirmiausiai kreiptis į jos tėvą, jam atsisakius tai padaryti geruoju, su atitinkamu ieškiniu į teismą. Kad nepadaryti kokios nors klaidos, konsultuokitės su advokatu-šeimos teisės specialistu.

Viktorija
 
Esu nepilnamete, man 17m. Ir laukiuosi nuo suzadetinio, kurem 19m. Nestumas planuotas, tik nepagalvojom kaip mums gyventi kartu, nes mano tewai issiskyre ir gyvenu su tevu. Mama nieko pries, jai gyvensiu su suzadetiniu, bet tewas pries. Sumastem susituokti, bet ar uzteks mamos paraso, nors gyvenu ne su je. Ar reik ir tewo paraso? Ir ar aplamai turiu teise gyventi su savo dar negimusio vaiko tevu? Prasau patarkit ka, nes nenoriu gyventi su savo tevu, o noriu su vaiko tevu.
2014-10-27 13:13
 
Gerbiama Viktorija, Civilinio kodekso 3.14 straipsnis nustato, kad sudaryti santuoką leidžiama asmenims, kuriems santuokos sudarymo dieną yra 18 metų. Tačiau esant tam tikroms aplinkybėms, asmuo norintis tuoktis, tačiau neturintis 18 metų, gali prašyti teismo santuokinį  amžių sumažinti. Tokie prašymai teisme nagrinėjami supaprastinto proceso tvarka, santuokinis amžius gali būti sumažintas, tačiau ne daugiau kaip trejais metais. Nėštumo atvejais, teismas gali leisti tuoktis ir nesulaukus penkiolikos metų. Įstatymas reikalauja, kad teismas, spręsdamas klausimą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo, teismo posėdyje turi išklausyti norinčio tuoktis nepilnamečio tėvų, globėjų ar rūpintojų nuomonę, o taip pat   atsižvelgti į jo psichinę bei psichologinę būklę, turtinę padėtį ir svarbias priežastis, dėl kurių būtina sumažinti santuokinį amžių. Valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija privalo pateikti išvadą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo tikslingumo ir ar tai atitinka nepilnamečio interesus. Atkreipiame dėmesį, kad sumažinti santuokinį amžių yra teismo teisė, bet ne pareiga, t.y. tik esant teismo pripažintoms svarbioms aplinkybėms. Įstatymas nustato tik vieną svarbią priežastį sumažinti santuokinį amžių - nėštumą, kitų aplinkybių pripažinimą svarbiomis įstatymas palieka teismo nuožiūrai.  Kitomis aplinkybėmis paprastai būna: jau susiklostę šeimos santykiai (atvejai, kai nepilnametis jau gyvena santuokinį gyvenimą), vaiko gimimas, nepilnametis jau turi savarankišką užsiėmimą, nepilnametis turi savarankiškas pajamas ir pan.

Ala
 
Laba diena, norėčiau sužinot, mano vaikui 18 metų, mokosi kolegijoje, jau daug metų negaunu priteistų alimentų, skola siekia dešimtys tūkstančių litų, antstoliai negali išieškoti. Ką man toliau daryti? Ar įmanoma gauti tada paramą iš valstybės? Kokie galėtų būti tolimesni mano veiksmai? Ačiū.
2014-10-24 15:29
 
Gerbiama Ala, dėl priteistų alimentų išieškojimo reikia nedelsiant kreiptis į antstolį ir vadovautis jo patarimais. Nesant galimybės alimentų išieškojimui, antstolis tik tada išduoda specialią pažymą, kuri yra pagrindas kreiptis į Vaikų išlaikymo fondą (VIF) Išsamesnė kreipimosi tvarka yra išdėstyta VIF tinklapyje.

Andrius
 
Laba diena noriu paklausti ar antstolis gali deti aresta ant dovanoto nekilnojamojo turto t.y (zemes) kuria tevas nori dovanoti man kada esu dar skoloje antstoliui apie 6000lt. Galvoju ta dovanota turta parduoti, kad atsiskaityciau su antstoliu tokiai atvejais i ka kreiptis?
2014-10-24 15:22
 
Gerbiamas Andriau, antstolis gali nukreipti išieškojimą į bet kurį turtą, nepriklausomai nuo jo įgijimo būdo. Visus kilusius neaiškumus bandykite išspręsti su antstoliu, kuris privalo paaiškinti savo veiksmų teisėtumo pagrindą, o taip pat jo veiksmų apskundimo tvarką.

Angelė
 
Laba diena, noriu paklausti, Ukrainos Respublikos piliečiai tėvas ir sūnus, taip pat turintys ir Lietuvos Respublikos pilietybę planuoja kelionę iš Vilniaus į Londoną. Ar reikalingas berniuko mamos, gyvenančios Ukrainoje sutikimas, ir ar reikia, kad jis būtų notaro patvirtintas?
2014-10-24 15:19
 
Gerbiama Angele, vykstant į Londoną reikalingas bent vieno iš tėvų sutikimas, todėl šiuo atcveju, vaikui vykstant su tėvu, jokių problemų neturėtų būti. Dėl visa ko dar pasiteiraukite Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112, faks. (8 5)  271 8210, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Linkime laimingos kelionės.

Lina
 
Sveiki. mano vyras serga nepagydoma liga. eiga progresuojanti. pries 2 metus buvo nustatytas 50% darbingumas, o siais metais darbingumas jau 55%. nesutinkame su ndnt sprendimu prasau placiau paaiskinti kur kreiptis norint apskusti si sprendima, kokius dokumentus pristatyti. ar reikes po apskundimo vel eiti i ndnt? is naujo rinkti pazymas, dokumentus?
2014-10-24 15:15
 
Gerbiama Lina, kai asmuo nesutinka su NDNT teritorinio skyriaus sprendimu, NDNT teritorinio skyriaus sprendimas gali būti skundžiamas NDNT direktoriui per 30 kalendorinių dienų nuo dokumentų gavimo dienos. Jeigu asmuo, pensiją ar išmoką mokanti institucija nesutinka su NDNT direktoriaus sprendimu dėl pakartotinio darbingumo lygio vertinimo, šis sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo dokumentų gavimo dienos gali būti skundžiamas Ginčų komisijai. Ginčų komisijos sprendimą asmuo ar jo įgalioti asmenys gali apskųsti teismui įstatymų nustatyta tvarka. NDNT sprendimų apskundimo tvarka yra detaliai išdėstyta NDNT tinklapyje, reikia atsidaryti langelį "Darbingumo lygio nustatymas", o po to atsidaryti rubriką "Apskundimo tvarka". Ten yra pateikta ir skundo forma.

Tomas
 
Sveiki, turiu klausimą dėl susidariusios aplinkės su vengimu išmokėti alimentus. Buvo priteisti alimentai. Asmuo(skolininkas) piktybiškai vengė jų mokėti, tačiau už vaiką atsakingas vienas iš tėvų nesiėmė jokių teisinių veiksmų jų išieškojimui. Šiuo metu vaikas jau pilnametis, tad ar turi jis galimybę kreiptis į Teismą ar antstolius, jog jam būtų išieškoti praėjusio laikotarpio alimentai. Ar yra jau suėjusi senatis? Dėkui už atsakymą.
2014-10-22 13:49
 
Gerbiamas Tomai, kadangi klausime nenurodėte kada alimentai buvo priteisti ir kiek laiko praėjo nuo paskutinės alimentų gavimo datos, negalime atsakyti dėl senaties, o dėl galimybės išieškoti alimentus už praėjusį laikotarpį Jums būtina kreiptis į antstolius.

Virginija
 
Laba diena. Turiu nedarbingumo lygio pažymą. Jame parašyta nedarbinga ir 15% darbingumas. Ar darbdavys gali mane atleisti iš darbo be mano sutikimo? Jei gali, tai pagal kokį straipsnį gali atleisti ar priklauso išeitinė kompensacija. Įmonėje nepertraukiamo darbo stažo 20 metų. Ačiū.
2014-10-21 11:23
 
Gerbiama Virginija, Jums nustatytas 15% darbingumo lygis dar nereiškia, jog Jūs turite būti automatiškai atleista iš darbo. Tai priklauso nuo labai konkrečių sąlygų: nuo Jūsų atliekamo darbo pobūdžio, ar Jūs tinkamai atliekate tą darbą ir pan. Jei pagal sveikatos būklę Jūs savo dabar atliekamo darbo dirbti negalite, darbdavys turėtų pasiūlyti kitą darbą, be abejo atsižvelgiant į darbinę rekomendaciją, jeigu tokia yra, jei jos neturite, reikia paprašyti NDNT, kad parašytų.  Pagal Darbo kodekso 129 straipsnį darbdavys gali nutraukti neterminuotą darbo sutartį su darbuotoju tik dėl svarbių priežasčių, apie tai įspėjęs jį šio Kodekso 130 straipsnyje nustatyta tvarka. Atleisti darbuotoją iš darbo, kai nėra darbuotojo kaltės, leidžiama, jei negalima darbuotojo perkelti jo sutikimu į kitą darbą. Svarbiomis gali būti pripažįstamos tik tos aplinkybės, kurios yra susijusios su darbuotojo kvalifikacija, profesiniais gebėjimais, jo elgesiu darbe. Darbo sutartis taip pat gali būti nutraukta dėl ekonominių, technologinių priežasčių ar darbovietės struktūrinių pertvarkymų ir dėl panašių svarbių priežasčių, taip pat tais atvejais, kai priežastis nustato šis Kodeksas ir kiti įstatymai. Darbo sutartis su darbuotojais, kuriems iki teisės gauti visą senatvės pensiją liko ne daugiau kaip penkeri metai, asmenimis iki aštuoniolikos metų, neįgaliaisiais, darbuotojais, auginančiais vaikų iki keturiolikos metų, gali būti nutraukta tik ypatingais atvejais, jeigu darbuotojo palikimas darbe iš esmės pažeistų darbdavio interesus. Atkreipiame dėmesį, jog pagal Darbo kodekso 136 straipsnio 1 dalies 4 punktą darbo sutartis gali būti nutraukta, kai darbuotojas pagal medicinos ar Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išvadą negali eiti šių pareigų ar dirbti šio darbo, vadinasi, kol tokios išvados nėra, darbo sutartis negali būti nutraukta. Darbo kodekso 140 straipsnis numato, jog nutraukus darbo sutartį pagal šio Kodekso 129 straipsnį,  atleistam darbuotojui išmokama jo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamąjį stažą toje darbovietėje: 1) iki dvylikos mėnesių – vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 2) nuo dvylikos iki trisdešimt šešių mėnesių – dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 3) nuo trisdešimt šešių iki šešiasdešimties mėnesių – trijų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 4) nuo šešiasdešimties iki šimto dvidešimties mėnesių – keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 5) nuo šimto dvidešimties iki dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių – penkių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 6) daugiau kaip dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių – šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio. Nutraukus darbo sutartį šalių susitarimu, suėjus terminuotos darbo sutarties terminui, o taip pat savo noru, išeitinės išmokos nemokamos.

Kristina
 
Laba diena, noreciau pasiteirauti ka daryti, jeigu gydytoja neduoda siuntimo i NDNT, vis israsineja vaistus ir ignoruoja prasyma, tyrimai atlikti jau keleta kartu. Aciu uz atsakyma.
2014-10-20 10:04
 
Gerbiama Kristina, reikėtų pasitikėti savo šeimos gydytoja, kuri realiai žinodama Jūsų sveikatos būklę ir kriterijus dėl darbingumo lygio nustatymo, gali maždaug prognozuoti būsimą rezultatą, todė ir neformina siuntimo į NDNT. Patariame ramiai išsiaškinti su gydytoja siuntimo neforminimo priežastis. Jei vis dėl to manysite, kad gydytoja netinkamai atlieka savo pareigas, jos veiksmus galite apskųsti tos gydymo įstaigos , kuriai priklausi gydytoja, administracijai.

Greta
 
Sveiki. Turiu toki klausima, nežinau kur kreiptis ir ka daryti. Nelabai suprantu kaip taip gali būti. Nusipirkome su vyru sklypa. Dabar ruošiamės kasti prūda po to statyti nama. Tačiau kaimynė nustebino, ji teigia jog per mūsų sklypa eina kažkoks kanalizacijos vamzdis, 2m gylije, jis nėra pažymėtas jokiuose dokumentuose, žodžiu tas vamzdis ten yra ir mes negalime nieko statyti 10m i abi puses nuo to vamzdžio. Kai kreipsimės dėl statybų leidimo gausime rašta iš Klaipėdos vandenų jog statyti galime 10m nuo to vamzdžio. Tai yra mūsų žemė mūsų nuosavybė, ir tas vamzdis ten buvo tiestas prieš 20metu kai žemės priklausė valstybei, bet dabar ta žemė mūsų ir tas apribojimas mums labai trugdo,. kokias teises turime šiuo atveju? ka patartumėte?
2014-10-20 9:59
 
Gerbiama Greta, patartume pirmiausia išsiaiškinti ar tikrai tas vamzdis yra, nes savo klausime teigiate, kad apie tai nėra pažymėta jokiuose dokumentuose, nes taip neturėtų būti. Gal būt kažkada kažkoks vamzdis ir buvo, jis atliko savo kažkokias funkcijas, gal būt dabar neeksploatuojamas, todėl ir nėra pažymėtas dokumentuose. Klausime pateikiate informaciją apie Klaipėdos vandenis, taip pat teigiate, neva žinote, jog gausite raštą iš Klaipėdos vandenų, jog statyti galime 10 m nuo to vamzdžio. Taigi , gaukite oficialų raštą, nes tik tokiu būdu sužinosite: a) ar toks vamzdis yra; b) koks to vamzdžio teisinis statusas, t.y. kokie apribojimai dėl galimų statybų. Tuo atveju, jeigu kažkoks vamzdis yra ir jis turi tam tikrą teisinį statusą, apribojimai dėl statybų galios nepriklausomai nuo to, kad dabar tas žemės sklypas yra Jūsų nuosavybė. Dėl tolimesnių veiksmų gal būt galimi tokie variantai: a) kad kompetentinga įstaiga duotų visus reikamus leidimus prieš tai sutvarkius to vamzdžio teisinio statuso klausimus; b) spręsti klausimus su to žemės sklypo pardavėju, kuris buvo nesąžiningas ir neperspėjo.

Lina
 
Laba diena, kreipiuosi i jus pagalbos. Situacija yra tokia, kad esu skolinga ivairioms kreditu bendrovems apie 7000litu. Gal galite padeti visa skola sutraukti i viena suma, kad kas menesi reiketu moketi viena mokesti vienai imonei. Labai prasau Jusu pagalbos. Esu dirbanti, visa atlyginima atiduodu paskolu palukanoms, su vaiku net valgyt neturi.
2014-10-20 9:46
 
Gerbiama Lina, deja Jums padėti niekuo negalime, nebent tos kredito įstaigos, kurioms Jūs esate skolinga, sutiktų viena kitai perleisti reikalavimo teisę ir tokiu būdu sukoncentruoti skolą vienoje vietoje. Tačiau tai mažai tikėtina, nes kiekviena kredito įstaiga rūpinsis savo pinigais. Jeigu antstoliai jau vykdo kelis išieškojimus, galime patarti tik tiek, kad apie išieškojimus praneštumėte visiems antstoliams, kad būtent antstoliai derintų savo veiksmus tarpusavyje taip, kad Jums liktų 50 procentų uždarbio.

Diana
 
Laba diena, su 17 metų dukra vykstame į kelionę Jungtiniai Arabų Emiratai ir Omanas. Ar reikalingas tėvo raštiškas sutikimas?
2014-10-17 13:38
 
Gerbiama Diana, patariame šį klausimą užduoti Migracijos departamentui adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112, faks. (8 5)  271 8210, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Karolina
 
Laba diena, noriu isvykti i uzsieni dirbt ir vestis vaikus 5ir6metu. Esu isiskyrusi, gyvenamoji vieta vaiku yra nustatyta su manimi. Ar reikia turet vaiku tevo sutikima kad galeciau vaziuot?
2014-10-14 10:19
 
Gerbiama Karolina, kadangi Jūs ruošiatės išvykti ne laikinai, o emigruoti, teiraukitės Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112, faks. (8 5)  271 8210, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Loreta
 
Laba diena, turiu isipareigojima pasirase zmogus ar tai toks pat dokumentas kaip ir vekselis? Dar noreciau paklausti, man vis vienas zmogus zada sutvarkyti vis imones dokumentus ir dar nieko nepadaro, turiu isipareigojima kad atliks darbus, bet niekas nevyksta. Ar galiu toki zmogu paduoti i teisma?
2014-10-13 11:29
 
Gerbiama Loreta, dėl įsipareigojimų atlikti tam tikrus darbus nevykdymo, patariame įdėmiai perskaityti to įsipareigojimo tekstą. Jei jame numatytos kokios nors sankcijos už įsipareigojimų nevykdymą, tai tas sankcijas ir taikykite. Be abejo, jei Jums tų įsipareigojimų nevykdymu padaryta kokia nors žala ar patyrėte kitus nuostolius, galite pareikalauti juos atlyginti, nepavykus susitarti geruoju, galėtumėte kreiptis į teismą, tačiau turite gerai suformuluoti savo ieškinio reikalavimus.

Loreta
 
Laba diena, turiu isipareigojima pasirase zmogus ar tai toks pat dokumentas kaip ir vekselis? Dar noreciau paklausti, man vis vienas zmogus zada sutvarkyti vis imones dokumentus ir dar nieko nepadaro, turiu isipareigojima kad atliks darbus, bet niekas nevyksta. Ar galiu toki zmogu paduoti i teisma?
2014-10-13 11:24
 
Gerbiama Loreta, skolinant pažįstamiems, draugams ar giminaičiams vietoj skolos raštelio naudingiau pasirašyti paprastąjį vekselį. Jeigu pinigai negrąžinami sutartu laiku, vekselis padeda išvengti bylinėjimosi procedūrų ir teismo išlaidų, o skolos raštelis viso labo yra tik pagrindas kreiptis į teismą. Atkreiptinas dėmesys, kad skolos raštelis turi atitikti tam tikrus reikalavimus, kuriuos ne visi žino, pvz. skolos raštelyje turi būti nurodytos ne tik paskolos sąlygos, bet ir patvirtinta, kad paskolos davėjas sumokėjo paskolos gavėjui pinigus raštelio pasirašymo dieną. Vekselį, kaip ir skolos raštelį, galima ranka surašyti ant paprasto popieriaus lapo – svarbiausia, kad jame būtų visi septyni rekvizitai, kuriuos įtvirtina Įsakomųjų ir paprastųjų vekselių įstatymo 77 straipsnis, tai: a) žodžiai “paprastasis vekselis”; b) besąlyginis įsipareigojimas sumokėti nurodytą sumą; c) mokėjimo terminas; d) mokėjimo vieta; e) asmens pavardė, kuriam turi būti sumokėta; f) vekselio išrašymo vieta ir data; g) paprastąjį vekselį išrašiusio asmens (vekselio davėjo) parašas. Šios išvardintos sąlygos yra labai svarbios, nes  trūkstant kurio nors rekvizito notaras neišduos vykdomojo įrašo skolai išieškoti. Vekselyje nereikėtų rašyti nebūtinų rekvizitų, pvz. asmens kodų, nes rašant daug skaičių  neretai padaroma klaidų.

Saulė
 
Jei 17 metų būdama noriu plaukti keltu į Vokietija viena, ar būtina turėti notaro patvirtintą vieno iš tėvų sutikimą?
2014-10-13 11:19
 
Gerbiama Saule, Vokietija yra Šengeno sutarties dalyvė, todėl vykstant į šią šalį kokių nors apribojimų nėra. Turėkite su savimi asmens dokumentą.

Inga
 
10 metu gyvename UK, Lietuvoje turime buta kuri norime parduoti. Tame bute mes neregistruoti, esame deklarave isvykima is Lietuvos. Ar tiesa jog turim pristatyti kokius nors nuosavybes UK dokumentus irodancius kad vaikai turi kur gyventi, kitaip negalesim parduoti buto Lietuvoje?
2014-10-13 11:15
 
Gerbiama Inga, mūsų nuomone, Jūs galite laisvai disponuoti savo nuosavybe, tačiau, kad nepadaryti kokios nors klaidos, patartume šiuo klausimu pasikonsultuoti su bet kuriuo Lietuvos notaru, nes buto pardavimas galimas tik notarine sutartimi.

Greta
 
Laba diena, jau treti metai neaygaunu skolos ir zmogus akiplesiskai meluoja ir toliau. Pripazista skola, bet jis neturi pinigu. As neturiu jokiu pasirasytu skolos dokumentu tik SEB banko irodymus. Kaip tureciau elgis. Dekoju ir grazaus rudens.
2014-10-08 9:58
 
Gerbiama Greta, vis dėlto pabandykite atgauti skolą be teismo, gal būt pasiūlykite skolininkui pasirašyti vekselį, tai būtų ir skolos raštiškas pripažinimas, o negrąžinus skolos per vekselyje nurodytą terminą, nereikėtų kreiptis į teismą, nes vekselį užprotestavus antstoliai gali imtis prievartinio skolos išieškojimo veiksmų iš karto. Tuo atveju, jeigu skolininkas vekselio nepasirašytų, Jums belieka kreiptis tik į teismą. Skolos patvirtinimui tiks ir paties skolininko pareiškimai, o taip pat galimi liudininkai. Teismui priėmus Jums palankų sprendimą, teismo sprendimo nevykdant geruoju, teks kreiptis į antstolius.

Rimalda
 
Norieciau suzinoti, ar man priklausytu nedarbingumas, su skrandzio opa?
2014-10-06 12:16
 
Gerbiama Rimalda, šiuo klausimu Jums reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris žinodamas bei įvertinęs Jūsų sveikatos būklę, taip pat atsižvelgdamas į neįgalumo nustatymo kriterijus, įformins siuntimą į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT) arba atsisakys tai padaryti.

Marina
 
Aš turiu 40% darbingumą, automobilį vairuoju pati. Ar turiu teisę jį statyti nemokamoje aikštelėje neįgaliesiems skirtoje vietoje pvz.: prie parduotuvių ar savivaldybės. Taip pat ar turiu teisę savo automobilį pažymėti ženklu neįgalusis. Mane nubaudė viešosios policijos pareigūnai, nes buvau automobilį pasistačiusi nemokoje aikštelėje prie savivaldybės neįgaliesiems skirtoje vietoje. Ar aš padariau nusižengimą pastatydama šioje vietoje automobilį?
2014-10-06 12:12
 
Gerbiama Marina, sprendžiant pagal klausime pateiktą informaciją, formaliai Jūs negalėjote pastatyti savo automobilio neįgaliesiems skirtoje vietoje, net jeigu jis ir pažymėtas ženklu "Neįgalusis", nes Jūsų turimas lygis dar nesuteikia teisės šį ženklą naudoti. Skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ gauti teisę turi fiziniai asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, arba turi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę. Jums reikėtų kreiptis į NDNT dėl neįgaliojo automobilio statymo kortelės gavimo, nes turintys tokią kortelę jau gali naudotis ir ženklu "Neįgalususis". Paaiškiname, jog neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę gauti teisę turi: 1)darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas darbingumo lygis nuo 0 iki 30 proc. ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius; 2) pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius; 3) darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas nuo 0 iki 25 proc. darbingumo lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių, taip pat pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių; 4)asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis; 5) pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 proc. darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius; 6) darbingo amžiaus ar pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatyti specialieji poreikiai (specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis) ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius. Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė suteikia teisę neįgaliesiems, vairuojantiems lengvuosius automobilius, sustoti (stovėti) neįgaliesiems skirtose stovėjimo vietose arba vietose, kuriose jiems sustoti (stovėti) nedraudžia Kelių eismo taisyklės toje Europos Sąjungos valstybėje narėje, kurioje jie tuo metu yra.

Vytautas
 
Laba diena norejau jusu pasiteirauti del paramos ir labdaros ar juridinis asmuo gali gauti parama Mane domina koks juridinis asmuo gali gauti paramos ir labdaros statusa. Siuo metu as uzsiemu elektroniniu verslu internetinei svetainei pristatau neigaliuju kurybos darbus turiu licenzija mane domina toks klausymas ar as galiu rinkti parama ir labdara ir isdalinti neigaliems zmoniems ar tam reikia kokiu nors specialiu dokumentu. Butsiau labai dekingas uz atsakyma atsiprasau del gramatiniu klaidu.
2014-10-03 10:50
 
Gerbiamas Vytautai, paramos ir/ar labdaros gavėjo statusas suteikimas registruojant juridinį asmenį juridinių asmenų registre, todėl Jums reikėtų kreiptis su įstatų kopija bei juridinio asmens registravimo pažymėjimo kopija į Juridinių asmenų registro įmonę.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos