Klausimas Atsakymas
Laima
 
Kasmetinių atostogų suteikimo prieš nutraukiant darbo sutartį kokie turi būti pateikti prašymai, kokie turi būti nurodyti DK?
2014-11-28 10:45
 
Gerbiama Laima, kasmetinių atostogų suteikimui prašymas yra laisvos formos. Kasmetinių atostogų klausimus reguliuoja  LR Darbo kodekso 165-175 straipsniai. Jūsų atveju tai būtų DK 175 straipsnis.

Noelija
 
As auginu viena 5metu dukryte ji turi mano pavarde tevyste neirodyta ar jos islaikymui gsleciau gaut kokiu lesu? Aciu.
2014-11-26 12:56
 
Gerbiama Noelija, galėtumėte gauti alimentus iš vaiko tėvo, jei jis pats pripažintų tėvystę arba tėvystė būtų nustatyta teismo sprendimu. Be abejo, tėvas gali padėti laisvanoriškai be jokių teismo sprendimų. Dabar reikėtų kreiptis į savo savivaldybės socialinės paramos skyrių,  kuris, esant tam tikroms sąlygoms, kompetentingas spręsti tokius klausimus.

Ausra
 
Laba diena, ar anstolis isskaiciuoja pries kaledas? Girdejus kad ne, ar tiesa?
2014-11-25 14:48
 
Gerbiama Aušra, neteko girdėti kad antstoliai išeitų Kalėdinių atostogų.

Edvardas
 
Sveiki, man 30 metų. Prieš tris mėnesius man amputavo vieną koją. Iki amputacijos turėjau (ir tebeturiu) skolų antstoliui. Kadangi mano judėjimas yra sutrikęs, valstybė kompensuoja 4150 Lt automobilio įsigijimui. Jei pasinaudočiau šia lengvata, ar antstolis galėtų atimti transporto priemonę? Dėkoju už atsakymą.
2014-11-25 9:57
 
Gerbiamas Edvardai, jeigu Jums bus nustatytas automobilio įsigijimo ir jo pritaikymo kompensacijos poreikis ir Jūs tokį automobilį įsigysite bei nustatyta tvarka gausite įsigijimo bei pritaikymo kompensaciją, t.y. turėsite automobilį, skolų išieškojimas (nesant pajamų) gali būti nukreiptas į skolininko turtą. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad automobilis bus specialiai pritaikytas Jūsų naudojimui, t.y. bus asmeninio naudojimo daiktu, išieškojimas į jį neturėtų būti nukreipiamas. Išsamesnės informacijos teiraukitės pas antstolius, taip pat ieškokite antstolių rūmų tinklapyje pagal reikšminius žodžius  sprendimų vykdymo instrukcija".

Renata
 
Laba diena as paveldejau tevo palikima bet anstolis yra arestaves turta del tevo skolos mes norim palikima atiduoti anstoliui uz skolas kur kreiptis?
2014-11-24 12:11
 
Gerbiama Renata, šiuo atveju reikia kreiptis į antstolį, ir vykdyti jo nurodymus.

Nida
 
Laba diena. Kreipiausi į teismą dėl tėvystės nustatymo ir alimentų priteisimo.Su vaiko tėvu susituokę nebuvom ir negyvenom kartu, nes jis yra vedęs. Jis neigia bet kokius ryšius su manimi ir teigia, kad manęs nepažysta. Jei man nepavyktų surinkti pakankamai įrodymų, kad mes bendravom artimai, ar pakaktų vien tik DNR ir ar šiuo atveju jis galėtų specialiai vilkinti teismo procesą iki keleto metų? Ačiū.
2014-11-24 11:54
 
Gerbiama Nida, tėvystės nustatymo bylose galimi įvairūs įrodymai, tarp jų DNR testas, kuris yra bene pats svariausias. Jeigu DNR testą paskirs teismas, menamasis tėvas neturėtų jokių galimybių vilkinti bylą, tuo atveju jeigu jis atsisakytų DNR tyrimo, tai teismo būtų vertinama Jūsų naudai.

Jolanta
 
Esu invalide ir turiu neigalia dukra. pazystama moteris man padovanojo buta. po jos mirties, gimines nori is buto pasiimti visus baldus ir buitine technika, butas man priklauso jau beveik du metus,taigi kam priklauso baldai ir buitine technika?
2014-11-24 11:50
 
Gerbiama Jolanta, nelabai aišku, kada Jūs faktiškai pradėjote disponuoti butu (t.y. su visais jame esančiais baldais ir buitine technika), gal būt butas buvo Jums padovanotas prieš du metus, tačiau Jūs jame negyvenote, neaišku kada mirė ta moteris kuri padovanojo butą. Jei ji mirė tik dabar, o bute Jūs negyvenote, tai mirusiosios giminės ir nori dabar pretenduoti į baldus ir buitinę techniką. Reikėtų dar pastudijuoti buto dovanojimo sutartį, gal būt ten yra parašyta, jog dovanojamas butas su visais jame esančiais baldais ir buitine technika, tada klausimų apskritai nekiltų. Patariame gerai apsvarstyti situaciją ir išspręsti ginčą su mirusiosios giminėmis abiems pusėms priimtinu būdu, nes , kiek supratome, į butą giminės tai nepretenduoja. Jūsų bei Jūsų dukros neįgalumas šiuo atveju jokios juridinės reikšmės šiam kilusiam ginčui neturi.

Ingrida
 
Laba diena. Turiu vykdomajų raštą, kuriame nurodyta išieškoti iš buvusio sutuoktinio išlaikymą nepilnamečiui vaikui nuo 2013.09 mėn. Tačiau bijau kad anstolis paprašys labai daug pinigėlių, o šiuo metu esu bedarbė, negaunu jokių pašalpų ir viena auginu vaikutį. Skola šiai dienai siekia 4900lt alimentų. Kiek kainuotų kreiptis i anstolį su vykdomuoju raštu kai tokia skola?
2014-11-20 17:12
 
Gerbiama Ingrida, keista, kad Jūs tokius klausimus užduodate internete, ar ne paprasčiau pasiklausti pas antstolius.

Rimantas
 
Laba diena. Ar nustacius patalpu naudojimosi tvarka, galima nuomoti savo kambari be kito bendrasavininko sutikimo (2 kambariu butas 2 savininkai, yra bendro naudojimo patalpu, virtuve, tualetas, vonia, koridorius).
2014-11-20 15:08
 
Taip, galėsite disponuoti savo kambariu be apribojimų, tik sugalvojus parduoti, bendrasavininkis turės pirmenybės teisę įsigyti.

Lina
 
Laba diena, norejau paklaust ar galima susitart su anstoliu kad uz alimentu isieskojima sumoket veliau, kainuoja virs 200lt, jau metai kai padaviau alimentams, ir visus metus as su vaiku turiu isgyvent uz 350litu?
2014-11-20 10:46
 
Gerbiama Lina, mes negalime atsakyti į tokį klausimą, kalbėkitės su antstoliu ir tarkitės, gal ir susitarsite.

Vilija
 
Laba diena cia jums raso vilija turiu tokia problema buvau laiduotoja nes pasitikejau zmogumi bet jis nemoka pinigu ir nzn net ka daryt kaip suktis is tos padeties laidavimo suma yra nemaza.
2014-11-20 10:45
 
Gerbiama Vilija, jei laidavote, tai žinote kam, su tuo asmeniu ir kalbėkite.

Aura
 
Laba diena. Klausimas dėl naudojimsi žemės sklypu tvarkos tarp bendraturčių nustatymo. Bendraturčiai nesusitaria dėl sklypų ribų. Viena šalis remiasi nusistovėjusio žemės sklypo naudojimosi faktu ir siekia tokiu rincipu nustatyti sklypo ribas. Kita šalis nesutinka, reikalauja dalies pirmojo bendrasavininko nusistovėjusia naudojimosi tvarka naudojamo skypo dalies, siūlydama savo nusistovėjusia naudojimosi tvarka naudojamo skypo dalį. Tačiau siūloma dalis netenkina pirmojo bendraturčio, kadangi per jam siūlomos skypo dalies vidurį, maždaug 2 metrų aukštyje, eina dujų vamzdis į namą, kuris padaro tą žemės sklypo dalį praktiškai nefunkcionalia ir nenaudinga (negalima įvažiuoti su mašina, negalima kažko pastatyti). Klausimas-ar įmanoma nuginčyti šį bendrasavininko siūlymą? Niekas nenori imti nenaudingo ploto. Iki tol, pagal nusistovėjusią skypo naudojimosi tvarką, tas dujų vamzdis ėjo per sklypų ribą, ribojančia bendrasavininkus, todėl problemų nekilo ir kai dujos buvo vedamos, buvo pažymima, kad jis būtent ir skirs sklypus.
2014-11-19 9:37
 
Gerbiama Aura, sprendžiant pagal klausime aprašytą situaciją, Jūs be teismo neapsieisite, kaip teismas nuspręs, taip ir bus.

Lina
 
Sveiki, norėčiau paklausti kur kreiptis ir su kokiu raštu, jei nuomininkai nevykdė nuomos sutarties sąlygų, išsikraustė, nesumokėję už buto nuomą bei komunalines paslaugas?
2014-11-18 15:09
 
Gerbiama Lina, be abejo pirmiausiai pretenziniu raštu reikia kreiptis į nuomininkus, jei tai neduos rezultato, su ieškinio pareiškimu į teismą.

Laima
 
Bankrutuojantis fizinis asmuo dėl nuolatinio  bankroto administratoriaus neteisėto neveikimo kreipėsi į apylinkės teismą dėl jo atstatydinimo. Apylinkės teismas dėl bankroto administratoriaus neteisėtų veiksmų priėmė nutartį  ir parašė kad nutartis neskundžiama. Ar galima tokią nutartį apskųsti.
2014-11-18 12:28
 
Gerbiama Laima, jeigu teismas parašė, kad ši konkreti nutartis (nežinome, dėl ko nutartis priimta) neskundžiama, vadinasi, neskundžiama. Galite paprašyti teismo šios nutarties išaiškinimo.

Vida
 
Sveiki, yra toks atvejis, mano tevukas yra neigalus jam skirta slauga. Mama kol turejo jegu daugiausia rupinosi ji pati mes tik pagelbejom, dabar ji pati nebeturi sveikatos jai jau 80 metu. As siuo metu stoviu darbo birzoje ir padedu priziuret tevuka. Tai dabar bijau jei pasiulys man darba ir as jo atsisakysiu tai mane isbrauks is darbo birzos. Gal yra koks istatymas suteikiantis priziuret su negalia zmogu. Aciu.
2014-11-18 12:27
 
Gerbiama Vida, teoriškai, jeigu Jūsų tėvas būtų teismo pripažintas neveiksniu, o Jūs būtumėte paskirta jo globėja, gal ir atsirastų pagrindas nebūti išbrauktai iš bedarbių sąrašų, tačiau dar reikėtų pasitikslinti darbo biržoje. Dėl neįgalaus asmens slaugos subtilybių patartume pasikonsultuoti savo savivaldybės socialinės paramos skyriuje.

Linas
 
Sveiki, ar gali anstolis isaldyti saskaita i kuria as gaunu vieninteles pajamas, darbo užmokesti?
2014-11-17 10:54
 
Gerbiama Linai, nenurodėte visų aplinkybių, tačiau teoriškai toks antstolių veiksmas galimas. Jei manote, jog antstolio veiksmai neteisėti, juos galite apskųsti teismui per tą antstolį, kurio veiksmus skundžiate.

Inga
 
Laba diena, tevui priteisti alimentai apie 1990 m., bet jis ju niekada nemokejo. 18 m. man suejo 2004 m., kolegijos dienini kursa baigiau 2008 m., o magistro dienini-2013 m. Tevas registruotas Lietuvoje, bet čia negyvena. Noriu pasiteirauti, ar galiu kazkur isieskoti tuos pinigus? Ar išvis tai yra įmanoma? Kur man kreiptis?
2014-11-17 10:54
 
Gerbiama Inga, panašu į tai, jog Jūs pavėlavote, nors teoriškai, esant tam tikroms sąlygoms galimas alimentų priteisimas už trejus metus iki kreipimosi į teismą dienos. Konkrečiau  pasiteiraukite pas advokatus-šeimos teisės specialistus.

Rita
 
Laba diena. Dirbu dviejose įmonėse po pusę etato. Vienoje stažas - 124 mėn., kitoje - 102 mėn. Noriu sužinoti kokia priklausytų išeitinė išmoka, jeigu atleistų iš abiejų darboviečių (už 4 ar už 5 mėn.)?
2014-11-14 17:19
 
Gerbiama Rita, išeitinė išmoka tik iš dalies (tiksliau - išmokos dydis) priklauso nuo darbo stažo darbovietėje, pirmiau reikia išsiaiškinti ar apskritai yra teisė į išmoką, kuri priklauso nuo atleidimo priežasties ir sąlygų.

Julia
 
Ar gyvendama Lietuvoje galiu atsidaryti banko saskaita Latvijoje? Aciu.
2014-11-14 17:15
 
Gerbiama Julia, reikėtų kreiptis į tą banką, kuriame norite atidaryti savo sąskaitą. Kiekvienas bankas turi savo taisykles.

Irena
 
Sveiki noreciau jusu paklausti ar ira galimybe gauti nemokama advokata prisiteisti vaiku islaikyma elementus jai mano atlyginimas ira 1400lt auginu 3 nepilnamecius vaikus viena? aciu.
2014-11-14 17:14
 
Gerbiama Irena, kreipkitės į nemokamos teisinės pagalbos tarnybą savo savivaldybėje, ten Jums paaiškins.

Kristina
 
Sveiki norejau paklaust. Ar gali vairuoti turedamas 2 grupe zmogus. darbingumas 40prc?
2014-11-14 17:12
 
Miela Kristina, tai priklauso nuo susirgimo pobūdžio ir konkretų atsakymą dėl konkretaus darbo, gali duoti tik vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija. Pradėkite nuo savo šeimos gydytojo.

Andrijanas
 
Sveiki, dirbu per lietuvos idarbinimo uzsenije imone Headex voketijoje . neseniai mano girtas bendradarbis ispyre mano kambario durys. tad  susimuseme. darbdavys t.y. headex imone skyre mums 250 euru drausmine nuobauda uz mustiness ir po 50 euru zalos atligynima uz turtui padaryta zala. kad pavaldynis atsako ir darbdavys ivertines padaryta zala gali skirti pinigine nuobauda t.y. isskaiciuoti is pavaldinio atliginimo padarytos zalos suma zinau, bet klausima stai kur. ar darbdavys gali ir turi teise skirti pinigine drausmine nuobauda uz mustiness ? nes rementis LR Darbo kodekso 237 straipsnis, 224 straipsnis. Išskaitų iš darbo užmokesčio pagrindai darbdavys neturi tokiu igaliojimu. ar galima tokiu atveju jai darbdavys negrazins isskaiciuotos sumos kreiptis I darbo gincu komisija? Aciu.
2014-11-14 17:10
 
Gerbiamas Andrijanai, visi Jūsų reikalai sprendžiami pagal Vokietijos įstatymus ir tol, kol gyvena ir dirbate Vokietijoje, pamirškite Lietuvos Darbo kodeksą.

Edita
 
Laba diena, man priklauso 2/3 2 kambariu buto, mano broliui 1/3, jis mokesciu nemoka ir kitaip nesirupina situo musu bendru turtu, nei as, nei jis jame negyvename, dabar susidariuse skola as pradejau moket, o veliau tikiuosi atgaut graziuoju arba teismo pagalba, kad isvengciau antstoliu. O brolis, vos suzinojas, kad as islaikau buta ir reikalausiu is jo atsiskaitymo pradejo reikalauti, kad buta parduociau, jam paaiskinau, kad pirma skolos tada pardavimas, jis eme grasinti problemomis, atseit savo turta padovanos ar kitaip perduos savo dukrai ir taip isvengs skolu, o ir sumaisys savininkus, del bylos teismui (skolai isieskot). Noriu paklaust, jei keiciasi bendrasavininkas, ar privaloma pranesti kitam bendrasavininkui, kad jau kitas bendrasavininkas ir kaip bus su tom skolom, jei bendrasavininkas kitas. Dekoju.
2014-11-12 15:46
 
Gerbiama Edita, papildomai paaiškiname, jog siekiant išvengti nepagrįstų skolų, Jums reikėtų pabandyti (jei tai įmanoma) pasiekti Jūsų turto dalies atidalinimo (nesusitarius gražiuoju, per teismą) , savajai turto dalį atsidaryti visas sąskaitas ir ramiai mokėti savo dalies mokesčius, o bendrasavininkio (kas jis bebūtų) mokesčiai Jums neturėtų rūpėti. Jei bendrasasvininkis mokesčių nemokės ir jeigu už tai būtų skelbiamos turto varžytynės, Jūs turėtumėte pirmumo teisę tą turtą nusipirkti.

Edita
 
Laba diena, man priklauso 2/3 2 kambariu buto, mano broliui 1/3, jis mokesciu nemoka ir kitaip nesirupina situo musu bendru turtu, nei as, nei jis jame negyvename, dabar susidariuse skola as pradejau moket, o veliau tikiuosi atgaut graziuoju arba teismo pagalba, kad isvengciau antstoliu. O brolis, vos suzinojas, kad as islaikau buta ir reikalausiu is jo atsiskaitymo pradejo reikalauti, kad buta parduociau, jam paaiskinau, kad pirma skolos tada pardavimas, jis eme grasinti problemomis, atseit savo turta padovanos ar kitaip perduos savo dukrai ir taip isvengs skolu, o ir sumaisys savininkus, del bylos teismui (skolai isieskot). Noriu paklaust, jei keiciasi bendrasavininkas, ar privaloma pranesti kitam bendrasavininkui, kad jau kitas bendrasavininkas ir kaip bus su tom skolom, jei bendrasavininkas kitas. Dekoju.
2014-11-12 15:40
 
Gerbiama Edita, pardavimo atveju Jūs kaip turto bendrasavininkė turite pirmenybės teisę įsigyti kita turto dalį, tačiau jei bendrasavininkis sugalvos savo turto dalį kam nors padovanoti, šia teise jis galės pasinaudoti netrukdomai. Patartume ramiai pasikalbėti ir susitarti, nes tokių problemų teisminis sprendimas trunka ilgai ir kainuoja.

Živilė
 
Laba diena. Esu pilnametė, tačiau dar mokausi, man 19 metų, esu studentė, tėvai išsiskyrę. Ar yra galimybė prisiteisti iš tėvo piniginę paramą arba alimentus atbuline data, nuo 18metų iki tol kol baigsiu studijas? Jei taip, kaip turėčiau tai padaryti ir į ką turėčiau kreiptis? Kaip vyktų visas procesas?
2014-11-11 16:01
 
Gerbiama Živile, patartume konsultuotis su advokatu-šeimos teisės specialistu. Mūsų nuomone, alimentai galėtų būti priteisti, tačiau tik nuo kreipimosi datos. Dėl alimentų priteisimo reikia kreiptis į teismą.

Olga
 
Laba diena. Turedama sunkumu negalejau ismoketi vartojamosios paskolos... Antstoliai atsiunte rasta i darba, is atlyginimo isskaiciuojama dalys sudaro 900 Lt (viso pagal vykdoma rasta skolinga 10000 Lt.-pagal viska grazinciau skola per 9 men.) Auginu nepilnamete vaika ir islaikau neigalu vyra... Turiu dovanota nama, ar turi teise antstoliai padaryti varzytines, jei skola tvarkingai isskaiciojama kas menesi is mano atlyginimo? Labai dekinga uz atsakyma.
2014-11-11 15:59
 
Gerbiama Olga, pagal susiklosčiusą praktiką, kai skola dengiama iš pajamų, paprastai išieškojimas į turtą nenukreipiamas. Kaip konkrečiai bus elgiamasi Jūsų atveju, teiraukitės pas vykdymą atliekantį antstolį.

Petras
 
Vaiko tevas gyvena ir dirba Vokietijoje. Zinome tik miesta. Ar anstolis gali ieskoti skolininko pagal Lietuvos teismo vykdomaji rasta. Busime dekingi uz konsultacija.
2014-11-10 18:15
 
Gerbiamas Petrai, tuo atveju, jei skolininkas gyvena, gauna pajamas ar turi turto užsienio valstybėje, sprendimą išdavusio Lietuvos Respublikos teismo reikėtų prašyti išduoti Europos vykdomąjį raštą. Europos vykdomasis raštas galioja visoje Europos Sąjungoje ir yra pagrindas pradėti vykdomąją bylą skolos išieškojimui iš skolininko, kuris dirba ar turi turto Europos Sąjungos šalyse. Teismui išdavus Europos vykdomąjį raštą ir prieš jį siunčiant šalies, kurioje skolininkas dirba ar turi turto, antstoliams, privaloma į užsienio kalbą išversti teismo sprendimą, kuriuo remiantis alimentai buvo priteisti. Taip pat privaloma išversti ir Europos vykdomojo rašto pažymėjimą ar jo kopiją.

Lena
 
Sveiki, ar galiu laimeti, paduodama namu bendrija i teisma, uz darbu nevykdyma ir aplaiduma? Mano buto siena supelijo, nes stoge ar sienoje (jie nezino tiksliai, mat nustatyti nesugeba) yra tarpas/skyle, butas dregnas, pelesis auga. Remontuoti kambario negaliu, kol si problema nebus sutvarkyta. Is anksto dekoju.
2014-11-10 9:56
 
Gerbiama Lena, Jūsų klausimas nelabai korektiškas, nes niekas iš anksto negali pasakyti koks bus teismo sprendimas. Jūsų atveju, reikėtų pirmiausiai pasirūpinti atitinkamais buto apipelijimo (sugadinimo)  įrodymais. Patartume kreiptis į bet kurį antstolį, kuris gali suteikti paslaugą, kuri vadinasi faktinių aplinkybių užfiksavimu (antstolis viską nufotografuoja, surašo atitinkamą aktą, atlieka kitus veiksmus) Toks įrodymas nekels abejonių teismui. Po to galėtumėte  ieškoti žalos atlyginimo, jeigu bendrija iš tikrųjų nevykdo savo prievolių, tačiau prieš kreipiantis į teismą, reikėtų raštu kreiptis iš pradžių į bendriją. Tik nepavykus susitarti, būtų galima kreiptis į teismą. Dar patartume gerai išstudijuoti Jūsų bendrijos įstatus, kad žinotumėte bendrijos ir jos narių teises, pareigas bei atsakomybę.

Vida
 
As esu antros grupes invalide ir gaunu 560Lt neigalumo pensija. Puse pinigu atsiskaiciuoja anstoliai uz skolas. Ar gali mano vyras reikalauti kad mokeciau alimentus vaiko islaikymui is tu likusiu mano pinigu? Jei taip, tai kokia suma tureciau moketi?
2014-11-07 18:00
 
Gerbiama Vida, bet kuriuo atveju Jūs turėtumėte  savo reikmėms disponuoti 50 proc. gaunamų pajamų, t.y. jeigu būtų priteisti alimentai, tai išlaikomų alimentų ir skolų bendra suma neturėtų viršyti pusės Jūsų gaunamų pajamų.

Mindaugas
 
Sveiki, norėčiau sužinoti kaip galėčiau atsiimti sumokėtą depozitą. Pasibaigus nuomos sutarčiai nuomotojas (UAB Inovatyvios diagnostikos centras) jau 2 mėn. piktybiškai negražina depozito (500 Lt), teisinasi, kad neuri pinigų... Dokumentai lyg ir tvarkingi, perdavimo aktai pasirašyti. Kur turėčiau kreiptis?
2014-11-07 15:10
 
Gerbiamas Mindaugai, kreipkitės dar kartą į skolininką raštu, gal būt galėtumėte sutikti, kad skolininkas (jei dabar neturi pinigų) pasirašytų vekselį, kurį užprotestavęs galėtumėte iš karto kreiptis į antstolius dėl priverstinio išieškojimo, nes esant vekseliui, kreiptis į teismą jau nebereikia. Šiuo metu Jums belieka kreiptis tik į teismą.

Jonas
 
Ar leidžiama vairuoti lengvąjį automobilį vairuotojams kurie nešioja širdies stimuliatorių, jei taip, tai ar jiems ribojamas greitis?
2014-11-07 15:06
 
Gerbiamas Jonai, į šį klausimą kompetentinga atsakyti tik vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija, pradėkite nuo šeimos gydytojo.

Virginija
 
Situacija toke senelis pastate nama padalino perpuse pirma auksta duktai antra auksta sunu bet namas visas aprasytas sunu sunus mire paveldejo zmona kaip dabar ta puse namo geriau atgauti ar teismo budu ar pirkimo ar dovanotu kaip pigiau butu.
2014-11-07 15:03
 
Gerbiama Virginija, viskas priklauso nuo geranoriško visos Jūsų šeimos susitarimo, nepavykus susitarti, be abejo, liks tik teisminis ginčas. Kokios būtų pirkimo-pardavimo, dovanojimo sandorio išlaidos geriausia Jums atsakytų notaras, nes abu sandoriai yra sudaromi tik notarine tvarka.

Rasa
 
Laba diena, prasau Jusu konsultacijos. Isvykome gyventi i uzsieni su 11 metu dukra, jos tevas buvo dinges, siuo metu atsirado. Mums reikalingas dokumentas-tevo leidimas dukrai gyventi uzsienyje. Kaip tai padaryti? Ar uztenka jam rastiskai parasyti, kad visas teises perduoda man-mamai ir patvirtinti notariskai ar reikia kreiptis i teisma? Is anksto dekoju, linkiu geros dienos.
2014-11-06 11:07
 
Gerbiama Rasa, konsultuokitės Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , o taip pat  vaiko teisių apsaugos tarnyboje.

Jurgita
 
Laba diena noriu gauti jusu patarima kaip tureciau elgtis sioje situacijoje, s/m birzelio men numire mano tetis. Jis su mama trrejo nekilnojamo turto nedidelia sodyba  marijampoles rajone, mama predejo tvarkytis dokumentus kad savininke liktu tik ji bet notaras praso vaiku atsisakymo i turta, ar man reikia uzpildyki kokia nors forma ar tik ranka parasyti kad atsisakau namu? Labai aciu uz atsakyma ir bet kokia pagalba.
2014-11-06 11:03
 
Gerbiama Jurgita, notaro veiksmai teisingi, atsisakymo forma yra įvairi, teiraukitės pas notarą, kuris tvarko paveldėjimo bylą, o ne internete, elkitės pagal notaro nurodymus.

Vida
 
Sveiki. Noriu Jusu paklausti, kokia pinigu suma gali nuskaiciuoti anstolis, jei mano neigalumo pensija yra 172 Lt ir tai yra vieninteles mano pajamos.
2014-11-06 11:01
 
Gerbiama Vida, Jums turėtų likti 50 proc. gaunamų pajamų, išsamesnę informaciją privalo suteikti antstolis.

Rita
 
Laba diena iki pensijos liko 1metai 8men ar bus pratesta invalidumo grupe. Aciu.
2014-11-06 10:59
 
Gerbiama Rita, pats nedarbingumo lygio nustatymas priklauso ne nuo amžiaus, o nuo sveikatos būklės. Nedarbingumo lygio nustatymo terminas priklauso nuo amžiaus, jei pagal sveikatos būklės kriterijus bus nustatytas nedarbingumo lygis, jo terminas gali būti - iki sukaks pensinis amžius.

Artūras
 
Laba diena. Ar galite atsakyti - kokia bauda/bausmė laukia pagal šią situaciją: Susiginčijau su vienu žmogum (abu buvom neblaivūs), tada jis pradėjo fiziškai prie manęs kabinėtis (žnaibyti ausį, tampyti už nosies, ir pan.). Pradėjo mane žeminti stebint kitiems asmenims. Iš pradžių aš ignoravau jo tokius veiksmus su šypsena, bet po to nebeišlaikė kantrybė ir daviau jam smūgį į galvą. Kiti žmonės greit įsikišo ir neleido įvykti muštynėms. Buvo atvažiavusi policija, bet aš jau buvau pasišalinęs iš įvykio vietos. Ar aš esu kaltas šioje situacijoje dėl savo veiksmų? Ar gresia man baudžiamoji atsakomybė?
2014-11-04 9:41
 
Gerbiamas Artūrai, mes negalime atsakyti į klausimą kaip kvalifikuos Jūsų veiksmus policija, patariame tyrėjui (jeigu šis atvejis bus tiriamas) papasakoti viską kaip buvo, pasirūpinkite, kad būtų šio incidento liudininkai, kurie galėtų patvirtinti Jūsų teiginius.

Vida
 
Sveiki, as gyvenu Didziojoj Britanijoj, pavasari pas mane i svecius atostogu nori atvykti mano dukterecia su sunumi. Sunui 4metai. Ji issituokusi, vaikas priskirtas gyventi su mama. Ar reikalingas tevo sutikimas? Aciu uz suteikta informacija.
2014-11-03 10:07
 
Gerbiama Vida, nepilnamečiui asmeniui laikinai vykstant į Jungtinę Karalystę, reikalingas bent vieno iš tėvų sutikimas. Kadangi Jūsų aprašytu atveju vaikas vyks su mama, kliūčių neturėtų būti. Primename, jog vaikas privalo turėti asmens dokumentą, gimimo liudijimas tokiu dokumentu nelaikomas. Išsamesnės informacijos ieškokite Migracijos departamento tinklalapyje.

Deividas
 
Sveiki, pradesiu kaip kas kad suprastumete, esu vedes ir zmona laukiasi kudykio liko labai mazai, bet as vyras esu dirbantis zmona dabar motynstes atostogos ,bet va esu skoloje anstoliams ir nedaug ten virs 2000lt, ir pas mane yra trys vigdomieji rastai, bendros algos atskaiciuoja kas menesi po 1000lt, neatskaicius mokesciu gaunu 2245lt mazdaug ar imanona kad ta atskaiciavima atideti ar bent susvelninti, vis gi reikia sunumi pasirupinti ir panasei, parasykyte. aciu isanksto.
2014-11-03 10:03
 
Gerbiamas Deividai, jeigu visus vykdomuosius raštus vykdo tas pats antstolis, tai bandykite su juo suderinti skolos padengimo grafiką. Jeigu vykdymą atlieka skirtingi antstoliai, praneškite jiems visiems, kad antstoliai pirmiausiai suderintų vykdymo veiksmus tarpusavyje, o Jūs bandykite su jais suderinti savo skolos padengimo grafiką. Taip pat bandykite susitarti su kreditoriais, t.y. tais subjektais, kuriems esate skolingas, jei jie sutiks, gal būt pakeis skolų išieškojimo tvarką.

Aleksandras
 
Laba diena as kartu su kitais savininkais valdome 0,77 ha zemes ant kurios stovi pastatai. Visus pastatus ir zemes dalis naudojame pagal isanksto sudaryta plana. Planas patvirtintas pas notara. Man priklauso 17 a zemes ant kurio taip pat jau stovi ir man priklausantys pastatai. Siuo metu noreciau atsiskirti is bendros nuosavybes man priklausanti zemes sklypa. Kaip beveik visi kaimynai sutinka tik viena nei sutinka nei nesutinka. Pas ta savininka kuris neduoda jokio zinojimo ar tinka ar ne yra uzdeti ant jos priklausanciu zemes sklypu arestai. Pirma buvo kreipiamasi telefonu, po to el. p., o dabar oficialiai isisunciau registruota laiska, bet vistiek jokios rekcijos. Ka reiktu tokiu atveju daryti, nes kaip ir jau viskas susikirstyta notariskai, bet siekiant kazka daryti vistiek reikia visu bendrasavininkiu sutikimo. Visu sutikimu gauti neimanoma.
2014-11-03 9:57
 
Gerbiamas Aleksandrai, pabandykite pasitarti su antstoliais, kurie teikia ir pranešimo įteikimo paslaugas. Patarti galėtų ir notaras.

Andrius
 
Laba diena, esu skolingas greitajam kreditui, teismas mano skola ju naudai pripazino, ir skolos isieskojimas perej anstoliui. Sakykite ar yra koks senaties terminas per kuri laika turetu buti isieskota skola?
2014-11-03 9:55
 
Gerbiamas Andriau, bendrasis senaties terminas yra 10 metų, kurį Jums reikėtų skaičiuoti nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos