Klausimas Atsakymas
Danguole
 
Laba vakara norejau paklausti ka daryti .tokiu atveju jei esi paemes drauges sugyventiniu paskola savo vardu.ir dabar jis isisukineja nemoka paskolos o ji man mano varfa turiu jo pasirasyta vekseli ka man daryt?
2015-01-30 10:48
 
Gerbiama Danguole, nelabai suprantamas Jūsų klausimas, prašome parašyti gramatiškai teisingai bei logiškai nuosekliai, kad galėtume suprasti klausimo esmę, tada pasistengsime patarti.

Justas
 
Laba diena! Mes su broliu turime savo šeimas ir gyvename atskirai. Neseniai mirė mūsų mama, kuri gyveno viena ir namuose laikė nemažą sumą grynųjų pinigų.  Pagal Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymą aš privalau deklaruoti pajamas ir turtą. Kokiu būdu aš turėčiau įteisinti savo pajamų dalį ir kokius veiksmus privalėčiau atlikti? Dėkoju už konsultaciją.
2015-01-30 10:45
 
Gerbiamas Justai, patartume priimti palikimą, gauti pas notarą paveldėjimo liudijimą ir dėl deklaravimo problemų neturėtų būti.

Lina
 
Sveiki, pries dvi dienas elektroniniu pastu gavau raginima vykdomojoje byloje is anstoliu per 10d sumoketi isieskoma suma pagal teismo sprendima isduota 2015 sausio 13d., teismo sprendimas buvo priimtas uz akiu ir jokio saukimo i teisma nesu gavusi. Bus teikiamas prasymas teismui atnaujinti procesa, ar iki to laiko galima sustabdyti anstoliu veiksmus isieskant isiskolinima. Nes ieskovas pateike melaginga informacija teismui ir sumos yra nepagristai dideles.
2015-01-29 17:48
 
Gerbiama Lina, žinoma, kreipkitės į antstolį ir nedelskite. Taip pat išsiaiškinkite su teismu kas gi ten įvyko, kad sprendimas buvo priimtas už akių, gal dar nepraleistas terminas paduoti apeliacinį skundą.

Vidas
 
Turiu 40 metu darbo staza. Netekes darbo kreipiausi i darbo birza, ir ji man skyre bedarbio pasalpa. Mokes 11 men. Ar gaunama pasalpa nemazins mano uzdirbto atlyginimo vidurkio skaiciuojant pensijos dydi? Siuo metu uzdirbtas mano vidurkis siekia apie 3000 Lt. Dekoju.
2015-01-29 17:43
 
Gerbiamas Vidai, bendra taisykle tai turėtų atsiliepti, tačiau neparašėte kada rengiatės išeiti į pensiją, todėl nežinia kokia bus pensijų paskaičiavimo tvarka. Patariame šiuo klausimu apsilankyti Sodros skyriuje ir pasikonsultuoti.

Toma
 
Laba diena noriu pasidometi del tevo elementu, mama kreipesi daugiau nei pries 10 metu y anstolius y teisma buvo priteisti elementai taciau tevas ju nemokejo, dabar vaikai yra suauge pilnameciai ar jiems dar ymanoma issiieskoti tevo nemoketus elementus? Aciu.
2015-01-29 12:03
 
Gerbiama Toma, deja, dėl priteistų alimentų išieškojimo yra praleisti visi terminai.

Zita
 
Laba diena. Man, neįgaliai ir turinčiai mažas pajamas, Kauno VGTP tarnyba paskyrė advokatą paruošti ir pateikti teismui civilinį ieškinį. Visus reikiamus dokumentus pristačiau liepos mėnesį. Tačiau iki šiol advokatas nesugebėjo paruošti ir perduoti ieškinio teismui. Ieškinį pasiuntė į Kauno teismą, nors ir aš, ir atsakovės gyvenam Šakių rajone. Kaune ieškinio nepriėmė, nežinau, kur jis randasi. Advokatas man apie savo veiksmus nepraneša, jei ko paklausiu, pyksta, siūlo atsisakyti jo paslaugų. Noriu sužinoti, kaip skiriami Kauno VGTP tarnyboje advokatai: ar yra specialiai tam paskirti advokatai, ar skiriamas bet kuris, turintis licenciją.  Man paskirtas advokatas iš Jurbarko. Ar gali paskirti mano prašymu advokatą iš Šakių? Kam galima pasiskųsti dėl advokato nekompetentingumo, savo darbo neatlikimo? Ačiū už konsultaciją.
2015-01-29 12:01
 
Gerbiama Zita, patariame raštu kreiptis į tą instituciją, kuri paskyrė advokatą ir kurio veiksmai Jus netenkina, t.y. į Kauno VGTP, skunde išsamiai išdėstykite savo nusiskundimų esmę bei aiškiai suformuluokite prašymą, tarp jų ir advokato paskyrimą iš Šakių. Kauno VGTP turėtų Jums paaiškinti advokatų paskyrimo tvarką bei sąlygas, taip pat atsakyti ir dėl advokato veiksmų (neveikimo). Advokato veiksmus (neveikimą) dar  galite apskųsti Advokatų tarybai (Tilto g. 17, 01101 Vilnius) ir Teisingumo ministerijai (Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius).

Dovilė
 
Sveiki, norėčiau patikslinti savo anksčiau Jums užduotą klausimą. Situacija yra tokia, kad t.y. administracinė byla, darbas valstybės tarnyboje, nebuvo mokami priedai už darbo krūvį viršijančią veiklą (darbas yra normuotas t.y. nustatyti normatyvai, kurie buvo nuolat viršijami), darbdavys valstybė, bylos dalykas ir ribos jau nustatyti, todėl galima tik kelti naują bylą, todėl svarbu žinoti ar taip galima? Koks senaties terminas administraciniuose bylose?. Be to, dėl nerealiai didelių darbo krūvių buvo sugadinta sveikata (t.y. pablogėjo regėjimas (dėl darbo su kompiuteriu ir nerealiai didelių krūvių)atsirado nervinė įtampa, stresas, nuolat skauda galva, bloga psichologinė būsena, nuolatinis nuovargis, silpnumas. Gal ką galėtumėte patarti tokioje situacijoje?
2015-01-29 11:49
 
Gerbiama Dovile, mes Jums jau atsakėme, neturime ką nors naują pridurti pagal klausimo patikslinimą. Dar kartą paaiškiname, jog bendrasis ieškinio senaties terminas yra dešimt metų. Šis terminas taikomas visiems civiliniams teisiniams santykiams, jeigu įstatymas nenustato kitokių, t.y. specialiųjų ieškinio senaties terminų. Atskirų rūšių reikalavimams Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas bei kiti įstatymai nustato  sutrumpintus ieškinio senaties terminus. Pagal LR Darbo kodekso 27 str. 2 dalį bendrasis ieškinio senaties terminas Darbo kodekso reglamentuojamiems santykiams yra treji metai.

Milda
 
Labas vakaras. Norejau paklausti kiek man kainuos teismas jei as bandau pinigus persiteisti i didesne puse? Iki siol gaunu 86.95 eurus o bandau prisiteisti 144.92 eurus?
2015-01-26 15:59
 
Gerbiama Milda, negalime atsakyti į tokį abstraktų klausimą, prašome patikslinti koks tai ieškinys.

Diana
 
Laba diena ar galetumete atsakyti i man iskilusi klausima buciau labai dekinga. Mano draugas pries 11 metu vairavo masina budamas neblaivus ir neturedamas vairuotojo teisiu. Ji sustabde policijos pareigunai ir jam Skyre keliu eismo bausme. Jis baudos nesumokejo nes buvo ikalintas ir atlikineja bausme iki dabar. Jis yra gaves is anstoliu kontoros informuojamaji laiska kad reikia susimoketi paskirta bauda. Ar siuo atveju galiotu toks kaip senaties terminas? kadangi pas ji pajamu saltinio nera . Aciu.
2015-01-26 15:57
 
Gerbiama Diana, manytume, jog antstoliai veikia senaties termino ribose, tačiau išsamų ir tikslų atsakymą galite gauti tik iš pačios antstolių kontoros.

Dovile
 
Sveiki, norėčiau paklausti koks yra senaties terminas dėl neišmokėto atlyginimo (3 ar 10 metų). Situacija yra tokia, kad teisme nagrinėjant bylą paaiškėjo naujų aplinkybių, t.y. kad nevisas atlyginimas buvo mokamas ne tik byloje nagrinėjamu laikotarpiu, bet ir anksčiau. Ar bus ir koks taikomas senaties terminas jeigu paaiškėjo, aplinkybė, kad daugiau negu 3 metus darbdavys mane apgaudinėjo, nemokėdamas viso atlyginimo už faktiškai atliktus darbus. Ar galima būtų prašyti nesumokėto atlyginimo daugiau negu už 3 metus? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
2015-01-26 15:55
 
Gerbiama Dovile, bendrasis senaties terminas civilinėse bylose ura 10 metų, koks konkretus senaties terminas yra bylose dėl atlyginimo priklauso nuo bylos aplinkybių. Kiek supratome iš klausimo, visa tai paaiškėjo teisme, todėl patariame teisme reikalauti, kad būtų priteista ne vien už 3 metus, o už visą apgaudinėjimo laikotarpį, teismas arba priteis, arba nepriteis, tačiau motyvuotai pasisakys-kodėl. Pagal teismo sprendimą bus galima spręsti dėl tolimesnės perspektyvos. Apsvarstykite galimybę kreiptis į prokuratūrą dėl baudžiamojo persekiojimo už sukčiavimą.

Lina
 
Laba diena ,mano draugas turi skolu uz alimentus. Noreciau siemet susituokti nes kartu jau gyvename 13 metu. Turim 2 vaikucius. Jis yra dirbantis ir jam atskaiciuoja 50 procentu atlyginimo.ar susituokus anstolis gali predenduoti i mano saskaita. Siuo metu esu vaiko prieziuros atostogose. O gal gelbetu vedybine sutartis. Aciu.
2015-01-21 18:07
 
Gerbiama Lina, iš tikrųjų geriausias Jūsų saugumo garantas būtų vedybinė sutartis.

Romas
 
Sveiki, paskolinau as draugei, dabar jau kabutese dar litais buvo 700 lt susimoketi uz buto nuoma, prizadejo po dvieju dienu grazinti. Tai siandien jau 4 menesiai kaip zada ir zada su savo vyru grazinti. Kad pasiskolino neneigia tik pastoviai zada po savaites, po dvieju ir pan. Ar imanoma atgauti ir i ka kreiptis. Man ju lb reikia.
2015-01-21 14:12
 
Gerbiamas Romai, pabandykite pasiūlyti pasirašyti vekselį tai skolos sumai. Jei ir pagal vekselį skolos laiku negrąžins, galėsite vekselį užprotestuoti pas notarą, o antstolis galės imtis priverstinių skolos išreikalavimo veiksmų, nereikės jokio teismo. Tuo atveju, jei skolininkė vekselį pasirašyti nesutiks, beliks tik kreiptis į teismą dėl skolos išieškojimo, tačiau tai užtruks.

Kristina
 
Laba diena, kur kreiptis, siuo metu esu susidurusi su tokia situacija, paveldejima turiu, is sask. pervade sumas, nedave jokiu dokumentu, kad ten saskaitose buvo tokios ir tokios sumos, ir kas blogiausia man reikia del asmeninio apsidraudimo banko saskaitu israso ka tas mirusysis dare, kas jam pervedinejo del atsiradusiu neoficialiu skolininku. Noredama apginti garbe mirusiojo, noriu israsu, deja SEB bankas teisinasi tik tuo 55str., kad negali duoti israsu. Nors kitas bankas isdave, ir aisku, kad ten neegzistuoja nei skolu nei skolininku, Bet yra kita saskaita ji atidaryta nuo 2005m ir norisi matyti kas kaip. Notare rase kelis dokumentus ir bankas jau 2 syk atmeta. Reiksdamas kad near teisinio pagrindo, neisduoda banko ir kliento jau mirusio paslapciu. Klausimas, kaip vis tk gauti israsus, kad irodyti sio zmogaus saziningai uzdirbtus pinigus ir kitiems netersti jo garbes, po mirties? Aciu.
2015-01-21 14:08
 
Gerbiama Kristina, mūsų nuomone SEB bankas yra neteisus. Patartume kreiptis į teismą administracinės teisenos tvarka dėl įpareigojimo SEB banką atlikti veiksmus (išduoti banko sąskaitos išrašą pagal paveldėjimo liudijimą) Gal būt iš pradžių pabandykite SEB banko neveikimą apskųsti Lietuvos Bankui, kuris vykdo Lietuvoje veikiančių bankų priežiūrą.

Zana
 
Laba diena, ar reikalingas dabar tevo leidimas jeigu mama su 9 men. vaiku nori vaziuot i rusija savaitei? Aciu.
2015-01-20 14:49
 
Gerbiama Zana, teiraukitės Rusijos ambasadoje arba firmoje, kuri užsiima vizų į Rusiją gavimu.

Lina
 
Teta sūnėną nori vežtis į užsienį atostogų savaitei.Ar reikia tėvų sutikimo notariškai patvirtinto ir išversto į anglų kalbą.
2015-01-20 14:48
 
Gerbiama Lina, paaiškiname, jog nepilnamečiui vykstant į ES šalį, kuri nėra Šengeno sutarties dalyvė (Airija, Jungtinė Karalystė, Kipras), reikalingas bent vieno iš tėvų notariškai patvirtintas sutikimas. Į kokią kalbą sutikimas turi būti išverstas, priklauso nuo šalies, į kurią bus vykstama. Vykstant į kitas šalis sutikimo nereikia, tik nepilnametis privalo turėti asmens dokumentą.

Egidijus
 
Sveiki, turiu toki klausima, buvau padares eismo įvyki 2010-06-10 kurio metu aš buvau pripažintas kaltu ir turejau atlginti 50 proc žalos. Nuo šios datos su manimi nebuvo susisiekta ar kitaip informuota, kad turiu atlyginti žala ir dabar 2015-01-20 gaunu laiška iš draudimo įmonės, kad esu jiems skolingas didele sumą pinigų ir prašo ja gražinti per 15d. Ar tai teisėta iš jų pusės? Tuo labiau jog jie nuo to įvykio padarymo turejo visus mano duomenis telefona, adresa ir t.t? Esu girdėjes apie senaties terminą ar jis egzistuoja butent mano atvejui? Labai dekuju už pagalbą.
2015-01-20 14:32
 
Gerbiamas Egidijau, žala yra žala ir ją reikėtų atlyginti, būtų labai nekorektiška laukti senaties ir pan. Patartume nedelsiant susisiekti su draudimo bendrove ir išsiaiškinti visus žalos atlyginimo klausimus, tarp jų ir dėl senaties.

Artūras
 
Sveiki. Sakykite, ar galiu išskristi į užsienį kelioms dienoms, jeigu pas mane yra antstoliai, ir šioks toks minusas kortelėje? Ir kokios yra sąlygos draudžiančios išskristi iš Lietuvos?
2015-01-20 10:57
 
Gerbiamas Artūrai, klausime nurodytos aplinkybės neturėtų būti kliūtimi laikinam išvykimui į užsienį, žinoma, jeigu toks išvykimas kompetentingų institucijų nėra uždraustas.

Eglė
 
Sveiki, noriu pasiteirauti nuo ko pradėti norint atgauti vairuotojo pažymėjimą, jei jis buvo atimtas 3metam, o pusė laiko jau praėjo. Pažymėjimas buvo atimtas dėl pasišalinimo iš įvykio vietos. (girtumo nebuvo). Ačiū.
2015-01-20 10:55
 
Gerbiama Egle, turbūt reikėtų pradėti nuo tos institucijos, kuri atėmė vairavimo teisę.

Zana
 
Laba diena, vaziuojant mamai su vaiku  i Rusija, ar reikia tevo leidimo? Aciu.
2015-01-19 12:19
 
Gerbiama Zana, Rusija nepriklauso Europos sąjungai, todėl atsakyti negalime. Patariame teirautis Rusijos ambasadoje, arba firmose, kurios skelbiasi galinčios įforminti vizą į Rusiją.

Simona
 
Laba diena Gerb. Juozai, esu Simona, man 17 metų, turiu klausimą. Ar būdama 17-ikos metų, galiu išvykti į Vokietiją be tėvų palydos ir be tėvų raštinio sutikimo? Ar užtenka tik tapatybės kortelės? Ar teisingai supratau Šengeno erdvės nuostatus?
2015-01-16 12:52
 
Gerbiama Simona, Jūs viską supratote teisingai. Išsamesnės informacijos rasite internete pagal reikšminius žodžius "Nepilnamečių vykimas į užsienį".

Ginta
 
Sveiki noreciau suzinoti kaip elktis man buvo priteista alementai didejancia tvarka bet per 7metus neiviena darbovete jo neperskaiciavo gaunu 280lt anstole db pasake kad tureciau gauti apie 360lt bet anstole sake kad jo darbovete turi perskaicuoti kokia man suma butu daba nezinau kokia skola susikaupusi per tiek metu o jo darbovetes buhaltere pasake man sediena kad ji nieko nezino jei virsinikas vygdomajo rasto nepadave taip ir zaidzia jie su manim.
2015-01-16 12:47
 
Gerbiama Ginta, teismo sprendimą vykdo antstolis, todėl antstolio pareiga patikrinti ar teisingai vykdomi atskaitymai skolininko buhalterijoje. Patartume raštišku skundu kreiptis į antstolį, kad šis oficialiai patikrintų atskaitymų vykdymo teisingumą skolininko darbovietėje. Taip pat patariame raštu kreiptis ir į skolininko darbovietės administraciją, kad šį pateiktų oficialią pažymą apie skolininko uždarbius bei atskaitymų sumas.

Dzestina
 
Sveiki as auginiu viena 2 mazamecius vaikiucius abieju vaikiu tevai skirtingi vieno sunaus prisiteisiau elementus bet moka valstybe, mergytes teisiuosi dirbu as bet norejau paklaust ar man priklauso socialine parama? kokia nors ar darzelio apmokestinimas ar pan?
2015-01-15 16:50
 
Gerbiama Dzestina, dėl socialinės paramos teiraukitės savo savivaldybės socialinės paramos skyriuje, nes paramos suteikimo sąlygos savivaldybėse nėra vienodos, savo savivaldybėje gausite konkretų atsakymą.

Saule
 
Laba diena norejau paklausti, esu su vyru jau santuokoje jis siuo metu ykalinimo ystaigoje, ir yra skolingas anstoliams. Ar sita jo skola yra dabar ir mano? ka daryti patarkite?
2015-01-15 9:50
 
Gerbiama Saule, jeigu Jūsų vyras ėmė paskolas sau, tai tos skolos ir yra jo, t.y. asmeninės, išskyrus tuos atvejus, jei pinigai buvo išleisti bendriems reikalams, t.y. buvo įgytas koks nors turtas, kuris tapo bendra jungtine sutuoktinių nuosavybe, tai už skolos sugrąžinimą tampa atsakingi abu sutuoktiniai. Ką nors ypatingo Jums daryti nereikia, tik patarkite savo vyrui, kad jis stengtųsi skolas grąžinti, tuo klausimu kontaktuotų su savo kreditoriais.

Tatjana
 
Laba diena, tevas vaikams nemoka elementu, nuejau pas anstoli tai ten moketi reikia, a is kur gauti tu pinigu. Nes jai sumokesiu anstoliui nebus ka vaikam valgyti. Ka daryti?
2015-01-13 17:43
 
Gerbiama Tatjana, supratome, jog alimentai jau priteisti, todėl patariame pirmiausia  kreiptis į vaikų tėvą, kad jis geruoju vykdytų teismo sprendimą. Teismo sprendimo nevykdant, nėra kitos išeities kaip kreiptis į antstolį dėl priverstinio alimentų išieškojimo. Sprendimo vykdymo išlaidas turėtų padengti skolininkas, todėl prašykite antstolio jus atleisti nuo tam tikrų rinkliavų sumokėjimo arba jų mokėjimą atidėti, išlaidas išieškant iš skolininko, t.y. iš vaikų tėvo.

Romas
 
Laba diena, prasau patarimo. Mano mama su sugyventiniu kartu gyvena 30m (nesusituokia, sutuoktinis nori mamai parduoti nama. Ar sugyventinio vaikai(jiems virs 50m) gali uzgincyti pardavima ir ji laimeti? Ar vaikai gali po sutuoktinio mirties pareikalauti pinigu uz parduota turta, ir laimeti? (gal sugyventinis tuos pinigus isleido) Mama su sutuoktiniu kartu ir toliau gyvens (iki mirties) ar po sugyventinio mirties vaikai gali is mamos ka nors prisiteisti. Kaip pasielgti kad po sugyventinio mirties vaikai nieko neprisiteistu (sugyventinis pats taip labai nori, nes vaikai smurtauja pries ji)? Labai aciu uz sugaista Jusu laika ir atsakyma.
2015-01-13 17:36
 
Gerbiamas Romai, labai sudėtinga atsakyti į klausimus, kai jie formuluojami: kas būtų, jeigu būtų. Jūsų klausimuose yra labai daug išlygų, yra ir nelabai korektiškų dalykų, pvz. kas ilgiau gyvens, kas bus, jei mirs ir pan. Ar nebūtų paprasčiau, jei Jūsų mama su sugyventiniu susituoktų, tada galėtų sudaryti sutuoktinių testamentą, būtų atitinkamas aiškumas ir jiems patiems, ir jų vaikams. Patartume atsakymų į savo klausimus ieškoti ne internete, o pasitarti su konkrečiu notaru.

Darius
 
Ar gali anstolis blokuotio saskaita jei jam yra mokama dalis nuo atlyginimo? Aciu.
2015-01-10 10:20
 
Gerbiamas Dariau, aiškinkitės su antstoliu kodėl jis šitaip daro.

Petras
 
Laba diena ar galit atsakyti kiek procentu gali atskaicuoti anstolis jei auginu su zmona 2 mazamecius vaikus?
2015-01-09 12:47
 
Gerbiamas Petrai, atskaičiavimų dydis priklauso nuo to, kokio pobūdžio yra skola ir kiek yra vykdomųjų raštų. Bendra taisykle išieškojimai siekia 50 proc. nuo gaunamų pajamų, tačiau priklausomai nuo atitinkamų sąlygų, gali būti ir didesni. Išsamesnę informaciją Jūs gausite iš antstolio, kuris vykdo konkrečią išieškojimo bylą (bylas). Jei manysite, jog antstolio yra neteisėti, galėsite juos apskųsti teismui per tą antstolį, kurio veiksmus skųsite.

Matas
 
Gerb. teisininke, močiutė nori padovanoti butą anūkui, bet tik vienam, o anūkų ji turi šešis. Ar anūko brolis ir sesuo (nepilnamečiai) gali pareikšti pretenzijas dėl dovanojimo?
2015-01-09 12:41
 
Gerbiamas Matai, močiutė turi absoliučią teisę apdovanotą tą asmenį, kurį nori, kiti asmenys kokių nors pretenzijų į padovanotą butą neturėtų reikšti, tai ne peštynės dėl palikimo.

Julija
 
Sveiki. Aš parašiau skundą poliklinikos administracijai dėl registratorės ir chirurginės slaugytojos veiksmų mano, kaip pacientės, atžvilgių. Skundo esme, cituoju: Laba diena, 2015.01.02;  9:08 ryto kreipiausi į polikliniką su skausmais (ūmus pilvas). Registratūroje pasirinkau "Būtinoji pagalba" ir gavau numeriuką. Mane pakvietė prie 2-o langelio. Aš prašiau mane nukreipti pas chirurgą. Tačiau registratorė pareiškė negalinti mane nukreipti pas chirurgą, nes visi apsilankymai tik pagal talonus ir aš turiu ateiti vėliau, kai bus būdinti terapeute. Man pareikalavus ji paskambino į chirurgo kabinetą, kur taipogi sesutė pasakė, kad manęs nepriims. Man pasiūlė laukti iki 11:30 kol ateis budintį terapeutė. Derybos prie minėto registratūros langelio truko apie pusvalandi ir registratore matė, kad man buvo sunku stovėti iš skausmo. Kai aš pareikalavau iškviesti man GMP, ji nekorektiškai man atsakė, kad tai aš galėjau padaryti pati iš namų. Pagaliau, man pareikalavus, ji paskambino chirurgui, kuris iš karto sutiko mane priimti. Tačiau chirurgine seselė mane pakvietė tik po 3-jų planinių pacientų. Norėčiau atkreipti Jūsų, kaip administracijos, dėmesį, kad registratūroje dirbanti (vargu ar ji slaugytoja) neišmano savo darbo. Ir kodėl apsilankymus su būtinąją pagalba reguliuoja ne gydytojai, o nekompetentingi asmenys? Ar slaugytojų kompetencijoje spręsti kokius pacientus priiminėti gydytojams, o kokiu ne? Ačiū gydytojui chirurgui Lašui, kad mane priėmė ir nukreipė į ligoninę, kur mane ekstra tvarka išoperavo. P.S. būtinoji pagalbą, „slaugytoju dėka“ gavau tik po valandos!!! Prašyčiau išaiškinti slaugos specialistėms (registratorei ir chirurginei seselei, kad jų elgesys gali kitiem pacientams baigtis mirtimi). Bėda tame, kad šiuoje poliklinikoje dirba mano motina, kuri dabar dėl mano skundo kenčia nuo psichologinio smurto, patyčių, apkalbų. Buvo net iškvėsta administracijos, kur ją, kaip "pirmokę sovietu sajugos valstybėjė", išanalizavo iš visų pusių. Klausimas: kur man kreitis kad sustabdyti šiuos administracijos veiksmus ir kad užtikrinti jog mano tolimesni veiksmai nekpakenks mano mamos darbui. P.S. Esu 40 moterys (pilnamete - ta turėjau omeny) ir turiu savo šeimą, tad žinau, kad administracija šiuo atžvilgių neturėjo jokios teisės kaltinti mano motinos ir grasinti jai. Atsakymo iš administracios dar negavau.
2015-01-09 12:39
 
Gerbiama Julija, konsultuotis kur Jums reikėtų kreiptis toliau yra truputį per ankstoka, nes dar negavote gydymo įstaigos administracijos atsakymo į savo skundą. Kai tokį atsakymą gausite, dėl tolimesnių veiksmų bus galima galvoti priklausomai nuo gauto atsakymo turinio. Dėl to, jog  Jūsų mama patiria tam tikrą administracijos spaudimą, skųstis turėtų jinai pati: galima kreiptis pvz. į lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą dėl diskriminacijos, jei bus darbo teisės pažeidimų - į valstybinę darbo inspekciją, jei bus bendro pobūdžio neteisėtų veiksmų - į gydymo įstaigos steigėją, na ir į teismą.

Dovile
 
Sveiki, norejau pasiteirauti. Mano sutuoktinis yra isiskolines nemaza suma pinigu. Kiek zinau, pasieme pagal galiojancia sutarti daiktu-issimoketinai, ir nemokejo iki sutarto laiko. Ir per keleta metu, prikapsejo nemaza suma. Ar man, ar vaikui (kai uzaugs) reikes grazinti skolas uz vyra? Mes nebuvome dar pazystmi, kai jis iskrete ta kvailyste. Ir, kaip ten yra su tuo, kad vaikai privalo sumoketi tevu skolas ir kaip suzinoti, ar tiksliai del sanksciju? Dekui.
2015-01-07 10:24
 
Gerbiama Dovile, tokio pobūdžio skolos yra asmeninės, už jas atsako pats skolininkas, tokios skolos nėra paveldimos, išskyrus tuos atvejus jei paveldėtojai gautų palikimo-turto, įsigyto pagal tas paskolas. Kokios sankcijos už skolos laiku negrąžinimą atsakyti negalime, reikėtų pasiskaityti daiktų įsigijimo išsimokėtinai sutartis.

Milda
 
Laba diena. Ar galima 17metu isvazioti paciai i uzseni? be tevu sutikimu visokiu leidimu?
2015-01-05 11:03
 
Gerbiama Milda, prašome patikslinti klausimą: ar tai būtų laikinas išvykimas ir į kokią šalį, ar tai būtų emigravimas, tada galėsime atsakyti tiksliau. Patariame atsakymo paieškoti internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į užsienį".

Vytautas
 
Siais metais as sulauksiu 55 metu. Sio metu, 10 metu , gyvenu ir dirbu Anglijoje, lietuvoje turiu senyvo amziaus motina - pensininke, kuriai jau reikalinga prieziura. Prasymas; ar yra man galimybe iseiti I isankstine pensija t.y. nuo 55 metu nes mano mamai is ties pagalba reikalinga, kokius tureciau tureti tam reikalui dokumentus. Is anksto Jums dekingas.
2015-01-02 12:56
 
Gerbiamas Vytautai, norint išeiti į išankstinę senatvės pensiją pagal Lietuvos įstatymus, Jums reikia pirmiausia grįžti į Lietuvą ir kreiptis į Sodrą Lietuvoje. Kokios išankstinės senatvės pensijos paskyrimo sąlygos Jūs galite sužinoti internete pagal reikšminius žodžius "išankstinė senatvės pensija" arba Sodros tinklapyje. Primename, jog vyrų senatvės pensinis amžius pagal Lietuvos įstatymus 2015 metais yra 63 metai ir 2 mėnesiai, taigi jei Jums sukaks tik 55 metai į išankstinę senatvės pensiją išeiti negalėsite.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos