Klausimas Atsakymas
Sofija
 
Mano teta gyvena Vilniuje, turi 85 metus, paralizuota 3 metus, turi ateinancius slaugos darbuotojus is soc.rupybos. Mano mama, tetos sesuo mire pries savaite ir paliko testamenta tik man. Teta nenori rasyti jokio testamento, kur as galiu suzinoti, gal jinai jau anksciau sudare testamenta, kur kreiptis?
2015-05-27 10:50
 
Gerbiama Sofija, šiuo metu visi testamentai įtraukiami į testamentų registrą, kurį tvarko Centrinė hipotekos įstaiga. Apie patvirtintus, priimtus saugoti ar panaikintus testamentus notarai privalo pranešti Centrinei hipotekos įstaigai per tris darbo dienas.

Sonata
 
Laba diena. Mūsų rajone yra paskelbtas konkursas  socialinės globos namų grupinio gyvenimo namų filialo vadovo pareigoms užimti. Reikalavimai: 1. Turėti aukštąjį socialinio darbo ar jam prilygintą išsilavinimą; 2. mokėti naudotis informacinėmis technologijomis; 3. išmanyti raštvedybos taisykles; 4. gebėti spręsti socialines problemas; 5. turėti organizacinių sugebėjimų; 6. būti komunikabiliu, kruopščiu, sąžiningu ir kūrybingu. Mano išsilavinimas-pedagoginis, esu baigusi kūno kultūros institutą, dirbau kūno kultūros mokytoja(22metus). Iš jų 12 metų dirbau direktoriaus pavaduotoja ugdymui, turiu įgijusi III vadybinę kategoriją.Ar galėčiau pretenduoti į šią pareigybę? Iš anksto Jums dėkoju.
2015-05-26 11:46
 
Gerbiama Sonata, dalyvaukite konkurse ir sužinosite.

Alma
 
Laba diena, norejau paklausti jusu, musu namas pirktas uz banko paskola ir paskolos nesumokejus perduotas anstoliams ir ansyoliai ruosia pardavima is varzytiniu o tame name gyvena trys nepilnameciai vaikai ir dar vieno laukiuosi esu issiskyrus su vyru tame name gyvenu su vaikais, ar galima butu kad neparduotu busto o moketis anstoliams skola po truputi, aciu uz atsakyma.
2015-05-23 10:20
 
Gerbiama Alma, bandykite dar kartą tartis su banku ir su antstoliu, nepavykus susitarti reikėtų turtą parduoti pačiai , o ne per varžytynes, nes tada yra galimybė už parduodamą turtą gauti daugiau.

Dovile
 
Sveiki. Esu studente, baigiu trecia kursa ir liko mokytis dar metai. Siuo metu dirbu socialinio darbuotojo padejeja. Noreciau paklausti, ar jau galiu tapti socialine darbuotoja, ar butinai reik baigimo diplomo?
2015-05-23 10:16
 
Gerbiama Dovile, formaliai reikėtų turėti diplomą, tačiau jei darbdavys neprieštarauja, galėtumėte tapti socialine darbuotoja.

Otilija
 
Sveiki. Esu antros gr.invalide, gaunu 116 euru pensija. Sausio men.emiau greito kredito paskola 400 euru vaistams ir sudariau sutarti 36 men. grazinti paskola dalimis kiekviena men.po 27,71 euro. Kovo 18 d.susituokiau. Iskart po santuokos mano vyrui nutrauke soc.pasalpa sakydami, kad jis dabar turtingas, turi mano buta ir t.t. Prie ko cia mano butas ir paskola vaistams apie kuria jis net nezinojo, nes gyveno atskirai su motina. Dabar musu abieju pajamos 116 inv.pensijos minus paskolos mok.
2015-05-21 18:28
 
Gerbiama Otilija, manytume, jog socialinės pašalpos mokėjimo Jūsų sutuoktiniui nutraukimo klausimas yra diskutuotinas. Patartume jam kreiptis į instituciją, kuri nutraukė pašalpos mokėjimą dėl motyvų, kuo remiantis tai padaryta. Taip pat patartume Jums sudaryti povedybinę sutartį, kurioje reikėtų aiškiai išdėstyti kiekvieno iš sutuoktinių turtinę padėtį. Povedybinės sutarties pavyzdį galite rasti internete pagal reikšminius žodžius "povedybinė sutartis".

Tina
 
Sveiki, norėčiau sužinoti, kaip fizinis asmuo gali paskelbti bankrotą. Turiu draugų šeimą, kuri pasiėmė paskolą iš banko ir nesugeba jos atiduoti, antstoliai areštavo sąskaitas į kurias pervedamos bedarbių ir neįgalumo pašalpos ir t.t. Kaip išspręsti šią problemą? Ačiū.
2015-05-21 18:22
 
Gerbiama Tina, pasiūlykite savo draugams pasiskaityti  2012 m. gegužės 10 d. priimtą Lietuvos Respublikos fizinių asmenų bankroto įstatymą Nr. XI-2000, kurio tekstą galima rasti LRSeimo svetainėje pagal reikšminius žodžius "fizinių asmenų bankrotas". Galima užsiregistruoti nemokamoms konsultacijoms dėl fizinių asmenų bankroto internete adresu www.adminbiuras.lt/fiziniu-asmenu-bankrotas.

Gytis
 
Laba diena norejau paklausti kokia reli bausme manes laukia. prisiemiau pries 6 metus dauk paskolu kol pajegiau mokejau paskiau 4metus isvis nemokejau susidare pas mane su delspinigiais kokie 35000euru skola dabar isvaziavau i uzsieni pradedu dyrbti ir planuoju po truputi pradeti grazineti skolas. bet pas mama is anstoliu eina laiskai kad mane paduos i pajieska jai visos skolos iskarto neatiduosiu. gal galit patart ka man daryti?
2015-05-18 15:10
 
Gerbiamas Gyti, patarimas-stengtis atiduoti skolas.

Dovile
 
Sveiki, dirbu pilnu etatu ir jau antri metai vienoje imoneje. noredama paprasyti atostogu suzinojau kad  turiu dvigubai maziau dienu nei esu maniusi. kur galeciau kreiptis kad suzinociau kiek atostogu dienu esu turejusi savo imoneje?
2015-05-18 15:09
 
Gerbiama Dovile, tai galite sužinoti užėjusį į savo įmonės buhalteriją arba pas personalo darbuotoją.

Miglija
 
Mano tevai turi milzinoskas skolas uz busta, bustas yra socialinis, tevai nemokejo uz sildyma, uz vandeni, bei nuomos mokescio as vis dar esu nepilnamete, bet uz keliu menesiu busiu, ir esu priregistruota ju bute todel noriu paklausti ar kai man sueis 18 man atiteks tos skolos? Ir ar is manes kadanors aplamai reikalaus tu pinigu kurios yra skolingi mano tevai?
2015-05-18 15:07
 
Gerbiama Miglija, už skolas yra atsakingas socialinio būsto nuomininkas, t.y. visi jame gyvenantys asmenys.

Olga
 
Sveiki! Nežinau, kur kreiptis-gal, jus mums patarsite... Nori vaikų teisių apsaugos organizacijos atstovas pabendrauti su musu vaiku (5 metų amžiaus) susitikimo metu darželyje. Jie nori tai padaryti be mūsų (tevų) dalyvavimo. Mes nedraudžiame to daryti, jokiu budu neprieštaraujame bendravimui. Tik klausimas, ar atstovas šios organizacijos turi teisę į tokį pokalbį-"face to face", vaikui iki 18 metų be tevų dalyvavimo? Tuo atveju, jeigų tevai nėra pageidaujami šitame pokalbyje, ar mes galime reikalauti, kad šalia būtų asmuo atsakingas už vaiką (personalo darbuotojas, asistentė, direktorė)? Ačiū!
2015-05-15 13:48
 
Gerbiama Olga, sunku atsakyti nežinant tokio pabendravimo tikslo. Keistoka nuostata, jog tėvai nėra pageidaujami, vaiko teisių apsaugos organizacijos atstovas turėtų pateikti savo įgaliojimų pagrindimą. Manytume, jog tėvai turi teisę bet kuriuo atveju dalyvauti visuose susitikimuose su jų vaiku, ar bent ugdymo įstaigos atstovas.

Ignas
 
Sveiki, arestuota mano 1/6 buto dalis. Kitos dalys priklauso mamai ir broliui. Dabar antstoliai zada vykdyti varzytines del tos dalies. Kaip tai vyksta ir kaip tas igyvendinama? Ar galiu as padovanoti savo turto dali mamai ar broliui jei ji arestuota? Pats as siuo metu gyvenu uzsienyje. Ar gali antstoliai taip elgtis man nieko oficialiai rastiskai nepranese? Apie ju ketinimus suzinojau is buvusios zmonos, kuriai ji ir paskambino.
2015-05-13 16:49
 
Gerbiamas Ignai, dėl savo turto dalies padovanojimo Jums reikia kreiptis į notarą. Varžytynių klausimais visą informaciją privalo teikti varžytynių organizatorius (šiuo atveju antstolis). Turto varžytynės be turto savininko žinios neįmanomos. Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog  įstatymas numato atvejus, kai antstolių įspėjimas apskritai nereikalingas, pvz. pagal LR Civilinio proceso kodekso (CPK) 661 straipsnį raginimas nesiunčiamas vykdant skubius sprendimus, išieškant alimentus vaiko išlaikymui, vykdant preliminarius teismo sprendimus, taip pat vykdant teismo įsakymus bei hipotekos teisėjo nutartis dėl skolininko turto realizavimo. CPK neįpareigoja antstolių siųsti raginimų skolininkams ir tais atvejais, kai sprendimo vykdymo terminai yra nurodyti įstatymuose arba vykdomajame dokumente.

Artūras
 
Laba diena esu vienintelis dukros globėjas (su motina teisiškai išsiskyrę, man priskirta globa).Dukra (14m) norėtų išvykti toliau tęsti mokslus pas motina (Italija).Aš tam neprieštarauju. Norėčiau pasiteirauti, ar reikia ir kokių patvirtinančių mano sutikimą dokumentų. Iš anksto dėkoju.
2015-05-13 16:39
 
Gerbiamas Artūrai, emigracijos klausimais kreipkitės į Migracijos departamentą adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5) 2717112, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 
Gita
 
Sveiki, norėjau pasidomėti ar reikalingas tėvo sutikimas išsivežant vaiką (8m.)gyventi į užsienį? Tėvai išsiskyrę, vaiko globa priskirta motinai (kol kas nedirbanti), tačiau su sąlyga nedrausti tėvui matytis su vaiku. Tėvas - tvarkingas vyras, moka alimentus, dirba, negirtuokliauja, nesmurtauja ar pan. Ačiū labai už informaciją.
2015-05-11 17:55
 
Gerbiama Gita, emigracijos klausimais patartume konsultuotis Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Julijana
 
Laba diena, noreciau pasiteirauti, esu 16metu, gyvenu vaiku namuose, ir mano vaikinas noretu apsiimti globa mano ir vaziuoti kartu i uzseni arba gyventi ar bent atostogom, ar ilgai visas dokumentu procesas vyksta? Jis turi visas pajamas kad mane ir save išlaikyti. Ar cia reikia butinai zenytis kad galetu apsiimti globa? Aciu, lauksiu atsakymo.
2015-05-11 17:51
 
Gerbiama Julijana, šiuo atveju Jums globos institutas netinka.

Anatolijus
 
Ar galima pasitikėti namo pirkėju ir dėti parašą ant sutarties pas notarą, turint tik atspausdintą pinigų pervedimo kvitą, pinigai bus pervesti tik už paros. Girdėjau, kad pinigų pervedėjąs gali atšaukti pervedimą, kol pinigai neperšoko. Paprasčiausia būtų laukti kitos dienos ir, įsitikinus, kad pinigai pervesti,-dėti savo parašą. Reikalas tame, kad pirkėjas spaudžia, sako, kad labai skuba-skrenda į kitą valstybę.
2015-05-07 11:49
 
Gerbiamas Anatolijau, patartume šiuo atveju pasikonsultuoti su notaru (jis turi galimybę patikrinti banke), toliau elgtis pagal notaro patarimą.

Edita
 
Laba diena. Turime nuosavo namo dalį ir esame su kaimynų bendra savininkai. Ar kaimynas gali atlikti bet kokius veiksmus ant bendros teritorijos be mūsų sutikimo? Pvz.: jis įsivedė kanalizaciją bendru įvažiavimu į kiemą be mūsų sutikimo ir mes apie tai nieko nežinojome. Ar yra koks laikas nustatytas per kurį galima skųsti jį? Kaip reiktų mums elgtis toliau?
2015-05-07 11:47
 
Gerbiama Edita, bendrasavininkis bendro naudojimo vietose negali atlikti jokių darbų (išskyrus avarijos padarinių likvidavimo ir pan. atvejus) be kito bendrasavininkio sutikimo bei suderinto projekto. Patariame pirmiausia su savo kaimynu pasikalbėti ir išsiaiškinti santykius, nepavykus susitarti galite jo veiksmus apskųsti per trejų metų terminą.

Sandra
 
Laba diena, esu transporto vadybininkė. Pagal įstatymus galiu dirbti dviejose įmonėse. Mano darbdavio draugo įmonei reikalingas transporto vadybininkas. Būtų viskas gerai, kliūčių jokių nėra įsidarbinti antroje įmonėje, bet...šiuo metu laukiuosi. Darbdavys dar nėra apie tai informuotas. Klausimas būtų toks, ar Sodrai nekiltų joks įtarimas dėl įsidarbinimo? Aišku atlyginimas savaime aišku nebūtų koks kosminis, o realaus dydžio. Iš anksto dėkoju už atsakymą.
2015-05-06 12:11
 
Gerbiama Sandra, negalime Jums atsakyti už Sodrą, nežinome ką ji galvos. Jei tas įsidarbinimas bus ne fiktyvus, darbo laikas bus tvarkingai fiksuojamas apskaitos tabeliuose ir pan., nemanytumėte, jog tai būtų koks nors pažeidimas. Patartume apie Jūsų nėštumą painformuoti ir esamą darbdavį, ir būsimą, kad neiškiltų ateityje kokių nors neaiškumų ar konfliktų.

Anzelika
 
Sveiki, noreciau suzinoti, Esu dabar vaiko auginimo atostoguose iki 2 metu, ar galeciau pratesti auginimo atostogas iki3 metu? (zinau kad trecius metus nemoka pinigeliu) Dar mane domina,jei per tuos trecius metus lauktumemes dar vieno vaikelio ar paskui gauciau is sodros pinigelius kaip ir uz pirma? (jei pasirinkciau auginimo atostogas iki 3 metu).
2015-05-05 9:54
 
Gerbiama Anzelika, patartume užeiti į savo darbovietės buhalteriją ir pasiteirauti, taip pat galėtų patarti ir Sodra pagal Jūsų gyvenamąją vietą.

Laima
 
Labas vakaras, man vis dažniau padažnėjo stuburo skausmai, ne visad kreipiuosi į gydytoją, bet paskutiniu metu ir į ją kreipiuosi pakankamai dažnai. Dariausi magnetinį rezonansą, rado išvaržas, ligos kodas G55.1. Bet kai nueinu pas fizinės realibitacijos gydytoją , skiria tik mokamus( tiesa šiek tiek pigiau, nei privačiai)5 nugaros masažus. Kiek aš girdėjau man masažai priklauso  nemokami. Kaip sužinoti, kiek kartų į metus, ar priklauso sanatorinis gydymas, juk gyvenu skausmuose. Ačiū.
2015-05-05 9:52
 
Gerbiama Laima, į šiuos klausimus turėtų atsakyti šeimos gydytojas. Pabandykite paieškoti informacijos Valstybinės ligonių kasos tinklapyje, kur yra informacinis langelis gyventojams, jame talpinamos sveikatos priežiūros paslaugos, apmokamos PSDF lėšomis, kurias gali gauti apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu. Informacija gyventojams teikiama telefonu 870088888, o taip pat galima pateikti klausimą el.paštu: infovlk.lt

Rasa
 
2014.05.14 implantantacijos metu buvo pazeistas nervas. Kauno klinijos gyd. nustate pazeidyma. Skyre gyd. Toliau gydo Siauliu neurologai. Turiu konsultaciju isvadas ir gyd. nurodymus gyd. Renku kvitus islaidu. Jau tuoj bus 1 metai uz 14d. Ar nepraleisiu termino issireikalauku moralines ir finansines zalos. Ir kur man kreiptis. Ar pradziai pas gyd. Jis zino, apie pazeidima ar i Odontologijos rumus. Ar man toliau gyd. ar jau dabar pradeti, rasyti prasymus, Zodiu nuo ko pradeti ir kada?
2015-05-04 9:49
 
Gerbiama Rasa, kiek supratome iš klausime pateiktos informacijos Jūs bandysite pretenduoti į pacientui padarytos žalos atlyginimą. Paaiškiname, jog kreiptis dėl žalos atlyginimo į gydymo įstaigą galite bet kada, tačiau gydymas dar nebaigtas, todėl nėra aiškus galutinis tiesioginės žalos dydis. Kad nepadarytumėte klaidų, patartume naudotis oficialaus advokato pagalba.

Genovaite
 
Mano vyro teta,sergancia senatvine demencija padave i teisma neva del puses nesumoketu pinigu uz zeme.Sandoris sudarytas 1996m.su atsakoves vyru, kuris mires pries 7 m. Ieskove teigia keleta kartu bandziusi atsiimti skola, bet atsakoves vyras vis prasydaves palaukti. As slaugiau atsakove, nes ji vaiku neturi. Atsakove teigia, kad visi pinigai sumoketi. Visi zemes ir namo dokumentai tvarkingi (Patvirtinti notaro, priimtas vyro paveldejimas ir tt.) Ieskove nori nebe pinigu o zemes (taikyti restitucija). Pries 3 savaites mire atsakove, teismas sustabdytas kol atsiras paveldėtojas  (yra jos sesuo, brolis mires. Yra du brolio vaikai) testamento nera. o zeme arestuota, skolos rastelio nera. Kas bus su palikimu ir teismu nes nutraukti bylos ieskove atrodo neketina?
2015-05-04 9:44
 
Gerbiama Genovaite, mes negalime atsakyti į klausimą kas bus palikimu ir su ieškiniu, nes tai ne mūsų kompetencija. Atitinkamą sprendimą priims teismas, jei jis Jūsų netenkins, turėsite teisę įstatymu nustatyta tvarka apskųsti aukštesnės instancijos teismui. Patartume naudotis oficialaus advokato paslaugomis.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos