Klausimas Atsakymas
Diana
 
Nuo 2001 metu, nezinojau, kad turiu skola uz Bites paslaugas. Nuo 2000 metu isvykau i uzsieni gyventi. Ten gyvenau 14 metu. Dabar Anstoliai uzdejo aresta uz ta vadinama Bites skola 160 euru bites paslaugos, ir uz anstoliu atlikta darba 120 euru. Man per 14 metu niekas nepranese. Tik dabar isgirstu, kad turiu skola, arestuoja saskaita, pristate laiska visai kitu adresu kur gyvenu. Vyksta teismas apie kuri nieko nezinau, nusprendzia ir dabar turiu moketi. Ka turiu daryti? Dekoju.
2015-07-20 11:53
 
Gerbiama Diana, jei manote, jog antstolių veiksmai yra neteisėti, galite juos apskųsti teismui per tą antstolį,kurio veiksmus skundžiate. Teismas nuspręs kas yra teisus, o kas-ne.
 

 
Genutė
 
Gerb. teisininke, norėjau paklausti, ar galima padovanoti butą savo nepilnametei (16 m.) dukrai? Ačiū.
 
2015-07-20 11:50
 
Gerbiama Genute, be abejo galite, dėl išsamesnės informacijos teiraukitės pas bet kurį notarą.

Stase
 
 
Lietuvoja gaunu pensija 950 lt. Turiu nameli 58kvadat dabar du metai gyvenu anglijoi ar galiu gauti anglijoja pensija. Man 69 m.
2015-07-20 11:49
 
Gerbiama Stase, negalime atsakyti į šį klausimą, reikėtų teirautis pas teisininkus Anglijoje.
 

Alina
 
Laba diena, ar darbuotojas, dirbdamas statybinių prekių parduotuvėje, yra materialiai atsakingas už prekes, kai darbdavys nėra įrengęs stebėjimo kamerų ir nėra pasamdęs apsaugos? Žodžiu, pats darbuotojas turi žiūrėti, kad nepavogtų ir tuo pat metu dirbti. Ačiū.
 
2015-07-13 17:23
 
Gerbiama Alina, manytume , jog Jūs tikrai būtumėte materialiai atsakinga, jei su Jumis būtų sudaryta atitinkama materialinės atsakomybės sutartis.
 

Renaldas
 
Laba diena.Norejau palkausti ar turint paprastaji vekseli,kuri pasirase zmogus kaip dar buvo litai lietuvoje galioja.Ir ar galima pateikti vekseli notarui del skolos isieskojimo dar pries jo galiojimo pabaiga nes issipareigojes asmuo visiskai nemoka jokiu pinigu kaip buvome susitare?
2015-07-10 12:39
 
Gerbiamas Renaldai, patartume iš tikrųjų kreiptis į notarą, elgtis pagal jo patarimus bei nurodymus.
 

 
Asta
 
Laba diena norėjau paklausti jūsų tokio klausimo ar galima 16 metų merginai išsikraustyti iš tevų namų be jų leidimo, nes namuose yra smurtas girtuokliavimas pastovus psichologinis smurtas, bet mergina nenori niekur kreiptis, nes bijo pakliūti į vaikų globos namus, ji gali rasti būsta sau, nes per vasara ji dirba tačiau jos tėvai jos neišleidžia ir jai grasina, nes jos tėvai turi ūki ir ant jos sprando viska užkrauna tai ar yra jai išeitis išsikraustyti?
2015-07-10 12:37
 
Gerbiama Asta, nemanome, jog išėjimas iš namų būtų geriausia išeitis, kad reikia dirbti-tai yra normalu. Jeigu namuose yra smurtaujama, tikrai reiktų kreiptis į savo savivaldybės socialinės paramos skyrių bei vaiko teisių apsaugos tarnybą, gal būt ir į policiją, baimintis kažkokių vaikų globos namų esant šešiolikos metų amžiaus-nereikėtų.

Dziugas
 
Laba diena, man 17 metų. Aš noriu važiuoti su keleiviniu mikriuku įAngliją dirbti.vazuoju be tėvų ,bet su draugu jis pilnametis, tik nežinau, kokių dokumentų reikia, kad galėčiau ten vykti. Ar reikia įgaliojimo vairuotojui, ar dar ko nors.. Ačiū iš anksto.
2015-07-07 13:30
 
Gerbiamas Džiugai, reikia turėti asmens dokumentą ir bent vieno iš tėvų raštišką bei notariškai patvirtintą sutikimą. Išsamesnę informaciją rasite internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į Angliją".

Nelda
 
Laba diena. Man yra 16m, esu Lietuvos pilietė, noriu išvyktų į Anglija su pilnamečiu draugu, norėčiau sužinoti kokių dokumentų reikia norint išvykti, ir ar reikia notaro patvirtinimo, motinos sutikimo?
2015-07-04 12:02
 
Gerbiama Nelda, kadangi Jūs esate nepilnametė, Jums būtina turėti asmens dokumentą ir bent vieno iš tėvų raštišką, notariškai patvirtintą, sutikimą. Išsamiau rasite internete pagal reikšminius žodžius "laikinas nepilnamečių vykimas į UK".

Vaidas
 
Laba diena, neveiksniu pripažintam asmeniui, šiam jau gyvenant socialinės globos namuose, teismas nutartimi nustatė institucinę globą, o turto administratoriumi paskyrė fizinį asmenį. Tačiau nutartyje konkrečiai neįvardijo globėjo (įstaigos). Jei teisingai supratau, pagal LR CK 3.241 str. 2 d., globos funkcijas atlieka globos namai, kuriuose ir gyveno neveiksnus asmuo. Kaip suprasti teiginį "iki kol bus paskirtas nuolatinis globėjas", ar būtina kreiptis papildomai į teismą, kad paskirtų nuolatinį globėją. Ačiū už atsakymą.
2015-07-04 11:59
 
Gerbiamas Vaidai, patartume kreiptis į teismą, kuris priėmė sprendimą, kad sprendimą išaiškintų. Pagrindas: LR Cuivilinio proceso kodekso 278 straipsnis, kuris nustato, kad tais atvejais, kai teismo sprendimas yra neaiškus, tai jį priėmęs teismas turi teisę dalyvaujančių byloje asmenų prašymu, taip pat savo iniciatyva išaiškinti savo sprendimą, nekeisdamas jo turinio. Sprendimą išaiškinti leidžiama, jeigu jis dar neįvykdytas, taip pat jeigu nepasibaigė terminas, per kurį sprendimas gali būti priverstinai įvykdytas, ar šis terminas neatnaujintas. Sprendimo išaiškinimo klausimas išsprendžiamas rašytinio proceso tvarka, išskyrus atvejus, kai šį klausimą žodinio proceso tvarka prašo spręsti bent vienas dalyvaujantis byloje asmuo arba teismas pripažįsta, kad žodinis nagrinėjimas būtinas. Tokiu atveju dalyvaujantiems byloje asmenims pranešama apie teismo posėdžio laiką ir vietą. Šių asmenų neatvykimas nekliudo išnagrinėti sprendimo išaiškinimo klausimą. Dėl teismo nutarties sprendimo išaiškinimo gali būti duodamas atskirasis skundas.
 

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos