Klausimas Atsakymas
Inga
 
Sveiki, ar gali 17m asmuo laisvai keliauti autobusu į Latviją? Ar reikia kokių nors notaro patvirtinamų dokumentų?
2014-04-30 17:16
 
Gerbiama Inga, Latvija priklauso taip vadinamai Šengeno sutarties šalių grupei, todėl vykstant į šią šalį be asmens dokumento, kitų kokių nors papildomų dokumentų turėti nereikia.

Vitalius
 
Laba diena, noriu paklausti, kaip galima sustabdyti transporto priemones, kurios kelia labai dideles dulkes ant visu kolektyviniu sodu, nes jie gretimai atlieka darbus, ju darbai numatomi nevieniems metams, t.y. gelezinkelio statyba.
2014-04-29 15:21
 
Gerbiamas Vitaliau, pabandykite kreiptis į Visuomenės sveikatos centrą dėl didelio oro užterštumo, o taip pat į statybos darbų inspekciją pagal statybos objekto buvimo vietą. Kadangi neparašėte kurioje vietovėje tai vyksta, todėl negalime duoti konkrečių šių paminėtų institucijų adresų.

Ausma
 
Sveiki. Situacija tokia: Šiuo metu turiu nedarbingumo lapelį ir nežinau, ar dar bus tęsiamas. Metų pradžioje buvo patvirtinta dalis  atostogų nuo gegužės. Paaiškėjo, kad atostogų negausiu, nes turint nedarbingumo lapelį, atostogų išleisti negalima. Prašau paaiškinti, ar tai teisėta. Jei taip - kada jos turėtų būti suteiktos? Ačiū.
2014-04-29 15:15
 
Gerbiama Ausma, niekas nedraudžia išeiti atostogauti esant laikinam nedarbingumui, tačiau sirgtų dienų skaičiumi atostogos turi būti pratęstos. Atostogos turi būti suteiktos pagal patvirtintą grafiką.

Vaidilutė
 
Laba diena, norėjau sužinoti, ar man priklauso II invalidumo grupė. Mano ligų kodai E10.71 (I tipo cukrinis diabetas su daugybinėmis komplikacijomis), K86.8 (kitos patikslintos kasos ligos), E78.9, H35.0 (retinopatija ir tinklainės kraujagyslių pakitimai), III.9. Gavau III invalidumo grupę. Gal verta duoti skundą?
2014-04-28 10:28
 
Gerbiama Vaidilute, mes ne Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) ir ne gydytojai, todėl negalime atsakyti į klausimą koks darbingumo/neįgalumo lygis turėtų būti Jums nustatyti pagal paminėtus ligų kodus. Paaiškiname, kad tuo atveju, jei Jus netenkina NDNT sprendimas, turite teisę jį nustatyta tvarka  apskųsti (iš pradžių  NDNT direktoriui), išsamią apskundimo tvarką Jūs rasite NDNT tinklapyje, atidarius langelį "Darbingumo lygio nustatytmas" ir pasirinkus nuorodą "Apskundimo tvarka". Koks bus skundo nagrinėjimo rezultatas mes neprognozuojame. Linkime sėkmės.

Romas
 
Norėčiau paklausti ir prašyti paaiškinti kaip tiksliai suprasti sąvoką "trumpalaikis pasimatymas su vaikais". Esmė tame, kad pats teikiau ieškinį teismui dėl vaikų lankymo grafiko sudarymo, nes prieš tai pasimatymų su vaikais laiką diktuodavo buvusi sutuoktinė, o teismo sprendime surašytas vaikų lankymo grafikas yra praktiškai toks, kokį sugalvojo vaikų motina. Teismo sprendime dažnai minima sąvoka: trumpalaikiai pasimatymai su vaikais psichologiškai juos veikia, kenkia ir pan. Tačiau vaikų lankymo grafike be išvardintų kelių dienų pasimatymų išvardintos ir visos valstybinės šventės, kurios trunka vieną dieną. Ar vienos dienos pasimatymas su vaikais nėra trumpalaikis pasimatymas? Klausiu ne todėl, kad nenoriu imti vaikų, bet todėl, kad pats teiginys "trumpalaikis pasimatymas" traktuojamas kai žala vaikui, o galutinėje teismo išvadoje išvardijami vieną dieną trunkantys pasimatymai. Kitas, jau trumpesnis, klausimas: su buvusia sutuoktine gyvename skirtinguose Lietuvos miestuose. Jeigu privalau vykdyti teismo sprendimą dėl vaikų lankymo ir tuo metu kai privalau pasiimti vaikus pvz. neturiu piniginių lėšų nuvažiuoti, kaip elgtis? Ar teismo sprendimas be jokių išlygų mane įpareigoja griežtai nustatytomis dienomis pasiimti vaikus, ar tik suteikia galimybę, kad buvusi sutuoktinė negalėtų prieštarauti duoti vaikus. Dėkoju.
2014-04-24 12:24
 
Gerbiamas Romai, išaiškinimus dėl teismo sprendimo gali duoti tik tas teismas, kuris sprendimą priėmė. Jeigu Jus teismo sprendimas netenkina, galite jį nustatyta tvarka apskųsti apeliacine tvarka aukštesnės instancijos teismui. Teismo sprendimo apskundimo tvarka turėtų būti paaiškinta teismo sprendimo teksto pabaigoje.

Vida
 
Laba diena, norėčiau informacijos apie neįgalumą. Sergu 1 st. inkstų vėžiu, ar priklauso neįgalumas? Arba, kur rasti informacijos? Labai ačiū.
2014-04-24 12:18
 
Gerbiama Vida, paaiškiname, kad neįgalumą nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) pagal šeimos gydytojų įformintus siuntimus (išsamesnė informacija yra NDNT tinklapyje). Ar Jums priklausytų neįgalumas, patartume konsultuotis su Jūsų šeimos gydytoju, kuris įvertinęs Jūsų sveikatos būklę, tyrimų rezultatus, žinodamas neįgalumo pagal šį susirgimą nustatymo kriterijus  įformins siuntimą į NDNT arba atsisakys tai padaryti, paaiškindamas motyvus. Linkime pasveikti.

Arminas
 
Laba diena. norėčiau paklausti, kur kreiptis ir ką daryti.. su žmona išsiskyrę beveik 10 metų, moku 2 vaikams alimentus tvarkingai, jokių įsiskolinimų nėra.ir dar nuo savęs vaikams pridedu jei reikia ko nors.ex žmona pradėjo smarkiai gert, palieka vaikus su seneliu (ten dabar gyvena) kartais ir ne vienai dienai. taip pasakoja patys vaikai, ir pats netikėtai nuvažiavęs viską pamačiau. bet gyvena pakankamai tvarkingai, kiek tai įmanoma. pats dirbu, turiu nuolatines pajamas, bet gyvenu su drauge, deklaravęs čia savo gyvenamą vietą. tik šeimyna didoka, jos 7 vaikai. širdį skauda, kai pamatau, kaip mano vaikai vargsta su mama tiesiai šviesiai virstančia girtuokle. taigi, kur kreiptis ir ką daryt, kad galėčiau abu vaikus pasiimt savo globon. didelis ačiū.
2014-04-22 12:05
 
Gerbiamas Arminai, pirmiausia pasitarkite su vaiko teisių apsaugos tarnyba, ką ji galėtų patarti. Mūsų nuomone, jei iš tikrųjų Jūsų vaikų gyvenimo ir auklėjimo sąlygos yra blogos, galėtumėte kreiptis į teismą dėl motinos valdžios apribojimo ir vaikų kitos gyvenamosios vietos nustatymo, tačiau, kartojame, pasitarkite su vaiko teisių apsaugos tarnyba, ji turi ir kitų poveikio priemonių vaikų  tėvams, kurie vaikais rūpinasi netinkamai.

Aleksas
 
Sveiki. Man yra 16 metų, norėčiau vasara (1-2 savaitėm) išvykti i Rumunija, paatostogauti vienas. Ar aš galiu keliauti vienas? Jai taip, tai kokius dokumentus aš turėčiau turėti?
2014-04-22 12:01
 
Gerbiamas Aleksai, Rumunija nuo 2007 metų yra ES narė, tačiau dar nėra pilnateisė Šengeno sutarties dalyvė, todėl vykti į šią šalį reikalingas vieno iš tėvų sutikimas. Gal būt yra dar kokių nors papildomų sąlygų, todėl teisingausia būtų pasiklausti   Migracijos departamente, kurio adresas yra: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5) 271 7112, faks. (8 5) 271 8210, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Linkime laimingos kelionės.

Julija
 
Laba diena, as turiu neigaluma, kur man nustatytas 45% darbingumas. Dirbu ligonineje uz 0,5 etato ir tik poilsio dienomis, nes viena auginu vaika ir siokiadieniais neturiu su kuo ja palikti. Paprasiau leidimo dirbti uz 0,75 etato taipogi tik poilsio dienomis. Taciau mano skyriaus vedeja man nepasirase, motyvuodama tuo, kad man NDNT yra uzdrausta kelti krovinius rankomis virs 10 kg. Iseina, kad uz 0,5 etato as kelti pacientus gali, o uz o,75 etato jau nebe. Juolab, kad skyrius turi keltuva pritaikyta kelimui sunkiu pacientu, taipogi yra tam tikra technika kilnojimo, kad nepakenkti savo sveikatai ir dar daug visokiu slaugos priemoniu kurie palengvina mano darba.Jeigu as neklystu, tai moterims aplamai leidziamas kelimo kruvis yra 10kg, o vyrams 30kg. Ar motyvuotai mano vadove atsisake pasirasyti mano prasyma? Kur man kreiptis toliau, nes man sunku isgyventi su vaiku uz mano 0,5 etato algos. Ligonines vadovas nepasiraso mano prasyma be skyriaus vedejos paraso.
2014-04-18 11:51
 
Gerbiama Julija, išanalizavus Jūsų aprašytą situaciją, manytina, kad skyriaus vedėjos nesutikimas, kad Jūs dirbtumėte 0,75 etato krūviu mažai ką turi bendro su NDNT rekomendacija, tikroji priežastis, ko gero, yra kita. Paprastai tokius klausimus sprendžia ligoninės vadovas, skyriaus vedėjos viza yra tam tikras formalumas. Patartume Jums geruoju susitarti tiek su skyriaus vedėja, tiek su ligoninės vadovu. Nežinome kokio lygio ir kokio pavaldumo yra Jūsų ligoninė, todėl patarti kreiptis į ligoninės steigėją negalime.

Daiva
 
Ką reiškia šis sakinys apie atleidimą iš darbo, išskyrus „įgijusius teisę į visą senatvės pensiją arba ją gaunančius“. Ar jų nebegalima atleisti ar galima?
2014-04-17 10:15
 
Gerbiama Daiva, negalime atsakyti į šį klausimą, nes trūksta informacijos: koks tai sakinys, koks visas kontekstas? Prašome patikslinti klausimą.

Ieva
 
Sveiki, turiu klausima, ar darbuotojas privalo savo laisvu laiku dalyvauti susirinkime? ir ar privalo pries tai ispeti valdzia?
2014-04-17 10:13
 
Gerbiama Ieva, sunkoka atsakyti į Jūsų klausimą, nes nežinome koks tai susirinkimas. Jeigu tai, taip vadinamas, gamybinis susirinkimas, tai dalyvavimas jame būtinas ir dėl negalėjimo dalyvauti tikrai reikėtų įspėti organizatorius. Jeigu tai bet koks kitas susirinkimas, tai dalyvavimas tokiuose susirinkimuose yra laisvanoriškas. Prašytume, patikslinti savo klausimą, atsakysime tada konkrečiau.

Kristina
 
Laba diena, šiuo metu dirbu dvejose mokyklose, vienoje pirmaeilės pareigos kurioje sudaryta terminuota sutartis 2013-2014 mokslo metams, t.y. nuo rugsėjo 1d. iki 2014 rugsėjo 1 d.  Kitoje mokykloje antraeilės pareigos, sudaryta sutartis terminuota, kol grįš į darbą ankstesnė mokytoja.  Esu nėščia ir norėjau paklausti ar mane gali atleisti iš darbo pasibaigus darbo sutarčiai? Gimdymas numatomas 2014 lapkričio 04 d. Iš anksto ačiū už konsultaciją.
2014-04-16 12:00
 
Gerbiama Kristina, esant terminuotai darbo sutarčiai, ji nutrūksta terminui suėjus. Jeigu Jūs dirbsite nors vieną diena po šio termino suėjimo, bus laikoma , kad darbo sutartis tapo neterminuota, tada pradės veikti visos garantijos, kurios taikomos darbuotojams, dirbantiems pagal neterminuotą darbo sutartį.

Nerijus
 
Laba diena, Dirbau VSAT PRIE LR VRM 5 metus ir bendras vidaus tarnybos stazas 6,5m ,ir isejau savo noru, dabar darbinuosi Kalejimo departamente, tiksliau Alytaus pataisos namuose, nuo isejimo iki isidarbinimo gaunasi apie du menesiu nedarbo, ar mano darbo stazas vidaus tarnyboje nutruko ar prasites? Labai aciu uz atsakyma.
2014-04-16 11:57
 
Gerbiamas Nerijau, darbas vidaus reikalų sistemoje turi savo specifiką, todėl Jums reikėtų teirautis Vidaus reikalų ministerijos personalo skyriuje (kontaktus rasite VRM tinklapyje) Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad Kalėjimų departamentas nepriklauso VRM sistemai, o yra prie Teisingumo ministerijos, todėl gali būti keblumų. Papildomai teiraukitės ir Kalėjimų departamente.

Ramute
 
Mama ligonis, nevaiksto. Gyveno Pilviskiuose, bet jau 5 menesiai kaip parsiveziau pas save, nes pati   pasirupinti negali. Tarpais pazysta, tarpais nepazysta, kaip kuria diena. Puse namo mamos, puse mano. Noriu parduoti nama, reikia ygaliojimo, bet su notare neina susitarti, y namus nevaziuoja, sake as ateinu zmogus turi zinot ko nori. Mes meluoti nenorim, o jeigu mama nusisnekes, tai vistiek to ygaliojimo nerasys. Noreciau paklausti ar gali parasyti ygaliojima notaras kitame rajone, ar butinai kur gyvena pardavejas? Is anksto dekoju..
2014-04-15 10:09
 
Gerbiama Ramute, įgaliojimą gali patvirtinti bet kuris notaras, tačiau, jis turės atvykti į namus, jei asmuo pats nuvykti pas notarą negali.

Raimonda
 
Laba diena, ar galės tėvas prisiteisti alimentus iš vaiko, kai jam sueis 18, jei teismo priteistus alimentus vaikui iš tėvo (125 Lt)moka Vaikų išlaikymo fondas. Jeigu taip, tai kokio dydžio. Ačiū už atsakymą.
2014-04-07 13:17
 
Gerbiama Raimonda, tėvai turi teisę gauti išlaikymą iš vaikų esant tam tikroms sąlygoms, šiuo konkrečiu atveju, jei tėvas ir kreiptųsi alimentų, vargu ar jie būtų priteisti, nes jis vaiko išlaikyme nedalyvavo, priešingai, yra skolingas valstybei tą sumą, kurią sumokėjo (sumokės) Vaikų išlaikymo fondas.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos