Klausimas Atsakymas
Laura

Sveiki. vienas is punktu yra tai,kad turi buti 12 men. bedarbiu, norint gauti prieslaikine pensija. O jei zmogus visa gyvenima pradirbes misko ukyje,fizini darba,o ne sedima prie dokumesntu,gal tokiam zmogui yra isimciu?
2010-01-27 13:42

Gerbiama Laura, tokios išimties priešlaikinės pensijos paskyrimo taisyklėse nėra. Apgailestauju.

Laimis

Mano tevas turi versliuka, nuostolynga, jam mirus ar gali anstoliai isreikalauti, is musu su broliu, padengti jo issiskolinima ?
2010-01-26 10:29

Gerbiamas Laimonai, kiek supratau iš Jūsų laiško, tai Jūsų tėvas turi verslą, dirba, tačiau nesiseka. Klausiate kas atsitiks ateityje, jei tėvas mirs, kaip bus su jo skolomis. Manau, kad Jūsų tėvas sėkmingai susitvarkys ir skolų nepaliks. Tačiau, jei taip atsitiktų, kad po tėvo mirties liktų ir skolos, Jūs abu su broliu kaip paveldėtojai, paveldėsite ne tik turtą, bet ir pareigas. Ne be reikalo senovėje buvo paprotys nujaučiantį mirtį skubėti atsiskaityti su skolomis, dovanoti skriaudas, jei pačiam tai nepavykdavo padaryti, tai padarydavo vaikai. Linkiu Jūsų tėvui ilgų gyvenimo metų ir sėkmės versle.

Lina

Sveiki.Mano mama pries 3men. paveldejo buta ir nori jy padovanoti man(dukrai).Noretume suzinoti ar galima buta padovanoti is karto,ar reikia kazkiek palaukti,jei reikia tai kiek?Kokius dokumentus reikia pateikt,ir kiek kainuotu notaro paslaugos?
2010-01-25 14:18

Gerbiama Lina, jeigu Jūsų mama gavo nustatytos formos buto paveldėjimo liudijimą, tai nėra jokių kliūčių šiuo butu disponuoti taip, kaip mama nori, t.y. ji gali butą parduoti, dovanoti, palikti jį kam nors savo testamentu ir pan. Jeigu Jūsų mama nori paveldėtąjį butą padovanoti Jums, ji turi šiuo klausimu kreiptis į notarą pagal buto buvimo vietą, tačiau prieš tai Jūsų mama turėjo šį butą įregistruoti savo vardu nekilnojamojo turto registre, t.y. turėti ne tik paveldėjimo liudijimą, bet ir buto nuosavybės pažymėjimą. Notarai patys surenka visus dokumentus, kurie reikalingi buto dovanojimo sutarčiai parengti. Notarų paslaugų įkainiai yra suderinti su LR Finansų ministerija ir patvirtinti LR Teisingumo ministro 2008-02-05 įsakymu Nr. 1R-69, jie viešai skelbiami kiekviename notarų biure, pats notaras Jums juos pasakys ir pakomentuos. Padėkokite mamai už tokią dovaną.

Laima

Sveiki,10metų turėjau 3 invalidumo grupę(veliau 50 proc buvau darbinga).Operuota stuburo išvarža,paskutiniasi metais liga pradėjo progresuoti,jau turiu vel 2 išvaržas,nuolat vaikštau su skausmais,sutrikusi judesių koordinacija.Tyrimai taip pat nėra pagerėje negu prieš 2 metus.Tik keista,pasidariau 65 proc darbinga.Su komisijos(Panevėžio )išvadomis nesutinku.Ar turėčiau kreiptis i NDNT direktorių tiesiogiai laiva laiško forma ar per Panevėžio skyrių specialia forma? Ačiū.
2010-01-22 13:52

Gerbiama Laima, jei Jūs nesutinkate su NDNT Panevėžio skyriaus sprendimu dėl Jūsų neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo, galite šį sprendimą apskųsti NDNT direktoriui (Švitrigailos g., 10, Vilnius) paduodama laisvos formos skundą tiesiai tarnybai. NDNT išsireikalaus Jūsų bylą iš Panevėžio skyriaus ir priims savo sprendimą. Jei Jus netenkins NDNT direktoriaus sprendimas, įgysite teisę paduoti laisvos  formos skundą Ginčų komisijai (Gedimino pr., 60, Vilnius) Ginčų komisija yra privaloma ikiteisminė ginčo sureguliavimo institucija, todėl be kreipimosi į šią komisiją negalėsite kreiptis į teismą. Tiek NDNT , tiek Ginčų komisija privalo išaiškinti savo sprendimo apskundimo tvarką, terminus ir pan. Linkiu sėkmės ieškant teisingumo.

Bronius

Ar galiu uzregistruoti nepilnamecio vaiko vardu automobili?
2010-01-21 11:10

Gerbiamas Broniau, Jūs galėsite tai padaryti. Norint užregistruoti automobilį nepilnamečio vaiko vardu reikės: 1. turėti automobilio įsigijimo dokumentus (pirkimo-pardavimo sutartį, dovanojimo sutartį , paveldėjimo liudijimą ir pan.) 2. Pasirūpinti, kad nepilnametis turėtų asmens dokumentą, iš kurio būtų matyti jo asmens kodas; 3. Dalyvauti vienam iš tėvų automobilio registravimo metu "Regitros" padalinyje. Atkreipiu dėmesį, kad norint automobilį, kurio savininkas yra nepilnametis, pvz. parduoti ir dėl to išregistruoti, bus reikalingi papildomi formalumai: vaiko teisių apsaugos tarnybos sutikimas, atskirais atvejais ir teismo sprendimas, leidžiantis automobilį parduoti. Šie papildomi formalumai skirti apsaugoti nepilnamečių teises. Smulkesnę informaciją Jums suteiks bet kuris „Regitros“ padalinys. Linkiu gero pirkinio.

Audronė

Gyvenu Šakiuose daugiabučiame name, kuriame kiekvienas butas šildosi atskirai gamtinėmis dujomis. Kaimyno butas apačioje stovi negyvenamas, apleistas ir nešildomas jau 6-7 metai. Dėl to žiemą mūsų bute šąla grindys ir sienų apačia, brangiau atsieina šildymas, sienų siūlėmis atkeliavo pelėsis. Ne kartą kalbėjomės su kaimynu, tačiau jis problemos niekaip nesprendžia ir nieko nežada. Namo savininkų bendrija nėra sukurta. Kokia yra buto savininko atsakomybė? Kur mums kreiptis?
2010-01-12 16:32

Gerbiama Audrone, jeigu tas butas apačioje, dėl kurio kyla problemų Jūsų butui, yra to kaimyno nuosavybė , t.y. tas kaimynas yra savininkas, o ne nuomininkas, pabandykite su butų ūkio specialistų pagalba surašyti Jūsų buto būklės įvertinimo aktą (pakvietus dalyvauti tą kaimyną) Akte reikėtų įvardinti  žalą padarytą Jūsų butui,  ją įvertinti, nurodyti žalos atsiradimo priežastį. Jeigu su specialistų pagalba bus įrodyta, kad dėl buto pablogėjimo tikrai kaltas Jūsų kaimynas, įgysite teisę reikalauti tą žalą atlyginti. Kaimynui nesutikus to padaryti geruoju, galėsite kreiptis su atitinkamu ieškiniu į teismą.

Julija

Laba diena. Mes gyvename nuosavame name, priklausančiame mano marčiai. Namas yra jos tėvu perrašytas jai, o žemė, ant kurio jis stovi, priklauso jos sesei, su kuria dėl susiklosčiųsių aplinkybių santykiai yra priešiški. Mes norėtume sužinoti, kokios galimybės mums padaryti servitutą, kur kreiptis. Ar tai turi prasmės? Kiek žemės mums priklausytų su servitutu? Ar ilgai servitutas galiotų? Prašau atsakykit į el.paštą. Iš anksto dėkoju.
2010-01-11 17:31

Gerbiama Julija, dėl servitutinės teisės kreipkitės į žemės sklypo savininkę, su kuria tarkitės ir sudarykite pas notarą atitinkamą sutartį. Sutartyje bus numatytos visos servituto sąlygos ir galiojimo terminas.Padėti sudaryti tokią sutartį yra notaro pareiga. Nepavykus susitarti geruoju, tokius ginčus sprendžia bendros kompetencijos teismas pagal namo buvimo vietą. Linkiu susitarti , nes taip yra greičiau ir pigiau.

Julija

Laba diena,labai rupi toks klausymas : as turiu broli,ir mama nori man dovanoti buta ir sako kad as turesiu broliui duot dali pinigu ar tai tiesa? Uz ka as turiu jam duot jei ji man ta buta dovanuoja gal galit paaiskinti?labai aciu uz atsakyma.
2010-01-11 17:26

Miela Julija, tai yra Jūsų šeimos reikalas. Jei mama nori Jums padovanoti butą, tačiau su sąlyga, kad turėsite broliui duoti kažkiek pinigų, tai matyt Jums reikia su tokia sąlyga sutikti arba susitarti kitaip, nes galite negauti nieko, jei mama persigalvos. Kaip dovanoti, ką dovanoti, kam dovanoti - yra tik Jūsų mamos asmeninis sprendimas, arba visos šeimos susitarimas. Manau, kad mama rūpinasi jumis abiem, o tai yra gerbtinas dalykas. Linkiu susitarti.

Jonas

Sveiki, ar gali svetimas zmogus padovanoti sodyba su 5ha zemes mano nepilnameciui vaikui. Aciu.
2010-01-11 17:20

Sveiki Jonai, tokioms dovanoms jokių apribojimų nėra, smulkesnę informaciją dėl dovanojimo sutarties įforminimo Jums suteiks notaras, opagal Jūsų sūnaus gyvenamąją vietą arba pagal sodybos ir žemės sklypo buvimo vietą. Linkiu geros dovanos.

Jolita

Laba diena, norejau paklausti baigus dvylikta klase skaiciau kad galima gauti kazkokia socialine parama iki 24 metu,norejau suzinot iki kada reikia priduoti dokumentus?ar butent iskart pabaigus,o jei ne tai iki kada? Dekui.
2010-01-11 17:16

Miela Jolita, šiuo klausimu kreipkitės į socialinės paramos skyrių pagal savo gyvenmąją vietą, ten turėtumėte gauti visus atsakymus į Jums rūpimus klausimus, susijusius su socialine parama. Linkiu sėkmės.

Daiva

Sveiki. Esu našlė, man 23m, vyras mirė prieš metus. Kartu santuokoj išgyvenom penkis metus, gimė mergaitė. Šiuo metu niekur nedirbu, esu registruota darbo biržoj. Ar man priklauso kokia pašalpa? Nes šiuo metu gaunu tik 53lt už vaiką ir mergaitė gauna pinigus už mirusį tėvą. Mano ir mergaitės gaunami pinigai nesiekia 450lt.
2010-01-11 17:11

Gerbiama Daiva, Jums reikėtų su dokumentais, t.y.su savo asmens dokumentu, santuokos liudijimo nuorašu, vyro mirties liudijimo nuorašu, mergaitės gimimo liudijimo nuorašu kreiptis į Socialinės paramos skyrių pagal savo gyvenamąją vietą, ten turėtumėte gauti išsamius atsakymus į visus su pašalpomis susijusius, na ir kitus, socialinės paramos, klausimus. Linkiu sėkmės.


Prenumeruok E-laikraštį!

Konferencijos archyvas


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos