Klausimas Atsakymas
Dalia

Mama yra mirusi ir viskas buvo like tevui, kadangi taip nutiko jog ir tevas nesenai mire ir nesutvarke testamento kol buvo gyvas. Yra antra zmona (pamote), kuri dar gyvena tevo name jie susituoke virs keturiu metu. Ar jai kas priklauso ir kam yra teikiamos pirmenybes tvarkant dokumentus nes yra penki tevuko vaikai, antroj sntuokoj vaiku neturi. Nes kiek zinau tai reikia penkiu metu kad kas jai priklausytu kad ir ta sestoji dalis, patarkit. Aciu.
2010-02-23 10:07

Gerbiama Dalia, Jums paveldėjimo klausimu reikia kreiptis į notarą pagal a.a. tėvo gyvenamojo namo buvimo vietą. Su savimi pasiimkite savo asmens dokumentus, gimimo liudijimą, tėvo mirties liudijimą (nuorašą) , jei turite. Notaras Jums išsamiai išaiškins bendrąją paveldėjimo tvarką ir Jūsų konkrečias teises, galimus paveldėjimo užginčijimo būdus. Linkiu sėkmės.

Asta

Sveiki, noriu paklausti, ar teisingai paskyre vaikui neigalumo lygi .pagal diagnozes F83,F90 skyre lengva neigalumo lygi,vaikui 3,5metai.vaikas taip pat turi:
1.J30.3 Kitas alerginis rinitas
2. J45.8 Mišri astma
3. R01.0 Gėrybiniai ir nepatologiniai širdies ūžesiai
4. Q15.0 Įgimta glaukoma(vienos akies)
5. H27.0 Afakija
6. H53.0 Aklumas
Bet gydytoja pasake, kad sios ligos prie neigalumo lygio nesumuojasi. Ar galiu apskusti sprendima? Neigaluma skyre Klaipedos 3teritorinis skyrius, mes gyvename Kretingoje. Aciu
2010-02-23 9:59

Gerbiama Asta, aš negaliu įvertinti vaiko ligų ir jų įtakos neįgalumo lygiui, nes esu ne medikas. Į Jūsų klausimą ar galite apskųsti  NDNT Klaipėdos teritorinio skyriaus sprendimą, atsakau vienareikšmiai - TAIP. Šį sprendimą Jūs galite per 30 dienų nuo raštiško NDNT priimto sprendimo gavimo dienos  apskųsti  Ginčų komisijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, adresas: Gedimino pr., 60, LT-01110, Vilnius. Ginčų komisijos sprendimą dar galite per 20 dienų nuo jo gavimo dienos  apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui , kurio adresas - Žygimantų g., 2, LT-01102, Vilnius. Perspėju, kad iš karto kreiptis į administracinį teismą negalima, nes Ginčų komisija yra privaloma NDNT sprendimų ikiteisminio nagrinėjimo institucija. Linkiu sėkmės siekiant teisingumo, o vaikui pasveikti.

Nijolė

Labas vakaras, noreciau Jusu paklausti,esu isigijusi 2 kamb. buta N.Akmeneje, taciau ten negyvenu 4 metai,esu isvykusi i uzsieni,kur turiu isigijusi nekilnojama turta savo vardu uzsienyje. Parduoti siuo metu neimanoma buto Lietuvoje, o moketi taip pat uz visas paslaugas nesinori, kas gali gresti man, jei uz si buta nemokeciau ir i ji jokiu pretenziju nereiksciau. Buto skola apie 3500lt.,uz skola taip pat niekas neima, nes tusciu butu ko ne daugiau nei gyventoju N,Akmeneje. Ka patartumet? Aciu.
2010-02-22 8:58

Gerbiama Nijole, nors Jūs bute ir negyvenate, tačiau jis yra prijungtas prie įvairių komunalinių tinklų, jį aptarnauja tą gyvenamąjį namą administruojanti organizacija ir pan., todėl vis vien, kaip savininkė privalote mokėti atitinkamus mokesčius už komunalinius patarnavimus. Skolos išieškotojas gali išieškojimą nukreipti ne tik į šį butą, bet ir į kitą turtą, pinigines lėšas, darbo užmokestį ir pan. Patarčiau Jums pačiai imtis priemonių atsiskaityti už skolas, gal išnuomojant butą ar net  parduodant. Jeigu buto pardavimu užsiims antstoliai, tai patirsite dar daugiau finansinių nuostolių, nes per varžytynes gana smarkai nukrenta parduodamo buto kaina, ypač kai tokio turto rinkoje yra perteklius, o ir anstoliai ima atlygį už atliekamas paslaugas.

Ernestas

Laba diena, turim soda registruota ant mamos. Mama mire , tevas peregistravo ant saves soda. Norejau paklausti ar jis galejo perašyti soda ant saves be mano sutikimo?
2010-02-22 8:48

Gerbiamas Ernestai, sodas buvo Jūsų abiejų tėvų nuosavybė, tačiau, matyt, sodininkų bendrijos nare buvo Jūsų mama. Mamai mirus, tėvas natūraliai tapo sodininkų bendrijos nariu, nes nekilo abejonių dėl nuosavybės, o, tikriausiai, tėvai abu ir užsiėmė mėgėjiška sodininkyste. Narystės klausimus sprendžia sodininkų bendrijos valdyba, kilus ginčui-visuotinis sodininkų bendrijos narių susirinkimas. Paaiškinu, kad narystė sodininkų bendrijoje ne visada sutampa su savininku. Jeigu Jums rūpi sodo nuosavybė, Jūs turėjote teisę į sodo dalies peveldėjimą. Šiuo klausimu Jums abiems su tėvu reikia kreiptis į notarą pagal sodo buvimo vietą, kuris išnagrinės situaciją ir patars sodo, gal dar ir kito turto  paveldėjimo reikalu. Linkiu susitarti.

Antonijo79

Ar imanoma Lietuvoj issikovoti savo prakaitu uzdirbtus virsvalandzius? Kokiu irodimu reiktu? Kas gresia darbdaviui?
2010-02-22 8:36

Paklausėjui Antonijo79, Jūsų dirbti viršvalandžiai gali būti užfiksuoti įvairiai, dažniausiai viršvalandžių įrodymais tampa: administracijos įsakymas dėl darbo režimo, t.tarpe ir dėl viršvalandžių, darbo laiko apskaitos žiniaraštis , anksčiau vadinami tabeliais ir kt. Patarčiau pirmiausiai raštu kreiptis į darbdavį dėl atsiskaitymo už dirbtus viršvalandžius. Darbdaviui atsisakius išspręsti konfliktą geruoju, skundus dėl darbo užmokesčio nemokėjimo nagrinėja valstybinė darbo inspekcija, kuri nustačiusi darbo teisės pažeidimą gali patraukti darbdavį administracinėn atsakomybėn, įpareigojant  atsiskaityti ir pan. Darbdaviui neatsiskaičius , belieka teisė kreiptis į teismą ir išieškoti atlyginimą priverstine tvarka. Linkiu sėkmingai išspręsti kilusį konfliktą.

Loreta

Laba diena. Esu išsiskyrus turiu dukra, kuriai tėvas teismo nutarimu mokėjo alimentus. Šiuo metu jis nedirba ir nemoka alimentų. Gavau pasiulymą iš jo atsisakyti alimentų ir jis tuomet dovanotų savo butą dukrai. Dukrai dabar 14 metų. Kur man reikia šiu atveju kreiptis, ir kaip jus manot ar tai butų geras sprendimas.Ar man pačiai po to nereiktų kreiptis į teismą dėl alimentų atšaukimo jei dovanoja dukrai butą?
2010-02-18 16:31

Gerbiama Loreta, panašu į tai, kad Jūsų dukros tėvas, nors ir nedirba bei nemoka alimentų, vis viena galvoja apie savo vaiką. Kiek supratau iš klausimo, tėvas siūlo iš pradžių atsisakyti alimentų, po to jis dukrai dovanotų savo butą. Jeigu Jūs pasitikite vienas kitu, taip būtų galima ir padaryti, nors vaiko interesai būtų apsaugoti geriau, jei iš pradžių būtų padovanotas butas, po to būtų sprendžiamas alimentų klausimas. Jūsų susitarimą reikėtų įforminti specialia sutartimi notarine tvarka,  Jums abiem šiuo klausimu reikėtų apsilankyti pas notarą pagal buto buvimo vietą. Notaras paaiškins tokios sutarties sudarymo tvarką,  teisines pasekmes, o taip pat vykdant susitarimą galės įforminti ir buto dovanojimo sutartį.

Ingrida

Laba diena. Esu issiskyrusi,gyvenu su nepilnamete dukra (14 metu) pas mama bute, ten esame abi ir priregistruotos, uz komunalines paslaugas mokame perpus su mama. Ar gali mama isregistruoti mus abi is savo buto be musu zinios ir leidimo? Butas priklauso mamai.
2010-02-18 11:33

Gerbiama Ingrida, šiuo metu priregistravimas bute nebeturi tos reikšmės, kaip turėjo anksčiau, turiu omenyje gyvenamosios vietos deklaravimą. Gyvenamoji vieta gali būti deklaruojama ir neprisiregistravus toje vietoje. Sprendžiant iš Jūsų klausimo, problema, matyt, yra dėl mokėjimo už komunalines paslaugas. Už komunalines paslaugas mokama ir neprisiregistravus bute, pvz. buto savininkas, nors bute ir  negyvena, arba buto nuomininkai, kurie bute gyvena, tačiau jame neregistruoti. Išregistravimas iš buto gali įvykti atvirkštine tvarka, t.y. kaip buvote priregistruota, taip galite būti išregistruota. Jeigu dėl ko nors konfliktuojate su mama, linkiu susitaikyti.

Arturas

Laba diena,norejau suzinoti ar imanomas toks dalykas teisiskai? tai yra ar gali vienas zmogus visiskai perimti is kito zmogaus paskolos mokejima ant saves, ar persirasyti ta paskola?
2010-02-17 13:17

Gerbiamas Artūrai, šiuo klausimu Jums reikia kreiptis į paskolos davėją, tai priklauso nuo jo sprendimo. Linkiu susitarti.

Birute

Laba diena. Norėčiau pasiteirauti...Man iš antros gr. padarė trečią grupę. Esu 23m. Sergu rematoidiniu artritu iš vaikystės, jau daugiau kaip 10metų.Mano ligos pagerėjimas yra šioks toks. Sąnarių sutrikimai tokie patys. Atėjus persistatyti grupę, manęs paklausė, kaip aš jaučiuos, pažiūrėjo nuotraukas rentgeno, pasakė, kad anot mano kraujo tyrimai yra geri, todėl man bus sumažinta grupė. Juk sąnarių ligos nepagydysiu. Vaistus naudoju, be jų negaliu gyventi. Ir kaip NDNT komisija gali duoti grupę neapžiūrėjus ligonio? Aš nesutinku su komisijos priimtu sprendimu. Kur man reikėtų kreiptis.
2010-02-17 13:14

Gerbiama Birute, Jeigu Jūs nesutinkate su NDNT komisijos sprendimu dėl Jums nustatyto neįgalumo ir darbingumo lygio, šį sprendimą galite apskųsti Ginčų komisijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos . Ginčų komisijos adresas: Gedimino pr., 60, LT-01110, Vilnius. Toks skundas turi  būti paduodamas ne vėliau kaip  per 30 dienų nuo raštiško NDNT priimto sprendimo gavimo dienos. Jeigu Jus netenkins Ginčų komisijos sprendimas, jis per 20 dienų nuo gavimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui (Žygimantų g., 2, LT-01102, Vilnius).Perspėju, kad aplenkti Ginčų komisijos negalima, tai privaloma ginčų dėl NDNT sprendimų  ikiteisminio nagrinėjimo institucija.  Linkiu sėkmės siekiant teisingumo.

Daiva

Laba diena, turiu labai didele problema, nebežinau ką daryti nors ir advokatą pasisamdžiau, bet rezultatų nematau. Kaime buvo apleistas namas, mes susiradome kam jis priklausė, tokiai draudimo kompanijai "Tukanai", radome ir jos direktorių. Susitarėme dėl pardavimo jis pradėjo tvarkyti inventorizacijos dokumentus ir sakė, kad reikia palaukti bankroto paskelbimo. Nesukaukę jo skambučio važiavom vėl iki jo, bet tenai pasakė, kad jis mirė. Po kiek laiko susiradau internete kad "Tukana" 2008m. jau išregistruota. Kiek visur kreipiausi kaip į sieną pasako kad niekas nieko nežino tarytum tas namas ore kabėtu ir niekam nepriklausytu. Tada nebežinojau ką daryti kreipiausi pas advokatą, bet matau kad ir čia niekas nejuda vis kiek nuvažiuoju nieko nepasako nežino nei kam jis priklauso, nei kur mums kreiptis. O pinigus tai jau mėgsta tai 500lt, tai 200lt, bet nežinau už ką moku. Gal galit JUS ką nors patarti kur kreiptis ar kita advokatą ieškoti. Nebežinau ką daryti ir kur galų ieškoti, padėkit jeigu galit labai prašau. AČIŪ.
2010-02-12 18:00

Gerbiama Daiva, Jūsų istorija nėra kažin kuo ypatinga. Patarčiau 3 dalykus. Pradėsiu nuo advokatų- Jūs , be abejo, galite susirasti kita advokatą, bet istorija gali pasikartoti.  Antras patarimas - dėl namo priklausomybės galite kreiptis į nekilnojamojo turto registrą, ten gausite labai aiškų atsakymą kam ir kada tas namas priklausė ir dabar priklauso. Tai padaryti labai paprasta, bereikia Jums internete atsidaryti "VĮ Registrų centras" tinklapį, ten rasite savitarnos skyrelį, ir naršykite. Na ir paskutinis patarimas - pasiieškoti kitą namą, dabar jų pilna, rasite tame registrų centre, arba paduokite skelbimą, kad ieškote namo pirkimui. Kaimo vietovėse tokius namus labai gerai žino seniūnijos. Linkiu gero pirkinio.

Laima

Sveiki. Turiu butą su komunalinėmis skolomis. Noriu ji dovanoti kartu su skolą.Ar galima taip dovanoti? Ar dovaną atitenka be skolos, o skolą reikia mokėti man. Ačiū.
2010-02-12 17:53

Gerbiama Laima, Jūsų ketinimas padovanoti butą su skolomis turėtų būti korektiškas, t.y. turėtumėte apie tai perspėti asmenį, kuriam ruošiatės padaryti dovaną, o šis turėtų aiškiai pasakyti ar priima dovaną, o taip pat kokią dovaną - su skolomis ar be jų. Šiaip ar taip, buto skolų klausimas iškils dovanojimo sutarties sudarymo metu, nes butą dovanoti galima tik notarine tvarka. Jeigu asmuo, kuriam bus dovanojamas butas, notarui pareikš, kad priima dovaną ir su skolomis, neturėtų būti kliūčių tokią sutartį įforminti. Savo ruožtu, apdovanojamasis asmuo neturėtų reikšti pretenzijų, nes dovana - butas, yra puiki dovana, nebent skolos būtų didesnės už paties buto vertę, tokiu atveju, ko gero, dovana nebus džiuginanti. Linkiu tikro dovanojimo džiaugsmo.

Irina

Sveiki, 12 m. gyvenu su vyru, turim dukra 11m. bet mes nesutariam niekaip, as nedirbu metus, stovejau birzoj, dabar vel stosiu nes praejo 3 men, man 39 m. darbo sunku rast. Abu gyvent nenorim, bet nesakom viens kitam. Kaip rast sprendima man asmeniskai, kur kreiptis del alimentu, ir ar jis nepaims man dukros jei nedirbu. Aciu.
2010-02-03 10:36

Gerbiama Irina, abu sutuoktiniai privalo išlaikyti ir auklėti savo nepilnamečius vaikus, rūpintis jų švietimu, sveikata, užtikrinti vaiko teisę į asmeninį gyvenimą ir pan. Jeigu sutuoktiniai negali susitarti dėl savo pareigų, bet kuris iš jų turi teisę kreiptis į teismą, kad teismas išspręstų jų ginčą. Civilinio kodekso 3.192 straipsnis nustato, kad materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus privalo abu tėvai proporcingai savo turtinei padėčiai. Išlaikymo tvarka ir forma nustatoma bendru tėvų susitarimu, laikantis šios tvarkos: jei tėvai nutraukia santuoką bendru sutarimu arba pradeda gyventi skyrium, nors ir neišsiskyrę, sudaro sutartį, kurioje numato tarpusavio pareigas materialiai išlaikant savo nepilnamečius vaikus, taip pat tokio išlaikymo tvarką, dydį ir formas. Šią sutartį tvirtina teismas. Jeigu vienas iš tėvų nevykdo teismo patvirtintos jų sutarties dėl nepilnamečių vaikų išlaikymo, kitas iš tėvų įgyja teisę kreiptis į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo. Tuo atveju, jeigu tėvai, nutraukdami santuoką ar pradėdami gyventi skyrium, nesusitarė dėl savo nepilnamečių vaikų išlaikymo arba tėvai (ar vienas jų) nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus, - išlaikymą priteisia teismas pagal vieno iš tėvų ar vaiko globėjo (rūpintojo) arba valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos ieškinį (Civilinio kodekso 3.194 str.) Teismas gali priteisti išlaikymą šiais būdais: 1) kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis; 2) konkrečia pinigų suma; 3) priteisiant vaikui tam tikrą turtą. Žinotina, kad vaikui skirtas išlaikymas privalo būti naudojamas tik jo interesams. Kilus ginčui dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo gali bet kuris iš tėvų. Teismas ginčą išsprendžia vadovaudamasis vaiko interesais, atsižvelgdamas į vaiko norą. Į vaiko norą gali būti neatsižvelgiama tik tuo atveju, kai vaiko noras prieštarauja jo interesams.


Prenumeruok E-laikraštį!

Konferencijos archyvas


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos