Klausimas Atsakymas
Indrė

Laba diena, noreciau pasiteirauti. Mama mirus ir jos puse dalies buto priklauso man ir sesei, gaunasi kad me turim po trecdali. Kita puse priklauso tevui kadangi jis nemoka jokiu saskaitu o mes su sese susimokam visas savo. Tėvas skoloj virs 8000Lt.Jau atejo laiskas is teismo darosi baisu kas toliau bus...Ar tevas gali parrasyti ar padavanoti savo buto dali mums su sese su jo skolomis? ir nepaisant laisku is teismo? Dekoju.
2009-11-23 11:35

Gerbiama Indre, iš Jūsų klausimo nelabai supratau buto nuosavybės dalių. Jeigu iš pradžių butas priklausė Jūsų mamai ir tėvui, tai butas lygiomis dalimis priklausė 2 asmenims. Mamai mirus, Jūs su seserimi paveldėjote mamos dalį, tokiu būdu lyg tai būtų, kad tėvui priklauso 0,5 buto , o jums po 1/4 buto.Bet turbūt ne čia esmė, jei įvardijate labai konkrečią tėvo skolos sumą - per 8 tūkst.Lt.. Darau prielaidą , kad butas yra konkrečiai padalintas ir kiekvienas iš Jūsų žino savo dalis, t.tarpe ir savo mokestines prievoles. Žinoma, kad Jūsų tėvas gali padovanoti savąją buto dalį Jums, tačiau žinokite, kad tai galima padaryti tik sudarius notarinę sutartį. Patariu jums visiems apsilankyti pas notarą pagal buto buvimo vietą ir pasikonsultuoti buto dalies dovanojimo klausimu. Iš notaro turėtumėte gauti  konkrečius atsakymus į visus su butu ir skolomis susijusius klausimus. Ir nedelskite, jei ateina laiškai iš teismo.

Natalija

Gyvenu UK , ir turiu buta Lietuvoje. Kuri noreciau padovanuoti dukrai gyvenanciai Lietuvoje. Ar galima tai padaryti nevykstant i Lietuva? Kokia turetu buti procedura? Kokiu reiketu dokumentu?
2009-11-20 15:09

Vargu ar Jums pavyks padovanoti butą savo dukrai neatvykus į Lietuvą, nes jeigu Jūs pati dovanosite butą, reikės asmeniškai pasirašyti dovanojimo sutartį pas notarą. Jei dovanojimo sutartį sudarys kitas asmuo pagal Jūsų įgaliojimą, vis viena tokį įgaliojimą reikės įforminti pas notarą. Patarčiau, kad Jūsų duktė, kuriai ruošiatės dovanoti butą, pati kreiptųsi į notarą pagal savo gyvenamąją vietą ar pagal buto buvimo vietą ir su juo suderintų visus su buto dovanojimu susijusius klausimus. Notaras patars ir dėl atvykimo į Lietuvą.

Pranas

Norėčiau sužinoti ,ar pasibaigus nustatytam bedarbio pašalpos mokėjimo terminui ,kai man iki senatvės pensijos lieka ne daugiau kaip vieneri metai aš ,gausiu kokias socialines garantijas t.y. teisę į gydymą ir nors kažkokią materialinę paramą. Dėkoju už atsakymą.
2009-11-11 9:56

Gerbiamas Pranai, Jums priklausytų visos socialinės garantijos, jei dirbote ir buvo mokamos socialinio draudimo įmokos, o suėjus pensiniam amžiui- bus paskirta ir senatvės pensija. Gal būt Jūs galite gauti ir išankstinę senatvės pensiją, šiuo klausimu su savo asmens dokumentu bei darbo knygele užeikite į Sodros pensijų skyrių pagal Jūsų gyvenamąją vietą. Dėl socialinės paramos kreipkitės į savo gyvenamosios vietos socialinės paramos skyrių.

Jūratė

Laba diena, dirbu AB „Lietuvos geležinkeliai“', jau 21 metus ar galėčiau gauti 2 mėn. neapmokamu atostogų, kad padeti dukrai. priziureti sunu (man anuka). Maloniai Jūratė B.
2009-11-09 15:32

Gerbiama Jūrate, nereikia klausti teisininkų ar galėtumėte gauti 2 mėnesius neapmokamų atostogų anūko priežiūrai, nes teisininkai jų negali Jums suteikti. Kreipkitės su konkrečiu prašymu į savo darbovietę, nurodykite priežastį ir atostogų tikslą.   Manau , kad Jūsų prašymas gali būti patenkintas. Linkiu sėkmingai susitarti su darbovietės administracija ir pagelbėti savo dukrai. Anūkas bus Jums dėkingas.

Aldona

Notaras surase tastamenta, islaikymas iki gyvos galvos, nors mes nebuvom taresi. iki siol mes mokejom uz visas paslaugas, padarem remonta ar turetu prisideti prie mokesciu vyro motina, su ja mes ir gyvenamm kadangi vyras liko be darbo ir is mano atlyginimo turim moketi ir uz buta ir uz paskola, kuri buvo paimta buto remontui.
2009-11-02 9:08

Gerbiama Aldona, negali būti, kad Jūs pasirašėte dokumentus pas notarą jų neskaitę, negali būti, kad notaras kažką įrašė į testamentą, dėl ko Jūs nebuvote taręsi. Žodžiu, esamų susitarimų reikia laikytis. Jeigu Jūs norite, kad prie mokesčių mokėjimo prisidėtų ir vyro motina, šį klausimą turite išspręsti kartu su vyru ir jo motina geranorišku susitarimu. Manau, kad šiuo metu pablogėjus gyvenimo sąlygoms (vyras liko be darbo), jo motina tai supras ir padės savo sūnaus šeimai. Linkiu tarpusavio supratimo ir kartu įveikti sunkumus.


Prenumeruok E-laikraštį!

Konferencijos archyvas


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos