Klausimas Atsakymas
Svetlana

Sveiki. 3-jų kambarių butą teismas padalino: man su vaikais -2/3,buvusiam vyrui-1/3.(bendro naudojimo patalpos). Buvęs vyras savo 1/3 buto dalį pardavė (arba susitarė)kitam asmeniui. Dabar tas kitas vedžioja moteris(tai viena, tai kita gyvena su jo mūsų bute). Ar turi teisę  moteris, be mano sutikimo gyventi mūsų bute? Grasino man kad įkels nuomininkus. Ar turi teisę išnuomoti 1/3 buto dalį  be mano sutikimo? Kaip gali 2 nepadorus vyrai sutvarkyti dokumentus? Nes registras man išdavė pažymą, kad tas kitas yra 1/3 buto savininkas, nors aš 100% žinau kad tai afera. Ačiu.
2010-05-31 9:35

Gerbiama Svetlana, kai bebūtų gaila, tačiau savininkas su savo turtu gali elgtis kaip tinkamas, tačiau, žinoma, nepažeisdamas bendrų gyvenimo taisyklių, moralės ir teisės normų. Jei Jūsų interesai yra pažeidžiami, tokius ginčus  sprendžia teismas. Dėl galimos bylos perspektyvos pasitarkite su profesionaliu advokatu.

Daiva

Laba diena. Situacija yra tokia. Sutuoktiniui dar gyvam esant buvo paimta būsto paskola, tačiau paskolos sutartis sudaryta mano vardu su jo sutikimu. Norėčiau sužinoti, ar šios skolos dalį paveldi ir jo sūnus iš pirmos santuokos - paveldėjimą tiek aš, tiek jis priėmėme pagal apyrašą, jam atiteko ir dalys 2-iejų butų. Dabar mes esame bendrasavininkiai. Jei jis paveldi proporcingai dalį paskolos, kaip man išsireikalauti, kad jis mokėtų nuo jam tenkančios paskolos dalį ir palūkanas bankui, o taip pat, jei jis yra savininkas dalies būtų, mano manymu, tai taip pat turėtų mokėti kom. mokesčius (šildymas, pastovus mokestis bendrijai).Tačiau kaip man visa tai išsireikalauti, nes mokėti jis atsisako. Ar per laiką sukauptas įmokos bankui ir sumokėtus mokesčius už butus aš galėčiau prisiteisti kaip skolą ir kaip išieškoti tą skolą, nes kito turto apart paveldėto jis neturi. Nekantriai laukiu atsakymo. Ačiū.
2010-05-31 9:25

Gerbiama Daiva, kaip supratau iš Jūsų laiško, Jūs ir sutuoktinio sūnus iš pirmosios santuokos priėmėte palikimą, t.y. jau turėjote reikalų su notaru. Kreipkitės į tą patį notarą, kad jis atsakytų į visus Jums kilusius klausimus, o taip pat dėl galimybės sudaryti sutartį su antruoju paveldėtoju dėl mokesčių, palūkanų bankui ir kt. Grynai dėl bankinių dalykų, kreipkitės į tą banką, kuriame Jūs ėmėte paskolą būstui, pateikite paskolos sutartį, sutuoktinio mirties liudijimą, paveldėjimo liudijimą ir pabandykite kartu išspręsti kilusiais problemas. Nepavykus susitarti su antruoju paveldėtoju nei pas notarą, nei banke, belieka tik teisminis ginčas su buto bendrasavininkiu. Tuo atveju būtų geriausia profesionalaus advokato pagalba. Linkiu susitarti.

Nerijus

Sveiki norejau paklausti, mire mano tevas ir pries mirti jis man uzrase palikima kad man palieka visa savo turta mano vardu,bet jis dar turi du vaikus is pirmos zmonos ar jie gali pretenduoti teisminiu budu i si turta, bet tevas pas notara yra uzrases ant mano vardo.
2010-05-31 9:10

Gerbiamas Nerijau, jei yra testamentas, kuriuo visas palikimas paliktas Jums, testamentas turi būti vykdomas. Jūsų broliai  formaliai gali pretenduoti į tam tikrą turto dalį.  Jeigu jie dėl to kreipsis į Jus, spręskite bendru susitarimu, o ne per teismus: taip yra ir greičiau, ir pigiau, na ir padoriau.

Bernardas

Esu 15 metų ir noriu skristi vasarai į Norvegiją pas draugą, kokius dokumentus man reikia sutvarkyti, kad galėčiau skristi?
2010-05-27 10:44

Gerbiamas Bernardai, visais atvejais, nesvarbu, ar vaikas vyksta į užsienio valstybę su abiem tėvais (įtėviais) ar vienu iš jų, globėju (rūpintoju), įgaliotu atstovu ar vienas, vykstant per sieną pasienio kontrolės punkto pareigūnams būtina pateikti vaiko asmens tapatybės dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę. Vaiko gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį. Papildomi dokumentai turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vykstą į užsienio valstybę:

Jurgita

Laba diena. Norėčiau užduoti kelis klausimus. 1. Kas gali tiesiogiai kreiptis į anstolį? 2. Kokius reikalingus dokumentus reikia turėti kreipiantis į anstolį? 3. Kaip pasielgti, jeigu skolininkas gyvena kitame mieste? 4. Ar būtina kreiptis dėl skolos išieškojimo į anstolį pagal skolininko gyvenamą vietą, ar galima kreiptis pagal savo gyvenamą vieta? Iš anksto ačiū už atsakymus. Geros dienos. Pagarbiai, Jurgita.
2010-05-25 14:13

Gerbiama Jurgita, atsakome į Jūsų klausimus ta pačia eilės tvarka: 1. Bet kuris Lietuvos gyventojas; 2. Priklauso nuo to, kokiu klausimu norite kreiptis į antstolį, žinoma, visais atvejais - asmens dokumentą; 3 ir 4. Kreiptis į bet kurį antstolį, jis privalo patarti kaip padaryti teisingiau. Išsamesnę informaciją galite gauti Lietuvos antstolių rūmuose, adresas http://www.antstoliurumai.lt/  Linkime sėkmės tvarkant Jūsų reikalus.

Zita

Laba diena, dirbu valdiškame darbe(vši vul Santariškiu klinikose) kiek galiu paimti max. nemokamu atostogu, kad nenutrūktų darbo stažas? Ačiū.
2010-05-25 14:05

Gerbiama Zita, atostogų trukmė darbo stažui įtakos neturi.

Irena

Laba diena, noriu jūsų paklausti, vyras gavo administracine bauda , mes su juo kartu negyvename tai ar jo bauda gali nuskaiciuoti nuo mano korteles? Aciū už atsakyma.
2010-05-24 10:38

Gerbiama Irena, LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso 8 straipsnis nustato, kad  asmuo, padaręs administracinį teisės pažeidimą, atsako pagal įstatymus, pats, t.y. atsakomybė yra individuali. Jūsų vyrui paskirta administracinė bauda niekaip negali būti nuskaičiuota iš Jūsų sąskaitos, nebent Jūs pati sutiktumėte sumokėti baudą už sutuoktinį.

Laura

Sveiki, turtas buvo tetes vardu.Po tetes mirties mama kazkaip susitvarke visa turta savo vardu, nors mes esame 3 vaikai. Dabar ji istekejo uz antro vyro. testamentu visa savo turta paliko antram vyrui ir vienai mano seseriai. Noreciau suzinoti, ar po tetes mirties motinai gali atitekti visas turtas, jei yra 3 vaikai ir testamentas tetes buvo neparasytas. Ir ar motina uzgyventa turta kartu su tete, gali testamentu palikti antram vyrui. Ar testamenta motinos mirties atveju mes like vaikai galim uzgincinti. Ir jeigu notaru biuras uzsidares kur tvarke paveldejimo dokumentus, kur galetume kreiptis del archyvines bylos. Ačiu uz atsakyma, labai dėkinga.
2010-05-24 10:22

Gerbiama Laura, po Jūsų tėtės mirties (jei nebuvo testamento) pagal įstatymą paveldėtojais buvo sutuoktinė ir vaikai. Norint gauti atsakymus į visus Jums rūpimus klausimus, reikia kreiptis į tą notarą, kuris tvarkė paveldėjimo klausimus po Jūsų tėtės mirties, o taip pat į tą notarą, pas kurį buvo sudarytas testamentas, kuriuo Jūsų mama paliko turtą antrajam vyrui ir vienai iš dukrų (Jūsų seseriai). Nurodote, kad tas notarų biuras, kuris tvarkė paveldėjimo reikalus, užsidarė. Kur yra to biuro archyvas galite sužinoti per Lietuvos notarų rūmus, jų adresas http://www.notarurumai.lt  Dėl galimos perspektyvos užginčyti testamentą tarkitės su advokatu. Šiaip patarčiau pabandyti visai šeimai susitarti geruoju.

Daiva

Laba diena. Pirkau butą iš varžytinių. Liko paskutinė procedūra. t.y. teisiškai įeiti į butą. Baldus buvęs savininkas jau išsivežė. Pamąsčiau, kad reikia paruošti kažkokį perdavimo- priėmimo aktą. Susitikimą surengsiu vienu metu trijų šalių: buvusį savininką, būsiu pati. Ir mano ir buvusio savininko butai priklauso ne elektros tinklams ,bet organizacijai. Tai todėl parašiau tai organizacijai raštą, kad skirtų žmogų užfiksuoti buvusio savininko apskaitos skaitiklių parodymus.Ir remiantis viskuo, ką dabar išdėsčiau paruošiau aktą. Labai norėčiau iš Jūsų pagalbos. Kokie pagrindiniai punktai turėtų būti tame akte.Ar mano planas yra teisingas?
2010-05-21 10:54

Gerbiama Daiva, Jūsų veiksmai iš esmės teisingi, tačiau patarčiau pasinaudoti antstolių teikiama paslauga- faktinių aplinkybių užfiksavimu. Faktinių aplinkybių konstatavimas, dar vadinamas „teisine fotografija“ - yra patikimiausia įrodymų forma. Linkiu sėkmės įsikeliant į nusipirktą butą.

Violeta

Labas vakaras, gerbiamas juriste, as noriu suzinoti del buto pardavimo Lietuvoje. Gyvenu uk, auginu viena 3 mazamecius vaikus, kokius dokumentus turiu parsivezti is uk kad galeciau parduoti buta. Aciu.

2010-05-20 9:52

 

Gerbiama Violeta, norint parduoti butą Jums reikia atvykti į Lietuvą ir kreiptis pas notarą pagal buto buvimo vietą. Notarai įstatymu įpareigoti surinkti buto nuosavybės dokumentus, parengti buto pardavimo sutarties projektą (žinoma-reikia turėti buto pirkėją), paskaičiuos atitinkamas rinkliavas, paaiškins tokio sandorio teisines pasekmes ir pan. Smulkesnės informacijos ieškokite Lietuvos notarų rūmų tinklapyje adresu http://www.notarurumai.lt/?item=aktual, ten rasite ir notarų biurų adresus. Jeigu Jūs pati atvykti į Lietuvą ir pati tvarkyti buto pardavimo reikalus negalite, tai galite pavesti padaryti kokiai nors Lietuvoje esančiai nekilnojamojo turto agentūrai (ieškokite internete)ar kitam asmeniui, išduodama jam atitinkamą įgaliojimą. Ar toks įgaliojimas, išduotas UK, bus pripažintas Lietuvoje, teiraukitės Lietuvos konsulate. Linkiu sėkmės tvarkant buto pardavimo reikalus.


Nijole

Labas vakaras, mes i jus kreipiames is UK. Mano dukra turi 3 kamb buta Lietuvoje ir nori ji parduoti, turi klienta, taciau ji viena augina 3 nepilnamecius vaikus, gyvena UK kartu su savo tevais, kokiu dokumentu jai reikia parduodant buta. Sis butas buvo mano dovanotas jai asmeniskai, pati yra issikyrusi. Dirba legaliai Anglijoje, gauna uz vaikus pasalpas.Is anksto dekui.
2010-05-17 11:41

Gerbiama Nijole, pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, visus su nekilnojamojo turto perleidimu susijusius sandorius (pirkimas-pardavimas, dovanojimas ir pan.) įformina notarai. Notarai surenka visus reikalingus dokumentus, parengia atitinkamos sutarties projektą, paskaičiuoja atitinkamas rinkliavas, išaiškina sandorio teisines pasekmes ir kt. Jūsų dukra norėdama parduoti jai padovanotą butą, pirmiausia turi kreiptis į notarą Lietuvoje pagal to buto buvimo vietą. Malonu, kad Jūs gyvendami UK, lankotės Šakių rajono laikraščio „Draugas“ internetinėje svetainėje. Linkime sėkmės tvarkant buto pardavimo reikalus.

Lina

Laba diena. Norejau jusu pasiklausti, jei darbdavys veluoja sumoketi atlyginima, ka daryti ir kur kreiptis. Kokios darbuotojos teises? Aciu. Lauksiu atsakymo.
2010-05-14 11:31

Gerbiama Lina, pirmiausia reikia kreiptis į darbdavį, geriausiai tai padaryti raštu, kad liktų dokumentinis pėdsakas. Darbo užmokesčio nemokėjimas yra šiurkštus darbo sutarties pažeidimas, dėl to galite kreiptis į Darbo inspekciją. Dėl nesumokėto atlyginimo išieškojimo galite kreiptis į teismą, bet prieš tai pabandykite su darbdaviu susitarti geruoju. Įvertinkite visas savo ir darbdavio galimybes, susidariusią ekonominę situaciją, elkitės protingai.

Elona

Laba diena. Gerb. Juriste, ar indėlis banko sąskaitoje yra bendra sutuoktinių nuosavybė ar asmeninė? Kas nusako, kad tai bendrai valdyti indėliai ar asmeniniai? Esmė tame, kad  mirė mano tėvas. Testamento nepaliko. a.a. tėvelis pardavė nekilnojamąjį turtą, į kurį jam buvo atstatytos nuosavybės teisės. Pinigai už parduotą turtą buvo pervesti į jo sąskaitą ir į motinos sąskaitą. Prieš tėvo mirtį sesuo įkalbėjo motiną iš tėvo sąskaitų pervesti pinigus į sesers ir motinos sąskaitas. Tėvo mirties dieną motinos sąskaitoje buvo nemaža suma pinigų.Ar galėčiau aš kaip paveldėtoja pagal įstatymą pretenduoti į dalį lėšų motinos sąskaitoje, atsižvelgiant į tai, kad tos lėšos bendra jungtinė sutuoktinių nuosavybė?
2010-05-14 11:13

Gerbiama Elona, banko sąskaita yra tik asmeninė, ja disponuoti kitas asmuo gali tik pagal nustatyta tvarka išduotą įgaliojimą, sąskaitos turėtojui mirus - paveldėtojas, pateikęs notaro išduotą paveldėjimo liudijimą. Išsamesnę ir konkrečią informaciją   apie indėlį gali suteikti bankas, kuriame ta sąskaita yra, nes kiekvienas bankas turi savo taisykles, kurios gali truputį skirtis. Bankas nesprendžia klausimų susijusių su sąskaitoje esančių piniginių lėšų kilme ir šaltinais, todėl norint išsiaiškinti paveldėjimo galimybes reikia kreiptis į notarą pagal gyvenamąją ar banko, kuriame yra indėlis, buvimo vietą. Prieš tai partarčiau pasikalbėti su mama ir seserimi, gal jūs susitarsite geruoju. Šiaip visus ginčus dėl paveldėjimo sprendžia teismas, notaras paaiškins kreipimosi tvarką. Linkiu bendro šeimos sutarimo.

Lydia Vorgias

Gyvenu JAV jau 15 metu, bet esu Lietuvos piliete. Lietuvoje turiu nedidele sodyba, kuria noreciau dovanoti arba  surasyti testamenta mano anukui. Kokiu dokumentu tam reika ? Ar galiu tai iformiti is uzsienio?
2010-05-11 8:55

Gerbiama Lydia, malonu, kad Jūs gyvendama JAV apsilankote internetinėje Šakių rajono laikraščio „Draugas“ svetainėje. Atsakome į Jūsų klausimus: norint sodybą padovanoti anūkui, reikia turėti sodybos nuosavybės dokumentus, anūko asmens duomenis, dovanojimas įforminamas notarine sutartimi. Apie sodybos nuosavybės dokumentus konsultaciją Jums suteiks Lietuvos Nekilnojamojo turto kadastras ir registras (adresas www.registrucentras.lt ), apie dovanojimo sutarties sudarymo procedūras konsultaciją galite gauti Lietuvos notarų rūmuose ( adresas www.notarurumai.lt ) Paprasčiau būtų Jums parašyti dėl sodybos testamentą, tai galite padaryti pas bet kurį JAV notarą, tačiau turėkite omenyje, kad sodybą padovanojus- anūkas galės ja disponuoti iš karto, palikus testamentu- tik po Jūsų mirties. Apskritai, visais Jums rūpimais klausimais kreipkitės į JAV notarus, jie turėtų patys susisiekti su atitinkamomis Lietuvos įstaigomis ir sutvarkyti Jūsų reikalus. Linkime sėkmės.

Andrius

Laba diena, as ruosiuosi nelegaliai atsijungti nuo miesto sildymo kokia bauda manes laukia uz tai? Nes legalus kelias neigyvendinamas o tokiu kainu uz sildyma negaliu moketi. Zadu nusipjauti radijatorius ir pranesti silumos tinklams ir bendrijos pirmininkui. Poto buta ruosiuosi sildytis silumos siurbliu oras-vanduo.
2010-05-10 9:38

Gerbiamas Andriau, kiekviename mieste yra skirtingos šildymo taisyklės, skirtingos ir sankcijos.Bet kuriuo atveju, nepatariu Jums ką nors daryti, kaip Jūs pats rašote, nelegaliai. Kiek supratau iš Jūsų klausimo, Jūs gyvenate name, kur visus reikalus tvarko bendrija, todėl buto apšildymo pakeitimo projektus ir derinkite su savo bendrija, bendrija savo ruožtu derins su šilumos tiekėju. Užsiimti „saviveikla“ nepatariu, nes Jūsų veiksmai gali pažeisti kitų bendrijos narių interesus.

Laura

Sveiki, mano tetis mire pies 6 metus. Tuo metu as jau buvau istekejus, o mano dvi seses buvo dar nepilnametes. Turtas buvo tetes vardu. Motina tvarkesi dakumentus po mirties, sesem reikejo kazka pasirasyti pas notara, o manes net nekviete. Noreciau suzinoti ar man kas nors priklauso? Dabar motina ruosesi isteketi uz antro vyro. Ar jis gali pretenduoti i mano tevu uzgyventa turta. Ačiu uz atsakyma.
2010-05-10 9:29

Gerbiama Laura, sunku Jums atsakyti konkrečiai nemačius paveldėjimo bylos, kuri buvo pradėta po Jūsų tėtės mirties. Patariu Jums apsilankyti pas tą notarą, kur Jūsų mama tvarkė palikimo priėmimo reikalus, susipažinti su archyvine byla ir pasikonsultuoti Jums rūpimais klausimais. Notaras paaiškins ir Jūsų teises. Linkiu sėkmės.

Tomas

Laba diena. Man priteisti alimentai, bet iskart po priteisimo as pradejau gyventi kartu su savo vaiku ir vaiko motina. Dabar jau kartu nebegyvenam,o ji mane padave anstoliams kad esu skolingas, tai yra uz ta laikotarpi kai kartu gyvenome, ar yra sansu nuginciti skola? nes as galiu teisme iroditi kad istikro ta laikotarpi gyvenome kartu.
2010-05-10 9:24

Gerbiamas Tomai, vis dėlto tai Jūsų vaikas, siūlau jums susitarti tarpusavyje geruoju, nes taip ir greičiau, ir pigiau. Nepavykus susitarti, žinoma, belieka teismas. Linkiu išlikti žmonėmis.

Vanda

Noriu paklausti kokios mano yra teises.Ar gali mane atleisti is darbo, likus iki pensijos 2 metams. Ar turiu teise i prieslaikine pensija. Kaip apskaiciuojama prieslaikine pensija?
2010-05-07 12:54

Gerbiama Vanda, pagal Darbo kodekso 135 straipsnį, kai dėl ekonominių ar technologinių priežasčių arba dėl darbovietės struktūrinių pertvarkymų mažinamas darbuotojų skaičius, pirmenybės teisę būti palikti dirbti turi darbuotojai,  kurie toje darbovietėje buvo sužaloti arba susirgo profesine liga; kurie vieni augina vaikus (įvaikius) iki šešiolikos metų arba prižiūri kitus šeimos narius, kuriems...

Saule

Laba diena. Norėjau paklausti, kas geriau-palikti turtą (gyvenamąjį namą) testamentu kaip palikimą ar parašyti dovanojimą? Ačiū.
2010-05-06 9:40

Gerbiama Saule, Jūs pati turite pasirinkti kuriuo būdu norite perleisti gyvenamąjį namą. Skirtumas tik tame, kad padovanojus namą, jo negalėsite atsiimti atgal, nebent sugebėtumėte dovanojimo sutartį pripažinti negaliojančia, antra, - įforminus dovanojimo sutartį, apdovanotasis iš karto įgyja nuosavybės teises, t.y. namu galės disponuoti savo nuožiūra. Surašius dėl namo perleidimo testamentą, namas nuosavybės teise pereis paveldėtojui tik po mirties, antra,- asmuo , surašęs testamentą, gali jį bet kada pakeisti.

Aurelija

Laba diena. Pries 3 metus draugui paskolinom pinigu, be jokiu rasteliu. Puse sumos susigrazinom, o kitos dalies jis mums nebegrazina. Ar yra dar imanome per teisma juos susigrazinti? SMS zinutem iki pat siol susirasynejam, nes nebekelia jisai regelio. Ir tos skolos jis nenegia, bet ir neatiduoda. Ar yra dar mums kokios vilties susigrazint?
2010-05-04 9:07

Gerbiama Aurelija, nedelskite ir kreipkitės į teismą, nes kito realaus kelio atgauti paskolą - nėra. Jūsų ieškinio reikalavimo pagrįstumo įrodymais ir bus faktas, kad dalį skolos skolininkas grąžino geruoju, o taip pat susirašinėjimas SMS žinutėmis, kurias turite neištrinti ir perkelti ant popieriaus (perršyti tekstus, kada siųsta, kas siuntė, kam siuntė) Gal dar turite liudininkus, kurie žinojo apie Jūsų paskolą, jų paliudijimai būtų labai svarbūs. Linkiu sėkmės atgaunant pinigus.


Prenumeruok E-laikraštį!

Konferencijos archyvas


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos