Klausimas Atsakymas
Vitalija

Laba diena. Auginu 3,5m. dukrą, su jos tėvu gyvenome kartu, susituokę nebuvome ir neseniai išsiskyrėme. Alimentų dar nesiteisiau, nes maniau, kad eis susitarti. Dabar jis nuolat pagrasina, kad atims iš manęs mergaitę ir augins ją pats.  Taigi norėčiau paklausti, kokia tikimybė, kad jis galėtų teisiškai iš manęs ją atimti. Iš anksto dėkui už atsakymą.
2010-07-26 12:28

Gerbiama Vitalija, iš Jūsų klausimo nelabai aišku ar Jūsų dukros tėvas yra įrašytas į vaiko gimimo liudijimą kaip tėvas. Nuo to priklauso galimybė prisiteisti alimentus, nes alimentai priteisiami tik iš tėvų. Lygiai taip pat tėvystės klausimas svarbus vaiko buvimo vietos (pas tėvą ar motiną) nustatymo bylose. Šios kategorijos bylose svarbios yra vaiko interesus apsaugančios aplinkybės, t.y. ar vaikas prižiūrimas, ar tinkamai auklėjamas, ar tinkama vaikui šeimos aplinka ir pan. Itin svarbi šiuo klausimu yra vaiko teisių apsaugos tarnybos nuomonė. Reziumuojant: pati geriausia vaikui aplinka, kai jis gyvena kartu su abiem tėvais, o šeimoje viešpatauja taika, ramybė, visiškas sutarimas. Atminkite, kad vaiko interesai yra aukščiau tėvų ambicijų ir ginčų. Linkiu susitaikyti ir gyventi visiems kartu.

Edita

Laba diena, mano motina nori perrasyti/dovanoti savo buta anukei, mano dukrai. Dukra yra pilnamete (26 metai), registruota tame bute. As netriu nieko bendro su tuo butu, nesu jame nei deklaruota, nei kokiu kitu budu susijusi su buto dokumentais. Noreciau suzinoti, kam mano motinai reikalingas mano santuokos liudijimas (vyras nera dukros tevas). Aciu.
2010-07-20 14:59

Gerbiama Edita, santuokos liudijimas matyt reikalingas tam, kad įrodyti giminystės ryšį (spėju, kad to paprašė notaras), tiksliau atsakyti gali tik Jūsų mama, o paaiškinti gali notaras.

Julita

Sveiki. pries 3menesius mire mano vyro mama. mes gyvenom su ja 2kambariu bute. butas priklauso vilniaus butams. paveldejimo liudijimo per notara nespejo padaryt.tai kiek laiko duodama jos sunui perasyt buto nuoma ant saves? nes jau praejo 4men po jos mirties. dar pries mirti paeme paskola banke 1300lt.mes neturime lesu ta paskola atidavinet. pas mus 2mazi vaikai. tai ar bus imanoma su bankais susitart kaip nors ta paskola minusuot, ar mano vyras (jos sunus) paveldes ta paskola?
2010-07-20 10:24

Gerbiama Julita, iš Jūsų klausimo turinio supratau, kad gyvenate ne savo nuosavame bute, o priklausančiame kažkokiems "Vilniaus butams", todėl mirus pagrindiniam buto nuomininkui nuosavybės teisė į butą nepaveldima, nes tokios teisės nėra. Velionės sūnus (Jūsų vyras) arba Jūs pati,  turite spręsti buto nuomos sutarties reikalus su buto savininku bendra tvarka. Dėl banko paskolos paaiškinu, kad velionės turto ir skolų paveldėtoju yra jos sūnus, todėl jis su velionės mirties liudijimu, savo gimimo liudijimu ir asmens dokumentu turi kreiptis į banką, kuris suteikė paskolą, ir spręsti visus su paskola susijusius klausimus vadovaujantis paskolos suteikimo sutarties sąlygomis ir to banko taisyklėmis. Linkiu sėkmingai išspręsti visus buto nuomos ir banko paskolos klausimus.

Edvinas

Sveiki noriu paklaust. man 16 metu, noriu skristi i Didziaja Britanija atostogu pas broli, ar galiu skristi laisvai ar reikia kokio nors sutikimo is tewu ar dar ko nors. Aciu.
2010-07-12 10:15

Mielas Edvinai, apie nepilnamečių keliones į Jungtinę Karalystę (sinonimai - Anglija, Didžioji Britanija) jau ne kartą buvo rašyta šioje rubrikose ir skyrelyje „Teisinė konsultacija“, pasiskaitykite ir rasite visus atsakymus. Linkiu sėkmingos kelionės pas brolį.

Aurelija

Labas vakaras. Pas mus tokia problemele iskilo. As gyvenu su draugu kuris buvo susituokes ir dabar vyksta skyrybu procesas. Mano draugas turi buta, kuri nori palikti zmonai ir dviems vaikams (butas skirimas vaiu islaikymui). Zmona su tuom sutinka ir i alimentus pretenziju neturi vaikams. Pasak zmonos advokates turi buti butinai priteista vaikam alimentu apie 250lt abiem kartu. Taciau butas yra su skola uz komunalinius. Zmona sutinka pasiimti buta su skola ir pretenziju tada del alimentu netures vaikams. Ar galima padaryti taip kad teismas priskiria tuos alimentus po 125lt kiekviena vaikui, o tada daugas su zmona nueina pas notara ir paraso susitarima kad butas perrasomas zmonai su visa skola (skola 5000lt) ir zmona pretenziju del alimentu netures? Esme tame ar galima perrsyti buta esanti su skola?
2010-07-12 10:09

Gerbiama Aurelija, alimentinius klausimus sprendžia teismas, o ne notaras, todėl viską įforminkite teismo sprendime. Atsakant į Jūsų konkretų klausimą: ar galima perrašyti butą su skolą, atsakome: galima padovanoti bet kokį, su skolomis ar be jų, tačiau apie tai reikia perspėti asmenį, kuriam butas bus dovanojamas, o taip pat notarą, kuris formins dovanojimo sutartį. Sėkmės sprendžiant Jūsų turtinius bei alimentinius klausimus.

Valdemaras

Laba diena ponas Juozas Vytas Jaceviciau. Ar lengva pakeisti naujagimio pavarde is mamos i tevo turint omeny,kad su mamyte esu nesusituokes,be to gyvenam Anglijoje ir vaikutis gime taip pat Anglijoje. Kaip tai reiketu daryti ir kur reiketu del to kreiptis? Abu teveliai noretumem to. Iskart dekojam uz pagalba.
2010-07-07 11:14

Gerbiamas Valdemarai, kaip pakeičiama vaiko pavardė Anglijoje aš nežinau, tačiau Jūs galite tai sužinoti vietoje, nes gyvenate Anglijoje, bereikia kreiptis tik į atitinkamą Anglijos įstaigą arba į Lietuvos konsulatą. Lietuvoje tai daroma labai paprastai, jeigu tik yra abiejų tėvų noras. Jums reikia apsilankyti pas bet kurį Lietuvos notarą ir užpildyti nustatytos formos tėvystės pripažinimo pareiškimą. Notaras turės patvirtinti Jūsų parašo tikrumą. Po to, Jūs su dukros gimimo liudijimu ir su notaro patvirtintu tėvystės pripažinimo pareiškimu turėsite kreiptis į civilinės metrikacijos skyrių, kur Jums pakeis dukros gimimo liudijimą įrašant tėvo pavardę. Linkius sėkmės tvarkant visus reikalus.

Valdemaras

Laba diena. As su savo mergina gyvename JK jau pusantru metu abu dirbome gyvenome normalu gyvenima.siuo metu as dirbu vienas  nes mergina priziuri musu dvieju su puse menesio dukryte.tvarkosi dokumentus del vaiko pasalpu,bet dukrytei mano pavardes nedave motyvuodama kad nori dukrytei geresnes finansines bukles,o pavarde bus galima pakeist i mano kai jau gaus pasalpas.ar tai tiesa ir kas gali grest uz apgaudinejima? Dekui.
2010-07-07 11:04

Gerbiamas Valdemarai, nelabai supratau dėl kokios pašalpos tvarkotės dokumentus, t.y. iš kurios valdžios: JK ar Lietuvos planuojate ją gauti. Tai visiškai skirtingos valstybės, todėl ir teisinis režimas yra skirtingas. Jeigu pašalpos kreipsitės į JK atiitinkamas tarnybas, ten Jums viską ir paaiškins, jei norėsite kreiptis pašalpos Lietuvoje, patarčiau susisiekti su artimiausiu Lietuvos konsulatu jau dabar. Apgaudinėti nepatariu nei vienos valdžios.

Aurelija

Laba diena. Ruošiamės vykti į Angliją, skris vienas suaugęs žmogus ir kartu su juo vaikas (8m), tėvų Lietuvoje nėra, ar reikalingas koks nors sutikimas nepilnametę lydinčiam asmeniui(sesei) norint išvykti?
2010-07-07 15:15

Gerbiama Aurelija, Jums rūpimais klausimais atsakymus rasite šioje rubrikoje, apie tai jau daug rašyta.

Vaidas

Kokius dokumentus reikia sutvarkyti ar tureti su savimi vaikui? Jam 17 metu ir vyktu laikinu atostogu pas teti 3 savaitem, keliautu mikro autobusu? Motina pakeitusi pavarde istekejusi uz kito vyro lietuvoje.
Gerbiamas Vaidai, kiek supratau, domitės Jūsų sūnaus galimybėmis atvykti pas Jus atostogų į Angliją. Paaiškinu, kad Jūsų sūnui vykstant į Angliją, kuri nepriklauso Šengeno erdvei, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikės pateikti asmens tapatybės dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę (gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį). Jei jis  vyks vienas (be palydovo),  kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu reikės pateikti bent vieno iš  tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopiją. Jei jį  lydės pvz. mikroautobusiuko vairuotojas,  kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu - bent vieno iš  tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopiją. Abiem atvejais sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Atkreipiu Jūsų dėmesį, kad šios kelionės metu  Šengeno erdvės išorinė siena bus kertama kitoje valstybėje (ne Lietuvoje), todėl vieno iš tėvų arba globėjo raštiškas sutikimas pateikiamas tik tos valstybės sienos apsaugos pareigūnui pareikalavus. Smulkesnę informaciją galite gauti Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybėje ar konsulinėjeįstaigoje, esančioje Anglijoje, o taip pat Migracijos departamente prie LR Vidaus reikalų ministerijos (L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis ir teikia informaciją), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Linkiu laimingo kelio.

Veronika

Laba diena. Su dukrytės tėvu išsiskyrėme (susituokę nebuvome) ir mudvi išsikraustėme į kitą miestą gyventi. Po netrumpo laiko tarpo tėvas užsimanė pamatyti dukrytę. Atrodo gražiai susitarėme ir leidau ją pasiimti. Sutarėme, kad rytojaus vakare parveš, tačiau jos neparveža. Ji pas jį trečia diena ir viena diena kaip jis neatsiliepia į skambučius. Alimentai jam nepriteisti, nes tikiuosi, kad eis gražiuoju susitarti. Gal galėtumėte patarti, kaip man elgtis tokioje situacijoje?
2010-07-02 11:21

Miela Veronika, dėl dukros laisvės suvaržymo galėtumėte kreiptis pagalbos į vaiko teisių apsaugos tarnybą pagal savo ir/ar tėvo gyvenamąją vietą, jei tai nepadėtų - į policiją. Dėl alimentų priteisimo reikėtų kreiptis į teismą, tačiau tik tuo atveju, jei tėvas pripažįsta savo tėvystę ir yra įrašytas į mergaitės gimimo liudijimą. Jei į gimimo liudijimą neįrašytas, reikėtų  tuo pasirūpinti.  Jeigu jis savo tėvystę pripažįsta ir neprieštarauja, kad vaikas turėtų jo pavardę, tai pakanka, kad jis apsilankytų pas notarą ir užpildytų nustatytos formos tėvystės pripažinimo pareiškimą. Notaras turės patikrinti Jūsų dukros tėvo autentiškumą pagal asmens dokumentus ir patvirtinti jo parašo tikrumą. Po to, Jūs su dukros gimimo liudijimu ir su notaro patvirtintu tėvystės pripažinimo pareiškimu turėsite kreiptis į civilinės metrikacijos skyrių, kur Jums pakeis dukros gimimo liudijimą įrašant tėvo pavardę. Tuo atveju, jei tėvas persigalvotų ir pripažinti savo tėvystę atsisakytų, tėvystę galėtų nustatyti teismas. Linkiu sėkmingai išspręsti visas problemas.

Vaidas

Zmona pas no tora susitvarke paveldejimo dokumentus dokumentuose yra nurodyta saskaita kurioje yra pinigai ir 1/2 tos sumos priklauso jai, nuejus i banka pasake kad ten terminuotas indelis ir be kito paveldetojo nutraukti indelio negali. dilema tame kad kitas paveldetojas lietuvoje negyvena ir neaisku kada atvaziuos. banke parode kazkokiu taisykliu straipsny kur parasyta kad terminuota indeli gali nutraukti tik visi paveldintys asmenys kartu.kaip mums atgauti tuos pinigelius? ar galima bankui parasyti kokia pretenzija pinigams atgauti?
2010-07-02 11:09

Gerbiamas Vaidai, žinoma, kad Jums reikia kreiptis į banką raštu, ir ne į klientų aptarnavimo skyrių, o į banko centrinę įstaigą. Manau, kad Jūsų reikalas nėra toks sudėtingas, viskas išsispręs. Būtų gerai, jei kitą kartą nurodytumėte banko pavadinimą ir tas taisykles, kuriomis remiamasi.

Prenumeruok E-laikraštį!

Konferencijos archyvas


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos