Klausimas Atsakymas
Donata

Laba diena. Norėčiau truputi pasikonsultuoti. Šiuo metu esu padavusi į teismą ieškinį dėl tėvystės nustatymo ir vaiko išlaikymo. Buvo teismo posėdis. Vaiko tėtis atvyko. Dėl tėvystės neprieštaravo. Teisėja liepė draugiškai susitvarkyti gimimo liudijimą ir teismo posėdį nukėlė. Dabar jau tėtis draugiškai tvarkyti dokumentų nebesutinka. Kokius dokumentus reiktų pateikti teismui, kad priimtų teismas sprendimą ir nebesiuntinėtų tvarkytis dokumentų patiems, nes su mūsų tėčiu, tai yra neįmanoma.
2010-08-30 15:12

Gerbiama Donata, daug kas priklauso nuo Jūsų vaiko tėvo geros valios. Jeigu jis savo tėvystę pripažįsta ir neprieštarauja, kad vaikas turėtų jo pavardę, tai pakanka, kad jis apsilankytų pas notarą ir užpildytų nustatytos formos tėvystės pripažinimo pareiškimą. Notaras turi patikrinti Jūsų vaiko tėvo autentiškumą pagal asmens dokumentus ir patvirtinti jo parašo tikrumą. Po to Jūs su vaiko gimimo liudijimu ir su notaro patvirtintu tėvystės pripažinimo pareiškimu turėsite kreiptis į civilinės metrikacijos skyrių, kur Jums pakeis vaiko gimimo liudijimą įrašant tėvo pavardę. Vėliau,  išduodant asmens tapatybės dokumentus, visada bus įrašoma tėvo pavardė. Tuo atveju, jei tėvas pripažinti savo tėvystę atsisako, tėvystę gali nustatyti teismas. Pagrindas tėvystei nustatyti yra moksliniai įrodymai (ekspertizių įrodyti giminystės ryšį išvados), kiti įrodomieji faktai, patikimai patvirtinantys tėvystę: bendras vaiko motinos ir spėjamo vaiko tėvo gyvenimas, bendras vaiko auklėjimas, išlaikymas, taip pat ir kiti įrodymai. Teismas, nustatęs tėvystę, įsiteisėjusį teismo sprendimą per tris darbo dienas išsiunčia civilinės metrikacijos įstaigai, įregistravusiai vaiko gimimą. Kadangi byla dėl tėvystės nustatymo ir išlaikymo priteisimo jau iškelta, jau įvyko vienas posėdis, tėvas persigalvojo dėl tėvystės dokumentų sutvarkymo geruoju, Jums belieka prašyti, kad teismas bylą nagrinėtų iš esmės ir priimtų atitinkamus sprendimus ir dėl tėvystės, ir dėl vaiko išlaikymo (alimentų). Linkime sėkmės išsprendžiant visus klausimus.

Petras

Laba diena, planuoju sūnui perrašyti sodą, prašyčiau patarimo kaip geriau daryti, ar dovanoti, ar parduoti, kad nereiktų mokėti mokesčių. Kokiu dokumentu ir kur tai įtvirtinti? Dėkoju už pagalbą.
2010-08-23 11:49

Gerbiamas Petrai, jeigu norite sūnui perleisti sodą sodininkų bendrijoje (padovanoti ar parduoti) tai galima padaryti tik notarine tvarka sudarant atitinkamą sutartį pas notarą. Patariu kreipti į notarą pagal Jūsų gyvenamąją vietą, jis Jums ir  patars kurią turto perleidimo formą pasirinkti, notaras taip pat pasirūpins ir visais dokumentais, reikalingais dėl sutarties įforminimo. Notarinių paslaugų įkainiai yra patvirtinti LR Teisingumo ministro 2008-02-05 įsakymu Nr.1R-69, jie viešai skelbiami notaro būstinėje, galite susipažinti. Smulkesnės ir papildomos informacijos rasite Notarų rūmų tinklapyje www.notarurumai.lt Linkiu sėkmės.

Gina

Laba diena, noriu paklausti, kokia galimybė susigrąžinti santuokoje įgytą žemės sklypą (8ha), pagal Valstiečių ūkio įstatymą 1990m. Mūsų santuoka įregistruota 1988m. 1997m.vyras be žmonos sutikimo žemę padovanoja savo tėvui. Iki 2008m rugsėjo mėn. žemę dirbo, augino gyvulius mūsų šeima. Mirus vyrui, jo tėvai neleidžia naudotis žeme, teigdami, kad žemė jiems priklauso, nes sūnus padovanojo. Dovanojamas žemės sklypas piliečiui(šiuo atveju - mano vyrui) priklauso privatinės nuosavybės teise.Ar galioja dovanojimo sutartis, nesant notariškai patvirtinto sutuoktinio sutikimo? Ačiū.
2010-08-20 9:53

Gerbiama Gina, patarčiau su visais turimais dokumentais kreiptis į notarą pagal turto buvimo vietą. Notaras turėtų paaiškinti žemės sklypo dovanojimo sutarties teisėtumą, o taip pat tokio sandorio pripažinimo negaliojančiu tvarką.

Algimantas

Laba diena! Esu Algimantas Kireilis iš Utenos, man 51 m. Esu nuo gimimo neįgalusis - achondroplazija arba žemaūgiškumas. Man nustatytas 40 proc. darbingumo lygis, tačiau dar ir dabar dirbu darbe, reikalaujančiame nemažai judėti, taip pat automobiliu. Dėl sąnarių susidėvėjimo ir įgimtos ligos sunkokai (ir labai skausmingai) vaikštau net su lazdele. Praktiškai visur važiuoju automobiliu. Automobilį įsigijau su suteikta neįgaliesiems valstybės parama (4100 Lt), pagal mano neįgalumą paskirta piniginė išmoka - transporto kompensacija. Šiais metais priimta nauja tvarka dėl ženklo Neįgalusis naudojimo. Kas ten parašyta - puikiai suprantu, bet kad nelogiškas priimtas sprendimas, tai taip suprantu. Iki šiol tik retkarčiais naudodavausi „Neįgaliojo“ ženklo privilegija. O dabar, kiek supratau, šiuo ženklu naudotis man nebegalima? Belieka paklausti: aš jau ne invalidas su judėjimo sutrikimais; kaip būsiu nubaustas, jei pasinaudosiu Neįgaliojo ženklu ant savo automobilio; jei būsiu nubaustas - ar tai tikrai bus teisinga?
2010-08-20 9:50

Gerbiamas Algimantai, Jūs esate visiškai teisus  dėl ženklo Neįgalusis naudojimo naujos tvarkos nelogiškumo. Patarčiau šiuo klausimu raštu kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo ministrą, nes jis savo įsakymu tokią tvarką nustatė. Būtų įdomu sužinoti, kokį atsakymą Jums parašys. Kiek yra žinoma, yra ir daugiau nelogiškumų, todėl jei visi piliečiai kreipsis raštu, ta tvarka turėtų būti pakeista.  O jeigu naudojotės ženklu "Neįgalusis", tai ir naudokitės. Patarčiau dar kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą,  kuri turėtų konkrečiai nuspręsti  dėl ženklo "Neįgalusis". Nuo ko pradėti Jūs jau žinote, nes įsigijote lengvatinėmis sąlygomis automobilį ir gaunate transporto išlaidų kompensaciją. Neigiamą NDNT sprendimą galima per 30 dienų nuo raštiško NDNT priimto sprendimo gavimo dienos apskųsti. Ginčų komisijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, adresas: Gedimino pr., 60, LT-01110, Vilnius. Ginčų komisijos sprendimą dar galite per 20 dienų nuo jo gavimo dienos  apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui , kurio adresas - Žygimantų g., 2, LT-01102, Vilnius. Perspėju, kad iš karto kreiptis į administracinį teismą negalima, nes Ginčų komisija yra privaloma NDNT sprendimų ikiteisminio nagrinėjimo institucija. Linkiu sėkmės.

Regina

Laba diena, noreciau suzinoti ka reikia daryti kai nesutampa gimimo data gimimo liudijime(tik gimimo diena) ir pase. Tai paaiskejo tik mirus zmogui. Gimimo liudijime irasyta 9d., o pase ir visuose dokumentuose visa zmogaus gyvenima buvo irasyta 13d. Ka daryti, kur kreiptis? Is archyvu jau patvirtinta,kad tikra data yra 9d. Kas cia kalti, kad neteisingai irasyta data pase ir visur kitur? Aciu.
2010-08-20 9:27

Gerbiama Regina, pabandykite šį klausimą išspręsti migracijos tarnybos (pasų išdavimo) poskyryje, kuri turėtų arba pati spręsti šį klausimą, arba nukreipti į kompetentingą įstaigą. Jei ši data labai reikšminga sprendžiant Jums svarbius klausimus, ir datos ištaisymo neišspręstų migracijos tarnyba, galima būtų kreiptis į bendros kompetencijos teismą pagal Jūsų gyvenamąją vietą civilinio proceso tvarka nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą - tikrąją gimimo datą.

Karolis

Laba diena, norejau paklausti ar galeciau tapti tolimuju reisu vairuotoju sergant astma ir turint regejimo sutrikimu?
2010-08-20 9:19

Gerbiamas Karoli, kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris nukreips Jus į vairuotojų sveikatos tikrinimo komisiją, ji ir nuspręs dėl tinkamumo dirbti tolimųjų reisų vairuotoju (pagal atitinkamą transporto priemonių kategoriją).

Asta

Sveiki, turiu keblų klausimą, į kurį ieškau atsakymo... Dukros tėvas 10 mėnesių nebemoka alimentų, delsia ir nė kiek dėl to nesijaudina, tačiau alimentai dukrai nėra nustatyti teismo. Tiesiog pasirašyta abiejų šalių sutartis pas advokatą, kad dukros tėvas, nuo jos gimimo iki pilnametystės, kas mėnesį mokės po 300 Lt. Iki šiol alimentus mokėjo kas 6 mėn. už nesumokėtą laikotarpį, šį kartą delsia, susitarti neįmanoma. Dukters tėvas gyvena užsienyje, tikslaus adreso nežinau, kontaktas yra tik el. paštas.. Taigi norėčiau sužinoti, kur pirmiausiai dėl alimentų galėčiau kreiptis, ar į vaikų teisių tarnybą, ar iš karto į antstolius? Labai būsiu dėkinga už konsultaciją.
2010-08-20 9:17

Gerbiama Asta, Jūs mąstote logiškai, konsultuokitės su vaiko teisių tarnyba, o dėl alimentų išieškojimo su turimais dokumentais kreipkitės į antstolį pagal jūsų vaiko buvimo vietą.

Elita

Laba diena, esu 24 metų dieninių studijų studentė, už mokslus nemoku, gaunu stipendiją. Mano tėvai išsiskyrė prieš daug metų, buvau kokių metukų. Tėvui buvo priteisti alimentai, dėl sumos dabar tiksliai nepasakysiu. Tačiau alimentus nebegaunu jau apie 10 metų. Mama nekartą kreipėsi į tam tikras instancijas, bet jokių atsakymų nesulaukė. Su tėvu nebendrauju, ir jis to irgi nesiekia, tačiau žinau, kad gyvena Vilniuje. Taigi norėčiau paklausti, ar dar turėčiau gauti alimentus bei ar galiu gauti visą sumą už alimentus, kurių negaudavau daug metų? Busiu labai dėkinga už atsakymą, man tai labai svarbu, kadangi nežinau  kaip man elgtis. Geros dienos.
2010-08-20 9:14

Gerbiama Elita, panašu į tai, kad Jūs jau praradote teisę į alimentus dėl amžiaus. Dėl galimybės išieškoti jau priteistus alimentus už praeitą laiką, reikėtų su teismo sprendimu bei su raštų , kuriuos rašė Jūsų mama įvairioms instancijoms (jei rašė?) kopijomis kreiptis į advokatą, kuris pagal pateiktus dokumentus galėtų įvertinti situaciją ir galimo ieškinio perspektyvą. Realiausia būtų, jei Jūs susirastumėte ir pasikalbėtumėte su tėvu, pabandytumėte susitarti dėl paramos dabar.

Pranas

Sveiki. atidirbes 20 metu LR muitineje siuo metu gaunu pensija is muitines departamento, iki pensijinio amziaus man liko 7,5metai.Ar galiu kreiptis del isankstines pensijos kai man liks 5 metai pagal amziu. Aciu.
2010-08-10 13:31

Gerbiamas Pranai, apie išankstinę pensiją galite pasiskaityti rubrikoje „Teisinė konsultacija“.

Dovile

Labas vakaras kreipiuos pagalbos turiu klausima apie elementu isjieskojima. Esu 24 metu mergina, tevai issiskyre kaip buvo man buvo 7 metai, po skyrybu mama buvo uzdelsus del elimentu mokejimu, snekejo su tevu graziuoju buvo sumokejas pora kartu ir tiek ziniu is jo, buvo tartasi graziuoju, bet nieko nepasiekem, slaptesi kad esa nedirbantis, mama ejo pas antstolius bet nieko nepasieke, pries metus laiko mire mociute tevo mama, nenorejau nieko reikalauti, laukiau gal atiduos skola, dabar yra namo savininkas, turi kita vaika su tevo pavarde, gyvenu uzsieni snekejau su mama, noretume suzinot ar yra kokiu budu atssimti skola, ar prisiteisti kokia dali namo, mamos financine situacija bloga, noriu padeti ir atsiimti skola, skola mazdaug 3000litu, jai galeti parsykite kokiu budu galeciau imtis ir i kur kreiptis. Dekinga uz informacija.
2010-08-06 11:38

Gerbiama Dovile, Jūsų alimentinė byla yra įsisenėjusi, todėl perspektyva yra sudėtinga.  Akivaizdu, kad be teismo neapsieisite, dėl alimentų skolos išieškojimo patarčiau kreiptis į advokatą, jis turėtų Jums paaiškinti ir dėl tokio ieškinio perspektyvos. Linkiu susitarti su tėvu geruoju, taip bus greičiau ir pigiau.

Ronius

Kaip vertinti seniūno elgesį ignoravus Valstybės dienos liepos šeštosios paminėjimą. Mano kaip rajono Tarybos nario iniciatyva techniškai šventei buvo pasiruošta, tačiau seniūnas nesukvietė į ją gyventojų nes nebuvo kam parašyti skelbimų. Šventė neįvyko, gyventojai liko pasipiktinę.
2010-08-06 11:31

Gerbiamas Roniau, įvertinti Jūsų savivaldybės teritorijoje esančios seniūnijos vadovo - seniūno elgesį kompetentinga rajono taryba.

Sandra

Sveiki. mire mama, liko butas. yra 4vaikai, 2 is ju atsisake paveldejimo sesers naudai, kadangi ji priziurejo mama visa laika iki pat mirties. dar viena sesuo gyvena uzsienyje jau 8metus. per tuos metus ne karto nebuvo gryzusi, nepadejo mamai ir jos neprizurejo.ji nera ne priemusi palikimo, ne jo atsisakiusi. manom, kad ji nesiruosia jo atsisakyti. po mamos mirties jau praejo daugiau nei metai. ar galima tvarkytis paveldejimo dokumentus savo naudai, be sesers, kuri gyvena uzsienyje paveldejimo atsisakymo? kaip suprantu, jei ji nesikreipe per metus laiko del paveldejimo, tai butas atitenka tai seseriai kuri prieme palikima. ir kokia tikimybe, kad ji gryzusi is uzsienio, dar po kazkiek metu gales prisiteisti buto dali? ar yra koks senaties terminas? ir ar gali buti svaria priezastim nesikreipimas del palikimo priemimo, gyvenimas uzsienyje? dekoju uz atsakyma.
2010-08-03 13:10

Gerbiama Sandra, kaip supratau iš Jūsų klausimo, jau yra pradėta turto paveldėjimo byla pas notarą, todėl į visus konkrečius klausimus atsakymus turėtumėte gauti iš to notaro, kuris tvarko paveldėjimo bylą. Jis taip pat paaiškins notarinių veiksmų apskundimo tvarką.


Prenumeruok E-laikraštį!

Konferencijos archyvas


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos