baneris leidinys

Savivaldybės taryba vienbalsiai priėmė sprendimą dėl žemės mokesčio tarifų ir žemės mokesčio lengvatų nustatymo. Kaip buvo kalbėta komitetų posėdžiuose, siūlytas ir priimtas sprendimas yra kompromisinis.

Kaip jau esame skelbę anksčiau, nuo 2023m. keičiasi nuo 2018 m. galiojusios žemė vidutinės rinkos vertės. Dėl to kai kuriose teritorijose žemės mokestis būtų padvigubėjęs. Tad tartis, kaip elgtis, buvo sukviestas Trišalės verslo tarybos posėdis, kuriame situaciją svarstė verslo, ūkio bei valdžios atstovai.
lipinskai
Po mokyklos baigimo į Didžiąją Britaniją išvykęs ir čia daugiau nei dešimtmetį praleidęs Giedrius Lipinskas praėjusiais metais sugrįžo į gimtuosius Lekėčius. Emigracijoje kraštietis sukūrė šeimą, save išbandė įvairiose profesinėse srityse, tačiau svajonių verslą, kurį šiandien puoselėja kartu su žmona Inga, pasiryžo kurti tėvynėje. D. Pavalkio nuotr.

Po daugiau nei dešimtmečio, nugyvento Didžiojoje Britanijoje, į gimtuosius Lekėčius grįžęs Giedrius Lipinskas šiandien mus pasitinka netoli Kauno savomis rankomis įkurtame bravore. Beveik metus laiko kombučia fermentuotos arbatos gamybos verslą tėvynėje vystantis kraštietis puikiai prisimena tas dienas, kai vos baigęs mokyklą pasuko ne universiteto durų, o fabriko konvejerio link. Visgi, pasakodamas savo istoriją, Giedrius nė žodeliu neužsimena apie sunkią emigrantų dalią ar patirtus vargus – visus kliuvusius darbus, kilusius iššūkius jis vertina kaip kelionę, kuri padovanojo įgūdžius, šeimą ir sąmoningesnio gyvenimo ieškojimus, galiausiai grąžinusius prie šaknų bei atvedusius į išsvajotąjį verslą.

„Pirmaisiais metais Anglijoje teko darbuotis gal penkiuose fabrikuose. Tad visa ta patirtis, kaip vyksta darbas prie linijos, mano gyvenime jau buvo. Tik tuomet dar nežinojau, kad...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 25 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
rezgys zemaitiene
Žemės ūkio rūmų teisininkas Modestas Rezgys pristatė Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą akcentuodamas, kad kiekvienos priemonės gairėms bus parengtos taisyklės, su kuriomis, pasak rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėjos Irenos Žemaitienės, rajono ūkininkai dar ne kartą bus kviečiami susipažinti. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lapkričio 16 d. rajono savivaldybėje susirinkusiems Šakių rajono žemdirbiams buvo pristatytas Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginis planas.
pegasas knygynas
„Pegaso“ knygynas Šakiuose veikė bemaž 15 metų, tačiau dabar jo veikla tapo nuostolinga, tad nuo gruodžio 17 d. jis bus uždarytas. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Iki 2007 metais Šakiuose atsidarant „Pegaso“ knygynui, mieste veikė UAB „Šakių knygynas“, kuris veiklą nutraukė 2009m. Tuomet kaip vienas iš argumentų likviduoti įmonę buvo tas, kad nesugebama dirbti konkurencijos sąlygomis. Tačiau, panašu, išsilaikyti nepavyksta ir „Pegasui“, kuris jau netrukus irgi užvers duris.
virsmas zvilgsnis
Apdovanojimu džiaugiasi „Virsmo“ atstovai Aidas Lažauninkas ir Sonata Staugaitienė. Asmeninio archyvo nuotr.


Trečiadienį Marijampolės regiono verslo bendruomenės bei savivaldos atstovai rinkosi į Verslo dienai paminėti skirtą forumą bei tradicinius verslo apdovanojimus „Metų žvilgsnis 2022“. Tarp įvertintų – ir mūsų krašto atstovai.
biojegaines poveikis plyniai
Poveikio visuomenės sveikatai vertinimą pristatę specialistai akcentavo, kad Lukšių ŽŪB planuojama statyti ir eksploatuoti biodujų jėgainė bus kaip priemonė oro taršos ir kvapų mažinimui. Plynių seniūnaitį Tadą Bybartą (centre) domino ir saugumo klausimas bei biodujų panaudojimas. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lapkričio 3 d. Lukšių kultūros namuose buvo pristatyta planuojamos Plynių kaime įrengti biodujų jėgainės poveikio visuomenės sveikatai vertinimo (PVSV) ataskaita. Tiesa, nors į viešą pristatymą atvyko vos keli Plynių kaimo gyventojai, šiems iškilo nemažai klausimų – kokia bus kvapo koncentracija, kur bus dedamos biodujų jėgainėje pagamintos biodujos ir pan.
luksiu zub30
Lukšių žemės ūkio bendrovės kolektyvas, vienijantis virš šimto žmonių, rinkosi paminėti trijų dešimtmečių bendrovės gyvavimo jubiliejų Zyplių dvare bei džiaugėsi, kad tai bene vienintelė proga per tiek metų, kai visiems pavyko susirinkti draugėn. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lukšių žemės ūkio bendrovei šie metai reikšmingi – minima 30-ies metų sėkmingos veiklos sukaktis. Kalbintas bendrovės direktorius Kastytis Krištolaitis sako, kad tik sąžiningo ir kruopštaus bendrovės darbuotojų darbo dėka gali didžiuotis ir švęsti šį jubiliejų.
zu 013
Strateginiam planui įgyvendinti skirtos lėšos – didelė paspirtis Lietuvos ūkiams plėstis. (Ričardo Pasiliausko nuotr.)

„Žemės ūkis negali būti įstrigęs praėjusiame amžiuje – keičiasi geopolitinė situacija, daugėja išbandymų dėl klimato, auga vartotojų lūkesčiai. Prisitaikyti prie šių išmėginimų, prie Europos žaliojo kurso tikslų, atsižvelgiant ir į apsirūpinimo maistu saugumo svarbą, ir skirta naujojo laikotarpio parama“, – kalbėdamas apie paramą šalies ūkininkams bei pokyčius, susijusius su Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginiu planu, akcentuoja žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos