baneris leidinys

autobusu stotis
Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ


Šakių autobusų stotyje vėl sujudimas – po ilgo laiko čia matomas gausesnis būrys keleivių, pilna vaikų, keliaujančių į mokyklas, klegesio. Šią vasarą savivaldybei teko imtis veiksmų ir patikslinti, priderinti kai kuriuos autobusų maršrutus, kad atokiau gyvenantys rajono gyventojai neliktų be viešojo transporto.

Tokių veiksmų prireikė dėl keleto priežasčių – uždaromos mokyklos, mokiniams tenka dažniau keliauti į miestą, privatūs vežėjai prasidėjus pandemijai nutraukė paslaugų teikimą.  
bulviakasis
Daugiau nei 50 hektarų bulvių derlių doroja ūkininko Jono Daugėlos įsigyta nauja kasamoji – bulvės pilamos į dėžes ir keliauja į sandėlius, ant prekystalio jos paklius tik pavasarį. L. Poškevičiūtės  nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rajone įsibėgėja bulviakasis. Kalbintų ūkininkų teigimu, dėl sausros ir kaitros šiemet bulvių prikasė mažiau nei pernai, be to, jos bus smulkesnės. Beje, bulvių laukų kasmet mažėja.
Nuo rugsėjo 20 d. pradedama mokėti 2021 m. pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Beveik 17 tūkst. pieno gamintojų bus išmokėta 12,3 mln. Eur.

Pagrindiniai reikalavimai atsietajai nacionalinei paramai už 2021 m. gauti liko tokie patys, kaip ir 2020 metais. Parama mokama tiems gamintojams, kurie 2006–2007 kvotos metais pardavė pieną ir 2007 m. kovo 31 d. turėjo nustatytą 2006–2007 kvotos metams pieno gamybos kvotą. Be to, pretenduojantieji į šią paramą turi būti įsiregistravę valdos valdytojais arba partneriais Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Valdos, kurioje pieno gamintojas registruotas valdytoju arba partneriu, valdytojas turi būti 2021 metais deklaravęs žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus. Kaip ir 2020 metais, parama bus mokama tiems pieno gamintojams, kurių vardu 2021 m. sausio–birželio mėnesiais Ūkinių gyvūnų registre buvo registruotos pieninės karvės.
zurnalistai slepetija
Šlepečių verslą sukūręs lukšietis Tadas Bybartas žurnalistams pasakojo, kad pinigų nuosavo verslo pradžiai užsidirbo užsienyje, nusipirko siuvinėjimo stakles, pradėjo siuvinėti. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ  

Šią savaitę Šakių kraštą aplankė būrys Lietuvos portalų lrytas.lt, delfi.lt, 15min.lt, bei LRT žurnalistų. Vienuolika šalies žiniasklaidos atstovų, pasiskirstę į šešias grupes, visą dieną rengė reportažus: apsilankė rajono verslo įmonėse, ūkiuose, turizmo objektuose, kalbino kultūros žmones, profesionalaus meno kūrėjus.
siusk pigiau
Laiką įtakojanti informacija apie pristatymą tarptautiniu mastu. Kai norite išsiųsti paketą pigiau į Ameriką iš Lietuvos, reikia nepamiršti tam tikrų dalykų. Jie apima: Muitinės formalumų atlikimas, kuriam reikalingas inventorinis aprašymas. Tinkamų kurjerių ir siuntų kompanijų pasirinkimas Lietuvoje jūsų pristatymo terminams. Nepažeidžiant apribojimų ar pavojingų daiktų gairių atkreipkite dėmesį į tarptautinius reikalavimus siuntoms. Taip pat atkreipkite dėmesį pristatymo adresų formatus, nes  tai gali būti viena iš priežasčių, pagreitinančių pristatymą. Tuomet siunta pasieks Jungtines Amerikos Valstijas greičiau ir operatyviau.
Įsigydami transporto priemonę viliamės, kad jos ilgai mums tarnaus ir jų nereikės dažnai remontuoti. Tačiau anksčiau ar vėliau automobilių dalys išeina iš rikiuotės ir jas tenka keisti. Pavyzdžiui, išgirdus neįprastus garsus sankaboje, ar pajutus ją veikiant neįprastai, galite išgirsti diagnozę, kad ją laikas keisti.
galimybiu pasa ilona
Kavinės „Katas“ vadovė Ilona Pažereckienė kol kas klientus be galimybių paso kviečia prisėsti lauko terasoje, o su galimybių pasais – viduje. (G.Bernotienės nuotr.)


Raminta MAJAUSKAITĖ

Dar visai neseniai kiekvienas lankytojas galėjo laisvai prisėsti kavinėje ir išgerti puodelį kavos, tačiau tvarka pasikeitė. Klientus aptarnaujančios įmonės gali pasirinkti, kaip dirbs pereinamuoju laikotarpiu, t. y. iki rugsėjo 13 d., kai daugelyje sričių klientai bus aptarnaujami tik su galimybių pasais. Aiškinamės, kokius sprendimus priėmė Šakių rajono maitinimo įstaigų vadovai.
trisale taryba vvg
Praėjusį ketvirtadienį į neeilinį posėdį savivaldybėje susirinkusiems trišalės verslo tarybos nariams Šakių krašto vietos veiklos grupės Vietos plėtros strategijos administratorė Alina Baltrušaitienė (viduryje) pranešė apie skiriamas papildomas lėšas, kurias reikėtų rajone kuo skubiau ir efektyviau įsisavinti. (R. Plaušinaitytės-Šerkšnienės nuotr.)


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Už gerai paruoštus namų darbus ir puikiai įgyvendinamą strategiją Šakių krašto vietos veiklos grupei (VVG) numatyta skirti papildomų lėšų. Ketvirtadienį savivaldybėje vyko trišalės verslo tarybos posėdis, kurio metu buvo aptartos šių lėšų įsisavinimo galimybės rajone ir svarstoma, kaip elgtis, kad projektai atneštų kuo daugiau vertės mūsų kraštui.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos