baneris leidinys

Praėjusią savaitę vykusiame Verslo tarybos posėdyje turėjo įvykti ir pirmininko bei pavaduotojo rinkimai, tačiau šis klausimas atidėtas kitam posėdžiui.

Dabar šios tarybos vairas patikėtas verslininkui Arūnui Tarnauskui, kurį ne vienas Verslo tarybos narys ir toliau matytų kaip pagrindinį lyderį. Jis pats sakė, kad yra numatyta rotacija, kurios turėtų būti laikomasi. Tad siūlyta pirmininką rinkti iš žemdirbių atstovų (Trišalę verslo tarybą sudaro verslo, žemdirbių ir valdžios atstovai), tačiau susitikime dalyvavo vienintelis žemdirbių atstovas, žemdirbių asociacijos tarybos pirmininkas Rimantas Valiukas. Jis sakė, kad pasiūlymą priimtų, jei tikrai nebūtų kur trauktis, o vadovo pozicijoje matytų kažką iš administracijos. Administracija šių pareigų purtosi ir tikina, kad taryba yra patariamasis balsas valdžios atstovams, tad geriau, jog pirmininkas būtų iš kitos srities. Pripažinta, kad stipriausia dalis yra verslo, bet būtent verslo lyderis pirmininku buvo iki šiol. Nuspręsta klausimą atidėti iki kitos tarybos ir paraginta labiau sutelkti žemdirbius, aktyviau dalyvauti susirinkime ir deleguoti savo atstovą į Verslo tarybos pirmininkus.

„Draugo“ inf.
paliskis almantas
Kooperatyvo „Marijampolės regiono cukriniai runkeliai“ valdybos pirmininkas Almantas Pališkis tikisi, kad šiemet cukrinių runkelių sėja prasidės laiku. D. Pavalkio nuotr.

Saulė kasdien kyla vis aukštyn, cukrinių runkelių augintojai naują cukrinių runkelių sezoną pasitinka šiek tiek ramiau, laukia atkeliaujančios sėklos, kurią į laukus planuoja išberti jau kitą savaitę.
Šiais metais medžioklės trofėjų apžiūros komisijoje nebebus aplinkosaugininkų – trofėjų apžiūras ir komisijų darbą organizuos asociacijos, vienijančios medžiotojų klubus ir būrelius. Tokią tvarką šįmet patvirtino naujasis Aplinkos ministras, kuris pakeitė Medžioklės trofėjų apžiūros tvarką.

Iki šiol Medžioklės trofėjų apžiūros ir vertinimo darbą organizavo Aplinkos apsaugos departamento padaliniai. Tvarka keičiama stiprinant medžiotojų asociacijų savivaldą ir taupant aplinkosaugos pareigūnų darbo laiką. Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas žuvininkas Gintautas Liepuonis sako, jog rajone iš principo niekas nesikeis, nes ją ekspertai organizuos kaip ir anksčiau, tik komisijoje neliks ilgamečio jos nario Kazlų Rūdos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiojo specialisto Kęstučio Lopetos. Tiesa, Aplinkos apsaugos departamentas vis tiek prižiūrės, ar visi medžiotojai pateikė trofėjus į apžiūrą.
pukinskiene ausrele kreda
Kredito unijos Zanavykų bankelis valdybos pirmininkės Aušrelės Pukinskienės teigimu, valdybai teko svarstyti ir patenkinti prašymus dėl paskolų grąžinimo terminų pratęsimo, jos pastebėjimu, tokių prašymų buvo nedaug. D. Pavalkio nuotr.

Kovo 29 d. vyko kredito unijos Zanavykų bankelis pakartotinis visuotinis narių susirinkimas. Kaip ir pernai, gyvai susirinkimas nevyko, todėl kredito unijos nariai balsavo tik išankstinio balsavimo biuleteniais.
mockaitis audrius
Nors verslininkas Audrius Mockaitis apskritai įvestą tvarką dėl reklamų vadino pagirtina, bet, jo nuomone, reklamos mokestis ir estetika neturi nieko bendro. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Trečiadienį į nuotolinį posėdį rinkosi Verslo tarybos nariai, aptarę ir mokestinę politiką, kalbant apie karantino situaciją, ir dalijęsi mintimis, kas gi verslo laukia ateityje. Visgi optimizmu netrykšta nei verslininkai, nei žemdirbiai.
bastys agronomai
Lina POŠKEVIČIŪTĖ


Rajono agronomai praėjusį šeštadienį organizavo ataskaitinį susirinkimą ir virtualiai aptarė nuveiktus ir būsimus darbus. Organizacijos valdyba pažadėjo dėti daugiau pastangų, kad Šakių agronomų asociacijos gretos gausėtų.

Ataskaitinį susirinkimą pradėjęs Lietuvos agronomų sąjungos Šakių agronomų asociacijos valdybos pirmininkas Mindaugas Bastys pirmiausiai paprašė prisiminti Anapilin išėjusius narius – Antaną Matijošaitį ir Antaną Kirkicką.
Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad 180 Marijampolės apskrities gyventojų gavo pranešimus apie teigiamą sprendimą jiems skirti negrąžintinas 300 eurų turgavietės mokesčio kompensacijas.

Turgaviečių prekiautojų sąskaitas iš viso papildys 54 tūkst. eurų. Kompensacijos Marijampolėje pasieks 84 turgaviečių prekiautojus, Vilkaviškio r. – 56, Šakių r. – 33, Kazlų Rūdoje – 5, Kalvarijoje – 2.

„Draugo“ inf.
Naujausios apklausos rodo, jog beveik trečdalis šalies gyventojų, jei leistų galimybės, rinktųsi gyventi didmiesčio priemiestyje arba kaimo vietovėje. Pageidautina – kuo arčiau miško. Tą įrodo ir žemės bei nekilnojamo turto objektų kainų augimas vietovėse, kurios ribojasi su mišku. Todėl Nacionalinė mokėjimo agentūra siunčia geras naujienas tiems, kas planuoja žemę apželdinti mišku.

Norintiems įveisti mišką skelbiamas paraiškų, skirtų paramai gauti, rinkimas. Apželdinimui paramą norintys gauti ūkininkai, turintys nenašių, dirvonuojančių ar sunkiai dirbamų žemių, yra kviečiami nuo kovo 29 d. iki birželio 25 d. teikti paraiškas. Tai pirmasis paraiškų priėmimo etapas šiais metais, jam skirta daugiau nei 8 mln. eurų paramos lėšų.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos