baneris leidinys

zilaitis edgaras
Projektą sėkmingai įgyvendinęs Edgaras Žilaitis svečius vaišino automatizuoto aparato pagaminta cukraus vata. Pasak vyro, inovatyvi įranga nereikalauja papildomų darbo rankų, viską atlieka pati, tačiau ar naujasis verslas bus pelningas, paaiškės tik rimtai kibus į darbus. D. Pavalkio nuotr.

Agnė KEREIŠIŪTĖ

Šakių krašto vietos veiklos grupės (VVG)  administracija rajono reikalams neabejingus, verslu besidominčius gyventojus birželio 17d. pakvietė praleisti turiningai – dalyvauti  išvykoje, kurios metu buvo lankomos įstaigos, įmonės, organizacijos ar asmenys, įgyvendinę arba įgyvendinantys projektus, finansuojamus Šakių krašto VVG administruojamomis paramos lėšomis.

Išvykos metu buvo aplankyta 10 objektų – Kiduliuose grupelė svečiavosi jaunimo ekologiniame klube „Šerenta“, kuris...

(Daugiau paskaityti galite birželio 28 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
lauko diena bakas
Praėjusį antradienį Lukšiuose vyko pirmoji bendrovių „Linas Agro“, „Dotnuva Seeds“ ir „Dotnuva Baltic“ organizuojama Lauko diena Lukšiuose. Daugiau nei 100 ūkininkų buvo pristatytos šiuo metu naujausios bei populiariausios augalų veislės, kurias ūkininkai galėjo apžiūrėti Lukšių ŽŪB laukuose esančiuose bandymų laukeliuose.

Prie Lukšių ŽŪB biuro susirinkusius ūkininkus pasitiko Lauko dienų organizatoriai ir Lukšių ŽŪB agronomas Jonas Bakas. Jis pasidalino informacija, kaip sekasi darbuotis šį gana nenuspėjamą pavasarį. Pasak J. Bako, Lukšių ŽŪB dirbamos žemės plotas išlieka stabilus – 3300 ha. Užsėta 1100 ha žieminių kviečių, apie 100 ha žieminių kvietrugių, beveik 600 ha žieminių rapsų, 420 ha salyklinių miežių, 250 ha pupų, 230 ha kultūrinių ganyklų.
pukelis bulves
Ūkininkas Linas Pukelis sako, kad nors laukuose vanduo šiek tiek susigėrė, bet 10 ha bulvių ir maždaug tiek pat hektarų burokėlių derliaus dėl gausaus lietaus nuėjo perniek. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ  

Daug kur laukuose po gausaus lietaus tyvuliuoja didelės balos, o bulvių augintojai sako tiesiai šviesiai – vietomis derlius nuėjo perniek, bet į neviltį nepuola ir teigia, kad lietus daržoves tuo pat metu ir laisto. Pasak kalbintų daržovių augintojų, dar neaišku, kokia bus vasara, tad apie derlių ir produkcijos kainas bus galima kalbėti rudeniop. Kol kas rajone šviežiomis bulvėmis džiugina vos vienas jų augintojas, kiti bulves žada kasti apie Šv. Joną.
nastia garden burbuline arbata3
„Nastia garden gourmet“ parduotuvės įkūrėja Valerija Gafurova džiaugiasi klientams galinti pasiūlyti ir vis didesnio populiarumo susilaukiančių burbulinių arbatų. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Apie mėnesį Šakiuose, E. Steponaičio gatvėje, jau veikia nauja ir gurmaniškus skonius patirti viliojanti „Nastia garden gourmet“ parduotuvė. Jos įkūrėja Valerija Gafurova juokauja, kad net nereikės vykti į Italiją, nes „Nastia garden gourment“ Italiją atveš į Šakius, mat čia bus prekiaujama ne tik jau gerai žinomais jų liofilizuotais ir net aukso medaliais įvertintais produktais, bet ir burbulinėmis arbatomis, aliejais, alyvuogėmis, sūriais...
verslas ukininkai
Ūkininkų atstovai (iš kairės) Ramūnas Kaunas, Vidmantas Muraška ir Rimantas Valiukas siūlomiems pakeitimams neprieštaravo ir sakė, jog išsamiais mokesčių nustatymo klausimais galės diskutuoti tarybos nariai. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį antradienį į posėdį, kad ir negausiai, rinkosi trišalė verslo taryba, mat administracija norėjo išgirsti patariamąją tarybos nuomonę dėl keturių pagrindinių mokesčių, nugulančių į savivaldybės biudžetą. Tiesa, kaip sakė meras Edgaras Pilypaitis, esminių pokyčių nežadama, tačiau prabilta apie tai, kad sumažintas verslo liudijimų mokestis nedavė tokio rezultato, kokio tikėtasi, be to, kalbėta, kad tai neteisinga kitų verslų atžvilgiu.
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prezidentas Zigmantas Dargevičius praėjusį ketvirtadienį pakvietė verslo, valdžios bei akademinės bendruomenės atstovus į 23-iąjį tradicinį metinį bendruomenės renginį, kurio metu pristatė verslui svarbius, matomus ir vertinamus rūmų veiklos rezultatus bei kvietė pasidžiaugti rūmų narių pasiekimais ir pasveikinti labiausiai nusipelniusius bendruomenės narius.
Puskunigis K Pansevic nuotr
Kadenciją baigiantis Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas, Griškabūdžio ŽŪB vadovas Petras Puskunigis pabrėžė, kad pastarieji metai buvo sunkūs ne tik dėl pasaulinės pandemijos, bet ir dėl į aukštumas pakilusių trąšų, energetinių išteklių, kuro kainų bei karo. K. Pansevic nuotr.

Gegužės 27 d. vykusiame Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) XXXVIII rinkiminiame susirinkime ne tik atnaujinta prezidiumo sudėtis, bet išsakytas susirūpinimas žemės ūkio politika, skriejo kritika žemės ūkio ministrui bei institucijoms.
greta urnos
Kaip paaiškino Greta Unguvaitytė ir Jonas Aliukas, urnas lipdo namuose, kur yra įsirengę specialią keramikos degimo krosnį ir dirbtuves. Asmeninio archyvo nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kalbamės su kraštiete Greta Unguvaityte apie jos kuriamas urnas. Tiesa, kitokias nei įprastos – nėra nei vienos tokios pačios, kaip ir nėra nei vieno tokio pat žmogaus.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos