baneris leidinys

bulves2 gudaitis
Ūkininkas Vygantas Gudaitis šiųmečiu bulvių derliumi nesiskundžia, bulves augina kelis dešimtmečius, realizuoja daugiausiai turguose.(L. Poškevičiūtės nuotr.)


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Bulves auginantys rajono ūkininkai sako, jog bulviakasio pradžia liudija, kad šiųmetis bulvių derlius yra vidutinis, o kai kuriuose ūkiuose jis net geresnis už pernykštį.

Nors palyginus su pernai metais šiemet rajone deklaruoti bulvių plotai šiek tiek sumažėjo ir sudarė 1147 ha (2022 m. – 1168 ha), tačiau, jei lygintume su prieš penkerius metus pateiktais Žemės ūkio duomenų centro duomenimis, 2017 m. deklaruota 935 ha bulvių plotų, rajone jų auginama vis daugiau...


(Daugiau paskaityti galite spalio 3 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
karves2 tamulevicius
Kiek optimistiškesnėmis nuotaikomis gyvena Šilvėnų kaimo ūkininkas Vitalijus Tamulevičius. Jis laiko dešimt melžiamų karvių ir tikina, kad nors už pieno litrą tegauna šiek tiek virš 20 centų, tačiau pienas ir galvijai – jų šeimos pragyvenimo šaltinis. (L. Poškevičiūtės nuotr.)


Lina POŠKEVIČIŪTĖ
Nuo metų pradžios pienininkai įvairiomis protesto akcijomis bandė atkreipti dėmesį į itin sudėtingą situaciją pieno sektoriuje. Tačiau pasiekti realios naudos sprendžiant krizę taip ir nepavyko. Todėl nuleidę rankas šiais metais vienas paskui kitą traukiasi ir mūsų rajono smulkūs pieno ūkiai.

Pienininkai traukiasi ir dėl šiemet nepalankių ūkininkavimo sąlygų, ir dėl pieno krizės. Žemės ūkio duomenų centro duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius pieno ūkių rajone sumažėjo 25-iais. Jei sausio 1 d. buvo 495 pieno gamintojai, tai rugsėjo 1 d. jų beliko 470...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 29 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
obuoliai spaudykla
Pirmi metai šakiečiai liko be obuolių supirkėjo, tad krituolius tenka realizuoti kitaip – spausti sultis, virti obuolienes ar spausti obuolių sūrius. (D. Pavalkio nuotr.)


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Obelų šakos svyra nuo obuolių. Tiesa, jų ne tiek daug, kaip praėjusiais metais, tačiau išskirtinai šilti orai nulėmė, kad šiemet rudeniniai obuoliai prinoko porą savaičių anksčiau nei įprastai. Sodininkai skuba susitvarkyti krituolius, tik nežino, kur juos dėti, nes obuolių Šakiuose jau niekas nebesuperka. Kad šių metų derlius nenueitų vėjais, belieka spausti sultis ar obuolių sūrius gaminti...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 26 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
jucaitis2
Nors bulvių skutimo ceche automatizuota įranga, tačiau reikia ir darbo rankų. Daugiausiai dirba moterys, kurių pagrindinis darbas – pašalinti iš bulvių akutes. (L. Poškevičiūtės nuotr.)


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kol bulvių augintojai dėl itin šiltų orų dar neskuba doroti derliaus, apie iššūkius bei norimus pokyčius kalbiname bulvių skutimo cechą Sintautuose įkūrusį ūkininką Vytautą Jucaitį. Jau dešimtmetį sintautiškis pardavinėja savo užaugintas bulves, jau paruoštas maisto gamybai.
vejo jegaines kapsule
Simboliniu kapsulės įkasimu pažymėti vėjo elektrinių parko statybų pradžią (iš dešinės) jo vystytojas UAB „Inikti“ vadovas Aivaras Stumbras pakvietė rajono merą Raimondą Januševičių bei partnerius – UAB „Versina“ vadovus Gediminą Banį bei Vytautą Banį. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusį ketvirtadienį naujo vėjo jėgainių parko vystytojai ir investuotojai UAB „Versina“ ir UAB „Inikti“, savivaldybės vadovas Raimondas Januševičius davė startą keturių vėjo jėgainių parko statybai Aržuolupių ir Bridžių kaime (Šakių sen.). Bendras parko galingumas 18 MW. Ceremoniją vainikavo laiško ateities kartoms įdėjimas į specialią kapsulę ir jos užkasimo ceremonija.
verslo trisale balsavimas
Vienbalsiai nuspręsta, kad artimiausius metus Trišalei verslo tarybai vadovaus verslininkas Arūnas Tarnauskas (kairėje), pavaduotoju pasirinkęs valdžios atstovą, vicemerą Egidijų Peleckį. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį trečiadienį į pirmąjį posėdį rinkosi naujos sudėties Trišalė verslo taryba, pirmiausiai išsirinkusi pirmininką ir pavaduotoją bei aptarusi, kokie klausimai ateityje jų darbotvarkėse bus prioritetiniai.
lidl parduotuve
Praėjusią savaitę savivaldybės ir „Lidl Lietuva“ atstovai aptarė, kokios galimybės prekybos centrui atsirasti Šakiuose, tačiau kol kas įmonė apie plėtros galimybes komentuoja gana lakoniškai. „Lidl“ nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Apie tai, kad Šakiuose svarstoma statyti lietuvių pamėgto tinklo „Lidl“ parduotuvę, kalbėta senokai ir nekart. Praėjusią savaitę „Lidl Lietuva“ atstovai susitiko su rajono savivaldybės atstovais, nors visos pusės statybų galimybę kol kas komentuoja atsargiai.
Gelžbetoninių konstrukcijų gamybos įmonė Gelgaudiškyje veiklą pradėjo 1976 m. kaip Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamyklos Šakių cechas. 1993 m. privatizavimo pagrindu buvo įkurta akcinė bendrovė „Gelgaudiškio gelžbetonis“, šiemet paminėjusi 30 veiklos metų sukaktį.

UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ direktorius Edmundas Rinkevičius sako, kad nors gelžbetoniniai žiedai yra svarbi produkcijos dalis, tačiau šiandien prioritetai teikiami gaminiams, kurie susiję su inžinerinėmis infrastruktūromis – energetika, keliais, vandentiekiu. Tad gaminamos produkcijos sritys gerokai prasiplėtė. Didžiausia pagamintos produkcijos dalis realizuojama mūsų šalyje, iki 15 proc. visų gaminių iškeliauja į užsienį.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos