baneris leidinys

virsmas apdovanojimas
Nuotr. Kūrybos studijos „Virsmas“ įkūrėjus (iš kairės) Aidą Lažauninką ir Andrių Matusevičių sveikino Kultūros ministerijos viceministrė Gintautė Žemaitytė ir l.e.Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pareigas Donatas Smalinskas.


Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Valstybinė kalbos inspekcija vienuoliktą kartą surengė konkursą ir išrinko gražiausius 2018m. registruotus lietuviškus įmonių pavadinimus. Tarp 18 gražiausių  –  šakiečių MB Kūrybos studija „Virsmas“. Trečiadienį jie...

(Daugiau paskaityti galite vasario 22 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Vasario 14 d. rajono savivaldybės mero pavaduotojas Bernardinas Petras Vainius dalyvavo Kauno Vytauto Didžiojo universitete vykusioje konferencijoje-forume „Regionai – bioekonomikos plėtros proveržio Lietuvoje katalizatoriai“. Forume buvo kalbama apie biologinių žaliavų gamybos ir tų žaliavų bei atliekų srautų perdirbimo į pridėtinę vertę turinčius produktus Lietuvoje perspektyvas.

Anot mero pavaduotojo, paskaitą vedė ne tik lietuvių mokslininkai, bet ir svečiai iš Danijos. B. P. Vainius mano, kad būtent jaunimui reikėtų susidomėti bioekonomika, nes ši sritis netolimoje ateityje bus labai perspektyvi. Pavaduotojas pateikė Norvegijos pavyzdį: ši šalis tikisi 2100m. nebenaudoti jokios iš žemės iškastinės energijos – nei naftos, nei anglies, nei kitų iškasenų, tad daug dėmesio skiria bioekonomikos plėtrai. Todėl mero pavaduotojas sako, kad mūsų rajonui į šią sritį orientuotis ateityje irgi reikėtų, nes dabar didelius investuotojus, verslą pritraukti į kaimiškus regionus yra labai sudėtinga, o šią sritį galima pavadinti niša, kur nusimato didžiulės perspektyvos.

„Draugo“ inf.
Nors porą savaičių apie naujai kritusius šernus nieko negirdėjome, afrikinis kiaulių maras ir toliau plinta mūsų rajone. Vasario 13 d. maras diagnozuotas dar trims nugaišusiems šernams Lukšių seniūnijos teritorijoje esančiuose miškuose.  

Šakių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Artūras Šimkus informavo, kad nuo šių metų pradžios iki dabar afrikinis kiaulių maras yra diagnozuotas 18-ai nugaišusių šernų 11-oje skirtingų vietų, o trys užsikrėtę šernai buvo sumedžioti. Pasak viršininko, iš viso nuo metų pradžios rajone jau turime 21 afrikiniu kiaulių maru užkrėstą šerną, o metai dar tik prasidėjo. Kad ši liga grėsminga naminių ir laukinių kiaulių populiacijai, rodo ir tai, kad ją atidžiai stebi netgi kitų valstybių veterinarijos specialistai. Anot tarnybos viršininko A. Šimkaus, vasario 26 d. į mūsų rajoną mokymosi tikslais atvyks svečiai, tarnybos specialistai iš Graikijos, kurie kartu su mūsų rajono pareigūnais vyks į mišką pasižiūrėti, kaip imami mėginiai iš šernų gaišenų. Graikijos veterinarijos pareigūnai nori semsis patirties, kaip VMVT specialistai dirba afrikiniu kiaulių maru užkrėstose teritorijose su šernų gaišenomis – stebės, kaip kritę šernai yra utilizuojami, dezinfekuojami, imami mėginiai ir jie transportuojami. Pasak tarnybos viršininko, ši Europos Sąjungos šalis dar tokio reiškinio kaip šernų maras neturi, todėl nuolat vyksta mokytis ir konsultuotis į tas šalis, kuriose afrikinis kiaulių maras siautėja jau ilgą laiką.

„Draugo“ inf.
aldoniai
Nuotr. Gelgaudiškio dvarą 50-čiai metų išsinuomojo verslininkai Mindaugas ir Giedrė Aldoniai. Jie viliasi, kad verslą perims ir tęs sūnus Vytautas ir dukra Aurelija.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Penktadienį, vasario 15-ąją, Gelgaudiškio dvaras pradėjo naują etapą. Savivaldybės tarybos posėdžio metu penkiems susilaikius, aštuoniolikai balsavus už buvo pritarta Gelgaudiškio dvaro sodybos nuomos sutarčiai. Po posėdžio dvare oficialiai pasirašyta ir pati sutartis, pagal kurią...

(Daugiau paskaityti galite vasario 19 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Šių metų vasario 7 d. Valstybinės miškų urėdijos Šakių padalinio dviejose girininkijose – Baltkojų ir Šakių – buvo įdarbinti du girininko pavaduotojai, kurie į šias pareigas atrinkti konkurso būdu.
 
Kaip informavo Valstybinės miškų urėdijos Šakių padalinio vadovas Gintaras Bacevičius, šiuo metu Šakių padalinyje specialistų kolektyvas jau suformuotas, nes dar keturi specialistai, kurių trūko, buvo įdarbinti nuo šių metų pradžios (jie laimėjo dar praeitų metų gale skelbtus konkursus). Pasak padalinio vadovo, darbuotojų trūkumas atsirado po urėdijų pertvarkos 2018m., kada iš darbo išėjo tam tikra dalis specialistų, be to, pasikeitė pačios urėdijos struktūra ir tam tikrai daliai darbuotojų keitėsi pareigybės. Tačiau Šakių padalinyje nuolat buvo skelbiami konkursai laisvoms darbo vietoms užimti, todėl šių metų pradžioje buvo įdarbinti paskutiniai šeši trūkstami specialistai.
2019 m. sausio 23-ąją pasirašyta projekto ,,Šakių miesto VVG vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ sutartis su Europos socialinio fondo agentūra.

Kaip informavo Šakių VVG pirmininkė Aistė Bakaitė, projekto vykdytojui – Šakių miesto VVG – projektui įgyvendinti skiriama 100 tūkst. eurų. (darbo užmokesčiui, konsultacijoms, mokymams, įrangos įsigijimui ir kt.).
grincevicius dainius
Nuotr. Savivaldybės administracijos direktorius Dainius Grincevičius sako, kad įmonės „Šakių komunalinis ūkis“ veikla visą laiką buvo tiksinti bomba, kuri sprogo tik dabar.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Vasario 11 d. į posėdį rinkosi savivaldybės Kontrolės komitetas. Posėdžio metu pritarta savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos ataskaitai, kurioje pateiktas UAB „Šakių komunalinis ūkis“ veiklos vertinimas. Kontrolės komiteto nariai ne tik išsamiai domėjosi, kas darė įtaką įmonės dabartinei netvariai finansinei situacijai, bet ir diskutavo, kokį sprendimą savivaldybės administracija turėtų priimti dėl šios įmonės likimo.
Savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus specialistė Asta Cikanienė seniūnų pasitarimo metu užsiminė apie galimybę pirkti cheminių priemonių Sosnovskio barščių naikinimui.

Kol kas prašymas dėl priemonių Sosnovskio barščių naikinimui gautas tik iš Griškabūdžio seniūnijos seniūno Sauliaus Naumavičiaus. Pasak A. Cikanienės, ji konsultavosi su Kauno botanikos sodo specialistais ir šie cheminių preparatų augalo naikinimui vartoti nerekomendavo.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos