baneris leidinys

feiza
Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus vedėjas Virginijus Feiza kaip rimtą dirvožemio problemą įvardijo sėjomainos nesilaikymą. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusį antradienį Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šakių biuras rajono ūkininkus, žemės ūkio specialistus pakvietė susitikti su dr. Virginijumi Feiza, kuris pristatė dirvožemio naudojimo aktualijas.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus vedėjas V.Feiza pranešimą pradėjo...

(Daugiau paskaityti galite spalio 18 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Praėjusį penktadienį Raudondvaryje (Kauno r.) vykusioje šventėje „Pienės 2019“ jau šeštą kartą apdovanoti geriausi šalies pienininkai. Tarp nominantų ir mūsų rajono pieno ūkiai.

Daugiausiai pieno pardavusių įmonių dešimtuke net trys mūsų rajono pieno ūkiai: penktoje vietoje Kubilių žemės ūkio bendrovė, 2018 m. pardavusi 10 tūkst. 739 t pieno, toliau rikiuojasi Lukšių žemės ūkio bendrovė (9 tūkst. 710 t ), aštunta – Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė (8 tūkst. 851  t). Daugiausia pieno (12 tūkst. 617 t) pardavė Pasvalio rajono žemės ūkio bendrovė „Vaškai“.
bybartas plyniai
Verslininkas Tadas Bybartas ne tik šlepetes siuva, bet ir pats atlieka visus patalpų remonto darbus bei sako, kad gamyba erdvesnėse patalpose prasidės dar šiais metais. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Lukšietis Tada Bybartas šlepetes siuva bene penkmetį, yra įregistravęs mažąją bendriją (MB) „Šlepetija“, Lukšiuose veikia ir parduotuvė, o dabar Plyniuose verslininkas įsirenginėja didesnes, erdvesnes gamybines patalpas, kad galėtų gaminti greičiau, daugiau, žinoma, ir patogiau.
uriga sureliai
Tuo metu, kai parduotuvių lentynose pasirodė pirmieji varškės sūreliai, basas lakstei po kiemą ir taškeisi po balas... Kai grynas oras buvo nuolatinis palydovas, o vakaras užklupdavo maloniu nuovargiu po kasdienių dienos stebuklų... Kai ryte pažadindavo mamos kepti blynai arba dar geriau – ant stalo rasdavai varškės sūrelį, įvyniotą į raudonai rudą sviestinį popierėlį. Daug kas pasikeitė, bet visų pamėgtas skonis išliko tas pats.
Kiaulių laikytojai vėl išmokomis skatinami atsisakyti kiaulių – nuo šių metų spalio 1 d. jau gali teikti paraiškas gauti paramą kitų ūkinių gyvūnų įsigijimui.

Pagalba teikiama gyventojams, kurie 2018 ir 2019 metais laikė nuo vieno iki 100 kiaulių ir jų laikymo atsisakė. Nusprendę atsisakyti kiaulių ir auginti kitus gyvūnus, prieš jas relizuodami, apie tai turėjo pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ir ištirti dėl afrikinio kiaulių maro. Paramos gavėjai įsipareigoja ketverius metus nelaikyti kiaulių, o įsigytus kitus ūkinius gyvūnus privalo suženklinti ir įregistruoti.
simaitis
Už efektyvumą ir produktyvumą vykdant medienos realizacijos darbus apdovanotas VĮ Valstybinių miškų urėdijos Šakių regioninio padalinio prekybos vadybininkas Rimvydas Šimaitis. VĮ VMU Šakių padalinio nuotr.


Šįmet miškininkai minėjo nepriklausomos Lietuvos miškų administracijos 100-metį. Ta proga rengdama įvairius renginius Valstybinių miškų urėdija stengėsi į miškus atkreipti visuomenės dėmesį, be to, buvo apdovanoti ir nusipelnę miškininkai, urėdijų darbuotojai. Tarp pastebėtų – ir mūsų kraštietis.
Praėjusią savaitę į valdybos posėdį rinkosi Šakių krašto vietos veiklos grupės (VVG) nariai, kuriems pirmininkas Juozas Vytas Dainelis, be kitų klausimų, pristatė ir Administracinių ginčų komisijos priimtą Šakių VVG palankų sprendimą dėl Žemės ūkio ministerijos veiksmų UAB „Atmeta“ teikto projekto klausimu.
Šakiuose esančios UAB „Švaistūnas“ mėsos produktais prekiaujanti parduotuvė dirba įprastai ir lentynose mėsos gaminių netrūksta, o štai Kaune esančiam įmonės gamybos cechui po inspektorių patikrinimo teko laikinai nutraukti savo veiklą.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai drauge su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnais per įmonės gamybos patalpų patikrinimą nustatė grubių pažeidimų, dėl kurių mėsos perdirbimu užsiimanti įmonė Kauno rajone buvo priversta laikinai nutraukti savo veiklą. Pasirodo, UAB „Švaistūnas“ atstovai prastą situaciją įmonėje dar bandė slėpti ir trukdyti pareigūnams patekti į gamybos patalpas. Tačiau pareigūnai patikrinimo metu nustatė, kad įmonėje išpjaustoma veterinarinių sanitarinių reikalavimų neatitinkanti kiauliena: mėsa buvo su ryškiais sumušimo požymiais, kraujosruvomis ir kraujo krešuliais vidinėse ir išorinėse skerdenų pusėse. Mėsos sūdymo voniose tikrintojai aptiko 93 kg apglitusių kiaulių pusgalvių ir apie 80 kg pradėjusių gesti kiaulių kojų, kurioms nepateikti atsekamumo dokumentai. Termiškai apdorotų, realizuoti skirtų gaminių šaldytuve buvo saugoma neaiškios kilmės produkcija be įsigijimą patvirtinančių dokumentų. Pareigūnams nepraslydo pro akis ir patalpų tvarka – įmonės gamybinės patalpos buvo nešvarios, sienų dažai vietomis atsilupę, grindų plytelės ištrupėjusios, įrenginiai ir inventorius susidėvėję, dėžės, kuriose buvo laikoma produkcija, neatitiko higienos reikalavimų, trūko priemonių rankų dezinfekcijai bei talpų šalutiniams gyvūniniams produktams laikyti. Žaliavos buvo laikomos ne pagal reikalavimus, sudarant galimybes atsirasti kryžminei taršai. Mėsa buvo išpjaustoma nešvariais, netinkamai sterilizuotais įrankiais.

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
79

Reklama


188x376-lock

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos