baneris leidinys

Žemės ūkio ministerija apsisprendė, kokios nacionalinės paramos sulauks žemdirbiai už ūkinius gyvūnus ir pasėlius.

Ši parama, kuri bus mokama jau gruodį, skirta palaikyti žemdirbių pajamų stabilumą, didinti lietuviškų žemės ūkio produktų konkurencingumą bendroje rinkoje ir mažinti Covid-19 plitimo sukeltas pasekmes žemės ūkiui.
siferis keitimas
Tam, kad netrukus ant Šakių lopšelių-darželių „Klevelis“ ir „Berželis“ stogų būtų galima sumontuoti saulės jėgaines, vos per keletą dienų buvo pakeistas asbestinis šiferis į naują. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šiais metais rajono savivaldybės taryba buvo apsisprendusi nemažai finansiškai prisidėti, kad būtų įrengti atsinaujinančios energijos šaltiniai savivaldybės biudžetinėse įstaigose. Paaiškėjo, kad kai kuriose įstaigose prieš diegiant saulės fotovoltinę jėgainę pirmiau reikia pasikeisti stogą arba bent jo dalį, kur planuojama diegti modernų įrenginį.

Šiuo metu pasaulis skiria itin daug dėmesio ir meta didelius finansus į atsinaujinančius energijos išteklius: į saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų šaltinių naudojimą. Rajono taryba pastaraisiais metais...

(Daugiau paskaityti galite gruodžio 1 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Rajono savivaldybės taryba pritarė Veršių, Kidulių bendruomenių bei Kidulių jaunimo ekologinio klubo „Šerenta“ prašymams iš Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fondo grąžinti paramą jų vykdomų projektų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) išlaidų finansavimui. Visi projektai parengti per Šakių krašto vietos veiklos grupę (VVG).

Veršių bendruomenės centras parengė projektą „Veršių bendruomenės verslo inkubatoriaus kūrimas“. Įgyvendinant projektą planuojama sukurti 1,5 darbo vietos, bendra projekto vertė didesnė nei 76 tūkst. eurų (su PVM). Veršių bendruomenės centrui suteikta 13 tūkst. 264 eurų grąžintina parama.
Praėjusią savaitę posėdžiavusi rajono taryba nusprendė suteikti smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fondo paramą verslininkams ir tenkinti dešimt teiktų paraiškų.

Keturi pareiškėjai, įmonių steigėjai, prašė padengti įmonės steigimo išlaidas ir kompensuoti po 150 eurų tam patirtų išlaidų. Mažosios bendrijos savininkė prašė suteikti 3 tūkst. eurų grąžintiną finansinę paramą, o kitos mažosios bendrijos atstovai prašė 423 eurų verslo bendruomenės interesus reprezentuojančių patirtų rinkodaros išlaidų daliniam padengimui ir tos įmonės įrangos įsigijimui už 530 eurų. Uždaroji akcinė bendrovė prašė 982 eurų iš šio fondo mokinių ir studentų darbo vasaros atostogų metu darbo užmokesčio sąnaudų kompensavimui. VĮ „Šakių verslo informacijos centras“ iš šio fondo prašė 600 eurų ne pelno organizacijų rengiamiems verslo informacijos sklaidos, rajono verslo bendruomenės telkimo projektams finansuoti. Dar viena rajone veikianti uždaroji akcinė bendrovė prašė pratęsti paskolos grąžinimo terminą 12 mėnesių. Rajono tarybos narių pritarimu visi tarybai pateikti prašymai buvo patenkinti. Iš 2020 m. biudžeto Smulkaus ir vidutinio verslo fondui buvo skirta 25 tūkst. eurų.

„Draugo“ inf.
lietaus vanduo
Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ


UAB „Šakių vandenys“ praėjusią savaitę prašė rajono tarybos narių leisti persiskirstyti lėšas bendrovės viduje, nes kai kurioms patirtoms sąnaudoms panaudota daugiau pinigų negu buvo nusimačiusi pernai. Kai kurios šios bendrovės suteiktos paslaugos vis dar nėra apmokestinamos – tarybos nariai kėlė opų klausimą dėl mokesčio už lietaus ir paviršinių nuotekų tvarkymą įvedimo.  
cikana vynuogyne
Rajono taryba pagaliau oficialiai apsisprendė, kad Zyplių dvaro vynuogynu ir toliau rūpinsis šeimos klubas „Vyno kerai“, o visą sodą prižiūrės, kaip ir anksčiau, seniūnija bei seniūnas Vidas Cikana. L. Poškevičiūtės nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Kadangi teisiškai nebuvo sureglamentuota Zyplių dvaro teritorijoje esančio vynuogyno veikla, paskutiniame savivaldybės tarybos posėdyje buvo teiktas sprendimo projektas ir pritarta neterminuotai bendradarbiavimo sutarčiai su vyndarystės puoselėtojų šeimos klubu „Vyno kerai“.
am logoPagal Lietuvos Respublikos miškų įstatymą vidinės miškotvarkos projektai – tai miškų ūkio veiklos planai, rengiami visoms valstybinių miškų valdytojų ir privačioms miškų valdoms arba ne miškų ūkio paskirties žemės sklype esančiai miško žemei ir skiriami konkrečių tvarkymo priemonių sistemai jose nustatyti. Miškotvarkos projektai rengiami pagal Aplinkos ministerijos patvirtintas Vidinės miškotvarkos projektų rengimo taisykles, kuriose nustatyta vidinės miškotvarkos projektų rengimo, derinimo, tvirtinimo, registravimo, keitimo tvarka.

Privačių miškų vidinės miškotvarkos projektus gali rengti asmuo, turintis miškininkystės išsilavinimą ir pateikęs dokumentus apie įgytą išsilavinimą Valstybinei miškų tarnybai. Miškotvarkos projektų rengėjų sąrašą galima rasti Valstybinės miškų tarnybos internetiniame tinklalapyje.
jecys cnc
Jau dešimtmetis, kai kriūkiečiui, medžio drožėjui Gediminui Jėčiui kūrybines mintis sparčiau įgyvendinti padeda medienos frezavimo staklės, jas naudojant gimsta vienetiniai, įvairūs gaminiai. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kriūkietis, tautodailininkas, medžio drožėjas Gediminas Jėčys pasuko šiek tiek kitu keliu negu tradiciniai tautodailininkai: kone dešimtmetį gamina įvairius medžio gaminius su frezavimo staklėmis. Šiandien kūrėjas sutiko pasidalinti mintimis, kodėl susidomėjo medžio drožyba ir kaip susižavėjo skulptoriaus Vinco Grybo mokinio darbais.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos