baneris leidinys

fermos karves
Parama padės atsitiesti ir galvijų laikytojams: už parduotus gyvulius jiems jau išmokėta 2,5 mln. eurų (Ričardo Pasiliausko nuotr.).

Pirmoji koronaviruso banga, pavasarį apėmusi visą pasaulį, neaplenkė ir mūsų šalies žemės ūkio.  Pandemijos pasekmes pajutę žemdirbiai džiaugiasi, kad jas švelnina valstybės parama.  Iš valstybės biudžeto pagalbos sulaukė produkcijos tiekėjai, žemdirbiai ir perdirbėjai.  Be to, taikoma ne tik finansinė pagalba, bet ir kitos situaciją lengvinančios priemonės.
obuoliu supirkimas
Šakietis Algimantas supirktuvėje sverdamas penkis maišus obuolių sako, kad jų priderėjo labai daug, šeima tiek nesuvalgys, todėl, užuot išmetę lauk, juos atvežė parduoti. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Po blogo pernykščio obuolių derliaus šįmet sodininkai džiaugiasi svyrančiomis nuo gausaus kiekio obelų šakomis. Nors užderėjo geras obuolių derlius, bet supirkimo punktai nėra užversti obuolių krituoliais. Kas kaltas – mažos kainos ar gyventojai jau nesigriebia šio rudeninio verslo?

Pačių obuolių derlių pernai tiek patys sodininkai, tiek supirkėjai vertino labai skeptiškai, nes...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 18 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
mozuratis darius
Darius Mozūraitis įsitikinęs, kad riešutai visuomet bus paklausūs, tad nebus realizavimo problemų, o šiais metais džiaugiasi pirmu gausesniu riešutų derliumi ir planuoja veiklą plėsti. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Šakių rajone netrūksta auginančių grūdines, ankštines kultūras ar įvairias daržoves, gana gausus ir uogų pasirinkimas, tačiau, ko gero, nedaugelis žino, jog yra puoselėjančių ir lazdynų sodus.

Tiesa, ši šakiečių Rimos ir Dariaus Mozūraičių veikla gana šviežia – ūkis oficialiai įkurtas...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 18 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
varle parduotuve
Viena populiariausių elektroninės prekybos parduotuvių „Varlė.lt“ sparčiai plečiasi visoje Lietuvoje. Jau šį penktadienį ir šeštadienį – rugsėjo 18–19 dienomis – Šakių gyventojai ir miesto svečiai kviečiami į naujos parduotuvės atidarymo šventę.

Visų klientų laukia dovanos ir kitos malonios staigmenos: dalį prekių bus galima įsigyti už pusę kainos ar su didele nuolaida.  Pavyzdžiui, naujas 81 cm įstrižainės televizorius „Shivaki“ kainuos tik 99 eurus, atnaujintas kompiuteris – vos 69 eurus, belaidės ausinės sportui – 12,24 euro, o 50 vienetų vienkartinių medicininių kaukių – tik 5,99 euro.
pukelis linas
Naumiestiečio Lino Pukelio ūkis driekiasi per dvi savivaldybes, užima apie 300 ha, o bulvėms skiriama per 100 ha. Tiesa, ūkininkas žada išplėsti plotus, o šiais metais investavo į modernios saugyklos statybas. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Bulvių augintojams pats darbymetis. Vienas didžiausių mūsų rajono bulvių augintojų Linas Pukelis ūkininkauja Kudirkos Naumiesčio apylinkėse. Šiemet sodino apie 112 ha šių daržovių. Su L. Pukeliu kalbamės apie šiųmetį derlių, ūkio perspektyvas.
eurai centai
Perskirsčius programos biudžetą, skirta išimtinė parama, kurios tikslas – padėti COVID-19 paveiktiems ūkininkams ir vykdantiesiems veiklas kaimo vietovėse. („Santarvės“ archyvo nuotr.)


Neseniai Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) įgyvendinimo stebėsenos komitetas svarstė ir patvirtino programos pakeitimus ir projektų pagal šios programos priemones atrankos kriterijus. Perskirsčius KPP biudžetą, skirta 33 mln. eurų išimtinei paramai.
pienes2020
Lukšių žemės ūkio bendrovė, pelniusi „Pienės 2020“ apdovanojimą, patenka ir tarp didžiausiųjų, ir tarp efektyviausiųjų. Agroeta nuotr.Rugpjūčio 28 d. Kauno rajone vykusioje šventėje „Pienės 2020“ jau septintą kartą apdovanoti pažangiausi šalies pieno ūkio atstovai, tarp kurių ir mūsų rajono pienininkai. Agroeta nuotr.

Rugpjūčio 28 d. Kauno rajone vykusioje šventėje „Pienės 2020“ jau septintą kartą apdovanoti pažangiausi šalies pieno ūkio atstovai, tarp kurių ir mūsų rajono pienininkai.
Kiaulių augintojams teikiama laikinoji valstybės pagalba dėl to, kad patyrė neigiamą Covid-19 protrūkio poveikį. Pagalbos dydis nustatytus reikalavimus atitinkantiems ūkiams – 30 eurų už vieną kiaulę.

Parama bus teikiama gyventojams, kurie užsiima pirmine žemės ūkio produktų gamyba, o 2020m. balandžio–lapkričio mėn. pardavė kiaules ir patyrė nuostolių.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos