Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena ūkininkams ir kitiems gyvūnų laikytojams, kad, šąlant orams, nepamirštų pasirūpinti ūkinių gyvūnų laikymo sąlygomis, apsaugoti jų nuo šalčio.

Specialistai primena, kad žiemą būtina užsandarinti gyvūnų laikymo patalpų langus, duris, kitas angas, paliekant tik ventiliacijai skirtus kanalus, stengtis, kad nebūtų skersvėjų, kreikti tvartus pakankamu kiekiu sausų pakratų. Pagal gyvūnų rūšis reikia duoti pakankamą kiekį vandens ir pašarų, šerti įvairesniais ir didesnės energetinės vertės pašarais, nes šaltyje reikia daugiau maisto gyvūnų kūno temperatūrai palaikyti.
Marijampolės teritorinės darbo biržos duomenimis, gruodį Šakių skyriuje bedarbiai nuo darbingo amžiaus gyventojų sudarė 8,4 proc. Tai 1,8 proc. daugiau nei lapkritį, tačiau mažiau nei šalies ir apskrities vidurkiai.

Iš viso per mėnesį Šakių skyriuje užregistruoti 187 bedarbiai. Mėnesio pabaigoje Šakių skyriuje buvo 1490 darbo ieškančių asmenų, tarp kurių 691 moteris (46,4 proc.) ir 799 vyrai (53,6 proc.).
Lietuvos žemės ūkio ir maisto taryba (Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos, Lietuvos pieno gamintojų asociacijos, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos vadovai) inicijavo peticiją „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų“, kuria siekiama, kad nuo 2021 m. tiesioginės išmokos Lietuvos žemdirbiams būtų ne mažesnės kaip 2020 m. išmokų vidurkis, o išmokos už žalinimą bei kitų naujų aplinkosauginių elementų taikymą būtų vienodos visoje Europos Sąjungoje.
verslo pusryciai
Nuotr. Statistiniai duomenys rodo, kad laisvų žmonių, kurie galėtų ir gebėtų dirbti, nėra. Rajono vadovas (pirmas dešinėje) svarstė, kaip pritraukti iš emigracijos grįžtančias jaunas šeimas, o ne galvoti apie ukrainiečių „užsivežimą“.

Asta GVILDIENĖ

Praėjusį antradienį rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, vicemeras Bernardinas Petras Vainius, administracijos direktorius Dainius Grincevičius, Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas ir verslo bendruomenė rinkosi į verslo pusryčius. Čia vyko galutinis...

(Daugiau paskaityti galite sausio 19 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
iskabos
Nuotr. Akivaizdu, kad išorinės reklamos ir stendai mūsų miesto nepuošia ir primena mišrainę. Didžioji dalis praradusi savo estetinį vaizdą, leidimų galiojimo laikas pasibaigęs.

Asta GVILDIENĖ
 
Dar praėjusiais metais rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Paketuris per rajono spaudą kreipėsi į verslo įmones dėl...

(Daugiau paskaityti galite sausio 19 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Sausio 8 d. įregistruota nauja Valstybės įmonė – Valstybinių miškų urėdija (VMU). Ji apjungs visas 42 šalies urėdijas, kurios palaipsniui bus jungiamos ir taps 26 regioniniais padaliniais. Laikinai naujosios įmonės Šakių padaliniui vadovaus vyriausiasis inžinierius Gintaras Bacevičius.

Kaip informavo Aplinkos ministerijos Viešųjų ryšių skyrius, iš užimamų pareigų bus atšaukiamas 21 likęs urėdas. Pirmadienio rytą kalbintas Šakių miškų urėdijos urėdas Sigitas Tamošaitis kol kas dirbo ir teigė, kad jokių nurodymų apie atleidimą iš užimamų pareigų negavo.
dusas
Nuotr. Prieš patenkant į patalpas, kuriose laikomos kiaulės, ūkininkei privalu nusiprausti duše. Daiva Sinkevičiūtė įsitikinusi, kad tokie kuriami reikalavimai yra pertekliniai.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Į redakciją kreipėsi kiaulių ūkio savininkės sudargietės Birutės Sinkevičienės dukra Daiva Sinkevičiūtė –  moteris pasibaisėjusi, kad Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) jiems skyrė 300 eurų baudą. Teismas buvo sudargiečių pusėje ir bausmę sumažino iki 50 eurų. Moteris sako, kad iš veterinarijos tarnybos pasigedo tiesiog žmoniško požiūrio.
balseviciai
Nuotr. Renata nusprendė pamėginti kepti šakočius pagal vyro senelio receptą. Taip jų virtuvėje atsirado specialus židinys ir volas.


Asta GVILDIENĖ

Žmonių mažėja, rajonas tuštėja. Vieni emigruoja, kiti skuba į didmiesčius. Retas kuris pabaigęs mokslus sugrįžta atgal į gimtąjį kraštą. Mat provincijoje jie dažnai neranda nei darbo, nei pramogų. Ir ką tuomet čia veikti? Vis dažniau keliamas klausimas, kaip pritraukti jaunus žmones į rajonus. Prieš trejetą metų iš Kauno į Beduonės kaimelį su mažamečiais vaikais atsikėlę Renata ir Valensas Balsevičiai užimtumu nesiskundžia. Po darbo didmiesčiuose jie skuba namo, kur ne tik kelia gerokai apgriuvusį ūkį, bet ir kepa šakočius.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos