baneris leidinys

kiaulynas
Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Po porą metų trukusių senų fermų rekonstrukcijos Rėžiūkų kaime (Sudargo sen.) pagaliau čia atvežti ir apgyvendinti pirmieji kiaulių komplekso paršeliai. Rugpjūčio 8 d. kooperatinė bendrovė „Rėžis“ pradėjo realiai vystyti kiaulininkystės veiklą – į naujai renovuotą kiaulių kompleksą atvežta 500 paršelių...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 23 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
saskaita vandenu
Daugiau kaip pusė įmonės „Šakių vandenys“ klientų, apie 5 tūkst. vartotojų, neperspėti apie pasikeitusią mokėjimo tvarką gavo popierines sąskaitas ir liko nustebinti, kad nuo šiol nebereikės naudotis atsiskaitymo knygelėmis. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Nuo rugpjūčio pradžios pusė įmonės „Šakių vandenys“ klientų už suvartotą vandenį gavo popierines sąskaitas, kur tereikia įrašyti savo apskaitos prietaiso rodmenis ir susimokėti. Kas atsitiko, kad pusė rajono gyventojų sulaukė popierinių sąskaitų, kodėl jie už vandenį negali atsiskaityti kaip ligi šiol – su mokėjimo knygelėmis?

Popierines sąskaitas už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymo paslaugas nuo mėnesio pradžios gavo...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 20 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Afrikinis kiaulių maras (AKM) iš rajono nesitraukia – kas savaitę randama arba sumedžiojama vis naujai užsikrėtusių šernų. O praėjusią savaitę Kazlų Rūdos savivaldybėje kiaulių ūkiuose nustačius du naujus maro protrūkius, dėl vieno iš jų kyla nesklandumų ir mūsų rajono paribio seniūnijoms, nes jos patenka į dešimties kilometrų nuo maro židinio esančią apsaugos zoną.

Kaip informavo Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Artūras Šimkus, nemalonumai kyla dėl Antanavo kaime nustatyto AKM židinio ūkyje, kuriame gyventojas savo reikmėms laikė vieną kiaulę. Anot viršininko, į 10 km apsaugos zoną iš mūsų rajono patenka Barzdų, Baltrušių, Pupių, Butkiškių kaimai. Šių kaimų kiaulių laikytojai 30 dienų negali vykdyti jokio kiaulių judėjimo – nei pirkti, nei parduoti kiaulių, o septynias dienas nuo maro nustatymo datos negali išvežti ir kitų ūkinių gyvūnų, nebent su VMVT leidimu.
Užimtumo tarnybos duomenimis, liepos mėnesį Kauno klientų aptarnavimo departamento Šakių skyriuje užregistruoti 213 bedarbių – 69 daugiau nei birželio mėnesį. Iš viso Šakių skyriuje įregistruoti 1 tūkst. 182 bedarbiai – 575 vyrai ir 332 moterys.

Per liepą darbdaviai registravo 203 naujas darbo vietas (birželį 146), iš kurių neterminuotam darbui skirtos 178, terminuotam – 25. Iš viso per mėnesį įdarbinta 131 (birželio mėn. 94) žmogus, pagal neterminuotas sutartis – 102 asmenys, pagal terminuotas – 29.
kate medyje
Savivaldybės administracijos vadovai suabejojo, ar tikrai bešeimininkių gyvūnų gaudymo paslaugas teikianti VšĮ „Mindraja“ išgaudė tiek gyvūnų, už kiek išrašytos sąskaitos, mat šių metų limitas (iš rajono biudžeto skirti beveik 5 tūkst. eurų) jau sutirpęs. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Kasmet savivaldybės biudžete yra numatyta pinigų suma beglobių gyvūnų gaudymui. Kaip taip atsitiko, kad rajone konkursą bešeimininkių gyvūnų gaudymui dviem metams laimėjusi VšĮ „Mindraja“ išnaudojo šių metų pinigų limitą dar tik metams įpusėjus?
Liepos paskutinę dieną Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje įvyko neeilinis Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) narių suvažiavimas. Iš 47 skyrių į suvažiavimą atvyko 38 skyrių atstovai, tarp kurių buvo ir mūsiškiai. Suvažiavimo metu buvo atšaukta senoji taryba ir išrinkta naujoji. Į tarybą pateko ir Šakių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Algimantas Glikas.

Suvažiavime dalyvavęs Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas ir žuvininkas Gintautas Liepuonis sakė, kad susirinkę 38 skyrių atstovai nusprendė paleisti seną ir išrinkti naują tarybą, kuri veiks iki kadencijos pabaigos, t. y. dar pusantrų metų. Taip atsitiko dėl to, jog daug narių turinti valdyba dirbo neefektyviai – nuolat nesusirinkdavo kvorumas, todėl nuspręsta ją drastiškai sumažinti ir pasirūpinti tuo, kad į valdybą patektų tų draugijų, kurios buvo aktyvios, nariai. Todėl, anot G. Liepuonio, nieko nuostabaus, kad į naująją valdybą pateko tiek mūsų rajono pirmininkas, tiek kaimyninio Vilkaviškio rajono pirmininkas, nes abi draugijos yra aktyvios ir gausios medžiotojų bei žvejų. Susirinkime nuspręsta, kad iš 46 valdybos narių pačioje valdyboje išdalinus kvotas liks tik 21 narys.
gyvyte brazaitiene
Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ


Į redakciją kreipėsi viena Šakių miesto gyventoja, kuri nesuprato, kokiu principu dirbama privačioje UAB „Zanavykų optika“ – kai ji kreipėsi į šią gydymo įstaigą, norėdama pasitikrinti regėjimą, sulaukė akibrokšto – negavo tyrimo išvadų, nes nepirko akinių. Tiesa, optikos darbuotojai pateikia kitokią įvykių versiją.
vynuogynas
Po televizijos apsilankymo Zyplių dvaro sodyboje rajono savivaldybės administracija susizgribo, kad nėra aišku, kokiu pagrindu valstybinėje žemėje dvaro parke vynuoges augina privatūs augintojai, nors paties vynuogyno veikla lig šiol niekam nebuvo paslaptis. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Kas gali Zyplių dvaro parke įkurtame dviejų hektarų plotą užimančiame vynuogyne skinti vynuoges? Kokiu pagrindu vynuogynas veisiamas ir puoselėjamas valstybinėje žemėje dvaro teritorijoje jau dešimt metų? Savivaldybės administracijos vadovai to klausė Lukšių seniūnijos seniūno Vido Cikanos.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos