baneris leidinys

benekeraiciai
Ūkininkai iš Veršių Jolita ir Martynas Benekeraičiai nestokoja jaunatviško optimizmo – įkūrė pieno ūkį, kurį žada plėsti ir auginti 50 melžiamų karvių. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kokiomis nuotaikomis gyvena smulkieji pieno gamintojai, kalbamės su Veršių, Barzdų krašto ūkininkais. Nuotaikos gana įvairios: vienus džiugina, kad pieno supirkimo kainos šiek tiek pakilo, bet piktina, kad viskas brangsta. Kiti žada likviduoti pieno ūkius, treti – tik pradeda juos kurti.

Nuotaikos skirtingos

Veršių kaime (Sintautų sen.) smulkiųjų pieno gamintojų ne vienas. Jūratė Navickienė galvijų auginimo srityje – ne naujokė, jos ūkyje...

(Daugiau paskaityti galite sausio 21 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
tautvydas j
Pastato savininkas Tautvydas Juškaitis planuoja, kad per metus pastato vidų pavyks įrengti iki dalinės apdailos ir jame galės kurdintis naujakuriai, o kol kas čia vyksta intensyvūs griovimo darbai. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Buvusiame policijos komisariato pastate daugiau nei mėnesį vyksta intensyvūs griovimo darbai. Pastato savininkas Tautvydas Juškaitis juokiasi, kad kol kas vaizdas tik baisėja. Vyras pripažįsta pradžioje nemanęs, kad teks tiek daug visko ir gana sudėtingai griauti, išvežti krūvas įvairaus chlamo, medienos, gruzo. Visgi vizijos džiugina ir nuteikia optimistiškai – jau po metų pastatas turėtų atversti visiškai naują gyvavimo puslapį.
maseviciute j
Kartais Justės Masevičiūtės pagaminti dirbiniai jai pačiai nepatinka – tokios prekės parduotuvės lentynų nepasiekia. Tačiau pasitaiko atvejų, jog „nurašytus“ kūrinius ant darbo stalo pamačiusios klientės be galo jais susižavi, tuomet menininkė dirbinius tiesiog padovanoja. D. Pavalkio nuotr.

Keramikos gaminiais ir rankų darbo papuošalais J. Masevičiūtė klientus džiugino dar prieš atidarant parduotuvę – tuo metu moteris prekes laikydavo tiesiog dėžėse. Tačiau vis didėjanti paklausa signalizavo apie fizinės krautuvėlės, kurioje akis pamalonintų ne tik gražios prekės, bet ir estetiška aplinka, poreikį.  Ši svajonė išsipildė praėjusiais metais, kuomet „Mena Meną“ studijoje buvo atidarytas mažasis „Kambarėlis“. Karantinui ir ribojimams lėmus tai, jog didžiojoje studijos salėje vykę užsiėmimai buvo sustabdyti, Justė nusprendė parduotuvėlę perkelti į erdvesnes patalpas. Atnaujintos krautuvėlės lentynos prisipildė gerokai įvairesnėmis prekėmis, klientų patogumui čia buvo įrengtas ir senoviškais močiutės baldais apstatytas poilsio kampelis.
pez
Jeigu būtų sulaukta savivaldybės tarybos pritarimo, vienas iš prioritetinių darbų – kelio į laisvoje ekonominėje zonoje esančius sklypus įrengimas.


Praėjusį penktadienį meras Edgaras Pilypaitis dalyvavo nuotoliniame susitikime dėl Marijampolės regiono funkcinės zonos formavimo bei galimybių regiono savivaldybėms bendradarbiauti investicijų pritraukimo ir regiono ekonominio aktyvumo srityje.
riedlentes
Tam, kad riedlentė riedėtų sklandžiai, svarbu pasirūpinti tinkama jos priežiūra. Atsarginės riedlenčių dalys „Terrasport“ prekių lentynose padės pasirūpinti savo riedlente be jokio vargo. Čia rasite absoliučiai viską, kas yra reikalinga patikimam riedlentės funkcionavimui ir dar patogesniam jos naudojimui. Skaitykite toliau ir susipažinkite.
cepleviciene
Nors sintautiškė Vida Čeplevičienė daugeliui pažįstama kaip liaudiškų šokių grupės „Sintuola“ vadovė, bet moteris mielai sukiojasi ir virtuvėje, turi kepyklėlę, kurioje leidžia laisvalaikį, pailsi nuo tiesioginio darbo bei šiek tiek užsidirba. D. Pavalkio nuotr.


Šventinis stalas neįsivaizduojamas be saldžių ir puošnių kepinių, todėl laikotarpis prieš didžiąsias metų šventes – pats darbymetis gardėsių kepėjams. Užtat sausio pirmoji savaitė – jau kur kas ramesnė. Laikinu atokvėpiu mėgaujasi ir Vida Čeplevičienė – Sintautuose įsikūrusios kepyklėlės „Saldi upė“ savininkė.
sakiai ore
Nors kol kas ir toliau paliktas galioti nulinis infrastruktūros mokesčio tarifas, tačiau tikėtina, kad tai truks tik iki balandžio. Tiesa, iškart įžvelgiamos ir galimos grėsmės, kad, pritaikius apmokestinimo tarifus, rajone gali sumažėti statybų apimtys. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Nors sprendimo projektas dėl infrastruktūros įmokos tarifo buvo parengtas gruodį posėdžiavusiai savivaldybės tarybai, tačiau kilus diskusijų audrai sutarta, kad klausimas neišdiskutuotas ir prie jo dar reikia padirbėti. Tad tris mėnesius toliau galios nulinis tarifas, planuojamos diskusijos bei analizės, o paskui sprendimas ir vėl turėtų gulti ant tarybos narių darbo stalo.
noragra
Viena didžiausių žemės ūkio verslo grupių „Litagra“ iš Norvegijos investuotojų perka 100 proc. Šakių rajone (Paluobiuose) veikiančios bendrovės „Noragra“ akcijų ir taip plečia grupės veiklą.

„Esame įsitikinę, kad gilias tradicijas turintis pieno gamybos sektorius Lietuvoje turi daug potencialo augti, todėl nuolat ieškome patrauklių ūkių, užsiimančių tiek augalininkyste, tiek gyvulininkyste, plėtros galimybių“, – sakė „Litagros žemės ūkio centro“ direktorius Vaidas Navickas.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos