baneris leidinys

zali kryziai
Prie Kryžių akcijos prisidėjo ir mūsų rajono ūkininkai. D. Ufartienės nuotr.

Praėjusią savaitę Lietuvos ūkininkai savo laukuose netoli kelių pastatė didžiulius žalius kryžius, simbolizuojančius žemės ūkio žlugdymą. Prie šios akcijos prisidėjo ir mūsų rajono ūkininkai, pirmieji kryžiai iškilo Slavikuose ir Veršiuose.

„Lietuvoje tarp žemdirbių prasidėjusi tyli ir taiki akcija „Žalieji kryžiai“ turi tokią žinią – esame prieš žemės ūkio žlugdymą, nuo kitų metų žemdirbius apmokestinant gerokai didesniais mokesčiais, prieš visuomenės ir žemdirbių priešinimą, nuolat tai darant žiniasklaidos ir politikų pagalba!“ – rašoma kreipimesi į visuomenę, kurį išplatino Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) sudarytas žemdirbių protesto organizacinis komitetas.

Lapkričio 7 d. susirinkęs žemdirbių protesto organizacinis komitetas sudėliojo...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 15 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
jusku raugyklele1
Ūkininkai Aida ir Valdas Juškai kopūstų veisles, tinkamas rauginimui, seniai atsirinkę, tačiau kasmet išbando ir prie šio sąrašo prideda po vieną kitą naują. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Ūkininkai Aida ir Valdas Juškai iš Giedručių, jau 17 metų pagal senolių receptą rauginantys kopūstus, morkas, burokėlius ir agurkus, praėjusią savaitę savo raugyklėlę perkėlė į naujai įruoštą priestatą savos sodybos kieme. Čia jau stovi dalis naujos įrangos, kuri ne tik palengvins rankų darbą, bet ir paspartins gamybos procesą.

Kopūstų rauginimas Juškų ūkyje trunka...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 15 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
simaitiene
Kidulių seniūnijos ūkininkė Viktorija Šimaitienė įsitikinusi, kaip Registrų centro vertintojai neteisingai pervertino žemės vertę, ji žėrė kritikos ir savivaldybei, kad per menkai rūpinasi ūkininkais, kad švaisto pinigus. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusį penktadienį savivaldybės salėje vykusio žemdirbių susirinkimo metu pasikalbėta išties ūkiškai – gyvulių laikymo, paramos gavimo klausimais, be to, gausiai susirinkę ūkininkai pritarė parengtam kreipimuisi į Vyriausybę, kad nebūtų didinami mokesčiai ir atimtos lengvatos žemdirbiams. Tiesa, susirinkime netrūko ir emocijų: viena Kidulių seniūnijos ūkininkė kėlė klausimą dėl padidėjusios valstybinės žemės nuomos mokesčio, bendros kalbos nerado Šakių rajono žemdirbių asociacijos vadovas ir ūkininkas iš Slavikų.

Į susirinkimą atvykęs Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Artūras Šimkus priminė, kad...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 12 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
rinkevicius skruzde
„Skruzdės“ apdovanojimas įteiktas UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ direktoriui Edmundui Rinkevičiui, kurio vadovaujama įmonė tapo konkurso „Sukurta Šakių krašte“ nugalėtoja. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Ketvirtadienio vakarą restauruotoje Zyplių dvaro virtuvėje įsikūrusiame restorane „Kuchmistrai“ rajono verslininkai, atidėję kasdienius darbus ir rūpesčius, minėjo savo profesinę šventę. Svarbiausiu jos akcentu jau ketvirtus metus iš eilės tapo konkurso „Sukurta Šakių krašte“ nugalėtojo, kuriam tradiciškai įteikiama skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio sukurta „Skruzdės“ skulptūrėlė, apdovanojimas.

Tardamas sveikinimo žodį...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 12 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
danieliai kuosyne
Broniaus Zeleniaus ūkyje auginami gražuoliai danieliai džiugina ne tik šeimininko, bet ir aplinkinių akis. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Važiuojant nuo Lukšių Kriūkų link, dažno keleivio akį patraukia būrys aptvare besiganančių grakščių danielių. Juos auginantis lukšietis Bronius Zelenius sako, kad tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jų priežiūra yra lengva.
pastas auto
Pirmadienio ryte Šakių pašto kieme rikiavosi 12 automobilių, kuriais nuo šiol po seniūnijas važinės mobilūs laiškininkai. D. Pavalkio nuotr.


Pirmadienį Šakių pašto kieme rikiavosi 12 apynaujų „Škoda“ ir „Volkswagen“ markės automobilių, kuriais nuo šiandien laiškininkai vyks teikti pas rajono gyventojus mobilaus laiškininko paslaugų.
pastas projektas
Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ


Rajono seniūnijų pašto permainos jau ne už kalnų – nuo lapkričio 4 d. rajone pradės veikti mobilieji laiškininkai, kurie su specialiai paženklintais automobiliais į gyventojų namus vyks teikti pašto paslaugų. Tiesa, nors teigiama, kad šiomis paslaugomis siekiama išplėsti pašto teikiamų paslaugų spektrą, tačiau seniūnijose pašto permainų laukiama su nerimu.
mockaitiene roma
Kriūkų seniūnijos Patašių kaimo ūkininkė Roma Mockaitienė savo ūkyje ir selekcininkė, ir gyvulių produktyvumo kontrolę vykdo, veršelius pati girdo ir rūpinasi jų sveikatingumu. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Nors kiekvienais metais ir gamta, ir politikai pažeria nemalonių staigmenų žemdirbiams, tačiau Kriūkų seniūnijos Patašių kaimo ūkininkai Roma ir Arvydas Mockaičiai, ir toliau darbuojasi savo mišriame šeimos ūkyje, naudoja pažangias ūkininkavimo technologijas ir tiki savo darbo prasme. Prieš kelerius metus sutuoktiniai pastatė naują šalto tipo veršidę, veršelius augina Igloo tipo nameliuose ir sako, kad veršeliai auga sveiki, gražūs, jų priesvoris didesnis.
86

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos