baneris leidinys

peteleŠakių miškų urėdija į tradicinį urėdijos darbuotojų, medžiotojų atstovų ir atsakingų rajono tarnybų pareigūnų pasitarimą visus sukvietė balandžio 18 dieną, praėjusį penktadienį.  Susirinkimo metu kalbėta aktualiausiais gamtosaugos klausimais, aptarti artimiausi pavasario ir vasaros darbai.
 
Nuotr. Jau tradiciniu tapusio miškininkų organizuojamo susirinkimo metu aptarti svarbiausi gamtosauginiai klausimai. Aleksandro Stulginskio universiteto doc. dr. K.Pėtelis (pirmas iš dešinės) pateikė įdomią vaizdinę informaciją apie europinės stirnos ragų vystymosi ypatumus.
 
Susirinkimo dalyvius su Šv.Velykomis atvyko pasveikinti rajono meras Juozas Bertašius ir Socialdemokratų partijos Šakių skyriaus pirmininko pavaduotoja Ramutė Alytė Bastienė, perdavusi linkėjimus ir nuo Seimo nario Mindaugo Basčio. Beje, pastarasis atsiliepė į Lietuvos gamtosaugininkų kvietimą prisidėti prie gamtos išteklių tausojimo ir tapo neetatiniu gamtos apsaugos inspektoriumi.

Susirinkime dalyvavo gausus būrys rajono medžiotojų būrelių vadovų ir miškininkų. Už  sąžiningą medžiotojų veiklos vykdymą, nuolatinį dalyvavimą miško tvarkymo darbuose ir tinkamą požiūrį į visus gamtosauginius reikalavimus, siekiant išsaugoti gerą miško priežiūros kultūrą,  Mero padėkos raštais buvo apdovanoti  Lekėčių ir Lukšių medžiotojų būreliai, medžiotojų klubai „Klevas“ ir „Ragas“. Kaip pastebėjo Šakių miškų urėdas Sigitas Tamošaitis, padėkos žodžių yra verti ir kiti rajono medžiotojų būreliai bei medžiotojai, tinkamai prižiūrintys savo medžioklės plotus.

Apie šiais metais įsigaliojusius įstatymų pakeitimus, sugriežtintą atsakomybę ir kitus medžioklės bei žūklės klausimus kalbėjo  Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento Šakių rajono agentūros vadovas Kęstutis Lopeta. Jis medžiotojus informavo, jog naujos griežtesnės medžioklės taisyklės įsigaliojo nuo šių metų balandžio 16 dienos. Nustatyta nauja medžioklės lapų pildymo bei licencijų galiojimo tvarka, kiti pakeitimai. Jau paskirstyti leistinų sumedžioti gyvūnų limitai. Medžioklės trofėjų apžiūrą šiemet planuojama surengti gegužės 1 dieną.

Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas - inspektorius Algimantas Samajauskas apžvelgė gyvūnų užkrečiamųjų ligų stebėseną bei kontrolę Lietuvoje ir rajone. Specialistas pastebėjo, kad situacija dėl afrikinio kiaulių maro išlieka gana sudėtinga, todėl ir toliau būtina griežtai laikytis visų numatytų saugos priemonių. Jei situacija nepasikeis, nustatyti reikalavimai galios iki 2017 metų gruodžio 31 dienos. Praėjusiais metais Lietuvoje nebuvo užfiksuota nė vieno pasiutligės atvejo.  Nuo balandžio 11 dienos prasidėjo laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas.

Šakių miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Romas Kupstaitis pateikė informaciją apie elninių žvėrių daromą žalą želdiniams ir miškams rajono teritorijoje. Kasmet atskirose girininkijose fiksuojamas skirtingas pažeidimų procentas, o praėjusiais 2013 metais nustatytas vidutinis pažeidimo laipsnis – 10,1 procento. Kaip pastebėjo urėdas S.Tamošaitis, žvėrių daroma žala miškams yra rimta problema. Urėdija skiria nemažas investicijas, įgyvendindama žalos mažinimo prevencines priemones, todėl sėkmingo bendradarbiavimo tikisi ir iš rajono medžiotojų būrelių.

Pasitarimo svečias, Aleksandro Stulginskio universiteto Medžioklėtyros laboratorijos vadovas doc. dr. Kęstutis Pėtelis  pristatė europinės stirnos ragų vystymosi ypatumus ir gyvūnų atrankos principus. Beje, jis patarė medžioklės plotų šeimininkams pasistengti, kad stirnos neturėtų galimybės smaguriauti cukriniais runkeliais, mat gyvūnui priėdus saldžiųjų šaknelių ir organizme susidarius tam tikrai alkoholio koncentracijai, pakenkiama kepenims ir gerokai deformuojasi stirninų ragai. Beje, svečias patarė ir rajono medžiotojams atsargiai vartoti akivaizdžiai sveikatai pavojingus stipriuosius gėrimus.

„Draugo“  inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos