baneris leidinys

Lenkijos atsakingos institucijos, praėjus kelioms valandoms po pranešimo apie jų šalyje patvirtintą trečiąjį afrikinio kiaulių maro atvejį, informavo, kad kaimyninėje šalyje nustatytas ir ketvirtasis šios pavojingos ligos židinys.
 
Lenkijos maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai informavo, kad afrikinio kiaulių maro tyrimai gauti dėl 3 nugaišusių šernų, rastų kelių kilometrų atstumu nuo Baltarusijos pasienio. Tai regionas, kuris dar vasario mėnesį buvo paskelbtas užkrėsta teritorija.

Europos Komisijos DG SANCO atstovai dėl situacijos Lenkijoje informavo, kad neplanuojama šaliai taikyti naujų apsaugos ir apribojimo priemonių. Sprendimas paremtas tuo, kad abu nauji ligos židiniai nustatyti užkrato zonoje, kurioje jau nuo vasario mėnesio yra taikomos griežtos ir pakankamai efektyvios apsaugos ir ligos kontrolės priemonės, užtikrinančios, kad užkratas neplistų į kitas teritorijas. Lietuvos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad Lietuva ir toliau vykdo intensyvią kiaulių ir šernų stebėseną, nustatytoje užkrėstoje teritorijoje tiriamas kiekvienas sumedžiotas šernas ir visos gyventojų skerdžiamos kiaulės. Likusioje Lietuvos dalyje mėginiai imami pagal tarnybos sudarytą gyvūnų užkrečiamųjų ligų planą. Iki šios dienos visoje Lietuvoje jau ištirta 11.7 tūkst. šernų ir 9.2 tūkst. kiaulių. Naujų afrikinio kiaulių maro ligos atvejų kol kas nenustatyta.

Įvertinant situacijos regione rimtumą, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai ragina Lietuvos kiaulių augintojus ir medžiotojus išlikti budriais ir apie kiekvieną ligos įtarimo atvejį nedelsiant informuoti artimiausią teritorinį padalinį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos