baneris leidinys

tvora2Jau antrą kartą šalyje surengta respublikinė aplinkosauginė akcija „Tvora“, kurioje dalyvavo ir  Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento Šakių rajono agentūros pareigūnai, į reidą pakvietę žiniasklaidos atstovus.
 
Nuotr. Šakių rajono agentūros vyriausiasis specialistas K.Valiukevičius, patikrinęs Šešupės pakrantės apsaugos juostų teritoriją, pažeidimų nenustatė.
 
Birželio 25 dieną surengtos akcijos tikslas – išsiaiškinti, ar vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose nėra įrengta nelegalių tvorų bei kitų statinių. Reidą nuspręsta surengti Kudirkos Naumiesčio mieste, - čia privačios gyventojų valdos ribojasi su Šešupės upe, tad tam tikri aplinkosaugos pažeidimai teoriškai tikrai įmanomi. Pirmosios aplinkosauginės akcijos metu, vykdytos šių metų gegužės 1- 31 dienomis, Lietuvoje buvo išaiškinta gana daug aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų. Kaip sakė Šakių rajono agentūros  vyriausiasis specialistas Kęstutis Valiukevičius, mūsų rajone taip pat buvo užfiksuota keletas rimtų pažeidimų. Pirmosios akcijos metu aplinkosaugininkai patikrino Voverių, Ritinių, Sintautų ir Totorviečių tvenkinių pakrantes. Blogiausia padėtis nustatyta prie Voverių tvenkinio. „Trims gyventojams buvo surašyti privalomieji nurodymai. Per 20 dienų nelegalius statinius jie turėjo pašalinti ir pateikti mums atsakymus. Taip ir buvo padaryta. Savavališkai pastatytų tvorų tvenkinio apsaugos juostose neliko, tad piniginių baudų pažeidėjams nebuvo skirta“,- sakė specialistas. Griežčiau buvo nubaustas vienas  gyventojas dėl netinkamo mėšlo laikymo ir aplinkos teršimo,- jam skirta piniginė bauda. Aplinkosaugininko  K. Valiukevičiaus teigimu, Šakių rajone, palyginti su Aukštaitijos ar Dzūkijos teritorijomis,  vandens telkinių yra labai nedaug, tad ir pažeidimų užfiksuojama gana mažai. Pareigūno žodžiai išties pasitvirtino. Birželio 25 dieną vykusio reido metu, apsilankę prie Būblelio tvenkinio bei išvaikščioję Šešupės upės pakrantes Kudirkos Naumiestyje, jokių pažeidimų aplinkosaugininkai neužfiksavo.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos