baneris leidinys

melynesVilija BALAŠEVIČIŪTĖ
 
Šilumos pašykštėjusi vasara  apsunkino uogautojų darbą, tačiau mėlynėmis jau prekiaujama. 

Nuotr. Prasidėjęs mėlynių sezonas leidžia žmonėms papildomai užsidirbti. Uoliausi uogautojai – atostogaujantis jaunimas ir vyresnio amžiaus moterys.
 
Trečiadienio rytą Zanavykų turguje žmonių nedaug. Šviežių daržovių ir vaisių prekeivių vos keletas. Šeštadieniais turguje tiek prekių pasirinkimas, tiek pirkėjų skaičius būna gerokai didesnis, tačiau dabar  miške rinktų uogų galima įsigyti tik vienoje vietoje.

Mėlynėmis prekiaujanti Greta sako, jog ši vasara mėlynėms nėra palanki. Anksti pavasarį šiltesni orai subrandino pumpurus, o netrukus grįžus šalčiams dalis sužydėti spėjusių krūmelių nušalo. Dėl to, palyginti su ankstesniais metais, mėlynių derlius yra gerokai skurdesnis.

Prasidėjus mėlynių sezonui uogauti vis dėlto nėra lengvas darbas. Ne visada lengva rasti vietų, kuriose gausu uogų. Geriausiai sekasi jau ne pirmus metus uogaujantiems žmonėms, kurie žino, kur galima tikėtis daugiau uogų. Tačiau rasti tinkamą uogavimui vietą nėra didžiausia problema. Miške gerokai didesnė grėsmė užsikrėsti erkių platinamomis ligomis, todėl dar prieš einant į mišką reikėtų imtis prevencinių priemonių ir sumažinti tikimybę namo parsinešti ne vien uogų derlių, bet ir ligą.

Kaip sako Greta, dauguma mėlynių rinkėjų yra jaunimas. Jie vasarą turi daugiau laisvo laiko, todėl norėdami užsidirbti dažnai renka uogas. Nemažai ir vyresnių moterų, kurios iš uogavimo gauto pelno prisiduria prie algos ar pensijos. Nors darbas ir nelengvas, tačiau jis atsiperka. Litrą mėlynių šiemet galima nusipirkti už maždaug 10 litų. Jei sekasi, per dieną galima surinkti kelis litrus uogų.  

Mėlynės paprastai renkamos rankomis, tačiau tai reikalauja kantrybės ir kruopštumo. Gudresni uogautojai į pagalbą pasitelkia vadinamas šukas, kurios gerokai palengvina uogų rinkimą. Vis dėlto naudotis šiuo prietaisu yra uždrausta, nes jis pažeidžia uogų krūmus. Kadangi mėlynės yra daugiamečiai augalai, „šukavimas“ padaro ilgalaikę žalą ir metus ar dvejus toks krūmas uogų neves. Todėl atsakingi uogautojai savo miškuose pagalbinėmis priemonėmis nepiktnaudžiauja.

Uogų galima įsigyti ne tik turguje, bet ir pakelėse. Tiesa, pastarasis būdas dažnesnis prie judresnių kelių, tokių kaip Šakiai – Kaunas. Iš atokesnių miškų rinktos uogos dažniausiai parduodamos turguje.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos