baneris leidinys

Turbūt jau daugelis spėjo paragauti šiųmečio medaus. Vasarą paprastai jo nusiperkama tiek, kad užtenka šaltajam sezonui, o neretai dar ir lieka.
 
Turėdami medaus atsargų metų metams mažai kas jaudinasi, nes įprasta manyti, jog medus – negendantis produktas. Pasirodo, tai mitas. Medus yra gendantis produktas. Nors jis gali nesugesti ilgai, tačiau gali būti, kad jau iš turgaus parsinešite surūgusį medų. Nuo ko tai priklauso? Pasirodo, medaus galiojimo laiką lemia paruošimo ir laikymo sąlygos.

Jei medus išsuktas nesubrendęs, nepriklausomai nuo laikymo sąlygų, jis surūgs. Kitas veiksnys, darantis įtaką rūgimui, yra medaus drėgnumas. Jis turi būti ne didesnis nei 20 proc. Didesnis drėgnumas rodo ne ką kitą, kaip tai, kad bitininkas paskubėjo jį išsukti, nors medus iki galo nesubrandintas. Deja, perkant medų patikrinti jo kokybę iš pažiūros beveik neįmanoma.   

Beje, net ir subrandintas medus, laikomas kambario temperatūroje, per metus gali surūgti, ypač jei yra supilstytas į nešvarius indus.   Medų reikia laikyti sandariame inde, sausai, nes drėgmę medus sugeria iš aplinkos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos