baneris leidinys

bitesNuo šiol yra reglamentuotas bičių laikymas sodininkų bendrijose, soduose ir kitose gyvenamosiose vietovėse. Kaip nurodo Žemės ūkio ministerijos specialistai, niekas nedraudžia sodininkams laikyti bičių ir mėgautis jų suneštu medumi, tačiau siekiant, kad bitės nekeltų pavojaus aplinkiniams, numatoma įvesti nemažai griežtų apribojimų.
 
Nuotr. Siekiant, kad bitės nekeltų pavojaus aplinkiniams, bitininkams numatoma įvesti nemažai apribojimų.
 
Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos apraše nurodoma, kad kiekvienas bitynas turi turėti bityno pasą ir ne vėliau kaip per 30 dienų nuo jo išdavimo bičių laikytojas turi suženklinti ir sunumeruoti visus bityno avilius, kurie bus laikomi savivaldybės gyvenamojoje teritorijoje. Prie įėjimo į teritoriją, kurioje laikomi aviliai su bičių šeimomis, matomoje vietoje turi būti ne mažesnis kaip 8 cm pločio įspėjamasis ženklas su užrašu, pavyzdžiui, „Atsargiai, bitės!“.  Prie šio ženklo turi būti nurodytas ir bityno paso numeris bei kontaktinis telefono numeris. Prieš atliekant avilių apžiūrą, medkopį ar kitus bityno priežiūros darbus medunešio laikotarpiu, turi būti žodžiu įspėjami, tikėtina, galintys nukentėti asmenys, esantys valdoje, kurioje laikomi aviliai su bitėmis, ir už jos ribų.
 
Bičių laikytojas, turintis bityną rajono savivaldybės gyvenamojoje vietovėje, aktyvios bičių veiklos metu turi užtikrinti, kad nuo jo įrengtų avilių būtų ne mažesnis kaip 100 m atstumas iki rekreacinių teritorijų, o iki kelio, pėsčiųjų ar dviračių tako -  ne mažesnis kaip 10 m atstumas, taip pat ne mažesnis kaip 5 m atstumas iki besiribojančios žemės valdos, kurioje yra gyvenamieji namai ir ne mažesnis kaip 50 m atstumas iki statinių, kuriuose laikomi ūkiniai gyvūnai, arba žemės valdų, kuriose ganomi ūkiniai gyvūnai. Minimalių atstumų reikalavimas netaikomas, kai teritorija, kurioje laikomos bičių šeimos, yra aptverta tvora arba apsodinta ne žemesne kaip 2 m aukščio gyvatvore.

Viename are žemės valdos galima laikyti ne daugiau kaip vieną bičių avilį, išskyrus atvejus, kai bičių laikytojas turi visų besiribojančių žemės valdų savininkų ar naudotojų rašytinius sutikimus, leidžiančius laikyti jų daugiau.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos