baneris leidinys

Šakiuose viešėjęs Marijampolės verslo informacijos centro direktorius, UAB „Consensus Europae“ vadovas Simonas Žunda teigė, kad finansinės perspektyvos ketvirtajame 2014-2020m. etape verslininkams yra palankios.
 
2014-2020 metų Europos Sąjungos finansinėje perspektyvoje yra skiriamas prioritetas smulkiam ir vidutiniams verslui. Parama bus skiriama šių įmonių efektyvumo didinimui, investicijoms į gamybos priemones, investicijoms į informacines technologijas ir žmogiškuosius išteklius, mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą. Didesnę paramos dalį Europos Sąjunga dengs mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektams, jų finansavimas gali siekti iki 80 proc. Gamybos įrengimų įsigijimo finansavimas gali siekti 45-50 proc. Bus tęsiami eksporto skatinimo projektai, dalyvavimai užsienio parodose bus kompensuojami nuo 70 iki 100 proc. „Galimybių labai daug tiesiog reikia domėtis“,- teigė S. Žunda.

Anot jo, bus skiriama lėšų ir esamų turizmo objektų vystymui.

Pirmosios rimtesnės programos pasirodys spalio mėnesį. „Čia optimistinis variantas, o realesnis, kad jos apsirodys gruodį arba sausį“,- aiškino S. Žunda. Dabar Ūkio ministerijos tinklalapyje galima rasti informacijos apie preliminariai planuojamas priemones.

„Visada rekomenduojama pagalvoti, kur tau reikėtų investicijos ir investuoti ten, kur ji tiesų būtina. Tai reiškia,-  nesivadovauti vien tuo, kad sritis remiama, bet galvoti, kas konkrečiam verslui yra reikalinga“,- teigė S. Žunda.

Dalis paramos ateis ir per Kaimo plėtros fondą, kadangi bus finansuojami verslai kaimiškose vietovėse. Šią paramą administruos Žemės ūkio ministerija ir Nacionalinė mokėjimo agentūra. Ten taip pat bus atskiros priemonės. Bus ne tik kaimo vietos veiklos grupės, bet ir miestų, kurias taip pat numatoma skatinti.

Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos vadovas Gintaras Vilda teigė, kad nereikia manyti, jog 2014-2020 metų etapu europinė parama pasibaigs. „Mes ir toliau gyvensime iš Europos kišenės, tačiau jei sukursime didesnę pridėtinę vertę – pasiprašysime iš jos daugiau. Galbūt reikės įdėti daugiau savų pinigų, bet jei dabar gavome 10 milijardų, kitą kartą gal gausime dukart tiek. Gal dabar įdedame 5 milijardus, o tada įdėsime 10“,- aiškino G. Vilda.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos