baneris leidinys

grudaiPraeitą savaitę žiniasklaidoje buvo pranešta apie „Kretingos grūdų“ problemas, susijusias su sukauptomis grūdų atsargomis.
Nuotr. Šį sezoną rajono ūkininkai „nesikankino“ eilėse prie grūdų supirkimo punktų.
 
Žemaitijoje prie „Kretingos grūdų“ supirkimo elevatoriaus nusitęsusios kelių kilometrų eilės. Grūdus atvežusiems žemdirbiams čia tenka pralaukti parą laiko ar net ilgiau. Tokiu atveju labiausiai kenčia smulkieji ūkininkai, kurie neturi grūdų džiovyklų, o prastėjantys orai juos verčia kuo greičiau parduoti grūdus.

Kadangi Šakių rajono žemdirbiai derliaus nuėmimo darbus pradėjo vieni pirmųjų, todėl  javapjūtė jau eina į pabaigą. AB „Linas Agro“ vadybininkas - konsultantas  Šakių rajone Algimantas Daugėla teigė, jog derliaus nuėmimo įkarštyje, žemdirbiams eilėje kartais reikėdavo palaukti 3-4 valandas, o šiuo metu, kai darbai beveik baigti, su tuo susijusių problemų nėra visai. Bridžių kaime, UAB „Agrokoncerno“ grupės supirkimo punkte grūdų supirkimas vyksta taip pat sklandžiai. Jei reikėdavo palaukti, tai tik apie valandą laiko.  Žvirgždaičiuose esančioje Laimos Stonkuvienės įmonėje su didesnėmis problemomis dėl eilių taip pat nebuvo susidurta. Šios įmonės darbuotojai stengiasi dirbti taip, kad ūkininkams netektų laukti.

Grūdų kainos, lyginant su 2013 ir ankstesniais metais, krito 20–30 proc., o pašarinių grūdų – iki 40 proc. Manau, kad žemdirbiai kitais metais mažins kvietrugių ir avižų plotus“, – teigė Grūdų augintojų asociacijos vadovas Aušrys Macijauskas.

Lietuvoje javapjūtė jau persirito į antrąją pusę, kai kurie valdininkai nedrąsiai kalba apie rekordinius derlius. Žemės ūkio ministerija taip pat prognozuoja, kad šiemet Lietuvoje grūdų derlius bus rekordinis - 4,7 milijono tonų grūdų (7,5 proc. didesnis nei pernai). 7 procentais derlius turėtų augti dėl padidėjusių pasėlių plotų.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos