baneris leidinys

Kaimo vietovėse veikiantys subjektai pagal dabar galiojančią tvarką turi galimybę kreiptis į savivaldybes dėl dalies kredito įstaigai sumokėtų palūkanų už trumpalaikiam turtui (Lietuvoje įstatymu nurodyta trumpalaikiam turtui priskirti daiktus, kurie bus naudojami ne vieną kartą, pigesni negu 500 litų ar bus naudojami trumpiau negu vienerius metus) įsigyti suteiktus kreditus kompensavimo.
 
Šiuo metu vykdomas dalies palūkanų už trumpalaikiam turtui įsigyti suteiktus kreditus kompensavimo taisyklių pakeitimo projektas. Šiuo projektu siekiama, kad būtų numatyta galimybė ūkio subjektams, kurie ima iš kredito įstaigų teikiamus kreditus trumpalaikiam turtui įsigyti, padidinti nuo 30 iki 80 procentų kreditų palūkanų kompensavimą.

Ūkio subjektams, kurie užsiima alternatyviąja veikla ir įgyvendina investicinius projektus be ES paramos, taip pat džiugi žinia – rengiami žemės ūkio ministro įsakymo projektai, kuriais bus atnaujintas kompensavimas daliai palūkanų. Šiais projektais siekiama sumažinti skolinimosi kaštus ir norima sudaryti palankesnes kreditavimosi sąlygas. Taip pat Žemės ūkio paskolų garantijų fondas operatyviau priims sprendimus dėl kreditų su garantijomis sąlygų keitimo, norint sudaryti palankesnes kreditavimosi sąlygas.

Šiuo metu nepanaudotas garantijų limitas sudaro 99 mln. litų, todėl tikimasi, kad šių lėšų tikrai pakaks visiems ūkio subjektams, besikreipiantiems valstybės garantijos. Ieškoma ir kitų galimybių padėti ūkio subjektams, kurie susiduria su sunkumais dėl kainų skirtumo ir kiaulių maro.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos